Ciper

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 04. Okt. 2012 9:18

NOVO:

A mi lahko kdo pove, ce potrebujes za turski del Cipra vizo?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Okt. 2012 19:41

Če ti še ni uspelo ugotoviti - ne, slovenski državljani za Turčijo (torej tudi turški Ciper) ne potrebujemo vize.
Uporabniški avatar
_Matej_Z_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 5. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a _Matej_Z_ » 05. Nov. 2012 16:19

... in moji vtisi o Cipru (tam sem bil 4x, nazadnje pred 10 dnevi).
Ciper je lep, zelo. Direkten let je z Dunaja in če ni predaleč, se človek tudi zapelje tja do Vienna airporta. Austrian leti do Larnake. Vendar...
Tam je obvezno, da se gre na SEVERNI DEL Cipra (turški), za to pa moraš imeti potni list. Južni (vsaj tam, ko sem jaz bil - Larnaca, Lefkosia, Nikozija, Limasol...), mi je preveč industrijsko itd...
Nazadnje sem bil v enem ful finem hotelu (zame), ker je bil športni hotel. Zelo sem užival, pa še poceni (dokaj no) je bil.. Cca. 40€ na noč (polpenzion).

Na kratko.. Če vas kaj zanima, pa kar vprašajte.
Uporabniški avatar
Neminem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Neminem » 20. Nov. 2012 19:06

tut js sm bil letos na severnem cipru,par km ven iz kirenije (laphetos resort).
prva 2 dni sem še zdržal na bazenu, potem pa ni šlo več.
renta car in gasa(voziš po drugi strani kot pri nas), zato sem bil kr malo pod pritiskom pri vstopu v prvo krožišče :)
drgač furajo da buh pomagi, ampak hujših nesreč praktično ni. najbrž tut pomaga dejstvo da imajo ogromno stacionarnih radarjev, omejitve so pa okoli 75km/h, avtoceste pa praktično ni.
3 dni sem imel nabutane dneve od vseh znamenitosti ki jih imaš za videt, je pa res da VSEGA ne moreš v 1 tednu. pač tiste najpomembnejše, ker potem ne gledaš več vsako mošejo,plažo,...na tržnici najdeš vso živo ropotijo, in nič kar bi me pritegnilo da bi res reku WOW, pač prčkarije od spominkov.
cene izletov ki jih ponujajo agencije so kar zasoljene, zato rentanje pa 2 ali 4 v avto je neprimerno cenejša varianta da si pogledaš cel severni del.
še najbolj se mi je dopadel polotok Karpas. v gostilni tako kosilo da nism mogu pojest dobrot, čudovita golden beach in divji osli ki čakajo ob cesti da ti vzamejo kako dobroto iz rok:)
denar raje zamenjajte v menjalnicah in ne v banki ker je boljši tečaj.
aaa, smeh, zdej sm se spomnu. v famagusti,vroče,sonce prbija, grem probat zamenjat v banko(ker sem bil slepec in nisem vidu da je 50m stran menjalnica,ampak ok), 2 ženski pred mano v vrsti in 30min do zaprtja banke. uff kako fajn da je klima, pridno čakam v vrsti, ženska na vrsti govori zdej z enim zdej z drugim, govori turško-angleško, krili z rokami, da kje je njen denar ki je bil nakazan, nič,čakat more...ura že tok da je banka zaprta 15min,vrsta se nikamor ne premakne...varnostniku je dovolj,ker je njegov čas za kavico, vpraša kaj hočem, vzame € gre za šalter zamenja in sem fertik :D ma mi je dobr omenjavo naredu, najbrž ni blestel v matematiki ;)
pa tudi čvek z vojakom mi je ostal v spominu...teh zgodovinskih stvari je pa tok, da škoda besed:)
no,pa prvič sem tudi videl elektrarno na nafto, tko da, ni čudno da majo take visoke zneske za elektriko.
drgač pa je bilo tudi veliko irancev, ki pa so zelo nekulturni če zelo olepšam zadevo.
vejica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 26. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a vejica » 15. Jun. 2013 14:55

Zanimam se za severni Ciper. Kakšne so plaže, je veliko za videt?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov