Potovanje okrog sveta

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Dec. 2010 7:58

Potovanje okoli je moja želja že odkar sem bla stara ene 4 leta :). Jo pridno negujem, šparam cekine in gledam travel channel vsakič ko mam cajt.
Vmes sem gledala še druge možnosti, tako da tiste ki vas zanima potovat malo drugače (predvsem pa ceneje) si poglejte te linke.

Edit: sem pobrisala linke ker sem opazla da so teme že odprte :wink:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Jan. 2015 22:29

To je bila moja edina želja vedno, še ko sem bral Pil Plus in imel totalni crush na Kajo Šeruga :P .

Veliko let sem to željo jemal kot beg od realnega življenja, in kot cilj da si en izmed frajerjev ki je to naredil...

Potem pa ko sem začel sam potovati, sem vzel to kot le izbiro v življenju..verjamem da je to da imaš dva otroka ravno tako polno presenečenj kot potovanje okoli sveta.

V glavnem, najprej sem imel željo iti z motorjem...sam se slab voznik in bi umrl najbrž že po dveh tednih :lol: ..

Šel bi z javnimi prevozi, štopanji...

Potovanje bi vzel bolj antropološko, zanimajo me ljudje...kako živijo in kaj žene, zato bi raje ostal na nekih krajih dlje časa. Npr, obiskal bi Laponsko in bil tam en mesec, obiskal bi Tierro del Fuego in bil tam in pisal o ljudeh, krajih.
Rad bi se učil o verah, duhovnosti...da prinesem kakšne nauke domov.

Izogibal bi se svinjsko dragim deželam, spal bi preko CS in drugih portalov, poskušal bi dobiti vsaj kak mesečni dohodek za pisanje kakšni reviji, za kolega bi še naprej delal preko spleta, naštudirati bi moral samo še multimedijski pristop.

V smeri vzhoda, okoli 5 let...budget 40-50k, prodal bi svojo hišo....vmes bi tudi delal, ko bi prišel nazaj pa fuck it, bom že :D.

Nekako verjamem da če si potoval in videl toliko stvari, da nisi srečal vsaj nekaj ljudi ki so ti pokazali nekaj s čimer si boš lahko služil denar.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2015 12:46

Sarissima napisal/-a:Potovanje okoli je moja želja že odkar sem bla stara ene 4 leta :). Jo pridno negujem, šparam cekine in gledam travel channel vsakič ko mam cajt.
Vmes sem gledala še druge možnosti, tako da tiste ki vas zanima potovat malo drugače (predvsem pa ceneje) si poglejte te linke.

Edit: sem pobrisala linke ker sem opazla da so teme že odprte :wink:



Sem ratala prav žalostna ko sem videla ta post. Ampak ja, prioritete se spreminjajo skozi leta :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Jan. 2015 15:09

^^ in kaj je zdaj prioriteta, štalca pa kravca?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2015 17:00

Bik in majhne jasli pa res :D. Nekako je tako potovanje huge finančni zalogaj, denarja pa ni neomejeno ;). Faksa bo kmalu konec inče človek noče biti privesek v domači hiši celo življenje/podnajemnik do konca svojih dni je treba začet šparat relativno zgodaj :D.
Bomo rajši izvajali manjše in bolj affordable izlete :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Jan. 2015 17:16

Razumljivo.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov