new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

metuljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica » 22. Jun. 2006 13:37

Ravno prejšnji mesec smo imeli na obisku tri tedne fantovo žlahto iz Kanade. Pa se tko pogovarjamo in reče neka teta od mojega (ki ni čisto prava teta), da pa njena hčerka živi v NY. In jst sm tisto :eek:
Že od nekdaj si namreč ful želim videt NY. In fant me samo tko pogleda in reče kdaj greva. Jst sm čist navdušena, tko da drugo leto definitivno greva v NY.
Una je tud bla vsa navdušena, je rekla da pri hčerki ravno delajo prizidek k hiši in bazen in d bodo mel pole ful placa, pa njen mož dela na manhattnu in je itak polhn keša. Pa da bodo ful veseli, če res prideva. In meni se bodo izpolnile dolgoletne sanje.
Pa hišo majo v tistem delu NY, da ko je noč vidijo lučke na Long Ilandu (saj ne vem če sem prav napisala), ampak v glavnem to so tist lučke k so me zmeri tolk fascinirale pri nanizanki seks v mestu in kevin hillu, ...

Jst že komaj čakam, smo tudi že navezali stik preko interneta in komaj čakamo, da se spoznamo. Saj še zmeraj kar ne morem verjeti, da bom videla NY na tako poceni varianto in to v takem luksuzu.
Svet je okrogel zato, da ga obkroža prijateljstvo
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 22. Jun. 2006 16:08

metuljčica napisal/-a:Ravno prejšnji mesec smo imeli na obisku tri tedne fantovo žlahto iz Kanade. Pa se tko pogovarjamo in reče neka teta od mojega (ki ni čisto prava teta), da pa njena hčerka živi v NY. In jst sm tisto :eek:
Že od nekdaj si namreč ful želim videt NY. In fant me samo tko pogleda in reče kdaj greva. Jst sm čist navdušena, tko da drugo leto definitivno greva v NY.
Una je tud bla vsa navdušena, je rekla da pri hčerki ravno delajo prizidek k hiši in bazen in d bodo mel pole ful placa, pa njen mož dela na manhattnu in je itak polhn keša. Pa da bodo ful veseli, če res prideva. In meni se bodo izpolnile dolgoletne sanje.
Pa hišo majo v tistem delu NY, da ko je noč vidijo lučke na Long Ilandu (saj ne vem če sem prav napisala), ampak v glavnem to so tist lučke k so me zmeri tolk fascinirale pri nanizanki seks v mestu in kevin hillu, ...

Jst že komaj čakam, smo tudi že navezali stik preko interneta in komaj čakamo, da se spoznamo. Saj še zmeraj kar ne morem verjeti, da bom videla NY na tako poceni varianto in to v takem luksuzu.


ooo blagor!

js se bom tud k lubijevi žlahti mal šlepala :wink: letos na nizozemsko, pol pa upam da greva kdaj v anglijo al pa clo v zda. je pa to super, ker maš nastanitev in dost prišparaš, pa še nekdo ti zna povedat kako se obnašaš, pa kaj je še za vidt poleg očitno turirtičnih stvari.

moj cilj je pa tud it enkrat v ZDA... NY definitivno pogledat, in če me bo tok očaral, kot mislm da me bo, ne bom šla samo enkrat.
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 19. Jul. 2006 18:24

Mene zanima kako je z delom v NY za enega povprečnega slovenskega državljana? Se opaža odpor do tujcev pri zaposlovalni politiki, če kdo ve?
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 19. Jul. 2006 19:16

Eileen napisal/-a:
_kocka_ napisal/-a:To je totalno pocen z letalstko karto vred.

Jst sem ravno pred kako urco rezervirala karto za New York. Sem kupla najcenejšo varianto za 143 000 SIT.

To je pa drago. Za New york mislm. Ker so karte za NY ful pocen (kokr sm js vidla na netu), eno pocen sm najdla za 59 000. (a si študentka?)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 19. Jul. 2006 23:12

Ja, na sta. Če je od 73000 naprej brez omejitev mi ni jasn kako jo je ona dobila za 143000 najcenejšo? Drgač grem pa po vsej verjetnosti oktobra v NY. Gre kdo zravn? :D
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 20. Jul. 2006 11:12

Classy...tudi jst sem gledla na STA karte (in na internetu so cene veliko nižje), ko pa sem prišla v agencijo, so mi rekli, da sem že rahhlo prepozna, ker je visoka zasedenost za lete v New York. Veš, jst grem 28. avgusta in takrat je še sezona. Rezervirala sem 3 mesece prej, pa sem bla prepozna. Če bi rezervirala prej (kake pol leta prej), bi dobila cenejšo varianto. 143 000 SIT ni poceni, ampak tudi drago ni - za let z Lufthanso bi dala okrog 200 tisoč (sem čekirala na odklop.com).

Classy, če misliš it oktobra, je bolje, da se za karto pozanimaš čimprej...oz ne samo pozanimaš, ampak jo dejansko tudi rezerviraš. :D
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 20. Jul. 2006 13:11

Eileen napisal/-a:Classy...tudi jst sem gledla na STA karte (in na internetu so cene veliko nižje), ko pa sem prišla v agencijo, so mi rekli, da sem že rahhlo prepozna, ker je visoka zasedenost za lete v New York. Veš, jst grem 28. avgusta in takrat je še sezona. Rezervirala sem 3 mesece prej, pa sem bla prepozna. Če bi rezervirala prej (kake pol leta prej), bi dobila cenejšo varianto. 143 000 SIT ni poceni, ampak tudi drago ni - za let z Lufthanso bi dala okrog 200 tisoč (sem čekirala na odklop.com).

Classy, če misliš it oktobra, je bolje, da se za karto pozanimaš čimprej...oz ne samo pozanimaš, ampak jo dejansko tudi rezerviraš. :D


Kdaj pa ni sezone v NY?...keri mesci točno?....aja pa če kdo ve kako je z varnostjo in pregledovanjem stvari na letališčih v ZDA po 11.9.2001 ! :?:
Villeneuve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 19. 4. 2006
Kraj: Škofja Loka

Neprebrana objavaNapisal/-a Villeneuve » 20. Jul. 2006 13:24

S pregledovanjem stvari je tako, da te že na evropskih letališčih "čekirajo" ameriški varnostniki...potem moraš na letalu izpolniti za SLO je zelena karta (ker ne rabimo vize!!!) kam greš, koliko časa, zakaj, kje boš stanoval...itd in to oddaš pri vstopuv ZDA emigrantski policiji, kjer ti potem dajo en del te karte, ki ga moraš hraniti in potem ko greš iz ZDA ga daš spet ..meni so ga 2x kar pripeli s sponko v potni list !!!
..pri vstopu v ZDA ti vzamejo oba prstna odtisa (mislim da sredinca) leve in desne roke, skanirajo roženico na očesu...

..pri varnosti "pretiravajo"...lansko leto ko sem se vračal iz NY je imelo letalo za v RIM zamudo tri ure zaradi varnosti - pač preveč muslimank in židov skupaj v letalu - bedastoča...., tako da sem zamudil še let potem v Trst..
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 20. Jul. 2006 15:00

in kako je z notranjimi leti v Zda...tudi ta procedura?
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 20. Jul. 2006 16:20

A lahko karto samo rezerviraš, pa jo pol čez...nevem, 2 tedna plačaš po isti ceni kokr si jo rezerviru? Pa a morš ko kupš karto dt številko potnega lista al pa kej? Ker zdej ko bojo novi, ne vem kok hitr se bojo dobil? Al kako to gre?
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 20. Jul. 2006 17:08

aja in glede teh novih potnih listov....kj pol ne bo potrebne te kontrole, pa prstni odtisi, pa slikanje zenice blablabla, ko bomo dobi te nove potne liste, če kdo ve kej več o temu le ?!
Villeneuve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 19. 4. 2006
Kraj: Škofja Loka

Neprebrana objavaNapisal/-a Villeneuve » 21. Jul. 2006 13:28

Nove potne liste z vgrajenim čipom z biometričnimi podatki o podobi obraza bodo začeli izdajati 28. avgusta, stari pa bodo še naprej veljavni.

Stari potni listi se bodo lahko uporabljali do poteka veljavnosti in jih ne bo treba zamenjati z novimi. Slovenija uvaja biometrične potne liste zaradi uredbe Sveta EU-ja pa tudi zaradi zahteve, ki so jo ZDA postavile državam z brezvizumskim režimom vstopa.

Novi biometrični potni listi, ki bodo bordo rdeče barve, pa bodo razveselili tudi državljane, saj bodo cenejši. Tako bo treba od septembra za izdelavo 32-stranskega potnega lista odšteti 6000 tolarjev, medtem ko sedaj cena za tovrstni dokument znaša 6600 tolarjev. Tisti, ki bodo želeli imeti 48-stranski list, pa bodo morali doplačati 500 tolarjev.

Države, katerih državljani za vstop v ZDA ne potrebujejo vizumov (27 držav), med njimi tudi Slovenija, morajo biometrične potne liste uvesti do konca oktobra leta 2006.

Torej če boste potovali v ZDA po novembru 2006, je moje mišljenje da si nabavite nov potni list, pač bolje dati 6000 SIT kot imeti sitnosti na meji.
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 22. Jul. 2006 13:17

Villeneuve napisal/-a:S pregledovanjem stvari je tako, da te že na evropskih letališčih "čekirajo" ameriški varnostniki...potem moraš na letalu izpolniti za SLO je zelena karta (ker ne rabimo vize!!!) kam greš, koliko časa, zakaj, kje boš stanoval...itd in to oddaš pri vstopuv ZDA emigrantski policiji, kjer ti potem dajo en del te karte, ki ga moraš hraniti in potem ko greš iz ZDA ga daš spet ..meni so ga 2x kar pripeli s sponko v potni list !!!
..pri vstopu v ZDA ti vzamejo oba prstna odtisa (mislim da sredinca) leve in desne roke, skanirajo roženico na očesu...

..pri varnosti "pretiravajo"...lansko leto ko sem se vračal iz NY je imelo letalo za v RIM zamudo tri ure zaradi varnosti - pač preveč muslimank in židov skupaj v letalu - bedastoča...., tako da sem zamudil še let potem v Trst..


To je res. Totalno pretiravajo in to povsod cez luzo. Moj oci je su pred kratkim v San Francisco in je nekaj narobe izpolnil pri teh obrazcih in so naredl totaln halo po pristanku (se je moral celo sezut), pa ful so bli neprijazni.
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
t-e-a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a t-e-a » 23. Jul. 2006 8:35

Jp pretiravajo ... jz sm ravno lan ko je biu terorističn napad v Londonu potovala nazaj iz ny, in so nam prestavil let, ko smo par dni kasnej potval nazaj je bla pa taka katastrofa, ko so javl da mamo bombo na letalu :eek: :eek: :eek: in pol enga clo odpelal iz letala (vklenjenga) :eek:

Drugače sm bla pa prov šokirana, ko sploh niso pregledval ns tako kot ob pristanku ... na primer ko sm šla z brnipkega letališča sem morala vzeti iz torbe kamero in prenosn računalnik da so ju pregledal, medtem ko tm bi lahko čez prenesla karkol bi hotla, ker sploh noben ni čekirov ...

Pa še kovčk so mi zlomil na letališču v ny :x

Drugače pa komej čakam da grem spet mal tja :razz:
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 23. Jul. 2006 11:42

Cist podobne izkusnje mas kt on. So sli v druzbi, mel so laptop, kamero in se ostalo tehniko. Glede tega nikjer nobenih problemov. Ko so pristali (za nazaj) na brniku so jim skoraj vse (oz. kar opazl) ocarinil. Glede tega je na Brniku vedno isto... :eek:
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov