Nujno potrebujem #1

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 10. Apr. 2014 10:51

torej le greš v berlin?

super.

kar se tiče prevoza z nekom...dva moja frenda to kar prakticirata in nista mela zaenkrat nobenih problemov.

kaj pa lufthansa iz zagreba? si gledala? včasih stane isto kot easyjet...s tem, da je zagreb bližje, potovanje pa neprimerno bolj udobno.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 10. Apr. 2014 19:11

CaliLove* napisal/-a:Je ze bil kdo v Grand Canyonu? Ce ja naj se prosim javi, me zanima par stvari.



jz - sm nevem če še rabiš. :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 10. Apr. 2014 19:54

Kaj te zanima glede Grand Canyona?
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 14. Apr. 2014 19:21

mene pa zanima če ima kdo kakšen predlog za apartma na Hvaru - za 2 osebi, tm okol 50€ na noč bi blo še kr sprejemljiva cena. No če je kdo bil kdaj na Hvaru, bi bla vesela kšnega predloga :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
desigual
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 30. 11. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a desigual » 02. Maj. 2014 14:38

Živjo! Zanima me ali znajo na letališču komplicirati za kovček dimenzije 55x40x22 letim pa z ryanair iz trsta do londona?
"I could never take a chance, on loosing love to find romance."
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Maj. 2014 9:21

One cabin bag per passenger* weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 03. Maj. 2014 16:23

Za 2 cm ne bojo težilil, saj ne merijo kovčka. Glavno, da ga lahko zbašeš v tisto njihovo "škatlo" za merjenje. Moj kovček je sicer po merah, ampak ga tako nabašem (nazaj grede), da preseže točne mere. Ga pa lahko zbašem (malo na silo) v njihovo škatlo in je ok.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Maj. 2014 9:39

Lahko ja, lahko ne. Js se sicer ne upam tvegat, čeprov včasih ne preverjajo.
Tista škatla, za stlačit je kr strogih mer in sem že vidla, ko folk plačeval na letališčih za prtljago, zaradi 1cm, 2cm prevelike prtljage.

Js grem rajš na zihr, 50€/funtov le ni tolk mal.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
desigual
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 30. 11. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a desigual » 19. Maj. 2014 10:55

Sem že nazaj in niso težili (očitno sem imela srečo) :) nam niso niti pregledali niti merili. Hvala za pomoč.
"I could never take a chance, on loosing love to find romance."
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 22. Jul. 2014 15:49

z enim bi šla na potovanje in zdaj gledam te ponudbe na internetu in moraš v filtru označit osebe, število odraslih oseb in število otrok...jaz sem sicer polnoletna, ampak on bo avgusta 17, kar v večini primerov spada še po otroke, zdaj pa me zanima, če lahko vseeno gre z mano, čeprav ni polnoleten? ter kot kaj ga morem označit, kot otroka al kot odraslo osebo, če ni MOJ otrok? da ne bo potem problemov pri ujemanju priimkov ipd.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Jul. 2014 9:11

najbolje, da pokličeš na agencijo, ki je izdala ponudbo.

nisem ziher, da se 17 letniki še štejejo kot otroci.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Jul. 2014 14:10

bom raje pisala, ker niso slovenske :)
tam, ko brskam po filtru, piše da označiš leta otroka in so po navadi do 16, 17 :/
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 22. Feb. 2015 21:00

Živjo :)

Nisem vedela, kam bi uvrstila vprašanje, pa sem ga kar v to temo - ker ziher ne morem falit :D

Nimam nikakršnih izkušenj z načrtovanjem potovanj, ker so to vedno počeli drugi, zato nimam pojma, kje naj začnem. Že dolgo si želim na Islandijo in končno se je ponudila priložnost, da lahko grem (imam čas + finance).

Zdaj me pa zanima, kje oz. kako se lotit podviga, ker sploh ne vem, na kaj moram bit pozorna... Kje najti informacije npr. kdaj se tja sploh splača it, kako je s prevozi itd. Kako se planiranje sploh začne?

Sem videla, da vas je na forumu kar nekaj takih, ki potujete, pa bi vas prosila, če me lahko malo usmerite. Kako ste se vi lotili? Kje začeti?
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Feb. 2015 22:05

Jaz bi začel takole:

Islandija je prekleto daleč, zatorej kakšna verzija da bi šla po celini do Skandinavije in potem na kako ladjo, se pomoje ne splača...preveč časa in denarja.

Torej boš morala leteti.

Iz kje, nimam pojma...vzemiva izhodišče Nemčija in Anglija.

Nemčija, skyscanner cel junij 2015, povratna.

Te pride med 250-300 evrov, s tem da moraš še do Hamburga prilesti...z vlakom, ene 70 evrov ziher.

Verzija London, skyscanner cel Junij 2015, povratna 160...vmes pa 3 tedne.

Zmaga. Letiš do Londona za 50 evrov.

Primer:

http://www.skyscanner.net/transport/fli ... 6&iym=1506

----------------------------------------

Torej, če se odločiš za letenje....je zdaj čas da kupiš karte, izbrati moraš le čas kdaj boš šla, in za koliko časa boš šla. Za Islandijo bi si jaz vzel minimalno 2 tedna, upoštevati moraš da je to velika dežela ki je slabo poseljena in če jo želiš dobro prečesati, se boš veliko vozila. Če bi imela kompanjone bi priporočal rent a car.

Torej, hipotetično izbereva junij/julij za 3 tedne.

Kako naprej:

Najboljši plan je vedno da ga ni,vse kar moraš upoštevati je samo tole:

- prvi dan si vzameš zato da se spočiješ, asimiliraš, vprašaš za nasvet kakšnega lokalca. Jaz bi si najel sobo v hostlu v Reykjaviku, in prej navezal kak stik z lokalcem preko Couchsurfinga, šel z njim na pir in ga vprašal za kakšen nasvet, kako si kje prišparam. V hostlih ti vedno povedo kar bo šlo njihovim kolegom na roko.

- kaj pa vmes med tremi tedni, no...jaz si vedno takole naredim, če boš letela iz Reykjavika bi spal tam prvo noč in prišel do tja en večer pred letom..tako ne izgubljaš časa, spočiješ se, in v izi pogledaš mesto...za naprej bi šel pa takole.

- naredil bi si približen plan poti, ne vem...v smeri urinega kazalca, približno da dobim občutek kakšne so razdalje med kraji !!!!!! NE BI GLEDAL NOBENIH URNIKOV JAVNEGA PREVOZA!!!!!

- bog ne dan, da si narediš točen plan kateri bus ujeti, in si rezervirati hostlov za dva tedna vnaprej...to te spravlja v stres, in vedno imaš občutek da boš vse zamudil. V easy, to je potovanje...to je užitek.

- kako bi prišel do informacij kaj si želim ogledati: približno bi preletel Lonely Planet vodič, druga stvar ki bi jo preveril so kakšni festivali poleti ki jih je Islandija polna, in forumi, forumi in še enkrat forumi...da slišiš mnenja ljudi, koliko kaj stane....če te stane ogled ledenika 150 evrov je to prekleto veliko.
In šel bi definitivno preživeti kakšno noč na kakšno kmetijo ki jo vodi kakšna familija, malo jahal tiste njihove konje...ker moraš videti kako ljudje živijo in jejo. Ker boš šla poleti, boš imela 18-20 ur svetlobe...tako da :D.

- in kako bi dosegel kaj si želim videti?
Prvi dan ko bi prišel bi si kupil SIM kartico, to te stane ene 10-15 evrov (telefon si prej odkleni), tako bi si lahko spotoma rezerviral hostle in si lažje in hitreje organiziral potovanje.

Si v hostlu, naslednji dan želiš priti do nekam, vprašaš lastnika kako se pride do tja...in ti pove urnike busev, ti greš na Hostelworld, pokličeš in je to to...JOB DONE. Sklepam pa, da imajo oni bolj guest house kot hostle, v glavnem preveri kak sistem imajo.

In enostavno potoval bi po občutku, poslušal bi mnenja in sledil intuiciji...če pač spoznaš družbo, pač malo hodiš z njimi okoli :D. Če ti en priporoči awesome lokalno savno, pač greš tja :D.

---------------------------------------------------------------

To je to, pri potovanju moraš samo vedeti kdaj moraš iti nazaj na letalo...Prej si samo malo približno pogledaš, da dobiš okus kaj te čaka. Jaz nikoli ne preberem 0, ampak res 0...pa vidim več kot vsak drug turist. Če zamudiš avtobus, pride naslednji...

Kaj bi vzel s sabo:

- odklenjen fon
- coriss zavarovanje
- palerino
- tople cote
- pohodne čevlje
- ključavnice za omarice v hostlih
- kopije dokumentov
- packing cubes

Ne maram reklamiranje, samo kupi si tole...brez enega vrašanja!

http://www.ospreyeurope.com/gb_en/view- ... OpDsfmG_X4

Služil ti bo dolgo časa, in ima vse kar rabiš...snemljiv mali ruzak za dnevne izlete, da pustiš tavelikega v omari, zapre se da rata airstream za letalo, ma mesh bage za kurčeve smokije ko nimaš kam dati, nima miljon vrvic da se zatikaš ko se premikaš po busu, in odpre se do podna kot potovalka.

Neverjetno kvaliteten ruzak, vem imam 70 in 40ko ;).

-------------------------------------------------------

srečno vandranje ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 23. Feb. 2015 11:56

O vauuu :) To se sliši tako enostavno kot bi planirala it v Lj (pa še to zna bit prit do Lj bolj zakomplicirano, ker javni prevoz itak zamuja/ga ni, tako da nikoli ne veš, kdaj boš tam :P)

Vsekakor letalo, to sem se že pred tem odločila, ker je res daleč. Pa računala sem na najmanj 14 dni :) In vedela sem, da je zdaj nujo treba kupit karto, tako da vsaj nekaj sem očitno le "znala" :D

Hvala za tele dragocene informacije, sem dobila vtis, kako bo to šlo :) Najprej letalsko karto, potem imam pa še čez glavo dovolj časa, da poiščem/zberem informacije in si naredim plan poti. Pa poskušala bom it na kakšno potopisno predavanje oz. priti v stik s popotniki, ki so že bili tam, da mi bodo bolj konkretno lahko povedali, kaj se splača in kaj ne. Glede na to, da nameravm it sama in to prvič, si želim biti pripravljena, ker bo drugače vse skupaj prevelik stres :P

Pa očitno moram pogledat, kako je s tem couch surfingom.. sem že kar nekaj slišala o tem, zdaj moram pa natančno prečekirat, kako to poteka :)

Hvala še enkrat!
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov