USA (ZDA)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Življenje v Ameriki

Zanimivo
69
53%
Normalno
16
12%
Boljše v EU
45
35%
Skupaj glasov : 130

Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 11:00

Sam se odpravlajm za dobo 1 leta v ZDA in me zanima če ma kir kašne izkušnje z Ameriko, slabe ali dobre. Vsake informacije bi mi prišle prau. Nameravam poskusiti tudi študirat, sam problem je ker jaz ne poznam njihovih zahtev.

Za vse informacije bom hvaležen!
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 04. Sep. 2005 11:09

ti si sumliuc en :D kam pa gres v ZDA, kje bos zivel,... poskusu študirat :lol:
rabis met TOEFL (Test of English as a Foreign Language) pa mislim da tud SAT(izpit iz mate in angle k ga opravljajo ameriski srednjesolci po koncani srednji soli)
good luck

aja js sm prezivu en cist nor mesec v los angelesu, bo treba ponoviti :cool:
pa anketa je kr neki.
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 11:12

opium napisal/-a:ti si sumliuc en :D kam pa gres v ZDA, kje bos zivel,... poskusu študirat :lol:
rabis met TOEFL (Test of English as a Foreign Language) pa mislim da tud SAT(izpit iz mate in angle k ga opravljajo ameriski srednjesolci po koncani srednji soli)
good luck

aja js sm prezivu en cist nor mesec v los angelesu, bo treba ponoviti :cool:
pa anketa je kr neki.


Te izpite vse dol opraviš! Pa vrjem da so srednje šole dost lažje k pa pr nam! Prjatu je sredjo šolo gor končau. Ja vrjetno Boston, ker je še najbolj normanl v USA :)
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 04. Sep. 2005 11:30

pa si ze vidu knjigo ki je priprava na TOEFL?
cela biblija :D
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 11:35

opium napisal/-a:pa si ze vidu knjigo ki je priprava na TOEFL?
cela biblija :D


Hehhe ne to pa res nism vidu! Sam vrjem, da težk ni! Men so nasplošno jeziki wow :)
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 13:38

*~LUCIFER~* napisal/-a:Boston? San Francisco je najbolši, Sacramento je tud ok, sam k ni zravm morja, LA je pa čist zmešan, na vsakem koraku te neki presenet. Ljudje so za moje pojme preveč ummm :D nevem kako nej to napišm..mehki? Od 11. septembra so mal nezauplivi do tujcev, pa ko boš reku, da si iz Slovenije, reč da smo sosedi z Italijo, pa bojo čist navdušeni. Italija je za njih ena pravljica. Hrana: če maš dnar boš jedu v redu, sam kej več od McDonaldov si povprečen študent ne more prvoščt. Kaj si pa mislu študirat? Sama ti ne priporočam da greš v New York al pa Chicago..tm vse diši po mafiji. Ne se čudt, če boš slišu jezik našie bivše republike, tm je namreč polno dijakov-študentov, ki so se s starši preselili pred leti zaradi vojne..vojne je pa v bisvu glavna tema njihovih pogovorov :roll: .
dodatek:
zdele sm še prebrala od Janiss v , da so jo 3-krat okradli..no, predvsem na ogledih znamenitosti kradejo, in to profesionalno, da se ti zdi kot da si zgubu stvar, ne pa da so ti jo okradl.tuki si preber njej post, je čist na koncu


Ja sej to vse drži ja! Ja boston mi zgleda tk normaln :) Pa i love mcdonalds :) tk da ne bo problem! Sam mene zanima glede študija pa to? Ker sem 100% da majo za tujce tut kake šole :) tk k v EU :)
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 13:42

*~LUCIFER~* napisal/-a:Od 11. septembra so mal nezauplivi do tujcev, pa ko boš reku, da si iz Slovenije, reč da smo sosedi z Italijo, pa bojo čist navdušeni. Italija je za njih ena pravljica.


Ej glede slovenije! Slovence majo full radi v ZDA, to so mi rekl. Da slovencim full zaupajo, da vejo razlike med slovaki in slovenci in da najman majo radi poljake, kar je logično sej hodjo gor sam zato da se poročijo!
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 13:55

*~LUCIFER~* napisal/-a:@ Pepuzlin : lahka greš tud na Harvard :D , sam morš met dnar, če nisi američan morš plačat (vsaj tko so mi rekl). Sama sm tud hotla jet ke študirat, sam sm izračunala, da bom tuki bolš s časom čez pršla, ker bi rada mela čim prej čim več poklicov. McDonalda se boš še prehitr naveliču :wink: , vrjem mi, v roku 1-ga mesca boš na forumu pisu kok pogrešaš navadn kruh pa Milko :D . Kdaj pa to mislš jet? Če maš kkšne šole že ogledane, je najbolš da jim pošlš mail, pa vse povprašaš, lahka ti tud pošlejo kkšne informativne knjižice. No, če boš to naredu, reč za vse knjižice, da se boš laži odloču. Kdaj pa to mislš jet? P na kero šolo točno, oz. kaj te zanima. PS: še zdej te ne razumm zakaj Boston :D a sam zarad folka? v SF in LA so bl sproščeni


Heheh kok si vedla za Harvard :) Sam veš ni tk drak, k vsak misl! To je tk k ljubljanska univerza, k ma full šol! Js mislim it Novembra. Ma boston se mi dopade :) pa še harvard je tam! drugač mamo pa družinske prijatle v Norfolku, to pa ni daleč :) tk da če bo kej wrong sam njih pokličem pa je :) SF pa LA sta zihr dražja!
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 14:14

*~LUCIFER~* napisal/-a:
Pepuzlin napisal/-a:Heheh kok si vedla za Harvard :) Sam veš ni tk drak, k vsak misl! To je tk k ljubljanska univerza, k ma full šol! Js mislim it Novembra. Ma boston se mi dopade :) pa še harvard je tam! drugač mamo pa družinske prijatle v Norfolku, to pa ni daleč :) tk da če bo kej wrong sam njih pokličem pa je :) SF pa LA sta zihr dražja!


nevem kaj bi ti napisala :D Men je Yale totalno zakon ( sam je šolnina okol 6 milijonov na let + soba), in UCLA . Vem, vem za Harvard, mam njihovo spletnos tran na pamet preštudirano, pa ne sam njihovo :D . Škoda ker grejo eni na Harvard samo zarad imena, da se pol lahka važjo da so bli tm gor. Še tole o ljudeh: brezveze ugibat kolk je kdo star. ker se boš ful motu. Ena je zgledala 20 let stara, v resnici je bla pa 12. Vsi so starejši, tebe bojo vrjetn mel za 15-letnega mulca (brez zamere :D , to se dogaja). Morš bit res 10000% odločn da hočš ke..no, pa če bom še kej letela ke v bližnji prihodnosti, te pridm obiskat ,pa kkšn nesladkan kruh ti bom prnesla :wink:


Hehehe kok pa pride kej šolnina na harwardu povprečno? Ja sej na sladek kruh sm pa vajen! na švedskem ga jem full! :) Hehehehe ja men zgleda baje več kot sm pa star :) A ti si bla v USA? povej mi vse kar veš! :D
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 04. Sep. 2005 14:37

Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 19:40

*~LUCIFER~* napisal/-a:
Pepuzlin napisal/-a:Hehehe kok pa pride kej šolnina na harwardu povprečno? Ja sej na sladek kruh sm pa vajen! na švedskem ga jem full! :) Hehehehe ja men zgleda baje več kot sm pa star :) A ti si bla v USA? povej mi vse kar veš! :D


Sej sm ti povedala vse kar vem :D , iatq da sm bla, od kje pa men vse to pol? :D A ti to resno za Harvard? za kero smer bi pa šou? na: http://www.college.harvard.edu/ preštudiri, jz morm na kosilo, gres se je že shladil


Ja js to teb resno ja! Uuu gres si jedla:D:D njamiii! Js bi šu kej z ekonomijo al pa jeziki.
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 20:08

*~LUCIFER~* napisal/-a:@ Pepuzlin: ok, za ekonomijo nevem, ker je to pred-predzadnja stvar na svetu, ki me zanima, za jezike se ti pa najbl splača bit v evropi, pa pejd v kkšn London, tm je itaq folk iz vsega sveta, se boš najhitrejš nauču :) . Še ena dobra pot do znanja jezikov: potuj velik, že če evropo prečešeš bo vau! Ampak v vsaki državi vsaj 3 tedne :schlaumeier: . Keri jeziki te pa zanimajo?


Ej js sm že celo EU dau skoz! :D Velik potujem! pa še na mednarodni sredni šoli sm biu :)

Govorim 4 jezike :)
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 20:26

*~LUCIFER~* napisal/-a:
Pepuzlin napisal/-a:Ej js sm že celo EU dau skoz! :D Velik potujem! pa še na mednarodni sredni šoli sm biu :)

Govorim 4 jezike :)


no, kakor sm napisala, piš šolam. Jz sm za eni šoli v UK poslala pismo, not napisala na kero šolo hodm, starost, itd. pol sm jih pa vprašala kaj morm vse narest da gor pridm, točke, kok stane, kdaj so sprejemci... Mislm da je najbolš da tud ti kej tazga nardiš, al pa če greš direkt na šolo ko boš že tm pa jih vprašaš, sam nevem kdaj so na Harvardu odprti dnevi, ker če boš ti kr tko not vkoraku pa reku da bi gor hodu, ne vem kako te bojo gledal, Harvard je ena izmed 3 najbolj znanih šol, še pred tem morš pisat en posebn test (baje), pa še unga za angleščino, k ti je tud Opium povedu..pa še par stvari..najbolš da se kr na njih obrnš, jz ti ne znam nč več povedat, sm se čist izmučla :D

sam 4? :) pridn! :D


sam 4 ja :) mah nevem no! :) sej ni mus da je harvard, sam če si v bostonu je cool! :) ker dvomom da je lahk pridet gor! :P
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 04. Sep. 2005 20:36

*~LUCIFER~* napisal/-a:@ Pepuzlin: Kokrat si pa že bil v Bostonu? Če nisi čist sure, pejd čez celo Ameriko, pa boš pol vidu kaj ti najbolj odgovarja :)


hehehehehe v bostonu še nikol :) Maš MSN?
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 04. Sep. 2005 23:34

Pepuzlin napisal/-a:Ej glede slovenije! Slovence majo full radi v ZDA, to so mi rekl. Da slovencim full zaupajo, da vejo razlike med slovaki in slovenci in da najman majo radi poljake, kar je logično sej hodjo gor sam zato da se poročijo!


haha, ful nas majo radi ja :D morš met že prou srečo, da srečaš koga k je sploh slišu za slovenijo :D

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]