Dopust in računalnik

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Sep. 2012 12:29

to da 10 letni mulc 5ur na dan igra igrice ni problem morja ampak vzgoje kot take. in če jih igra doma, je logično da jih bo hotel tudi na morju. se je za vprašat zakaj 10 letni mulc, od časa ko pride iz šole do časa za spanje igra igrice. očitno ga starša nista sposobna zanimirat da bi še kaj druga želel početi. ali pa jima je celo všeč, ker jima da mir ker je pač skos na računalniku.

btw, ni mi jasno na kaki lokaciji ne bi mogel vštekat laptopa? razen v šotoru. ampak potem se gre pač v apartma. konec konec med 12-15 ni najbolj priporočljivo viset na plaži. tako mami in tati lahko tiste 3 urce v miru bereta cajtnge, knjige, kofetkata, mulc pa nabija igrce v apartmaju - če jih že hoče. pa verjamem, da če bi se mulcu ponudla še kaka druga alternativa kot je ležanje na plaži bi se tud odpovedu računalniku za kak dan.

dopust je zame čas, ko lahko počnem izkjučno tisto, kar si poželim in takrat ko si poželim. in če je nekomu to pač igranje igric, pa da se gre vmes še 3x v vodo vržt, pa naj ima tak dopust. a zdaj če se gre pa na morje je pa nujno treba ali bit na plaži, ali pa okoli vandrat, ker drugače zakaj se sploh hodi na morje...

jaz si tudi ne predstavljam morja na katerem bom 24/7 priklopljena na računalnik. niti morja kjer ne bom mogla kak dan prelenarit na plaži. niti morja, kjer se bo pilo in žuralo dan in noč. nekateri si pa lahko.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Sep. 2012 12:48

s0nckic4 napisal/-a:to da 10 letni mulc 5ur na dan igra igrice ni problem morja ampak vzgoje kot take.


Se totalno strinjam!

s0nckic4 napisal/-a:btw, ni mi jasno na kaki lokaciji ne bi mogel vštekat laptopa? razen v šotoru.


kaksne robinzon variante dopusta, nekje bogu za nogu :D
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Sep. 2012 9:20

Saj točno to pravim, da starši niso normalni, da dopustijo otrokom viset 5 za računalnikom, in da jim dajejo takšno potuho, da lahko to počnejo še celo na morju.

V primeru o katerem govorim je pogoj, da ima apartma računalnik in internet, ker za s seboj imajo že dobolj druge krame :roll:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Sep. 2012 9:32

En prenosnik in polnilec pa res ne zavzameta toliko prostora :P
The world is as you are.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Sep. 2012 12:08

Itak da ne. Samo če so navajeni komplicirat.
Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 25. Sep. 2012 21:10

s0nckic4 napisal/-a:berem na plaži in surfam ko sem v apartmaju.


men bi blo bedno bit z nekom na morju, če bi na plaži skos bral knjige, ko pa pride v apartma pa takoj na komp. če tako zelo rabiš čas zase, pejt na morje sam.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 25. Sep. 2012 22:36

jaz vedno vzamem tablico s sabo in kindla. če rabim kaj še delat pa laptop. samo to bolj redko.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 26. Sep. 2012 10:22

DangerRoss napisal/-a:
s0nckic4 napisal/-a:berem na plaži in surfam ko sem v apartmaju.


men bi blo bedno bit z nekom na morju, če bi na plaži skos bral knjige, ko pa pride v apartma pa takoj na komp. če tako zelo rabiš čas zase, pejt na morje sam.

ja sej je dostim. sploh takim, s katerimi se je treba nonstop ukvarjat :) saj ne pravim, da se 24/7 prestavlajm od knjige do kompa. ampak ene 3-4 ure na dan -ish se pa def posvečam sami sebi.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 26. Sep. 2012 14:54

no ja, vsak po svoje, če tvoji družbi sede to pol ok. men ne bi blo kul, da se nekdo za tok časa distancira od družbe..

no, jaz ne vzamam kompa s sabo na morje, edino če so kake zimske počitnice pa moram kaj nujno spisat za fax al neki, potem ga vzamem.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 19. Okt. 2012 10:06

ne jemljem s sabo. najraje niti na mejl ne grem, sicer pa kak i-net kafič za najnujnejše, če je res treba.
As your lover describes you, so you are.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Maj. 2015 22:12

Na potovanje ga vzamem, zarad rezervacij nočitev, maila... Imam pa majhnega :)
Na dopust npr. na Hrvaškem pa sigurno da ne - ga ne rabim :)
Sej nič ne zamujam.

Drgač pa je s temi smart telefoni itak tko da folk skos visi na netu, kar mi povečini gre močno na živce...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov