USA (ZDA)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Življenje v Ameriki

Zanimivo
69
53%
Normalno
16
12%
Boljše v EU
45
35%
Skupaj glasov : 130

Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 12. Feb. 2012 16:15

živjo! mam namen iti poleti v zda in me zanima kako je kaj z elektriko :P kakšen adapter moram kupit pa to? čim bolj natančno prosim :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Feb. 2012 17:57

Rabiš tak priključek, kot je skrajno levo. Najlažje bo, če kupiš kar univerzalnega. Kupiš ga lahko pri nas, na letališču pa tud ko boš v ZDA. Niso dragi.

Slika
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 12. Feb. 2012 19:06

Mene pa zanima kak je z zdravili. Ponavadi, če sem potovala sem kar svojo potovalno lekarno dala v prtljago k oblekam in kozmetiki (torej NE ročno), pol na letališču na check-in in to je blo to, ko smo prispeli na cilj poštemplali pasoš pri cariniku pol vzeli prtljago in šli z letališča.

Zdaj za ZDA je pa mal drugače menda, ajde vse enako kot prej glede letališča iz katerega potuješ me pa zanima pol na cilj ko prispeš na letališče v ZDA, kolko sem slišala je potrebno pač vse tiste papire izpolnit (že pred potovanjem pa pol še na letalu oz. tam pri cariniku)... zanima me kako je s prtljago tisto ki ni ročna, se še v ZDA enkrat pregleda je potrebno odpirat še kaj gor posebej takrat ko dajaš prstne odtise in ko te slikajo al še takrat nimaš niti tiste prtljage pri sebi? Nisem še veliko potovala pa nevem ravno kako poteka vse skupaj še posebej za v ZDA in če grem za dalj časa ker imam neke zdr. probleme bi vzela pač mal več zdravil in ne bi rada ravno, da me obtožijo tam da kaka mamila tihotapim :D

Načeloma kolk sem mal po forumih brala niti ne komplicirajo nekaj preveč dokler ni nekih utekočinjenih itd... Pa še takrat če imaš utokočinjeno kaj (npr. parfum, tekočino za leče) itak nič ni narobe, če je v kufru spodaj v letalu med ostalo prtljago.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 13. Feb. 2012 0:15

_patchouli_ napisal/-a:Rabiš tak priključek, kot je skrajno levo. Najlažje bo, če kupiš kar univerzalnega. Kupiš ga lahko pri nas, na letališču pa tud ko boš v ZDA. Niso dragi.

Slika


kaj je pa tisto desno?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Feb. 2012 12:05

Priključek za en drug kontinent, sam ne vem, kater :D Men se zdi, da so mel v Afriki take s tremi "palčkami." Pač, ti univerzalni adapterji imajo vse priključke in ga potem sestavljaš tako, da paše v vse vrste vtičnic.
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 13. Feb. 2012 17:12

Mislim, da majo tri VB, Avstralija, JA pa te variante.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Feb. 2012 17:23

Če je JA Južna Amerika, potem ne :) Tam imajo ali naše ali pa podobne severnoameriškim, ki so malo pod kotom obrnjene. Ali pa kar nekaj nedoločljivega. Za Avstralijo in VB pa možno.
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 13. Feb. 2012 17:41

Ne, Juzno Afriko sem mislila. Samo sem bla prelena, da bi napisala. :P
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Feb. 2012 17:46

^^pol pa napiši JAR, sej ti je sam ena črka zmanjkala :P
Ja, pa Irska ima tudi take.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 13. Feb. 2012 18:20

kikyca lahko greš pa do svojga zdranika in ti ta napiše potrdilo, da moraš imet ta zdravila pri sebi oz s seboj, pa nimajo kaj da komplicirajo
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
pyr kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 4. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pyr kitty » 14. Feb. 2012 18:37

Ze ko poves, da si iz Evrope, te kdo cudno pogleda in vprasa kje je to :D

Mi je bla pa amerika nasploh zlo vsec, popolnoma drug svet kot pri nas, edino tezko bi se navadila na vso mastno in zapakirano hrano :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Feb. 2012 1:18

^Saj ni vse samo zapakirano in mastno. Mogoce se tako zdi turistom, ker pac vecinoma casa jejo on the go. Se da kupit in skuhat cist normalno hrano.

kikyca, ce bos imela v cekirani prtljagi, potem ne bi smelo biti problemov. Omejitve so za carry-on prtljago, v oddani prtljagi pa imas lahko toliko, kot potrebujes za osebno uporabo. Border Patrol gleda prtljago samo, ce si jim kaj sumljiv, vsakemu pa ne.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 15. Feb. 2012 14:06

Aha, hvala. Saj sem pol prebrala nekje, da pol ko vzameš prtljago da baje na izhodu iz letališča s psi stojijo tam in kar naključno izbirajo in pregledujejo ljudi? Verjetno tiste bolj sumljive al kakorkoli :D Pač ponavadi mam v chekirani prtljagi celo lekarno zraven in so me kar mal prestrašli, da so te kontrole v ZDA precej stroge.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Feb. 2012 14:31

Brez skrbi, vsa prtljaga je dobro pregledana od trenutka, ko jo oddaš, do takrat, ko jo spet dobiš v roke. Psi so samo pika na i :D
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 15. Feb. 2012 14:44

Haha, ja saj vem... do zdaj še nisem mela nikol nobenih problemov (trkam) :D
Yada, yada, yada...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov