Fobije

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 02. Jul. 2013 12:01

jaz mam fobijo pred pajčevinami in sidrom (ali bojo, ali ostalimi odpadki v vodi)

drugače pa strah (ali fobijo? ne vem) pred višino če kaj držim v roki (npr. mobitel, denarnico,...), angler fishom in plavanjem v morju ponoči, ko je vse črno :cry:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Jul. 2013 15:00

Js nimam strahu, še manj fobije, mi je pa zelo neprijetno če vidim Pennywisa (Stephen King), neoblečene lutke v izložbi, ventiloquist lutke pa une male plastične punčke a la this. Pennywise je itak 1A ogaben morilec, ostalo pa ko da ti hoče življensjsko energijo posrkat, ko vidiš. Odurno, odurno, odurno. Ne morem gledat. Tud če vidim kakega klovna al pa mimika se mu morem nujno ognat (če ga vidim na ulici sm pripravlena it po ful dalšnci). Bleeeeeek.

Pa bliska ne morem gledat, vedno ko je nevihta dam vse rolete dol da ja ne bi bliska vidla. To mam iz časov ko sm bla froc ko sm bla sama doma pa je ponoč ful bla nevihta, res tak zvok se je skoz čul ko da lajšne padajo ena na druge pa ful se je bliskal, js sm bla pa neke 5 let stara pa čist v paniki.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 02. Jul. 2013 23:55

Kakrsnikoli kostumi, kjer je maska in ne vidis obraza (CREEPY!), oziroma je obraz pobarvan - tako kot Tearjerker tud jaz ne maram klovnov in mimikov, se najbolj se pa bojim kurentov in podobnih stvorov.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 03. Jul. 2013 0:03

Mene recimo matra tema v fletu, ampak samo če sm sam. Če je še kdo me ne skrbi. Če sem pa sam se moram vedno prepričat, da je to nesmiseln strah.. :D

Aja, pa seveda, strah pred kako hujšo operacijo, neprijetno mi je sploh pomislit, da bi mi nekdo brkljal neki po telesu..
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 03. Jul. 2013 0:17

jaz se bojim višine (oz. padca z višine, pogled dol z višine), in pa trupel.. ne vem kako ampak ne morem si predstavljat da bi se dotikal trupla, kateregakol, še posebej pa človeškega.

bojim se tudi, oz. zelo mi je neprijetno če po meni leze kakšna žival.
hej norci :)
Uporabniški avatar
sweety87
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 383
Na forumu od: 26. 5. 2008
Kraj: pod svobodnim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a sweety87 » 03. Jul. 2013 17:48

moja fobija so pa tuneli in dvigala. saj grem čez tunel in v dvigalo, samo mi je zelo fajn da čimprej pridem ven :D da o tem da nikoli ne bi obiskala rudnika ne govorim.

pa kač se strašno bojim, pa kobilic tudi,...
"Life's a journey, not a destination."
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 03. Jul. 2013 19:44

Sama imam tudi strah pred višino, ampak jo predvsem zaradi moje trme zadnje čase dokaj uspešno premagujem.... in pa strah pred pajki oz. nasploh žuželkami. Da ne omenim, kakšna panika me zagrabi, ko kaj po meni pleže. Imam tudi (ne ravno strah, ampak neprijeten občutek), ko zagledam kri. V majhnih količinah še gre, velikih pa gotovo nebi prenesla.
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 11. Jul. 2013 13:58

Sicer me je strah veliko stvari za katere cvikam (npr. ko slišiš rešilca da pelje proti tvoji ulici...)
ampak dejanska močna fobija so pa kače, tudi če jo samo vidim že skoraj skupi padem :( blazno neprijetno.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jul. 2013 14:35

Beya_ napisal/-a:Sama imam tudi strah pred višino, ampak jo predvsem zaradi moje trme zadnje čase dokaj uspešno premagujem....


oh jealous :(
kaj pa delaš točno, se izpostavljaš višini al ?
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 11. Jul. 2013 20:54

^ na par razglednih stolpov sem že uspela prit, v adrenalinskem parku sem bla... malo po malo in ugotoviš, da je v veliki meri bilo samo pretiravanje in paničarjenje (govorim konkretno za zgradbe, kjer je bila takšna ograja okrog, da če bi hotela past, nebi mogla, pa sem vseeno ''cvikala'') ;)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jul. 2013 21:48

a tiko :D
morm sama tud nekaj takega si omislit.
nazadnje ko sem bla v adrenalinskem parku sem šla kar visoko, več kot bi ponavadi, ampak to zato, ker sem htela bit kul, ker me je prijateljičin bratranec izzival haha :D obžalovala sem takoj ko sem prišla na vrh, ampak pol nemoreš več dol.. :/
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 12. Jul. 2013 21:14

jaz nimam nekih fobij. ni mi vsec če me z iglami zbadajo in gledat kri ampak, te dni me pikajo bolj kot os me v celem življenju pomoje tako da sem počasi razvila sistem (beri: ne gledat igel in luknanja) ohranjanja zavesti medtem ko je igla v dlani. grozljivk in podobnih zadev ne maram. in ni mi vsec stat ful visoko se mi kr noge zacnejo trest ampak to se mi ne zdi krizno.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 15. Jul. 2013 12:05

fobija na vse pirnate in leteče živali

do te mere, da ne jem nobene perutnine in da padem skupi...ni prijetno...in potem vsakemu razlagat zakaj ne jem perutnine in zakaj se bojim...zakaj se bojim ne vem...zakaj ne jem, tudi ne vem, ampak rečem kar da sm alergična in so potem vsi zelo ''razumevajoči''...
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Jul. 2013 15:24

^zanimivo :D

Sama nimam nobene fobije (kar je po definiciji ze prakticno bolezensko stanje, ki kontrolira tvoj lajf, tko da eni verjetno malo pretiravate :wink:) bi pa umrlaaaa ce bi stopla v mravljisce.. tudi majhno..

Drgugace me je pa nenormalno strah pred tem, da zjutraj zaspim, haha.. ker se mi je ze parkrat zgodilo, da sm ornk zaspala v sluzbo kjer si tega res ne moremo privoscit in je bla res pi*darija... tako da zdej 101018296321x precekiram ce sm si res nastavila tistih 13 budilk na telefonu (1. vcasih nastimam ze cca 2 uri preden moram vstat :P ) + ce se na mobitelu slucaaajno ni spremenil ponesreci datum/cas, da je res dovolj baterije, itd.. in ce se ponoci kdaj zbudim obvezno cekiram, ce je vse kakor mora biti (in ce mi bognedaj ni krnaenkrat crknu telefon :D ).. in ceu proces mi zvecer vzame cca 15min, za kar vem da ni ravno 'zdravo' in bi se tega obcutka nesigurnosti res rada znebila :?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jul. 2013 19:50

^^Kaj pa navadna budilka, radio budilka, da te kdo pride pogledat v sobo, če še spiš...? Jaz se tudi bojim, da bom zaspala, ampak si potem tko naštimam da imam več budilk naštimanih. :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov