Kako se boste oblačile v poletju 2016?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 07. Jan. 2016 18:58

Glede na to, da prihaja do večih in tudi večjih nadlegovanj domačink s strani tujcev (migrantov, azilantov) v tujini in zdaj že tudi pri nas (danes so objavili prvo prijavo iz Celja) me zanima kako se boste punce obnašale in oblačile v letošnjem poletju, ki prihaja?

Nočni poletni sprehodi v lepih oblekicah so naravnost razburljivi za razne arabske in afriške muslimane, ki v življenju niso vedeli kaj dosti gole kože, vera pa jim zapoveduje, da jim ženska pripada in si jo lahko vzamejo kadar hočejo.


Boste letos kaj bolj zadržane kar se tiče tega? Se boste mogoče raje bolj pokrile kakor pa do sedaj?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Jan. 2016 19:51

Oblačila sem bom kot se poletnim temperaturam zagre, ne glede na te neandertalce. Ne mislim se nikomur uklanjat zaradi vere in se potit pri 30-35 stopinjah v dolgih rokavih in hlačah.

Bom pa pripravljena na samoobrambo in če bo kdo kaj poskušal, mu bo žal da se je rodil.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Jan. 2016 19:56

Začela bom z hijabom, nadaljevala z nikabom in končala z burko.
Dejansko pa ne. Ista bom.
Pravila oblačenja sem na tak način spoštovala v arabskih državah, tu pa mi ni treba. Glede napadov, ki so se zgodili na ženske pa...karkoli bom napisala, bo grdo.
The world is as you are.
nekogirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 11. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a nekogirl » 07. Jan. 2016 20:01

..
Zadnjič spremenil nekogirl, dne 17. Jul. 2016 16:38, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 08. Jan. 2016 0:33

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2016 9:45

Ful dobro :top:

Čeprav kolikor muslimanke zapravijo na oblačilih me čudi da ni kaka high end firma že prej zagrabila te šanse.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 08. Jan. 2016 17:41

Kaj boste pa punce rekle, če/ko vas bodo muslimani/migranti/"begunci" takole nadlegovali na cesti?

https://twitter.com/TRobinsonNewEra/status/685480377515945984


ali pa vas takole "nežno" oklufotali v domačem kraju
https://twitter.com/TRobinsonNewEra/status/685483808762818561
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jan. 2016 17:56

niso vsi taki. to je drhal ki jo je potrebno sankcionirat.

javnosti pa bi bilo potrebno dat primerno sporočilo, ki bi ga v taki kulturi razumeli. oni naše zahodnjaške humanosti, feminizma itd ne poznajo. recimo javno razčetverjenje bi bila super ideja. glede na to da živimo v moderni družbi, bi nameso konj uporabili hummerje.
hej norci :)
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 08. Jan. 2016 18:27

slovenc79 napisal/-a:niso vsi taki. to je drhal ki jo je potrebno sankcionirat.



Ampak kljub vsemu vse take brezpogojno sprejmemo v Republiko Slovenijo po kateri se lahko gibljejo brez omejitev.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jan. 2016 19:04

sej to je problem. zato pa podpiram da ograja stoji. itak grejo samo skozi, ampak če bi jim bila slovenija cilj, bi morali postavt taborišča, popisat, identificirat, jih poučit o slovenski kulturi in slovensko zakonodajo, potem pa šele spustit med ljudi. vzgoja mora bit. v tistem kaosu kjer kamenjajo ženske ker se s svojimi posiljevalci nočejo poročit tega ni.
glavni problem so te leva hipijevska skrajnost, ki daje migrantom občutek kot da nam delajo uslugo, da prihajajo k nam.

da ne zaidem preveč s teme.. ne podpiram teh hijabov in burk in whatever. da ženske svobodno izbirajo da bojo to nosile je samo iluzija - to jim je privzgojeno, tako kot je bilo tukaj ženskam v 50ih privzgojeno da mora bit obvezno gospodinja doma. in potrebno je bilo gibanje, da so ženske same spoznale da to njihova svobodna izbira, ampak tako globoko vsiljena ideologija, da niso imele občutka, da je vsiljena.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 08. Jan. 2016 19:25

še vedno bom okrog skakala v miničih in petkah.

V torbici bom nosila solzilec in nož. Če me kdo napade, bom počakala, da odpne hlače ga posprejala in mu ga odrezala. Z nasmeškom.
Če prvi plan ne uspe mu prijaznon ponudim oralca in mu ga pri oralcu odgriznem. Skratka - raje bi tvegala da se mi kaj zgodi, kot pa zadovoljila takšnega gnoja.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 08. Jan. 2016 20:01

Nesanica napisal/-a:še vedno bom okrog skakala v miničih in petkah.

V torbici bom nosila solzilec in nož. Če me kdo napade, bom počakala, da odpne hlače ga posprejala in mu ga odrezala. Z nasmeškom.


Pa veš, da slovenska zakonodaja v primeru samoobrambe ščiti napadalca in ne tebe kot žrtev?

Pri obrambi si hudo omejena pri uporabi kakršnekoli sile, ne le strelnega orožja.


Tole je uraden odgovor znanega (ne bom o imenih) pravnega strokovnja na vprašanje o samoobrambi:

Na vprašanja v zadnjem delu pisma pa vam sporočamo, da se imate pravico braniti če ste napadeni, da imate pravico zavarovati svoje življenje in da mora biti tako imenovana samoobramba po sili in moči ter intezivnosti tolikšna, da zavarujete svoje življenje oziroma zdravje.
Se pravi tolikšna, da vam ni prizadejana škoda. Pravno teoretično in praktično taka samoobramba tudi ne sme biti prekoračna (pravno govorimo o kaznivosti prekoračenega silobrana). Se pravi je lahko vaša sila v silobranu tolikšna, da ustreza ohranitvi vaše osebne telesne integritete.




Zdaj pa še enkrat premisli kje boš pristala, ko se boš branila z nožem ali pa mu ga boš odriznila.
To namreč ni več samoobramba temveč si že uporabila prekoračeno silo.

Po domače povedano boš kriva, obsojena na nekaj let zapora, zraven pa boš revežu napadalcu še doživljenjsko plačevala odškodnino.



Si še prepričana, da boš še vedno hodila v miničih sredi poletja? Ponoči? Kaj pa na kopališčih?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Jan. 2016 20:34

Fi-Fi kako se boš pa ti oblačila? Dolgi rokavi pri 35+ stopinjah? Kako se boš za kopališče/plažo oblekla? Boš šla kar v burki v bazen? (Je drugače pri nas sploh dovoljeno popolnoma oblečen it v bazen :?: )
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 08. Jan. 2016 20:37

a lahko prosim nehate zganjat paranojo?

zaenkrat sem večkrat spolno nadlegovana s strani klenih slovencev, kot muslimanov.

solzilec je čisto legitimen način obrambe.

pojdi ksenofobijo širit na kak drugi forum. nekaj je argumentirana debata o problemu, ki se pojavlja v evropi, drugo pa načrtno širjenje strahu, ki ne rodi nič drugega kot ksenofobijo in rasizem.

ne da bi bilo to dobro ali potrebno, ampak če te tako blazno skrbi za meje evrope in jada jada, pojdi na krizna žarišča aktivno reševat problematiko.

al pa kupi si fakin burko in dej mir.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Jan. 2016 20:57

Jaz sem svoji sestri zrihtal tak solzivec, da ji lahko nasproti stoji polarni medved, pa bo varna :D.

Pa še air horn ima :D, taser ji je bil pretežek.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov