Barcelona

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Arden
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Arden » 04. Mar. 2012 11:27

hvala vsem :)
Zadnjič spremenil Arden, dne 29. Mar. 2012 20:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Mar. 2012 12:31

*mala* napisal/-a:(imam enga za easyJet in enga za Ryanair :D)
A res?? :D Hah, dobra fora.
Pa ja, jz ma tud enega s katerim redno potujem, je po merah lih nekje vmes [med prej navedenimi], ampak vedno vem kolk & kaj gre notri, paše pa v vsa tista stojala.

Še vedno se mi zdi, sploh po vsem prebranem, da je to kar mal "loterija", kdaj te (ne) bodo ustavili in zahtevali preverjanje/tehtanje, kaj (ne) bodo spustili čez; so pa na manjših letališčih, po mojih izkušnjah, bolj ohlapni glede sledenja pravil.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 21. Mar. 2012 23:00

ryanair leti po novem iz Trsta do Barcelone, se mi zdi najbolj ugodna varianta - da pa daš 250 eur za karto do Barce pa še presedaš se vmes hahaha ni ekonomično ne z denarjem ne s časom :D sorry
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Mar. 2012 7:48

^^^mhm :D
Jaz sem že rezervirala let iz Trsta do Barcelone (El Prat). Definitivno boljša varianta, kot letet iz Trevisa do Girone :D

komaaaaaj čakaaaam :hearts:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Mar. 2012 8:41

NOVO:

Sicer sem že gledala na internetu, ampak so vsi podatki stari (iz leta 2010 ali starejši). Od nekoga, ki je bil pred kratkim v Barceloni, me zanima kakšne so kaj cene življenja tam?
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 26. Mar. 2012 9:28

^^ Ma men se je zdelo čist isto kot pri nas, v štacunah in v lokalih približno tam-tam, precej dražje pa seveda v okolici turističnih atrakcij.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 04. Apr. 2012 6:50

Mene spet neki zanima :D
Siesta. Od kdaj do kdaj traja? Se takrat zaprejo skoraj vse restavracije in trgovine, ali le nekaj? Kako je kaj s tem skratka...
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 04. Apr. 2012 8:55

Ma siesta ni problem, trgovine so odprte. Mislim, pa da imajo siesto med 15 in 17 uro, samo se mi zdi da je sedaj to v zadnjem obdobju zgubilo na pomenu. Glede na to kako slabo gre špancem in brezposlenost vse večja, se tega ravno ne pslužujejo preveč. Oni imajo navado vstati bolj pozno in začnejo delati tudi kasneje okrog 10ih in delajo dlje tam do 19ih.
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Apr. 2012 10:51

^^ah kje, 19h - do 22h so tudi stvari odprte! :)
Ja, sicer imaš prav, verjetno se zdej tega manj poslužujejo; se pa spomnim, da je blo mal zoprno, ko se je okoli 15h iskalo restavracijo za kosilo :mad: hehe
Uporabniški avatar
pyr kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 4. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pyr kitty » 25. Maj. 2012 14:18

Kaksen predlog za prenocisca?
Kaj ugodnega, nameravam biti 3tedne v Barceloni :cool:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Maj. 2012 16:15

kittybaby napisal/-a:
v-e-s-n-a napisal/-a:^^ zato me zanima, s katerimi letalskimi prevozniki ste vi tja leteli in iz kje? kakšne so cene letalskih kart?

:D

jaz sem jeseni letela iz Trsta z ALi italia, karta je bila 250 Eur, prestop v Milanu za nazaj čez Rim, vzame 4 ure časa. LAhko bi letela za 100 Eur iz Benetk mislim da Ryan air ali kaj podobnega, ampak se mi ni dalo vozit do tja.
barcelona je super:)


lol. zakaj bi se kdo 4 ure prekladal po letališčih in prestopal za 250€. vlak it ts-ve stane 10€.

ne štekam.

midva sva kupla karte za barco, letiva 13.6. z ryanairom iz trsta do el prato. kar je fajn, ker prišparaš še tisti keš za bus iz girone do barce. karta je bla pa 45€ povratna, kar ni nek blazen dnar.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 25. Maj. 2012 16:46

če katera hoče med poletjem v bareclono. Sem gledala na ryanairu za konec julija in začetek avgusta in so karte in benetk do barcelone za manj kot 50€
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 31. Maj. 2012 11:39

Se lih vrnila in lahko samo rečem: love it :love:

Mesto totalno odpičeno, full maš za videt, ljudje sproščeni večinoma prijazni...edino cene malo zvijejo, ampak tut to se da preživet.

Gaudi je bil pa itak norc, totalni! :D


Pa meni se zdi totalno ql, da imajo zdaj možnost poleta iz Trsta do Barcelone (El Prat): 1. je Trst bližje kot Treviso, 2. je letališče El Prat praktično v Barceloni (35 min vožnje z Aerobusom) in precej bližje kot Girona.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 09. Avg. 2012 8:20

No, jst sem bila v Barceloni in okolici cca 2 tedna (sem bila bolj mobilna), pa moram rečt da sem bla ful razočarana nad Katalonci - neprijazni, negostoljubni in egoistični. Mi smo pač imeli še eno skupino Špancev, ki nas je dol sprejela in kao "vodila" ampak so bili tako nesramni da joj mene. Potovali smo tudi kej okoli, po manjših mestih in vaseh, pa celo na podeželju, tisti penzionisti z razglednice sploh niso prijazni ampak tečni in zadirčni... A sem samo jst mela slabo izkušnjo al kej zdej?
Mogoče sem pa samo na prejšnjih dopustih imela opravka z veliko boljšimi ljudmi, pa sem zdej razočarana.
Barcelona mi je drugače kot mesti ful uau ampak folk - domačini, ki jih sicer bolj spoznaš izven Barce, pa so me čisto razočarali..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Avg. 2012 9:43

js sm tokrat spoznala tudi precej lokalnega folka, avtohtonih kataloncev in so se mi zdeli čisto lepo prijazni in odprti. edina kritika je, da angleško bolj slabo govorijo in da je bil nivo sporazumevanja bolj bogi.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov