Grčija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 16. Mar. 2010 19:42

Kokr sm prebrskala na netu je tud mene kar prepriču Lefkas
Ima še katera izkušnje glede apartmajev? Kako ste pa rezervirale- v lastni režiji, preko agencije, preko neta....?
Zanima me pa še kako je z najemom skuterja-rabiš izpit al kako :P pa kolk kej stane najem.

Za vsak info se vam že vnaprej zahvaljujem! :cool:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 16. Mar. 2010 20:37

neznanka napisal/-a:Kakšne so pa cene?


Midva bova dala nekaj manj kot 400€ / osebo v hotelu (+ avion, seveda), nočitev + zajtrk.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 17. Mar. 2010 15:21

Je šla katera v Grčijo septembra last minute? Kakšne so kej cene takrat? :)
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 17. Mar. 2010 16:01

mortisha napisal/-a:Kokr sm prebrskala na netu je tud mene kar prepriču Lefkas
Ima še katera izkušnje glede apartmajev? Kako ste pa rezervirale- v lastni režiji, preko agencije, preko neta....?


midva sva si zrihtala v lastni režiji, apartma sva izbrskala na netu, letos že drugo leto...s trajektom iz benetk do igoumenitse, potem pa naprej z avtom v vassiliki...trajekt naju pride 175€ (komplet cena za oba), apartma pa za 3 tedne 690€ za oba skupaj, hrano bova pa kupovala v tamkajšnjem Lidlu :D komaj čakam prave grške kremne jogurte in tzatziki :P
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 31. Mar. 2010 17:15

mmm grčija :D tole grem tudi jaz konec avgusta letooos :D jeeej

Post maturanc z jupiterom :D
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Jul. 2010 18:05

V današnji Oni je članek o Lefkasu, kr obsežen, moram še prebrat do konca :love:
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 17. Avg. 2010 11:38

jaz grem letos v bistvu prvič na resen dopust in sicer na Lefkas v sredini septembra. Pa me zanima ali mi lahko katera pove, kaj potrebujem kakšne papirje za zdr.zavarovanje s sabo? Ob plačilu na turistični agenciji Relax sem plačala tudi neko zavarovanje Coris, ampak mi je kolegica omenila da moram it na zavod za zdr.zavarovanje še po neko dodatno potrdilo. Morda katera ve o čem govorim? :oops:
albertina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 13. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a albertina » 18. Avg. 2010 13:42

mala punci napisal/-a:jaz grem letos v bistvu prvič na resen dopust in sicer na Lefkas v sredini septembra. Pa me zanima ali mi lahko katera pove, kaj potrebujem kakšne papirje za zdr.zavarovanje s sabo? Ob plačilu na turistični agenciji Relax sem plačala tudi neko zavarovanje Coris, ampak mi je kolegica omenila da moram it na zavod za zdr.zavarovanje še po neko dodatno potrdilo. Morda katera ve o čem govorim? :oops:


Živjo,

zavarovanje Coris je čist ok.
Prijateljica pa ti omenja Evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja. Lahko naročiš preko spleta na:

https://www.zzzs.si/zzzs/konv/konv.nsf/obrazec?openform#
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 26. Avg. 2010 9:21

mala punci napisal/-a:jaz grem letos v bistvu prvič na resen dopust in sicer na Lefkas v sredini septembra. Pa me zanima ali mi lahko katera pove, kaj potrebujem kakšne papirje za zdr.zavarovanje s sabo? Ob plačilu na turistični agenciji Relax sem plačala tudi neko zavarovanje Coris, ampak mi je kolegica omenila da moram it na zavod za zdr.zavarovanje še po neko dodatno potrdilo. Morda katera ve o čem govorim? :oops:


midva si vsakič, ko greva v tujino prek spletne strani www.zzzs.si naročiva evropsko zdravstveno kartico, ki velja 1 leto, potem pa ko v tujini koristiš zdravstvene usluge, v Sloveniji pišeš na Zavod za zdr. zavarovanje oz. greš kar do njih z vsemi potrdili, ki si jih v tujini dobil (npr. račun za opravljeno zdravljenje, za nakup zdravil...), da ti pri nas povrnejo stroške... moram pa rečt, da sva letos na Lefkasu prvič izkusila grško zdravstvo, ker je mojega pičila osa in je alergičen, pa so ga brezplačno obdelali (injekcija kortizona in zdravila na recept), kar naju je pa kar pozitivno presenetlo :)
aja, Corisa nikoli ne vzamem...
Ko zunaj mraz je in veter veje, po sprehajanju viski me ogreje.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Avg. 2010 10:08

Tudi sama prisegam na to evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja. Naročiš preko spleta in jo dobiš domov že čez 2, 3 dni. :zustimm:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 26. Avg. 2010 15:51

zverinica, super, da ni bilo težav!
Jst tud razmišljam, kaj storiti, ker me hočejo vsi prepričat, da tale evropska kartica ni dovolj za tujino?? Da kao krije sam najnujnejše stvari :? ?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Sep. 2010 9:24

Midv sva pol vzela zavarovanje z asistenco v tujini pri Vzajemni,
danes letivaaaaaaaaaa, jeeeeeee :D :razz:
Pety1986
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 19. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pety1986 » 13. Feb. 2011 11:13

Pozdravljeni !

Zanima me, ali je že bil kdo na potovanju po Klasični Grčiji in Meteori s katero od agencij ?
Gledam prvomajske programe, kjer se gre tja in nazaj s hitro ladjo iz Ancone. Se mi zdi kar zanimiv in bogat program ...

No, če je kdo bil, bi rada slišala kakšne izkušnje ;-)
Hvala in lep pozdrav !
Ayisha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Ayisha » 21. Apr. 2011 12:46

ŽuŽa napisal/-a:Je šla katera v Grčijo septembra last minute? Kakšne so kej cene takrat? :)


Žuža,

Grčija je septembra super...tudi jaz s prijatelji kar dosti potujem. Grške otoke pa enostavno obožujem.

Cene so približno iste kot recimo sedaj v juniju.
Lahko si okvirno pogledaš [/url]http://www.odisej.net/si/katalogi/last-minute-pocitnice[/url]

A si že bila na kakšnem grškem otoku?
Uporabniški avatar
mysun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 22. 9. 2007
Kraj: gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a mysun » 23. Apr. 2011 17:11

September je za grčijo ( poznam samo Krf ) najboljša izbira. Pred tem je prevroče in preveč turistov, septembra pa je idealno. Enkrat smo bili celo v začetku oktobra in tudi sploh ni bilo slabo, le da je že kar nekaj trgovinc zaprtih, in zvečer potrebuješ kaj več kot kratka rokava - odvisno kaj pričakuješ od dopusta. Kopanje in ostalo pa kot septembra - vsaj mi v 10 dneh nsimo imeli slabega vremena. Za apartma srednje kategorije smo plačali 20 eur / noč za skupno 3 osebe. Lastnika, ki je ponujal apartmaje smo našli kar v pristanišču ob izhodu ladje. Potovanje z ladjo nam je v pravi užitek,...upam, da bomo kmalu zopet obiskali Krf - nam je zelo všeč in smo bili tam že kar osem x :-) vsekakor prijetne počitnice v grčiji :-)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov