Auschwitz

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

~ClaUdyKa~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 18. 1. 2007
Kraj: Idrija

Neprebrana objavaNapisal/-a ~ClaUdyKa~ » 29. Jan. 2007 15:06

Emina napisal/-a:
wildest dream napisal/-a: Res te pretrese in ti da mislit. Ampak mislim, da bi moral vsak it tja, da bi se ljudje zamislil, česa je sposobno človeštvo.

Točno to sem hotela jaz napisati. Vsak bi si moral to pogledati!
Nisem še bla, nameravam pa letos poleti, ker potujem mimo. Sem si pa ogledala Dahovo . . . tista tišina ubija :? .


Dachau v primerjavi z Auschwitzem je skorajda raj, ker za nemce je to sramotno in to poskušajo čim prej pozabiti.Tut pot do taborišča v Dachau je slabo označena, ni nikjer nobenega sledu o tem, medtem ko na Poljskem so že ne vem kje table, ki govorijo o taborišču. Tako res vidiš, da je denar sveta vladar... žalostno.
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 29. Jan. 2007 15:13

Vsekakor mora vsak človek to vidt. Da ga strezne postavi na pravi nivo. Osebno sem bil tam nekje sredi novembra in ko to vidiš sredi snega, pihanja in vsega zimskega sranja (in na Poljskem niso prijazne zime, verjemite) te hudičevo strese.
And now something completely different
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 15. Jun. 2012 17:12

Jas sem tudi bla lani v Birkenau in v Auschwitzu, pa sem mislila da me bo bolj pretreslo. Vodnik je pa v neki srbohrvaščini govoril, vbistvu slišala nisem čist nič.
Plinska cela je taka zoglenela, pa tista železnica ko so jih noter pripeljali zgleda tako neskončno. Menda še bolj pozimi, ko je vse belo.
Pa barake, kjer so spali, to tako smrdi, vse zatohlo.
To bi moral vsak videt, da se mal zamisli.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]