new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 12. Okt. 2007 10:05

Jst sem imela zvezo Ljubljana - Zurich - New York (JFK). Od Zuricha do NY-a je približno osem ur, ampak meni je kar hitro minilo...itak ti na letalu dajajo non stop za jest, drugače pa sem gledala filme al pa špilala igre. Let je bil kar prijeten. :D

Da prideš do južnega Manhattna, boš verjetno rabla okoli pol urce, s podzemno seveda. Odvisno kateri metro boš vzela. Linij je več, poleg tega pa obstajajo "hitri" metroji, ki se ne ustavljajo na vsaki postaji. Ko si boš pogledala zemljevid podzemne, boš itak preštudirala, kaj se ti najbolj splača. Včasih se splača it peške kako ulico naprej pa it na metro, ki vozi direkt do željene destinacije, kot pa it na postajo, ki jo imaš pred nosom pa potem presedat. Ampak tudi če presedaš ni tak problem. Nikoli ne čakaš celo večnost na metro. Vozijo redno, tako da sploh ni panike.

Svetujem ti, da čim manj stvari vzameš s sabo. Jst si sploh nisem toliko stvari kupla, a sem vseeno imela problem, kako potem stlačit stvari v kovček. :?

In ne sekiraj se glede vprašanj, ne sprašuješ bedarij. :)
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 13. Okt. 2007 14:32

Eileen, hvala, res si prijazna. :) Mam pa še par vprašanj. :D A si si ti kupla zemljevid podzemne al si kr tam na postaji npr. pogledla pa to? Pa še to - mislim da je ena v tej temi par strani nazaj napisala da naj bi se v ZDA vse plačevalo s karticami. A je to res? Ker me skrbi, da recimo sploh ne bi mogla kupvat v kakšni trgovini z gotovino. A si ti mela kakšno Viso s sabo oz. kej podobnega? Kaj pa drugač na letalu, kolk prtljage lahk maš za v ZDA, mislim kolk kil je omejitev? A je 20? No zdej pa še res zadnja stvar (vsaj zaenkrat :D) - a lahk maš za ročno prtljago 2 stvari - recimo nahrbtnik pa še torbico?
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 16. Okt. 2007 12:11

Zemljevid podzemne si nisem tam kupila, ker sem že imela žepni vodič s sabo. Imenuje se New York Top 10, ima pa zemljevid New Yorka, zemljevid podzemne, pa za vsak predel New Yorka 10 najboljših trgovin, 10 najboljših muzejev, 10 najboljših diskotek...Nikoli nisem šla brez njega in še to mi je všeč, ker je majhen. Po New Yorku ni fajn hodit z unim velikim zemljevidom, ki se razgrne...nerodno je, pa tud ni fajn, da takoj zavohajo, da si turist. Jst sem ponavadi vsak dan predelala en predel New Yorka (en dan sem šla v Bronx, en dan sem šla v SoHo, en dan v Little Italy...), tako da te ne bolijo preveč noge in da ne zgubljaš preveč časa. Če si želiš, ti lahko po pošti pošljem ta vodič (pošlji mi naslov na ZS). Še vedno je aktualen, vendar dvomim, da ga bom sploh še kdaj rabila. Naj ti ne bo nerodno...taka sem, rada pomagam. :)

Kar se tiče kartic...to je pa popolnoma laž, da naj bi se v ZDA plačevalo zgolj s karticami. :roll: Jst sem redkokdaj plačala s kartico. Sicer je res, da sem si pred odhodom naredila Mastercard, ampak to predvsem zaradi tega, ker sem si morala po internetu rezervirat hostel. Vedno sem plačevala z gotovino. Pred enim letom so zaračunali 600 SIT provizije za dvig na bankomatu v NY-u. Mogoče je zdaj mičken več. Jst sem vsake toliko šla na bankomat pa dvignila cc. 250 $ in potem postopoma porabljala ta denar. Pri kreditni kartici mi je bedno, ker moraš sproti spremljat, koliko porabiš. Edina dobra stvar je v tem, da imaš rezervo. Bančno kartico sem recimo imela s sabo, Mastercard pa sem pustila v hostlu, za vsak slučaj, če bi bančno kartico izgubila. V glavnem: ne sekiraj se, ne rabiš kreditne kartice, ti lepo plačuj z gotovino, pa bo kul. :D V vsaki trgovini lahko plačaš z gotovino, ne vem, zakaj bi bilo nasprotno.

Glede na to, da boš na Amsterdam Avenue, se boš verjetno najbolj pogosto vozila z enko, ampak zemljevid je fajn imet s sabo, ker boš itak cik-cakala po Manhattnu. :D

Na letalu je omejitev 20 kg. Za ročno prtljago pa mislim, da ne moreš imeti dveh stvari. Tako vsaj velja za Adrio. Lahko si prebereš tukaj:

http://www.adria.si/sl/passengerGuide.cp2?cid=D3EEC5B8-5456-96EB-804B-566582F45E8C&linkid=passengerGuide
Uporabniški avatar
tonza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 3. 6. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tonza » 20. Okt. 2007 12:23

Mene pa samo zanima kje se da dobit ta žepni vodič New York Top 10. ker nameravam it tud jst v NY drugo leto nekje julija, pa bi mi prišel ta vodič?
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 21. Okt. 2007 13:59

v vseh knjigarnah :D Imaš tudi za druga mesta- res je super :gut:
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
tonza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 3. 6. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tonza » 21. Okt. 2007 14:15

Ok hvala, Nism še nč gledala, bom pa šla pogledat.
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 18. Feb. 2008 12:05

kolko pa kaj stane karta za new york (z taxami vred), pa kolko so tam cene hostlov ali manjšega stanovanja za najet.
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 21. Feb. 2008 10:15

Karta - cist odvisno kaksn termin si zberes, pa kolk casa prej rezerviras ... A ti bi rada letela kr iz LJ, pa pol na kaksnem evropskem letaliscu pac prestopla? Ker to ne vem kaksne so cene, mi smo leteli iz Munchna, pa je bla karta ene 400 evrov - kar je dost poceni (pa smo leteli z Lufthanso). Glede hostlov - za ene 25evrov na noc ze dobis dokaj solidnega, sam ponavadi je tak, da je treba potem zajtrk doplacat, ce ga pac hoces. Glede stanovanja pa pojma nimam, me pa tud zanima. :)
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 21. Feb. 2008 16:17

no angel napisal/-a:Karta - cist odvisno kaksn termin si zberes, pa kolk casa prej rezerviras ... A ti bi rada letela kr iz LJ, pa pol na kaksnem evropskem letaliscu pac prestopla? Ker to ne vem kaksne so cene, mi smo leteli iz Munchna, pa je bla karta ene 400 evrov - kar je dost poceni (pa smo leteli z Lufthanso). Glede hostlov - za ene 25evrov na noc ze dobis dokaj solidnega, sam ponavadi je tak, da je treba potem zajtrk doplacat, ce ga pac hoces. Glede stanovanja pa pojma nimam, me pa tud zanima. :)


400 evrov - to je full poceni :D . Ne ne bi šla iz LJ, ampak iz Avstrije ali Nemčije. Kakšni so pa hostli? V centru mesta ali v bolj nevarnih delih mesta?
Kaj pa vizo rabiš?

Mogoče kdo ve kakšni so tam klubi oz. diskoteke? A je res tak kot v filmih vidiš da čakaš 5 ur zunaj, pa to da moreš bit 21 let star?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 21. Feb. 2008 17:28

Ja, 400evrov je poceni, ampak mi smo kr dost prej rezervirali karto, tak da ce hoces dobit taksno ceno, bos mogla rezervirat ene 5 mescev prej. ;)

Tisti hostel, v kterem smo mi bli, je bil kr okej, ni bil ravno v centru mesta, ampak ni blo nc nevarno tam al pa kej, pa se podzemna je prakticno cist zraven, tak da je blo men kr kul.

Vizo rabis mislim da ce si tam vec kot 3 mesce, do treh mescev pa ne.

Glede klubov je pa ful strogo in ce nisi 21, ne bos prsla not. Js zarad tega tud nikamor tak nism mogla, ampak sej je tolk drugih stvari za videt in pocet tam, da mi ni blo panike. ;)
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 21. Feb. 2008 18:18

Hvala za odgovore. :) :) Glede karte še nekaj: kje si si jo rezervirala in ali je povratna? Pa hostel si prej rezervirala ali si ga poiskala v NY?

hvala. :D
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 22. Feb. 2008 18:35

Karto smo rezervirali prek agencije Sonček, hostel pa tud že prej. ;) In ja, karta je povratna, pa kot sm že rekla, smo leteli iz Munchna.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
tropicana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: nekje na jugu

Neprebrana objavaNapisal/-a tropicana » 01. Mar. 2008 8:37

Super,veliko dobrih informacij!Hvala punce

Tudi jaz bi šla poleti v NY,ampak ne bi rada spala v hostlu,ampak v kakšnem bolj poceni hotelu.Veste za kakšnega?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 26. Apr. 2008 11:19

Tale forum ima tudi naslov počitniško delo v ny pa me zanima, kakšne izkušnje imate s tem? Če jih imate? Kako sploh prideš do počitniškega dela v ny? Kje(če) se to zmeniš v Sloveniji, al se kar direktno z ny-om moraš pogovorit? Kakšna dela sploh ponujajo?A se splača?
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 04. Jun. 2008 21:30

a bi lahko kdo mal razložil, kolk kej traja let do New Yorka... pa tud kako to zgleda... a se ful vlece, a je zoprno ipd.
The secret of success is consistency of purpose.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov