Egipt

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Jun. 2011 21:29

Na strani letališča piše, da v Hurgado leti:
Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 16. Jun. 2011 5:14

Hja... Mi smo šli dol pa z Adrio in nazaj z eno njihovo, pa se ne spomnim več imena... Tako da je možno, da so tudi kake izjeme, al je bilo pa takrat še drugače.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Jun. 2011 8:18

Hm, ja pomoje ni vedno isto. Odvisno s katero agencijo potuješ. Midva potujeva z neko manj znano agencijo (last minute variante imajo).
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Jun. 2011 16:24

Ja, sam a ni bolj verjetno količina alkohola, ki ga lahko neseš, odvisna od pravil države, kamor potuješ? Kaj pa letalsko družbo briga, kak se misliš ti dol napit :D Sam da ni več kot xy kil, pa so srečni. Po moje, no.
Ponavadi (za par drugih dražav) je res kaka 2 litra piva ali vina, žganja nekaj manj.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Jun. 2011 19:38

Pri teh pravilih gre za vprašanje carinskih omejitev, ne omejitev posameznih letalskih družb.

Liter žgane pijače, če se ne motim, šteka cigaret. Za tobak, pivo in vino pa ne vem točno, ampak itak na avion zaradi omejitve pri teži ne moreš nest toliko, da bi presegel carinsko kvoto.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Jul. 2011 20:15

Konec avgusta odhajam v Egipt. Pa me pa zanima, kakšne so kaj cene teh izletov v Egiptu?
Kaj pa ti koralni grebeni k so..a to se gre z ladjo do tja oz. ali se potem dostopa do njih iz obale?
kaj pa cene oblačil npr.?
Hvala!
devana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a devana » 23. Avg. 2011 12:57

Kmalu se odpravljam na potovanje po Egiptu (s turistično agencijo) pa me zanima, kako je z oblačili. Morajo biti kolena in ramena pokrita? Večina mojih kratkih hlač je nekje do sredine stegen, tako da bi šla v nakup, če bi bilo potrebno. Kaj pa majice, so lahko na naramnice ali morajo imeti vsaj kratke rokave? Obiskali pa bomo Kairo, Luksor, Asuan, Abu Simbel.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 23. Avg. 2011 13:48

Jaz sem bila v Hurgadi in kolikor se spomnim ni pravil oblačenja. Jaz sem zvečer nosila kratke hlače in topek do popka, pa ni bilo problema. Če pa greš na ogled mošeje boš verjetno morala pokrit golo kožo-vsaj kar se ramen tiče.

T00Mika- naš obisk koralnega grebena je zgledal tako, da smo šli z ladjico tje, se vrgli v morje, plavali nad koralnim grebenom in se na poti nazaj ustavili še na Giftun island- peščen otok.
Cene so pa odvisne od tega kako se pogajaš. V originl trgovinah so cene približno iste kot tle
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 20. Nov. 2011 11:30

spice girl, hvala za info. Sem šele sedaj videla..

Drugače pa, za mano je čudovito preživet dopust v Egiptu. Koralne grebene smo imeli "čisto pred nosom", 5 min do obale..nekaj metrov plavanja in že si videl prečudovite koralne grebene..in je res to neka lepa izkušnja/dogodivščina :)
Uporabniški avatar
timeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 13. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a timeya » 13. Maj. 2012 11:02

Je bila katera že v tem hotelu: Hotel Imperial Shams Abu Soma 5* ? Predvsem me zanima kakšna je plaža, saj iz slik ni ravno razvidno, ali je v neposredni bližini tudi kakšen koralni greben, ki onemogoča dostop do morja, in ali je tako plaža kot morje čisto? V primeru slabih vremenskih razmer je seveda morje vedno umazano, a sem mislila tako nasplošno. :wink:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 26. Maj. 2013 15:12

Je bil že kdo v hotelu Dana Beach Resort 5* v Hurgadi? Na holidaychecku in drugod je eden najboljše ocenjenih hotelov. Me pa zanima preko katerih naših agencij se da iti točno v ta hotel, ker ga zaenkrat še nisem zasledila nikjer.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 26. Maj. 2013 15:45

^^Sonček se mi zdi, da ga ima in Potepuh ... če mi je taprave ven vrglo, probaj ga v google vpisat in rezultate v slovenščini dat pa mal pobrskaj boš mogoče našla katere agencije ga ponujajo.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 14. Maj. 2014 13:00

Obujam temo :) Zanimajo me dnevni izleti v Sharm el sheikhu, do sedaj kot sem prebirala vas je veliko pisalo o Hugardi in o tamkajšnih izletih na koralne grebene, peščene otoke itd. Kakšna pa je kej ponudba v Sharmu? Izkušnje?

Hvala za odgovore in se opravičujem če sem že napisano spregledala :)
enaena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 10. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a enaena » 10. Jun. 2015 15:46

Zanima me ce je kdo letos potoval v egipt in kako je kaj tam glede varnosti..kmalu grem tja in sicer v hurgado..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Jun. 2015 15:53

Tema že obstaja in bo ta zagotovo zaklenjena, ampak če imam že minutko časa.
Lani sem bila z dragim v Hurgadi in je varnost bila ena izmed zadnjih stvari, ki bi naju skrbele. Ker dejansko ljudje tam vedo, da so odvisni od turizma in bi ti prej hoteli kaj prodati kot pa te okrasti, pa sva bila nekajkrat daleč od hotela in še vedno ni bilo neke razlike.
The world is as you are.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov