new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Sep. 2010 20:35

Uh, to pa je precejšna cena za prvega.

Preveri še:
hostelworld.com
hostels.com
hotels.com
booking.com
... pa še kaj se najde.

Za celotno plačilo vnaprej pa nimam pojma, žal...

Sicer imajo pa hostli in hoteli v NY zelo slab "ugled", tako da ne preveč pričakovat (brala že na precej straneh) :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 20:48

hvala za linke :D hmm trenutno se mi zdi ta klik še najboljši sam je pa kr dalč od centra.. tm na sredini parka je,..sej bi tk podzemno uporabljale,.se bi pa dal tut mesto prehodit, kajne? sam noge bi pol fejst bolele :P
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 04. Sep. 2010 21:58

New york :hearts: Jst sem se zaljubila v New York! No pri 19 letih sem šla tja na obisk oz. na potovanje. ŠOK! To je najbolj popolno mesto! Videla sem že Elle & Blair ali bolj prepoznavni AllThatGlitters21 in juicystar07, ko sta bili na NY fashion week... No obiskala sem ga že veliko krat sedaj sem se pa odločila, da grem tja živet oziroma gre skoraj cela moja družina.. tam si bom našla delo saj rabim službo glede na to da sem 23 stara.. Punce če še niste bile tam.. MORATE ITI!
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 22:40

A še smem nekaj vprašat :) kulk prej pa je priporočeno bit na letališču prej? pa kulk se zamudiš ko pristaneš na letališču (recimo letališče jfk)kontrola torb,pregledi,odvzem odtisov pa to.. ker sm vidla,..da se morš pri nekaterih hostlih najavit kdaj prideš,.. :)

p.s. a se sploh splača da greš z taxijem iz letališča v center,al boljš z vlakom?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Sep. 2010 22:47

Govorim na splošno, ne konkretno za NY :wink:

Na letališču se prijave začnejo ene 2 uri pred vzletom (raje več časa vzet, da letalo ne odide brez tebe :D ). V hostlu se pa približno najavi, pomoje ne komplicirajo za uro gor al pa dol (po pristanku kar računaj slabo uro še na letališču).

Sem pa prepričana, da se bolj splača bus/vlak, kot pa taksi. Vsaj finančno. Že doma si poglej najbližjo podzemno ob hostlu, si sprintaj sliko, kje konkretno je, ko prideš s podzemne. Podatki o busih in vlakih z JFK.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 05. Sep. 2010 8:30

uff 2 uri :o hvala za info..jz bi verjetno šla, sam kako uro prej heh :)
hvala za linke :D
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 01. Nov. 2010 9:40

no letos sem razmišljala, da bi se prijavila na počitniško delo v ZDA. to sm gledala predvsem prek STA.
Razmišljala sem, da bi delala kak mesec in potem še kak mesec potovala okoli. Tam pa piše, da moraš imeti status študenta. Jaz sem letos sicer maturantka ampak predvidevam da bom do junija že vpisana na fax. Ali to šteje?
Pa me zanimajo tudi kakšne izkušnje, če je katera že šla prek STA
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Nov. 2010 14:47

^^Sicer ne vem kako je s tem (ti bo kdo drug povedal), ampak če si letos maturantka imaš potem status do septembra 2011. Torej tudi, če se vpišeš prej na faks boš uradno študentka od oktobra 2011.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 01. Nov. 2010 14:54

FONZA napisal/-a:p.s. a se sploh splača da greš z taxijem iz letališča v center,al boljš z vlakom?


Sicer sem z odgovorom najbrž že malo prepozna, ampak vseeno odgovarjam. Najbolj se ti splača vzet taksi. Sploh, če sta dve ali več oseb. Taksi od JFK do kjerkoli na manhattnu je 45 dolarjev, z že všteto napitnino. Z avtobusi boš samo izgubila na času, plus problemi s prtljago, niso poceni. Enako vlak, ki je poleg tega še zelo drag. Ampak PAZI, taksi ki ga vzameš mora biti nujno rumene barve (tak tipični kot ga poznaš iz filmov) in ne drugih barv. Na letališču je mnogo taksijev, ki ti ponujajo prevoz po nižji ceni, na koncu ti pa zaračunajo 100+ dolarjev in te zaklenejo v avto ter ne izročijo prtljage dokler ne plačaš. Ubistvu so taki taksisit zelo vsiljivi in te ponavadi kar odpeljejo do avta, od takih nujno stran, ker te bodo samo oguljufali.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 03. Nov. 2010 17:24

hvala lorelaj za odgovor, nisi nič prepozna.. drugo lete oz. najkasneje 2012 boma šle s kolegico, samo informativno me že zanimajo stvari :D
Uporabniški avatar
*gigita*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 6. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *gigita* » 09. Nov. 2010 19:08

FONZA napisal/-a:uff 2 uri :o hvala za info..jz bi verjetno šla, sam kako uro prej heh :)
hvala za linke :D


ja res je bolše da si prej tam kot pa prepozno.Prtljago moraš čekirat najkasnje 45 min pred vzletom letala, ker če pa to zamudiš boš pa verjetno lahko čakala samo še na naslednje letalo (+še 1x stroški) :) tako si malo rezerve vzemi.

Summer055 napisal/-a:no letos sem razmišljala, da bi se prijavila na počitniško delo v ZDA. to sm gledala predvsem prek STA.
Razmišljala sem, da bi delala kak mesec in potem še kak mesec potovala okoli. Tam pa piše, da moraš imeti status študenta. Jaz sem letos sicer maturantka ampak predvidevam da bom do junija že vpisana na fax. Ali to šteje?
Pa me zanimajo tudi kakšne izkušnje, če je katera že šla prek STA


Za en mesec boš zelo težko kje dobila delo. Večinoma jemljejo za 3-4 mesece. Na STA lahko izbiraš med Independent in Placement opcijo. Razlika je pač v tem da si pri independent opciji sam najdeš delo. Sicer ti dajo neko bazo kjer so delodajalci in jih potem sam kontaktiraš. Lahko pa iščeš tudi po drugih straneh. Delaš lahko kolikor hočeš, kakor se pač zmeniš z delodajalcem. Delo lahko tudi prej prekineš če ti služba ni všeč, kraj, ali karkoli, samo moraš dat pač odpoved. Pri placement opciji ti pa oni najdejo delo. Ti pač poveš kje in kaj bi raje delala. Moraš pa nujno delat toliko časa kot je zmenjeno, razen pač v nujnem primeru.
Glede stausa pa ni nujno da si študent, pogoj je samo dopolnjeno 18 leto (mogoče 19 glede tega nisem čisto prepričana). Upam da sem ti malo pomagala.

Če imaš še kakšno vprašanje ti samo vprašaj :D
It's all about dancing...
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 09. Nov. 2010 19:23

vrjamem, da je problem iti samo za 1 mesec, ampak dalj nimam počitnic :)

drugače pa tukaj pišejo pogoji

* status študenta na eni izmed slovenskih fakultet, ne glede na državljanstvo (status dijaka žal ne zadostuje)
* moraš biti star-a vsaj 18 let in ne starejši od 29 let na dan 15. maj 2010
* znanje pogovorne angleščine

tako, da ne vem kako je zdj to mišljeno :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 09. Nov. 2010 20:52

^^Status študenta dobiš, ko se vpišeš na faks, se pravi, ko dobiš potrdilo o vpisu ali študentsko je to dokaz statusa. Se pravi, če se junija vpišeš in dobiš potrdilo bi od takrat naprej morala imeti tudi status. Vsaj do sedaj je bilo vedno tako.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 09. Nov. 2010 22:25

jst sem pa skor prepričana, da status študenta dobiš takrat ko se začne študijsko leto (če se prvič vpisuješ na faks). tudi vsa potrdila so vedno veljala od oktobra do konca septembra? če ne pa vprašaj v referatu.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 09. Nov. 2010 22:38

Ma ja, najboljše, da vprašaš v referatu, mogoče je pa res pri prvem vpisu od oktobra, je že neki let od tega pa se ne spomnm točno kako je blo. Sem mela v glavi za vpis na splošno se pravi v letnik in vem, da so bla potem ta potrdila od takrat. Ok, konc OT :)
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov