jezikovna potovanja v tujino

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Party Diva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Party Diva » 06. Mar. 2009 15:24

Jaz bi ful šla preko EF v San Diego ali pa Los Angeles - Redondo Beach, ampak me moti, da se moraš učiti oz. sodelovati pri pouku v razredu, ker mislim, da največ odneseš od angleščine, ko si prisiljen govoriti angleško z drugimi v prostem času. Jaz sem bla v Angliji na podobnem tečaju (že dolgo časa nazaj), pa so redno preverjali prisotnost pri pouku in sem vedno komaj čakala aktivnosti (čeprav so nam tudi te določali kot otrokom :roll:). Ve kdo za kakšen tečaj, ki je osnovan bolj na svobodnem preživljanju časa in druženju s tečajniki iz drugih držav ter domačini, samo da ni učnega načrta ko moraš sedeti poleti v učilnici in sodelovati pri pouku?
So I`m a bitch? Well you`re a whore. Personally I`d rather be known for what I do, not for who I screw.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 06. Mar. 2009 15:28

Midve s kolegico se meniva da bi šle konec avgusta al pa začetek septembra na kakšno jezikovno potovanje ... Jst bi ful rada šla na Irsko .. Me pa tudi malo vleče, da bi šla raje v Nemčijo na tečaj nemščine ... Glede na to da če bom sprejeta na socialno fakulteto, bom imela tudi nemščino, predznanja nimam pa nobenega :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 06. Mar. 2009 18:54

Party Diva napisal/-a:Jaz bi ful šla preko EF v San Diego ali pa Los Angeles - Redondo Beach, ampak me moti, da se moraš učiti oz. sodelovati pri pouku v razredu, ker mislim, da največ odneseš od angleščine, ko si prisiljen govoriti angleško z drugimi v prostem času. Jaz sem bla v Angliji na podobnem tečaju (že dolgo časa nazaj), pa so redno preverjali prisotnost pri pouku in sem vedno komaj čakala aktivnosti (čeprav so nam tudi te določali kot otrokom :roll:). Ve kdo za kakšen tečaj, ki je osnovan bolj na svobodnem preživljanju časa in druženju s tečajniki iz drugih držav ter domačini, samo da ni učnega načrta ko moraš sedeti poleti v učilnici in sodelovati pri pouku?


ja. imenuje se individualno potovanje. greš sam v tujo državo. si dva tedna nastanjena v kakšnem cenejšem hotelu in ni šans, da v obdobju, ki ga boš tam preživela, ne bi mela priložnosti dobro zvadit pač določen tuji jezik.
drugače pa poletne šole tujih jezikov temeljijo na pouku....
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Mar. 2009 14:00

HuDoBa napisal/-a:
Party Diva napisal/-a:Jaz bi ful šla preko EF v San Diego ali pa Los Angeles - Redondo Beach, ampak me moti, da se moraš učiti oz. sodelovati pri pouku v razredu, ker mislim, da največ odneseš od angleščine, ko si prisiljen govoriti angleško z drugimi v prostem času. Jaz sem bla v Angliji na podobnem tečaju (že dolgo časa nazaj), pa so redno preverjali prisotnost pri pouku in sem vedno komaj čakala aktivnosti (čeprav so nam tudi te določali kot otrokom :roll:). Ve kdo za kakšen tečaj, ki je osnovan bolj na svobodnem preživljanju časa in druženju s tečajniki iz drugih držav ter domačini, samo da ni učnega načrta ko moraš sedeti poleti v učilnici in sodelovati pri pouku?


ja. imenuje se individualno potovanje. greš sam v tujo državo. si dva tedna nastanjena v kakšnem cenejšem hotelu in ni šans, da v obdobju, ki ga boš tam preživela, ne bi mela priložnosti dobro zvadit pač določen tuji jezik.
drugače pa poletne šole tujih jezikov temeljijo na pouku....
:lol:

Sicer pa priporočam raje kakšen hostel (mogoče si tud ti to mislila?).

PartyDiva, potem pa išči potovanja za odrasle, ne za mladino/šolarje.
Uporabniški avatar
Party Diva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Party Diva » 07. Mar. 2009 14:04

^^ Hostel ja, ne nek hotel (saj tudi slabši hoteli niso ravno poceni). Hostli pa so bolj za mlade, pa tudi zdostopne cene so. Samo še družbo si moram poiskati, potem pa v svet (seveda poceni varianta). :D Sem iskala za odrasle, pa razen na enem forumu, kjer se iščejo sopotniki, nisem našla nič koristnega.
So I`m a bitch? Well you`re a whore. Personally I`d rather be known for what I do, not for who I screw.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 07. Mar. 2009 15:02

purple rain povdarek je bil na tem, da poletne šole/tečaji tujih jezikov brez pouka težko, da obstajajo. ali pa mogoče samo jaz vidim povezavo med temi pojmi.

sploh pa...zakaj točno iščeš sopotnike, če se hočeš naučiti tujega jezika? da boš z njimi komunicirala v slovenščini??
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Mar. 2009 16:03

^^Ja ja, sej se strinjam s tabo; mogoče je mal čudn izpadlo pač, ker sem poudarla besedo "hotel"..
Se strinjam, na vlak/letalo pa v tujino v hostel - res se ne rabi vlačit svoje družbe s sabo, v hostlih se spozna tooooliko mladih ljudi z vseh koncev sveta, da ni potrebe po tečajih.
Uporabniški avatar
Party Diva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Party Diva » 07. Mar. 2009 18:11

HuDoBa napisal/-a:
sploh pa...zakaj točno iščeš sopotnike, če se hočeš naučiti tujega jezika? da boš z njimi komunicirala v slovenščini??

hm mogoče zato, ker iti sama na potovanje ni varno?? če bomo šli gremo trije, ki smo se že menili - iz varnostnih razlogov če te že zanima. :wink: še najbolj nevarno je če ŽENSKA gre sama na potovanje in to celo v lastni režiji. tam pa ne bomo splai v hotelih, verjemi. ni denarja in ni interesa za to. spali bomo ponekod pri tistih, ki so vključeni v couchsurfing, ponekod pa v hostlih. in po moji logiki se v tem primeru dosti naučiš angleščine ko spoznavaš folk, saj v tem primeru nisi v vato zavit. :wink:
So I`m a bitch? Well you`re a whore. Personally I`d rather be known for what I do, not for who I screw.
zvezdicaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 31. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdicaaa » 27. Jul. 2009 18:21

js pa grem v četrtek za en mesec v španijo :) se že zlo veselim

sam me pa čudi, da vsi hodite preko agencij, danes ko se da že praktično vse urediti preko interneta, tudi dosti mnenj lahko izveš od ljudi, pride te pa tudi enkrat bolj ugodno vse skupaj.

aia...pa še ma kdo kake izkušnje s španijo?? berem tule bol ko ne o učenju angleščine :)

js bom plačala za šolo + bivanje + letalska karta (vse sm si posebi sama organizirala) za en mesec 1000 evrov kar je zelo ugodno :D

upam da se mi obeta ena nepozabna izkušnja
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Jul. 2009 18:52

zvezdicaaa napisal/-a:sam me pa čudi, da vsi hodite preko agencij, danes ko se da že praktično vse urediti preko interneta, tudi dosti mnenj lahko izveš od ljudi, pride te pa tudi enkrat bolj ugodno vse skupaj.
No ja, ne vem za ostale, jz sem bla pred 10 leti na takšnem tečaji v tujini, ko še ni bilo vse taaaaakooo razpaseno.. ;)

Sicer pa maksimalno izkoristi čas v Španiji, ziher se boš mela noro fajn. :)
zvezdicaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 31. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdicaaa » 27. Jul. 2009 21:57

ja sei to je res, 10 let nazaj ti ni preostal drugega ampak danes je pa možnosti res velik, sam mal si morš cajta uzet :)

jaaaaaa tut men se zdi da bo norooo, poročam ko pridem nazaj ;) hehe
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 28. Jul. 2009 12:49

^^ Nekako mi ni jasno, na kak način si si to organizirala. A poznaš koga tam ali kako? Jaz sem pred petimi leti šla na tečaj angleščine v okolici Oxforda, za dva tedna, in je moje starše takrat stalo vse skupaj cca. 300.000 sit. Dandanes je sicer res ponudba za jezikovna potovanja tudi na internetu, ampak še vedno imajo prste vmes agencije. Kako si si potem ti to vse zrihtala? No, jaz več te želje nimam glede tečajev, mogoče kakšen nadaljevalni kdaj ko bo denar za to. :wink:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Jul. 2009 12:57

Najdeš kakšno šolo, ki ponuja take tečaje- magari iz katalogov. Potem greš na spletno stran, na večini imajo cenik šolanja in različne tečaje napisane. Ene šole imajo pa tudi možnost da si preko njih zrihtaš še bivališče v npr. "študentskih" domovih. Pride pa kar nekaj ceneje.

Jaz sem bila leta 2004 v Londonu 3 tedne preko Kompasa, bilo je pa okol 380.000 SIT.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Miss Evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 24. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss Evie » 08. Avg. 2009 16:12

Party Diva napisal/-a:
HuDoBa napisal/-a:
sploh pa...zakaj točno iščeš sopotnike, če se hočeš naučiti tujega jezika? da boš z njimi komunicirala v slovenščini??

hm mogoče zato, ker iti sama na potovanje ni varno?? če bomo šli gremo trije, ki smo se že menili - iz varnostnih razlogov če te že zanima. :wink: še najbolj nevarno je če ŽENSKA gre sama na potovanje in to celo v lastni režiji. tam pa ne bomo splai v hotelih, verjemi. ni denarja in ni interesa za to. spali bomo ponekod pri tistih, ki so vključeni v couchsurfing, ponekod pa v hostlih. in po moji logiki se v tem primeru dosti naučiš angleščine ko spoznavaš folk, saj v tem primeru nisi v vato zavit. :wink:


individualna potovanja - kjer si v stiku z domačini - spiš pri družini ali si nastanjen v rezidenci (kot štud. dom) Maš vse možnosti komunikacije v tujem jeziku.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 09. Avg. 2009 12:20

a mogoče kera pozna kkšno spletno stran, kjer bi se iskali prijatelji iz tujih držav. Da bi se lohk z njimi mal spoznl in šel na neke vrste izmenjavo z njim.

Drugač si pa jst ful želim it na jezikovni tečaj v ZDA, sma zaenkrat mi doma še nočjo pustit it same ( :roll: ) in nekak se mi zdi predrago.
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov