Korzika in Sardinija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Mar. 2009 16:38

Je ze bla kera na Korziki? js dans mal brskam (dolgcajt :D ) in sm ugotovila da bi bla super za nase letosnje pocitnice: js + fant + velik kuza :D baje so psi dovoljeni skoraj povsod. pa lepa je. pa baje da ni tok draga. ampak me zanima ce bi se iz kakih konkretnih izkusenj se dalo kaj zvedet :D
torej, voznja? trajekt? plaze? cene? kako se vam je zdelo?

hvala za informacije, LP! :D
Zadnjič spremenil red_rose, dne 19. Mar. 2009 8:43, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Mar. 2009 16:58

moji so bli, mislima da....predlani. in se odločli da nikoli več ne gredo v dalmacijo:)
dobili so neko varianto s trajektom iz genove za 1 € (do genove je itak ena sama avtocesta, tako da ni problemov). baje da res ni tako draga, da se splača. spali so v kampih, ki so vsepovsod, urejeni in s spodobnimi cenami. naokoli so se vozli z lastnim avtom. prefurali so celo korziko, v dveh tednih s postanki po celem otoku. bonifacio jim ni bil preveč všeč, ker je preveč turističen, nad vsem ostalim so bli pa navdušeni. iz morja si po hitrem postopku v gorah, plaže so baje vseh vrst oblik in barv, morje čisto. domačini prijazni. arhitektura luštna in tradicionalno mediteranska.
nazaj so prinesli ene 200 fotk (z analognim fotkičem:), ki so me totalno navdušle, tako da je korzika tudi moj plan:)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 15. Mar. 2009 18:15

Mi smo bli, mislim da 2003, tko da ti ne morm dat najnovejših informacij. Ampak men je blo res grozno lepo, ful mi je prirasla k srcu. Nam se je takrat zdelo dost drago, verjetno pa tud zato, ker so ble pri naš še nižje cene. Sendvič je stal 5e, kar bi blo men še danes v Lj drago, takrat pa sploh.
Da se pa ful kampirat ja, pa morje je lepo, pa fajn je za s kolesom it, čeprov za gore verjetno rabiš kar kondicijo.
Najbol sta mi v spominu ostala Sartene in Porto, res prijetna kraja. Aja, pa Corte.
Ma super je no, če maš možnost pejt.


Moja najljubša fotka, Corte:

Slika
Zadnjič spremenil classy, dne 15. Mar. 2009 18:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marlboro_gold
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marlboro_gold » 15. Mar. 2009 18:34

Jaz grem čez en mesec v Ajjacio ( križarjenje), pa bomo videli, kako bo :D
Zadnjič spremenil Marlboro_gold, dne 15. Mar. 2009 19:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Mar. 2009 19:08

Bila lani.
Super je. Že načrtujem jit nazaj naslednje leto. Trajekt se splača prej rezervirat (sta ene 2 možna trajekta). Splača se ti jit na relacijo Livorno- Bastia (si najhitreje). Mi smo šli z moby.it (sam smo šli z avtodomom in rezervirali zadnji trenutek, tak da smo čist preplačali). Vožnja s trajektom traja ene 4 ure. Nato smo šli po V obali do juga, pa po Z nazaj. Če bi šla še enkrat bi šla direkt na Z, ker vzhodna res ni nič posebnega. Všeč so mi bla mesta Calvi (ena lepa ulica ob morju z lokalčki, ogromno stojnic), ter Ajaccio. Porta se pa ne spomnem (možno da nam zmanjkalo časa). Bonifaccio je res preveč turističen (in drag), se pa splača mesto pogledat. Hrana po lokalih je bila vsaj meni grozna (al smo pa mi zmeri tako naletel), zato smo si večinoma sami kuhali, a vseeno 1× na dan šli v restavracijo (kar nam blo žal, saj bli fantje še vedno lačni in morali še spet kuhat). Hrana je malce dražja kot pri nas. V restavraciji za pico odšteješ ene 10 evrov. So pa kampi precej poceni (najboljši pa žal kmalu zasedeni).
Nekje sem brala, da ne priporočajo obiska avgusta, saj je takrat gužva, ker imajo Italjani dopust.
Plaže- o bog kere lepe plaže. Najdeš res kakršno hočeš!
Aja, mi smo bili 12 dni tam (pa je čist prehitro minilo)

Mislim, da ti ne bo žal če greš tja!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 18. Mar. 2009 22:47

Je kšna že bla na Korziki IN Sardiniji? Kje je lepš, je dost podobn? Kje se da bolj sporazumet? Francosko ne znam, znam pa ang, nem pa špa :) Kaj pa cene, kje so višje?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Mar. 2009 22:57

^^ To tudi mene zanima. :D me mika jit še Sardinijo pogledat, sam se bojim, da bom razočarana, ker mi Korzika tako zelo všeč.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 18. Mar. 2009 23:44

Ma kokr berem tele forume, bolj popotniške narave, ne morš bit razočarana. Sm vidla na eni www strani fotke nekoga, k je biu tm - to je raj!!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Mar. 2009 23:51

Pa je sploh kakšno večje mesto na Sardiniji? Ker js tud to mal rabm. Plaže pa so zihr podobne k na Korziki.

Če še kje najdeš link do fotk, se priporočam.

Itak moram še kak Lonely Planet o Sardiniji prebrat (o Korziki ga imam itak že doma).

EDIT: Ja, itak da so večja mesta (weird me...).

Če je bla kera na Sardiniji, a lahko kaj več pove?

(kaj ko bi se naslov teme preimenoval v: Korzika in Sardinija; se mi zdi, da se ju pogosto v isti koš meče)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 19. Mar. 2009 0:23

Se bom potrudla za link - so res lepe fotke s turkizno vodo.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 19. Mar. 2009 8:45

*mala* napisal/-a: (kaj ko bi se naslov teme preimenoval v: Korzika in Sardinija; se mi zdi, da se ju pogosto v isti koš meče)


urejeno!

NAJLEPSA HVALA za vse odgovore! pridno berem in zbiram informacije, do poletja je pa itak se dolgo casa, tako da ce se bova res odlocla za Korziko bom takrat mela mogoce se kaksno vprasanje.

me pa res ful privlaci, pa vidim da so res vsi navduseni k so bli tam :P
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 19. Mar. 2009 10:16

Mi smo šli sicer samo čez korziko in je bla sicer lepa, čeprau meni uno kar sem vidla plaž me niso preveč navdušle. Ampak sm vidla ful malo. Je pa drugače lepa lepa. Na Sardiniji sm pa bla in je fantastična. Mi tudi razmišljamo, da bi šli na sardinijo letos, da lahko vzamemo kužka s sabo. Plaže so neverjetne, moj ima tudi izpit za čoln in tam če si ga sposodiš si zmagau, ker je polno skritih peščenih zalivčkov :oops:
Sardinija je ressss lepa.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
UTRINEK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 8. 8. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a UTRINEK » 20. Mar. 2009 13:36

Mene tudi letos Sardinija zanima. Zame je najbolj pomembna narava, lepo turkizno morje in čim manj turistov. Na internetu sem vidla ogromno lepih plaž..... ampak se bojim da mi ne bojo tako všeč. Lani sem bila v Grčiji na Lefkasu in so bile lepe plaže za se zjokat, res raj na zemlji. Te plaže so imele visoke klife in je okrog sama narava in nič pozidano. Med tem ko je na Sardiniji ravnina ter večinoma plaže ob cesti in vse pozidano okrog. Na Lefkasu je so tudi ljubke male vasice, vse še tako avtentično, pristno, neodkrito in domače. Med tem ko je na Sardinji verjetno vse bol mestno. Prav težko se bom odločila it kam drugam na dopust po tem Lefkasu, ker vem da bom vedno vse primerjala. Sej verjamem da je na Sardiniji lepo, vendar me nekako ne prepriča, še sama ne vem zakaj. Je katera že bila na Sardiniji?? Bi bila vesela vsakršne informacije.....
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 20. Mar. 2009 18:12

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Mar. 2009 18:17

^^ :eek: Kere lepe slike!
Sam kaj ste letos vsi navalili na Sardinijo? :D
No, men itak ne bo znesl letos, tak da lahko vaše informacije (in slike) počakam :) pa se pol odločim.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov