ryanair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 26. Sep. 2011 11:59

^^ Barcelona. V soboto. :tanz:
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 27. Sep. 2011 15:04

Par dni nazaj sem prišla iz Valencie, Ryanair pa to...

Nam iz Trsta niso merili niti tehtali, med bivanjem tam dol pa mi mami pošlje sms, da je gledala oddajo, da se Španci nad Ryanairom stalno pritožujejo. Ironično, ob odhodu so vsem stehtali kufer (btw, na Valencijskem letališču nimaš ene navadne tehtnice -.-), pomerila ga je samo določenim (sumljivim, i guess) - nekaj jih je napotila nazaj; ne vem, ali so bili pretežki, preveliki al kako, sem pa tudi opazila, da so losjone in to stran metali (verjetno so bili v prevelikih količinah).

Drugače pa ja, jaz sem imela za iz Trsta bojda predebel kovček (namerila sem 25cm), pa je šel z lahkoto v tisti okvir. Vendar imajo na drugem pregledu papirnate škatle, ki se mi zdijo bolj grozne; med tisto železje malce nagneš in pade noter, pri papirju ne moreš pogoljufat. :/
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Sep. 2011 9:39

LuvD :wtg:


LOL, kaj so prijazni; Ryanair je izdal navodila kako se ogniti dodatnim stroškom :lach:
How Do I Avoid Paying Optional Fees?
Uporabniški avatar
lana505
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lana505 » 29. Sep. 2011 20:00

En mičkn off topic, ampak ko se ravno pogovarjate od tehtanja nej mi bo. :) Ve mogoče kera kje se dobi kšno fajn, poceni, mini prenosno tehtnico?

Hey shinee, jaz grem tudi naslednji mesec v Valencio z Ryanairom (btw 12 € povratna :)) pa me zanima, glede na to, da priletiš ke ravno sredi noči, kako ste uštimali z transferjem do centra oz hotela?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Sep. 2011 20:07

^^ Menda nebi tehnico s tabo nosila? Na nekaterih letališčih sem že zasledila tehnice, kjer tehtaš (0,5- 1€ ali funt, odvisni). Pa na letališčih sem že tudi zasledila take "tehnico" (oz. podobne): KLIK. Se pa cen ne spomnim :oops:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Sep. 2011 22:16

Pred par meseci sem videla v katalogu Hoferja, da so prodajali mini prenosno tehtnico za kufre, stala je par evrov. Sem jo hotela še kupit, potem sem pa pozabila. Mogoče jo imajo še.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 29. Sep. 2011 23:05

shinee napisal/-a: Vendar imajo na drugem pregledu papirnate škatle, ki se mi zdijo bolj grozne; med tisto železje malce nagneš in pade noter, pri papirju ne moreš pogoljufat. :/

Kakšen drugi pregled? :eek: Si potem prišla skoz? Kok si mela cm?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Sep. 2011 10:26

^^ja, prvo čekiranje je ali ob šalterjih za check-in oz. pred prehodom varnostne kontrole (tole je bolj prostovoljno),
potem pa še pred "boarding gate" oz. lahko je kar nekje vmes na poti do terminala.
In če drugo čekiranje ne bi blo "uspešno", bi pa jz kr mal popizdila, ker how come pri prvem pa ni bilo težav (nekje sem prebrala, da kao tud to možno, da je drugo stojalo manjše :eek:)

Sam tole s škatlo mi je pa mal mim, kok češko, no :lach:
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 30. Sep. 2011 11:41

lana505 napisal/-a:Hey shinee, jaz grem tudi naslednji mesec v Valencio z Ryanairom (btw 12 € povratna :)) pa me zanima, glede na to, da priletiš ke ravno sredi noči, kako ste uštimali z transferjem do centra oz hotela?


woooo, dobra! :D jaz sem slučajno zasledila, da imajo septembra tudi dokaj nizke cene in sem si izbrala pač najcenejšo opcijo v tistih dneh, ki sem jih imela proste. oktobra mam pa že faks, tako, da odpade -.- :D

taxi! (: v lonely planetu piše, da je do centra cca 20eur (kao 17 + 2.5 fee, ker te pobere direktno na letališču). to je zdaj pač ful relativno - kam do centra? midve bi mogli dat 25eur in naju je opeharil za dodatnih 5eur. je*i ga, itak ne znava špansko, on pa ne angleško.

Tukaj imaš "potopis" mojega tedna, če ti bo kaj pomagalo. :)

LuvDancin napisal/-a:
shinee napisal/-a: Vendar imajo na drugem pregledu papirnate škatle, ki se mi zdijo bolj grozne; med tisto železje malce nagneš in pade noter, pri papirju ne moreš pogoljufat. :/

Kakšen drugi pregled? :eek: Si potem prišla skoz? Kok si mela cm?


Prvi šalter; pregledajo "tebe" in vsebino tvojega kufra (tekočine pa to). Pri drugem, tako kot je purple_rain napisala, je pa tik pred boarding gatom. V Trstu sploh niso imeli tehtnice ampak samo uno škatlo (tam je zatežila samo eni, kateri se je na 200km videlo, da je predebel kufer), v Valencii je bila pa tehtnica skupaj s tem železjem. Jaz in prijateljica sva še sedeli, ko se je folk postavil v vrsto in ona je pograbila tisto železje in hodila okrog in izbirala random folk, da je pomeril. Pred vstopm do terminala je pa je samo tehtala - vse, merila ni. Cm sem imela drugače more or less tako kot mora bit, mogoče kakšen cm predebelega... :D Saj pravim, v tisto železje ga že porineš, una škatla je večji problem -.-
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Sep. 2011 12:21

^^ Zanimiv potopis Valencie. Se še bolj veselim Španije. Sicer le na hitro preletela (paella zgleda njami).

Js sm precej paranoična s temi kovčki in se nebi upala švercat z večjim, mam kar občutek, da bi me najdl in merili lih takrat, ko najmanj treba.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 30. Sep. 2011 13:41

Mja, v bistvu sem imela probleme sploh kaj napisat, ker sva počeli nič. :D Tako, v izi sva si vzeli, itak sva šli gor bolj ali manj na blef, češ, da bova sproti ugotovili, kaj si bova ogledali in kaj ne. Pa namesto da bi bili v CACu po cel dan, sva šli dvakrat - itak, ne vem, kaj bi ostale dni počeli. :)

Kar se pa hrane tiče; je dost dražja kot pri nas, ampak sem se v tem tednu naučila, da rajše dam še enkrat toliko denarja kot bi dala pri nas, kar pri njih pomeni neko srednjo ceno, ampak je užitno. Ker, če je poceni, potlej ne bo okusno - vsaj nama se je to dogajalo. :D

Saj moj kovček je drugače manjši kot predpisano, vendar, če ga nabašem, prekoračim. Nazaj se mi je zdelo lažje (čeprav sem nakupila cunj za kilo in pol) spakirat, ker sem cunje lahko strateško (=zmečkano) noter dala. :D
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 06. Okt. 2011 11:11

Evo še moje poročilo: V Benetkah so zamujal eno uro, nobenmu niso meril niti tehtal, tud unim res očitnim ne, vse so samo spuščal naprej ne glede na kufer, eni so mel še kako torbico, vrečko sabo, niso nič težil. Nazaj iz Girone so težil glede kosov prtljage, tako da so mogle punce torbice pospravt v kufer, tehtal niso, so pa vsakemu ta drugemu pomerli kufer, oz. si pomeril sam, in večkrat sploh niso pogledal a si ga loh spravu notr al ne, ker je biu tist stojal za njenim hrbtom. V glavnem, nobenih komplikacij. :)
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 13. Okt. 2011 13:46

Dejte se sprijazni punce, jaz res ne vem kaj pričakujete če daste za letaslko karto 50€? Da vas bodo nosili po zraku. Jaz sem 14 dni nazaj letele iz Benetk v Valencio, za povratno karto sem plačala 40€. Za dol smo zamujal 45min in za nazaj 1uro in 15min. Pač tko to je, to je Ryanair oz. tud ostali nizkocenovci niso nič drugačni...na žalost!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Okt. 2011 17:17

^^ :gruebel: kaj te matra?
Pa sej je več al manj vsem jasno kaj se lahko (oz. ne) pričakuje...sam to ne pomeni, da nimamo pravice mal pojamrat in tečkat o tem :D
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 19. Okt. 2011 13:19

sem že letela z njimi in sicer v London..
mah, je blo ok, edino te stevardese so ble mal nesramne, neprijazne;ampak za tisto urco in pol je blo vredu. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov