Malta

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Mar. 2012 9:52

kje se da dobit kake poceni karte za na Malto?
Don't worry, be happy!!
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 28. Apr. 2012 21:42

Iz Ljubljane se da na Malto prit, brez prestopanja ker potem sem čist zgublena :?
Kolko je povratna Benetke-Malta ?
Če katera kaj o tem ve, naj napiše prosim, ker jas bi šla na jezikovni tečaj na Malto preko šole in si moram karto posebej zrihtat pa nimam pojma o tem letalskem prometu.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Apr. 2012 11:16

Ne, z Brnika ni direktnih letov. Ampak tudi presedanje ni problem, no :D Itak ti pa predlagam Ryanair iz Trevisa, ker bo OBČUTNO ceneje (tudi, če vključiš prtljago in stroške prevoza do tja), pa še direkten let je. Sicer ne vem, s katerega konca si doma, ampak iz Lj si v Trevisu na neprometen dan v 2 urcah, če te kdo zapelje.
Koliko stane karta, je odvisno od datumov. Glede na to, da verjetno potuješ poleti, računaj 350, 400€, če bi letela z Brnika in imela srečo. Evo, zdej sem ene random datume za julij vpisala in ven dobila čez 500€ :eek: :eek: s postankom v Munchnu.
Torej, jaz glasujem za Ryanair iz Trevisa :)

Dodajam: aja, sprašuješ za ceno iz Benetk: to pa sama poglej bolj natančno na ryanairovi strani al pa napiši datume, ker pri ryanairu se cena od dneva do dneva lahko zelo razlikuje.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 29. Apr. 2012 15:32

Mislim da bo Brnik najboljše, ker sem s Ptuja pa mi ni ravno se skozi celo Slovenijo za pelat. Na eDreams karta stane okrog 370€ (prtljaga nevem če je vključena al kako se to računa ? ) s prestopom v Munichu. Kaj potem če se prvič pelješ z letalom, tudi prestopanje ni problem (pa še sam) ? :D
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Apr. 2012 16:03

A datume imaš že določene, kdaj moraš bit tam? Ker bi nam to precej pomagalo pri iskanju letov :wink:

Boljše (torej ponavadi dražje) imajo že urejeno prestopanje (povprašaj pri prvem check-inu) in ti potem prtljaga sama potuje na naslednji let, ti greš na letališču samo za tablo "Transfers" in gledaš za naslednji let, kam moraš jit. Ponavadi imajo dobro označeno, če ne pa sprašuj delavce tam :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 29. Apr. 2012 16:44

Razmišljam, da bi 14. julij, oz. 15. za štirinajst dni. Pač tam nekje.
Kako pa vem da moja prtljaga sama potuje ? Kaj pa če se izgubi ?
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Apr. 2012 16:51

Če letiš z isto letalsko družbo oz. družbo, ki spada pod isto Združenje (kot npr. naša Adria pod Star Alliance), je večinoma preskrbljeno za prtljago. Sicer pa vprašaš že v Ljubljani, kak je s prtljago (verjetn z Adrio do enega večjega letelišča in z bratsko družbo naprej). Garancije, da se ne izgubi, pa ni (že na poletih brez prestopanj) :)
Mi je pa še niso izgubili, ne na letih z prestopanji in brez prestopanj.

Pri nizkocenovnih kot so Ryanair in easyJet pa tega seveda ni.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Apr. 2012 17:36

Prtljaga je vključena v ceno (ponavadi 18-25 kil, odvisno od družbe in vrste karte), razen pri low cost prevoznikih, kar pa tvoj sigurn ni.
Prestopat je čist lahko. Minhen je sploh malo letališče in se lahko znajdeš. Da boš mirna, lahko na šalterju v Lj še posebej vprašaš, če je prtljaga čekirana do Malte in ti bo teta tam rekla, da ja :) Prtljage ti pa ne bojo zgubil, to se ne dogaja tak pogosto. Na kovček napiši ime in hotel, v katerem boš, da ga bo lažje izslediti, če se slučajno izgubi. Mislim da itak več kot 90% izgubljene prtljage pride do lastnika, le s kakim dnevom zamude. Jaz si zato za vsak slučaj kako majičko in nekaj perila dam v ročno prtljago. Prtljaga se baje rada izgubi, če je premalo časa med letoma in je ne uspejo naložiti. Ampak kot rečeno, MUC je majheno letališče, že kaka ura je po moje več kot dost za prestopat.
Ko boš šla z letala v MUC boš samo sledila napisom Transfer, kot je že mala napisala. Že na Brniku boš pri check inu dobila 2 "karti" - boarding passa, kjer boš za vsak let imela napisan številko leta, terminal in vrata, kamor moraš, ter sedež na letalu. Tako da v MUC ti ne bo treba še enkrat do šaltra. Na boarding passu MUC - Malta verjetno še ne bo napisanih vrat, kamor boš morala, ker to ponavadi napišejo šele par urc pred letom. Ko boš v transferju, poišči tablo z oddhodi, ki jih bo povsod dovolj in poglej, kaj piše pri Gate za tvoj let. Na letališču je vse dovolj lepo označeno, da boš takoj našla svoj gate. Ne morem dovolj poudariti, kako majhno je letališče v Minhnu :D
Res ni panike, jaz sem prvič, ko sem letela sama, tudi morala presedati, pa sem malo vprašala, malo tavala okoli in na koncu srečno prišla na oba letala.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Apr. 2012 18:05

...Če te vseeno zanima, okoli tvojih datumov (mislim da odhod 12.7.), te Ryanair iz Trevisa pride s prtljago vred (15 kil + 10 kil ročne) okol 180€.
Ps: od kdaj je prtljaga v obe smeri 50€? :? A ni blo včasih sam 15€/na smer?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Apr. 2012 18:09

^^ Cena prtljage je odvisno od sezone in lokacije (oz. le na izbranih letih.).KLIK. Od 15€/let/kos pa vse do 40€ :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Apr. 2012 18:24

Aja? Nisem vedela. Nazadnje, ko sem na Ryanairu mela prtljago, je blo še zastonj :D

dayđremer, še mal sem pogledala, ker mi je dolgčas... A Budimpešta bi ti bla predaleč? Maš za 173€, Lufthansa tja, nazaj Air Malta, oboje preko MUC, samo začetek julija.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Apr. 2012 19:23

_patchouli_ napisal/-a:Aja? Nisem vedela. Nazadnje, ko sem na Ryanairu mela prtljago, je blo še zastonj :D
Em. A nisi lani šla (lih na Malto tud) z njimi? Pa si pol sam z ročno prtljago šla verjetno? Ker tole obstaja že zeeeeloooo dolgo.
Razen če si mogoče ujela kšno tako akcijo.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Apr. 2012 19:41

Ja ja, na Malto sem šla z njimi, ampak samo z ročno prtljago, jasno. In se nisem s tem ukvarjala.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Apr. 2012 20:19

my bad, narobe sem razumela tist zgornji zapis, vidm zdej :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron