London

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 23. Jan. 2013 0:43

Zanimivo, jaz imam pa s Primarkom zaenkrat same dobre izkušnje, pa sem že večkrat tam kupovala. Npr. komplet 5ih spodnjih hlačk imam že več kot leto pa pol pa jih res rada nosim, pa so še vedno kot nove. Vedno nabavim ogromno stvari pa zapravim samo cca. 60 funtov, pa sem zaenkrat še z vsem popolnoma zadovoljna.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Jan. 2013 1:36

Meni je SUPER Primark, za določene stvari. Njihovi jeansi so edina stvar, ki jih nosim zadnji 2 leti, res super mehke in ugodne (cca 10 funtov). Kul so mi srajčke, spod. hlače, najlonke (5 parov za 2.5 funta), torbice (ker itak menjam skoz), čevlji. Kake majice se mi pa ne dopadejo najbolj (ene so se precej raztegnile, ene skrčle v nenavadne smeri).
Ni ravno za do konca življenja ampak zame več kot dovolj, ker pogosto menjam najljubše kose.

Še 2 mesca pa bom spet uživala v Primarku :hearts:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 23. Jan. 2013 18:05

Fajn, da imate dobre izkušnje. Meni se je ta trgovina tako zamerila, da nikoli več ne kupujem tam. Mogoče sem imela res smolo, ampak kot sem napisala, so se mi zamerili.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Jan. 2013 11:22

^^škoda. Men je tud ful všeč; se strinjam z *malo* sploh glede njihovih kavbojk.
Naslednjič (čez 2 tedna :cheer: (ne UK sicer, če smo že v tej temi)) si pa res naredim zalogo :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 04. Feb. 2013 22:06

London je zakon.. Njihova tube, parkci, razno dogajanje, karnevali.. Edina stvar, ki bi jo bilo treba popravit je to, da so pubi in lokali na splošno dlje odprti.. Se spomnim lani sem bil s kolegi v enem lokalu in so zaprli ob 1h ponoči.. Bil je pa to bolj nočni bar kot normalen lokal. Nujno si je ogledat par muzejev, itak so vsi zastonj, tako da če te mine, greš mirne vesti ven in si naslednji dan do konca ogledaš.. Tam nekje zraven Science history muzeja je še ena univerza, mislim da tehnična, je fino mal šnjofat po predavalnicah :D Madame tussauds si je po mojem mnenju dokaj brezveze ogledovat, zguba časa za čalanje na vstop, je pa res, da sem bil sam v Grevinu (baje se reče graven) v Parizu pred parimi leti, ki je ista scena s tem voskom in folkom v vosku :D Aja, pa če bo kdo iskal poceni hostel, jst sm prvih par dni spal v eni vili severno od Hyde Parka, zadnje dni pa v hostlu Picadilly Backpackers. Ful velik hostel, poceni (mislim da cca. 12funtov na noč v 16sobni spalnici), pa v samem centru mesta. Je pa res, da ste punce ponavadi bolj navajene na nek nivo, tako da mogoče to ni za vsako od vas.. Posteljnina na primer ni najbolj čista, pa mene je bilo strah, da mi bo kdo kaj ukradel, tko da sm mel pol vse vredne stvari v pasni torbici v hlačah

Sicer pa Primark je načeloma kul za kupovat robo, ampak je treba vse kavbojke natančno pregledat, pa doma na roke oprat, ker puščajo barvo.. Vsaj po mojih izkušnjah. Je pa ekstremno poceni. Za cunje je fajn obiskat še kak Gap, majo velik izbire.. Več pa nisem hodil po štacunah.

Sicer pa za vse, ki nameravate it tja; vzamte Oyster card za prvi dve coni, itak imate s tem pokrit skoraj ves London, če boste hodili v Wimbledon ali O2 areno pa pojdite z busom, kjer se počekiraš samo na začetku vožnje. Izstopiš lahko potem jasno kjerkoli (nisem pa prepričan, da ne čekirajo kaki redarji).. :D

:D
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Feb. 2013 5:05

bo mogoče kdo v Londonu od 19. do 26. februarja? :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Feb. 2013 12:20

Js bi pa kake insajderske informacije o Londonu, kaj netipičnega za vidt, a zanimivega, skrivne lokacije, placi, karkoli. Kake finte :D
Mogoče kaka spletna stran? Sicer nekaj stvari imam že v planu- Primrose Hill, Abbey road, itd...

Priporočam pa js Covent garden ob večerih. Ulični nastopi. Še posebno, ko malce topleje, se usedeš na stoplice s kavo/pivom v roki in gledaš. Plačaš pa itak po želji, prostovoljni prispevki.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 05. Feb. 2013 17:48

Jaz se pa v London po vsej verjetnosti odpravljam marca... če se bodo vsaj cene letalskih kart malo pocenile, ker trenutno je vse predrago (gledala EasyJet, Rynair, Wizzair...).. pod 120 € za povratno vozovnico ne pridem. Mogoče katera ve, kaj je vzrok tako visokim cenam?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 05. Feb. 2013 18:35

Tam kjer sm jst spal prvih par dni, spodaj imaš link, je ena stavba, ki ubistvu sploh ni stavba, je fejk.. :) Narejeno samo pročelje, od zadaj se pa vidi, da je spodaj metro.. Zanimiva scena..
klik

skrajšan link
lp, f
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 05. Feb. 2013 19:07

Shimmie_ napisal/-a:Jaz se pa v London po vsej verjetnosti odpravljam marca... če se bodo vsaj cene letalskih kart malo pocenile, ker trenutno je vse predrago (gledala EasyJet, Rynair, Wizzair...).. pod 120 € za povratno vozovnico ne pridem. Mogoče katera ve, kaj je vzrok tako visokim cenam?

Nevem kaj točno si gledala, a cene so daleč od 120€.. Poglej:
RYANAIR:
-13.3-21.3......28€ v eno smer + taksa plačila z Viso (10€)=70€ povratna karta z eno kabinsko prtljago. Je pa let iz Trevisa (sčekiraj prevozi.org, če ne pa poglej še na sta-lj forumu, oz. se obrni na kakega prevoznika a la GoOpti.
-11.3-19.3.......28€ tja in 22€ nazaj + taksa plačila z Viso (10€)=60€ povratna karta + ne rabiš se vozit dodatnih 150km do Trevisa.
WIZZAIR:
5.3-14.3.......40€ tja, 30 € nazaj, je pa treba doplačat mislim da še ročno prtljago in neke takse, tako da na koncu pride cca. 80€ povratna iz LJ.

Ne da se mi več čekirat, malo se poigraj pa spreminjaj datume in bližnja letališča. Mogoče pogledaš, če ma še Adria kako akcijo, čeprav dvomim. Sam ti priporočam, da greš z Ryanairom iz Trsta, zgoraj navedena ponudba.. :) lp
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Feb. 2013 20:11

Malce pozno si se spravila gledat če mene vprašaš. Splača se spremljat akcije kakega Wizzaira, easyJeta (dost je že lajkanje na FB) in bolj vnaprej pregledovat.

Sama bom dala za konec marca cca 55€ povratna (samo osebna prtljaga; rezervirano vsaj 2 mesca nazaj)
+ 20€ kovček za nazaj (bova skup s sestrično; moja nova taktika, rezervirat prtljago le v eno smer, s sabo vzet potovalko, ki se stlači na "minimum" in jo tam nafilat, ter za domov oddat kot prtljago)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 06. Feb. 2013 20:35

Jaz sem gledala datume za zadnji teden marca, ker prej ne moremo it (sestra ima maturantski ples in še nekatere druge nepreložljive obveznosti v šoli).. pa niti ne mislimo it za cev teden, ampak nekje 4 nočitve.. Sem pa sedaj gledala za pri teden aprila in so cene dosti bolj normalne, tako da bomo malo prestavili vse skupaj. Spremljam pa cene za konec marca že slab mesec in so bile ceve ves čas tako visoke... ampak kot pravim, sem gledala izključno od 26.marca dalje..

Tole s prtljago je pa super ideja, ker imamo namen it še malo v šoping... tko da bomo tud vrjetno rezervirali kovček v eno smer :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 06. Feb. 2013 21:12

jaz sem za svojo karto dala 6€ - povratna iz ljubljane.
Bom pa tja najvrjetneje šla samo z ročno, pa potem za nazaj še dodatno vzela. šoping in to :D

Sem pa našla karte iz ljubljane do londona in nazaj zastonj. sem "ponujala" vsem mojim, ki skos jamrajo da so karte predrage in ne vem kaj, potem so bli pa vsi preleni, da bi si karto dejansko kupili :/
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 06. Feb. 2013 21:24

Wau, to pa je noro poceni! S katerim prevoznikom pa to greš? :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Feb. 2013 21:50

Summer055- naslednjič vprašaj nas :D Verjetno ni blo sam 6€ na koncu (po vseh forah, ki jih nabijejo). :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov