CUBA, i love you tonight :)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 02. Nov. 2008 19:08

sej meni tudi na večini tržnic smrdi - tam, kjer majo meso, ker se res muhe pasejo po njem, kar je logično, če ga majo kar tam na tistih štantih in pri visokih temperaturah :frown:, sam drugač pa ne. night market je predvsem ena velika "restavracija", kamor hodi jest večina lokalcev, tko da slabo že ni. res, da so oni vajeni tiste hrane, ampak če paziš malo, kaj vzameš, nima bit kaj narobe.

glede jezika, tamarra, pa jst nikjer nisem mela problemov, je pa seveda odvisno, kaj boš naročala v restavracijah. moja hrana v 1 mesecu je bla večinoma sestavljena iz kakih toastov za zajtrk, vegetarijanskega riža za kosilo al pa kakega pad thaia, zelenjavnih juh z nudli, kake ribice, riža z rakci, potem se pa že konča. pa vsak dan nujno mal viskija :megacool:

in ja, se tud strinjam, da ni nujno, da so v hotelih čiste kuhinje, kaj šele v raznoraznih restavracijah. jst grem raje na tržnico, kjer tudi največ domačinov je, kot pa v eno restavracijo, kjer naj bi imeli bolj higienski način priprave.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 19:22

Kje si pa toast dobila? Tega jaz nisem nikjer videla, samo sanjala bi lahko o tem :P

Glede hrane v hotelih govorim o mojih osebnih izkušnjah, da je higienično, saj sem v vsepovsod, kjer sem bila, jedla večinoma hrano, ki se je pripravljala pred mojimi očmi in res, delali so z rokavicami, niso hrane kr tak metali, da bi npr. en pomfri padel samo na pult, kjer se je peklo so tisti pomfri vrgli vstran, kljub temu da je bil pult čist :wink: In glede na to, da ponavadi odpotujem samo v hotele, ki jih imajo boljše agencije (Thomas Cook, Neckermann in podobni) me nekako ni strah nehigiene, ker vem, da so nemci občutljivi glede tega in res zahtevajo pravo stvar za pravo ceno :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 12. Jan. 2009 1:06

dvojno
Zadnjič spremenil muffin, dne 12. Jan. 2009 1:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 12. Jan. 2009 1:09

Ej punce, a mi loh prosm kšna pove, kok se dol zaprau - js bi šla za dva tedna s prioritetnim namenom uživanja na plažah pa ene par izletov po otoku bi nrdila, da si mau ogledam okolico. Kok stanejo izleti v organizaciji agencije, kaj se da it gledat, kok so cene v lastni režiji, kok je tvegano ...špansko sicer kr znam, baje je to ful prednost, kr te majo pol rajš ... je tko al ni?
Aja, pa mela bi ALL, tok da za hrano pa pijačo praktično nč ne bi zapraula.
Zanima me tud, kok je to primerljivo s ponudbo v Egiptu, kjer je bla zame čistoča na nuli (hotel 5*), pa nism neka fina, sam iz kozarcou iz smeti pa res ne bi spet rada pila.
Prosm za kšne dejanske cene ... hvala ... :D
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 12. Jan. 2009 10:48

Pomoje je za cene čisto različno tudi, pri katerem organizatorju vzameš, ne samo kam greš :wink: Sicer pa, mi smo bili tam 7 ali 8 dni, imeli smo par dni najet rent-a-car, tako da ti niti približno ne znam povedati cene za kakšen organiziran izlet. Če misliš najet avto, ti bodo vsi govorili, da je preveč nevarno in da te v primeru prometne nesreče okrivijo neglede na to, kdo je v resnici kriv in podobno. Ja, res je, da imajo ceste slabo narejene (s tem recimo mislim to, da sta dva pasa za vsako stran, naenkrat pa ti po drugem pasu, ki je najprej bil tvoj, prišiba kdo nasproti, to je pa samo primer, maš še ogromno drugih stvari). Treba je biti previden, tudi živali se rade postavljajo po cesti. Se pa da preživet :)
Čistoča (in s tem tudi sama ponudba hrane) je proti Egiptu par razredov višje (primerjava hotelov: Hilton 5* - Egipt : Palma Real mislim, da 4* - Kuba). V Egiptu ima dosti ljudi prebavne motnje, hrana za nas ni tako privlačna, na Kubi je pa večina stvari narejenih po našem okusu, pripravljajo ti razne čisto naravne pomarančne sokove in podobno.
Mi smo si šli ogledat celotno Havano (meni osebno, nič posebnega za videt, razen tisti stari avtomobili, ki te dejansko navdušijo :D), šli smo še v en kraj, ne vem niti približno njegovega imena, kjer se je dalo videti njihovo revščino (le izbrskaj kakšen tak kraj, splača se pogledat!).
Glede španščine pa hmm, jaz znam špansko in prednost je, da se lahko pogovarjaš z domačini, recimo, če kupuješ cigare, gre pa vse tudi v angleščini oz. še bolj, v nemščini, če ne drugega, za kakšno ceno lahko uporabiš tudi kakšen kos listka :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Jan. 2009 16:13

Meni se zdi čisto mimo in nadvse arogantno hodit v 4* hotele, potem pa iz hotelskega kompleksa ven na turistični ogled revščine.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 12. Jan. 2009 17:53

^^ Saj oni s tem služijo oz. od tega večinoma živijo :wink: .. Če je pa premalo gostov oz. ko ni viška sezone, pa pač pol osebja pošljejo domov, in verjemi, da niso neskončno veseli, da bodo lahko cele dneve preživljali z otroki pred hiško s pločevinasto streho, brez vsakodnevne zaposlitve.. Zasebne sobe je pa vlada itak prepovedala..
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Jan. 2009 18:44

Vem, da živijo od turizma. Zmotil me je točno tale stavek: šli smo še v en kraj, ne vem niti približno njegovega imena, kjer se je dalo videti njihovo revščino (le izbrskaj kakšen tak kraj, splača se pogledat!)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 12. Jan. 2009 20:50

Poglej, jaz grem na dopust predvsem zato, da se odpočijem in se razvajam. To vključuje vrhunsko strežbo, plažo in podobno. Moja stvar je, če se potem za en dan odpravim na ogled kakšnega mesta in ne vem, kaj za vraga pa tebe tukaj moti?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 12. Jan. 2009 21:06

Tamarra* napisal/-a:Poglej, jaz grem na dopust predvsem zato, da se odpočijem in se razvajam. To vključuje vrhunsko strežbo, plažo in podobno. Moja stvar je, če se potem za en dan odpravim na ogled kakšnega mesta in ne vem, kaj za vraga pa tebe tukaj moti?


Pomoje je njo zmotilo, na kakšen način si to napisala - kot bi šlo za kakšno turistično atrakcijo ala Disneyland :P, čeprav gre v bistvu za resno in težko življenjsko situacijo prebivalcev :nixweiss: ..

Drugače pa ja, ni lepo videti tistih naselij, ampak saj jih niti ni treba posebej skrbno iskat, ker je revščino in propadanje stavb možno videti skoraj na vsakem koraku..
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 12. Jan. 2009 21:08

Kuba je država, kjer je glavna 'atrakcija' ravno njihova revščina in predvsem stari avtomobili, zato se mi ne zdi nič napačnega, če komu to priporočam in mu povem iz lastnih izkušenj :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 12. Jan. 2009 21:11

Btw, zdele sem našla eno mojo slikco iz Havane..
Še javno prevozno sredstvo 'camello' je na njej :)

Slika
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Jan. 2009 22:39

cukr8 napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:Poglej, jaz grem na dopust predvsem zato, da se odpočijem in se razvajam. To vključuje vrhunsko strežbo, plažo in podobno. Moja stvar je, če se potem za en dan odpravim na ogled kakšnega mesta in ne vem, kaj za vraga pa tebe tukaj moti?


Pomoje je njo zmotilo, na kakšen način si to napisala - kot bi šlo za kakšno turistično atrakcijo ala Disneyland :P, čeprav gre v bistvu za resno in težko življenjsko situacijo prebivalcev :nixweiss: ..


Točno to. Tudi folk v revnih državah ima svoje dostojanstvo in ogromno za pokazat ter povedat. Da jih pa hodijo turisti gledat in zraven odkimavat z glavo, kako so reveži, ker nič nimajo, je pa kratko malo žaljivo.
Pa sem tudi sama že bila v takšnih krajih (revnih, ne kubanskih), ampak nikoli, res nikoli, nisem rekla, da grem gledat revne ljudi.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 12. Jan. 2009 23:41

Tamarra* hvala za odgovor, čeprov bi še vedno rada vedla, kolk denarja bi rabla še za sabo za 14dni - a je to 500€ al 1000€? Da vem, kako bo s šparanjem, če mi bo sploh uspel do konc leta našparat tok v pujsku. :)
Če bom šla, bom šla najbrž z enim nemško govorečim organizatorjem, a la Neckerman, Tui, 1 2 fly ipd. kr so baje zanesljivi pa tud ponudbo majo.
Me pa veseli, da so njihovi hoteli na višjem nivoju in upam, da je to res, ker v Egiptu sm bla res razočarana (pa so mi pravl, da je Djerba proti Egiptu, kar se tega tiče, neprimerljiva). Sicr nism zahtevn člouk, u Grčiji sta mi 2* dost, štirih sploh ne maram, sam če grem pa tkole mau vn, v mau drugačno kulturo, dlje, mam pa rada kej bolj zihr.
Drgač mam pa željo it v srednjo (tut v južno) Ameriko že skoz, ker so mi te špansko govoreči narodi ful prvlačni že od nekdaj pa bi jih rada še v živo doživela pa vidla, kako živijo, kakšen temperament majo, pa če res skoz plešejo?! :P
MariposaCubana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MariposaCubana » 08. Nov. 2012 18:11

Joj Muffin, jaz se lahko popolnoma poistovetim s teboj! Imam iste načrte za Cubo. Že eno leto šparam in upam, da mi februarja 2013 končno uspe :) Moj plan je, da grem v hotel Varedero, za 14 dni, AI (po možnosti 1 teden samo zajtrk, 1 teden pa AI), ker se po vseh mojih študijah, na vseh možnih forumih in agencijah, se še najbolj izplača (cenovno)! Res...mislim, da nekateri več zapravijo, ko grejo na lastno režijo v case particular, sploh pa takšni, ki ne znajo špansko in jih vsak okol prinese...No ne rečem za vse, da se tudi ceneje skos priti ampak s kakšno ''cheapshit'' backpacking varjanto-ki pa zame prav gotovo ni! Sej vem Kubanci so verjetno super narod, ampak vseeno nimam dovolj zaupanja, da bi svoje stvari puščala pri domačinih- sem slišala že preveč zgodb o krajah na Kubi:) No, za 1. se mi vsekakor zdi bolje hotelsko varianto vzet in malo potipat teren. S tem ''malo'', mislim na: Varadero, Havano, Vinales, Trinidad, Santa Claro, Cienfuegos..morda Cayo Largo. Kar dosti, za ''AI vrsto'' (si verjetno nekateri mislite). Nevem- nočem biti preveč pametna, ampak res upam, da mi rata vse to obiskat. Seveda, se ne splača za en dan, bom pač kakšen dan, dva, tri prespala v casi in imela s seboj le nekaj reči, ostalo pa bo varno v hotelu. Aja pa s seboj bom obvezno vzela že naštudirani Lonley Planet. Iz karaja v kraj pa mislim potovati z avtobusi. Žal mi je, da velikega dela Cube ne bom mogla raziskati-npr. Santa Lucia in Baracoa sta baje tudi vredni ogleda, pa tudi Jardines del rey so baje sanjski...ampak saj pravim, za kaj takega moraš bit verjetno zelo avanturističen tip, saj so razdalje med enim in drugim krajem ogromne (primer. od Habane do Baracoe= 1000km). V takšnem primeru, če hoče kdo videti celotno Kubo, pač verjetno ni druge kot backpacking...Sama si bom V del prišparala za naslednjič (upam!). Glede denarja pa, tudi jaz nevem koliko ga bom še dodatno zapravila tam?! Morda kakšen nasvet? Vem za vse te dvojne cene ipd., case so približno 25 CUC na noč/2 osebi...no če ima še kdo kakšno informacijo bom zelo hvaležna, predvsem glede cen prevozov! Za hotel+karto nameravam dati ok. 1100 €, vseeno mi je za koliko zvezdic (manj kot jih ima, bolje!), saj kot pravim se mi ne gre za udobje, amapk predvsem za priskrbljenost (hrana, varnost..). Cuba, cuba libre, ya no puedo esperar mas! Xoxo, M.C.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov