Turčija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Dec. 2011 23:33

^^nič od tega ni res :P
easyJet, kar sicer nekomu, ki hoče potovat iz Slo., ne pomaga najbolj, ker je treba še ali do Švice (mal težje izvedljivo) ali do Londona (pa še to gre potem iz drugega letališča), sam taka kombinacija stane lih ene tolk kot direkt iz LJ z Adrio (cca 240€), pa še časovno se ne izide najbolš. Aja, pa EZY ne leti na "glavno" letališče.

Ima pa trenutno hrvaški nacionalni prevoznik karte od 165 do 195€ (ter višje, valda), iz ZG.
Slika
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 18. Dec. 2011 14:53

dobr london pa švico ravno ne štejem kot neko dobro izhodišče za let, je prevč komplikacij, potem raje dam 200 eur in letim iz ljubljane na Atatürk, ker Sabiha je čist predaleč, pa drago je pridet v mesto. Croatia Airlines pa ni nizkostroškovc ampak redna linija, tako kot Adria.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Dec. 2011 18:04

^^ti se pričkaš z mano sam zarad pričkanja samega, a? :D (sej jz isto počnem :P)
Jz sem samo ovrgla tvoji izjavi
a.)ni nizkocenovca v Istanbul -> je, easyJet (kar pa ni relevantno za Slo. potnika, sem tud jz že dopisala; ter da je letališče bolj oddaljeno, ampak prevoz do mesta je pa tud nekih 5€) (in glede na to, da išče čim nižjo ceno, pričakujem, da ji ni problem mal manj komot potovat)
b.)ne gre nižje kot 200€ -> gre, s Croatia airlines, za katere pa nisem rekla, da je nizkocenovc.
Therefore, zakaj je bil potreben tvoj naslednji komentar?
A mogoče na Adrii delaš (jz bi tud :D)?
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 18. Dec. 2011 22:25

se ne pričkam izražam samo svoje mnenje, je pa res da včasih deluje malce agresivno in zato kot da se pričkam. :D
Drgač pa vedno zagovarjam udobje pred ceno, sploh če razlika ni relevantna -to je zame do cca. 100 eur prihranka, je pa res da smo si tu zelo različni.
Ima pa Adria Airways trenutno Istanbul v akciji za 190 EUR če smo že pri cenah pod dvesto, ampak je zelo težko dobiti to opcijo.
Pa recimo temu konstruktiven pogovor da dobimo najnižjo ceno. :)

In ne delam na Adriji ampak zelo veliko letim z njo, ker ima edina dobre povezave in solidne cene in bi bila zelo žalostna če bi jo ukinili. In a sem že omenila kako udobno je leteti iz Slovenije. :)
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 18. Dec. 2011 23:10

odvisno kako daleč si se pripravljena peljati na letališče, z dunaja namreč leti še pegasus, so cenejši, pa mislim, da iz budimpešte še eni letijo do istanbula, ampak se nikakor ne morem spomniti imena :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Dec. 2011 23:51

^^hm, več jih leti na tej relaciji, mogoče ga najdeš na tem linku.

Nesanica napisal/-a:In a sem že omenila kako udobno je leteti iz Slovenije. :)
S tem se ful strinjam, valda; ampak, kot pravim, če se išče kako čim ceneje skoz priti, pričakujem da osebe ne moti mal manj "udobno" potovanje.
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 23. Jan. 2012 12:19

Če slučajno koga mika it v Tučijo,ma Turkish Airlines res zeloooo ugodno varjanto za 100€ v Istanbul :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Jan. 2012 12:53

^^kul.

Ha. Moram večkrat "dat priložnost" tud nacionalnim prevoznikom, hehe, in ne preferirat samo nizkocenovnike.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Mar. 2012 16:38

NOVO:

Kake so kaj plaže v Alanyi?
Je katera probala kaj po svoje okol lutat? Brez tistih organiziranih izletov, ki jih ponujajo agencije in so čist predragi.
A je sploh kej za vidt? (čeprov bi mi za spremembo prijal tudi teden skoraj samega poležavanja, imam pa očutek, da se bom tega hitr naveličala :D)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 09. Mar. 2012 20:40

mene pa zanima kaj si našla? :D

S kolegicami gremo za prvomajske enkrat za spremembo na all inclusive ženski teden, ampak vseeno ne želimo bakrotirati Ti si zagotovo našla neko ugodno ponudbo?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Mar. 2012 20:50

Dejansko nič kaj ugodnega (pa še v najvišji sezoni nameravam jit, tak da cene primerno visoke). Gledam itak sam slovenske agencije (Palma, Sonček), da letalo iz Ljubljane, da ne bo problema s prevozom.

Kle bi se bolj dal kake last minute varjante ugodno najdt, lastno režijo za take dežele sem pa že obupala po parih poskusih.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 09. Mar. 2012 21:24

Jaz sem bla v Alanyi par let nazaj, zelo zadovoljna. Tam je itak najbolj znana Kleopatrina plaža, večina hotelov je tud tam. Mi smo bli v enem manjšem direkt na plaži (možno, da sem že pisala o tem kdaj prej v to temo, ne da se mi nazaj gledat :) ). Sicer smo par izletov šli z agencijo. Drugač po mestu smo pa tud sami lutali in si šli par stvari ogledat, neka jama in grad zgoraj nad mestom se kr splača, je lepo. Če maš možnost pojdi pamukkale pogledat, če si že v Turčiji... sicer en dan gre za to in nekaj urc vožnje ampak po mojem se res splača.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 09. Mar. 2012 21:41

jap Pamukkale in Hierapolis si morš pogledat če boš že tok blizu. Men je to blo tok všeč. pa kopalk ne smeš pozabit :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Mar. 2012 18:49

Pa je katera probala na kak izlet brez agencije, s kakšnimi lokalnimi? :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Nov. 2012 18:15

Rabim nasvet glede Istanbula. Pri naslednjem letu imam skoraj 8 ur dolg postanek na letališču tam in ker se mi ne da več ure in ure čakat na letališču kot že ene 3x prej, sem rekla, da grem končno malo pogledat mesto. Pristanemo ob 13.45, let naprej imam pa ob 21.30. Torej, malo sem že naštudirala prevoz do centra mesta, ki mi baje ne bo vzel več kot kako uro. Pa še malo prej moram biti nazaj na letališču, torej bi imela recimo kamot 4 ure za kratek potep. Kaj bi se splačalo stlačiti v ta okvir? Šla bi kaj pojest, mogoče kako znamenitost, zanimajo me pa predvsem kake tržnice, kraji, kjer bi lahko opazovala življenje in ljudi... Ima kdo kak predlog? Sem si zdownloadala LP Istanbul, ampak se mi ga ne da prebrat, ker imam že dovolj drugega materiala za predelat za potovanje :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov