Nujno potrebujem #1

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Avg. 2010 20:56

^^sej to so običajne mere (za ročno prtljago)...kašn maš ti to prenosnik? :D
Npr. tole - bear in mind, tale tip na sliki je bolj kot ne "droben" (se mi zdi); pa še kej več lahko tkole s sabo vzameš, itak. Al bi ti res samo torbo za prenosnika?

Glede same poti (katera družba?): če ti ni problem/predaleč do Dunaja prit, se men zdi sprejemljiva cena.
Sicer ma tale Air Baltic direktno povezavo tud, si valda že vidla?, za 30€ več - odvisno kaj ti več pomen, čim prej tja prit al za čim manj denarja. :D
Zadnjič spremenil purple_rain, dne 25. Avg. 2010 22:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 25. Avg. 2010 22:52

Ups, se vidi, da sn že čist zblojena bla od vseh številk, kaj sn jih v tistem momentu gledala :D Nekak sn zamešala mere in sn globini torbe (60mm) dodala še eno ničlo, kar nanese 600mm, kar bi pa seveda blo mal preveč :D

V glavnem, ni mi panike enkrat prestopit, itak je let hitro dalje.
Glede na to, kake kombinacije sem že vse ustvarjala, mislim, da je to najboljša ideja, kar se tiče razmerja med ceno in udobjem.
Na koncu te itak vsak Ryanair in podobni pridejo okrog 150€, če moram prištet še vlak do rovaniemija, pa 2x prestopat, pa 10 ur na vlaku... a-a.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 11. Sep. 2010 0:08

mene pa zanima če je ktera potovala kdaj z vlakom do milana...nasledni ponedeljek namreč letim iz malpense okrog 7h zjutraj in se nekako ne znajdem najbolje s temi vlaki...našla sem sicer eno spletno stran ampak bi se rada še malo informirala...pa če katera ve kakšna je cena približno, ker tam nič ne piše, ter, če se da dobit vlak, ki pripelje v milano v manj kot 10 urah :S
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 11. Sep. 2010 7:39

^^ od kje boš šla z vlakom do milana? s kere postaje?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Sep. 2010 18:24

*kayka* napisal/-a:pa če katera ve kakšna je cena približno, ker tam nič ne piše, ter, če se da dobit vlak, ki pripelje v milano v manj kot 10 urah :S
Itak, da pride prej - sam odvisno kje štartaš (kot že cdefgahc sprašuje). :D
Jz, če bi šla, bi šla iz Trsta - sicer je mal "zgoden" (17:44), prispe ob 22:25, ampak pač, rajši tam par ur zagonim, kot pa da se preveč lovim okoli.
Tale ^^ opcija je 40,05€ (2. razred).
(še pol urce od železnice do letališča - tudi z vlakom, cene ne najdem)

It. železnice
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Sep. 2010 23:59

^^Slika, nepričakovan razplet dogodkov, obstaja velika verjetnost, da bom (tud) jz na tistem vlaku (tisti dan). Spet bom 2 dni potovala, da pridem par 100 km daleč. :freude:
:lach:
Uporabniški avatar
Slatkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 10. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Slatkica » 20. Sep. 2010 22:16

Zakaj pa ne bi raje na prevoz.org ali pa na STA forumu pogledale? :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Sep. 2010 17:41

^^ja, sej je zdej bojda "moj prevoz" tam objavljen. ;D
(jz sem mogla najprej karte zgruntat; pa do zdej še nikol nisem nč uporabnega najdla, škoda - ideja mi je sicer superkul!)
Uporabniški avatar
n4stk4
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 23. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a n4stk4 » 02. Okt. 2010 21:00

NOVO

Živjo.
Naslednje poletje se odpravljam v ZDA (Missouri), kar se tiče letal ni nekega blaznega problema, me pa zanima nekaj okoli viz.
Na internetu je cel kup različnih podatkov o tem, kako turistična viza ni več potrebna, da se moraš le elektronsko prijaviti, da prihajaš v ZDA. Zanima me, če je to res?
Če ni, koliko me bo stala turistična viza? Kako dolgo traja, da jo dobim? (Če ima katera izkušnje s potovanjem v Ameriko, bi bil dobrodošel pa še kakšen nasvetek - lahko kar na zasebno sporočilo) :D Hvala!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Okt. 2010 15:52

Ne, turistične viza za potovanje do 90 dni NE potrebuješ. Kar moraš narediti, je pred potovanjem izpolniti takoimenovan visa waiver obrazec na https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html ... F1AC1E56D7

(Dodajam: wtf je korak 4: Plačilo? A to je treba zdaj plačat? Anyone?)

Več info o tem še na http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva ... e_amerike/

Zadeva je bila z moje strani stestirana par dni po uvedbi obveznega elektronskega registriranja :)

Če imaš še kakšno vprašanje, vprašaj, čeprav jaz sem bila čist na drugem koncu :wink:
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 03. Okt. 2010 15:58

Zanima me, na katerem peronu čaka vlak v Celju za proti Zidanem mostu oz. Zagorju. Hvala!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Okt. 2010 16:05

Drugi peron, 3. tir :D (včasih izjemoma 2. tir, ampak redko. Ti samo glej, da Zidani Most gor piše. Pa drugače tudi na voznih redih piše tir)
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 03. Okt. 2010 16:08

_patchouli_ napisal/-a:Drugi peron, 3. tir :D (včasih izjemoma 2. tir, ampak redko. Ti samo glej, da Zidani Most gor piše. Pa drugače tudi na voznih redih piše tir)


Kaj pa vlak ICS, ki je ob 20:35... moram doplačati kljub temu, da imam mesečno? Čaka na istem tiru?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Okt. 2010 16:12

Kolikor se spomnim, tud ICS stoji na 2. peronu. Glede doplačila pa nimam pojma, še nikoli v življenju nisem imela mesečne za vlak :) Saj ti bo stric sprevodnik povedal, če boš morala doplačati (po moje, da ja).
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 03. Okt. 2010 16:13

Fora je pa v tem, da rednega vlaka ob 20:30 sploh ni. Je le ICS. Zanimivo malo vlakov v tej smeri :?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov