turistične agencije in last minute variante [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 01. Sep. 2006 7:29

LyLa napisal/-a:Preko www.zadnjaminuta.com je ze sel kdo?

Jst tud sicer najveckrat odklop gledam, sam majo ksne fore prov cudne gor.


moja sodelavka zmeraj hodi preko te zadnjeminute....in je ful zadovoljna z njimi...tko da mislim da so o.k. :wink:
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 01. Sep. 2006 9:39

LyLa napisal/-a:Preko www.zadnjaminuta.com je ze sel kdo?

Jst tud sicer najveckrat odklop gledam, sam majo ksne fore prov cudne gor.

Js sm na Potovanje.si neki dobih ponudb našla. ;)
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
shiry
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 22. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a shiry » 01. Sep. 2006 10:19

Angel girl napisal/-a:Men se zdi mal čudno to, da recimo kritizirate Iliriko na dolgo in počez. Sj smo že omenil, da je Ilirika zgolj posrednik in ne organizirajo sami potovanj. Vi potujete z različnimi agencijami, ki jih Ilirika samo posreduje pa nč druzga. Torej kregite se na tiste s takterimi ste dejansko potovali. Ni tko?


OBVEZNOSTI ORGANIZATORJA POTOVANJA

Varstvo pravic in interesov potnika

887. člen

Organizator potovanja mora potniku nuditi storitve, ki imajo vsebino in lastnosti, kot so napovedane v pogodbi, potrdilu oziroma programu potovanja, in skrbeti za pravice in interese potnika v skladu z dobrimi poslovnimi običaji na tem področju.


Obveznost obveščanja

888. člen

Organizator potovanja mora potniku še pred sklenitvijo pogodbe dati v pisni ali v drugi primerni obliki potrebna obvestila o mejnih formalnostih (potne listine in vize) ter sanitarnih formalnostih, ki veljajo za potovanje in bivanje v namembnem kraju. Pred začetkom potovanja pa je dolžan potnika na enak način seznaniti z voznim redom ter točno navesti mesto potnika na prevoznem sredstvu (npr. kabina ali paluba na ladji, spalnik na vlaku); podatke o naslovu in telefonski številki lokalnega predstavništva organizatorja ali prodajalca programa, če pa lokalnega predstavništva ni, mora dati potniku podatek o nujni telefonski številki ali katerokoli drugo informacijo, ki bo omogočila potniku stik z organizatorjem in/ali prodajalcem potovanja; informacije o neobvezni sklenitvi zavarovanja za kritje stroškov odpovedi pogodbe in zavarovanja za plačilo stroškov pomoči in vrnitve domov v primeru bolezni ali nesreče na potovanju. V primeru potovanja ali bivanja mladoletne osebe v tujini mora organizator dati informacijo o vzpostavitvi direktnega stika z mladoletnikom ali z odgovorno osebo v kraju mladoletnikove nastanitve.


Odgovornost organizatorja potovanja, če je posamezne storitve zaupal tretjim osebam

892. člen


(1) Organizator potovanja, ki je tretjim osebam zaupal prevoz in nastanitev (prenočitev) potnikov ali druge storitve, povezane z izvršitvijo potovanja, odgovarja potniku za škodo, nastalo zaradi tega, ker te storitve sploh niso bile ali so bile le delno izvršene, in sicer v skladu s predpisi, ki se nanašajo nanje.

(2) Pa tudi če so bile storitve izvršene v skladu s pogodbo in predpisi, ki se nanje nanašajo, odgovarja organizator za škodo, ki je potniku nastala ob njihovi izvršitvi, razen če dokaže, da
je pri izbiri oseb, ki so jih opravile, ravnal kot skrben organizator potovanja.

(3) Potnik ima pravico zahtevati neposredno od tretje, za škodo odgovorne osebe popolno ali dopolnilno povrnitev škode, ki jo je utrpel.

(4) V tolikšni meri, kolikor je povrnil škodo potniku, pridobi organizator potovanja vse pravice, katere bi potnik imel nasproti tretjemu, ki je zanjo odgovoren (pravica do regresa).

(5) Potnik je dolžan prepustiti organizatorju potovanja listine in vse, kar je temu potrebno za uveljavljanje pravice do regresa.
Uporabniški avatar
4_maya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a 4_maya » 01. Sep. 2006 12:41

se podpišem pod zgornji post. saj je vseeno ce je posrednik - garantira ti za storitev kot je bilo dogovorjeno, in se nima nic za sklicevat da je samo posrednik. moje mnenje :cool:
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 17. Sep. 2006 21:56

Js sm bla zdej z Intelekto in je blo use čist normaln, tko kt more bit...tko da, pohvalno. Edin, kar me je mal skrbel, je blo to, da so mi po telefonu rekl, da na letališču dobim use papirje (voucher pa to) pa sm bla zrd tega mau skeptična, sam zdj vem, da jih zihr dubiš tm, tko da u naprej ne bo nbene panike. Tko da priporočam last minute, še posebi za pare, k hočjo kšn tolar pršparat :D :biggthumpup:
kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 11. Okt. 2007 21:23

Kakšno mnenje imate o turistični agenciji RELAX in o vodičih, predstavnikih, animatorjih?

Jaz sem že velikokrat potovala preko te agencije in je bilo vedno vse uredu organizirano, tudi vodiči so bili profesionalni!
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 15. Nov. 2007 10:37

Da ne bom odpirala nove teme... pa vidim, da je bilo tudi o tem nekaj omenjenega...

steLLcy napisal/-a:Js sm na Potovanje.si neki dobih ponudb našla. ;)


Samo našla ali tudi šla? :D Jaz že dolgo dobivam na mail raznorazne njihove ponudbe in sem pravkar zasledila res idealno silvestrovanje v Budvi, vendar pa ne upam rezervirati, ker niti približno ne vem kaj pričakovati. Ma kdo kakšne izkušnje s to internetno potovalno agencijo? Kakršnekoli informacije dobrodošle. :)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Nov. 2007 17:45

shiry napisal/-a:
LyLa napisal/-a:Preko www.zadnjaminuta.com je ze sel kdo?

Jst tud sicer najveckrat odklop gledam, sam majo ksne fore prov cudne gor.


Preko odklopa res nimam nič slabega za povedat. Pač prej se moraš pozanimat za kateri hotel se boš odločila, ker so tudi tam v ponudbi zelo slabi. Je pa prednost, da je več destinacij, le leti so ponavadi iz tujine.
Poznam dva, ki sta potovala prek "zadnjeminute" v Grčijo. Bilo jima je všeč in z vsem sta bila zadovoljna.


na odklopu so v bistvu zbrane ponudbe raznih agencij...tudi tujih...
sem sedaj, ko sem šla v mehiko...potovala z nemško agencijo, ki je bila tud na odklopu..le da sem jaz šla direkt...pa je bil full dober paket...hotel pa vse...
hotel pa jaz vedno na tripadvisor-ju preverim....so kar realne ocene za moje pojme...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Nov. 2007 17:50

jst tudi vedno vse preverim na bolj objektivnih straneh ja. ne smeš bit preveč naiven, ne glede na to, s kom greš, ker te lahko tudi kompas (ki naj bi bila ena orenk agencija) kar konkretno nategne.
Uporabniški avatar
pika20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 28. 6. 2006
Kraj: Bled, Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pika20 » 28. Nov. 2007 13:06

ima katera izkušnje z potovalno agencijo Supratravel?
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 28. Nov. 2007 16:05

mislim, da so punce nekaj pisale o tej agenciji...pa če se prav spomnim nič dobrega...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
*soncica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *soncica* » 15. Jan. 2008 17:11

a pozna katera agencijo SUNSHINE TOURISTIK iz portoroža? oz. je že kdaj potovala preko te agencije? kako je blo?

http://www.sunshine-touristik.si/

ker sm dobila bon za potovanje v Pariz za 4 osebe, program mi je ful ušeč, samo o agenciji pa nč ne najdm..

hvala :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 16. Jan. 2008 9:19

Jaz sem že potovala na "last minute način" preko agencije relax(prijavili smo se komaj 5 dni pred odhodom, in plačali približno 30% manj) in komapasa (prijava kakšn teden pred odhodom)...

Nikjer ni blo nobenih problemov; tko da sem bila zadovoljna s tema agencijama in se tudi sedaj ponavadi obrnem nanju.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 27. Apr. 2008 13:54

*soncica* napisal/-a:a pozna katera agencijo SUNSHINE TOURISTIK iz portoroža? oz. je že kdaj potovala preko te agencije? kako je blo?

http://www.sunshine-touristik.si/


Mene tudi ta agencija zanima.Js sem pa dobila (oz. je moj nono in je dal meni) potovanje v Španijo za 8 dni.In me zdej zanima če ma ker kej izkušenj s to agencijo.

Edit:Zdej sem brala drobni tisk in piše"Bon za brezplačno potovanje lahko uveljavi le oseba na čigar ime je bil izdan".Izdan je bil na ime od mojega nonota.Mislite da bojo kakšni probelmi? :?
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 27. Apr. 2008 18:02

^^Uf, pol bi pa znal bit problemi ja :? Kere bedne fore majo to.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron