Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 28. Sep. 2007 10:32

Tuleje ena stran, kjer se lahko včlaniš, tulepa še ena...Daj se na trg :lol:, da bodo vedeli zate!
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 18. Mar. 2008 20:59

Uf to je tema zame. Sm se odločla, da če letos ne nrdim slučajno mature ( :D ), da si potem poiščem neki takega. Zanima me samo, če to ko se prijaviš moreš full dolgo čakat, da te kdo ''najde'' (npr. ko daš oglas) al je pač to dokaj hitro?
tjash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tjash » 24. Mar. 2008 12:26

bejons napisal/-a:Jst grem v Španijo letos....teh ponudb je full na aupair world!Drgač me pa zanima kako je s temi dokumenti pa zdravstvenim zavarovanjem če greš nekam za en let....Kam se morš to obrnt pa kaj morš zrihtat...a kdo mogoče ve?


hej! jst si tut rihtam za au-pair v belgiji, preko neta. mam familijo že zrihtano in sam še čakam rezultate izpita, upam da bo šlo skos :) drugač pa mene tut zanima ja, kko je z dokumenti pr ns vsaj? k na netu piše da načeloma za belgijo ne rabš nič, da ti družina zrihta zdravstveno zavarovanje in vse, kaj pa pr nas? morš kj nardit? pa tisto kar zaslužš, morš oddat pol dohodnino drugo leto?

upam da ma kdo kj več informacij, mogoče sm sam bl leva k ne najdem na netu nč tazga :)
Uporabniški avatar
Ketika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 27. 10. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Ketika » 11. Maj. 2008 12:19

Ne vem, če je ta tema še sploh aktualna, vendar jaz se trenutno nahajam na Irskem, kjer delam kot varuška. Družina je super, samo otroka sta... hja, včasih malo preveč sitna.
Kar se tiče dokumentov... zavarovanje si moraš v večini primerov urediti sam. lahko se obrneš na Sta Ljubljana, kjer ti bodo znali svetovati glede vsega.
Sama sem si uredila samo osnovno zavarovanje, ki mislim da krije do 15.000€ stroškov - to sem si dala za pol leta. Pride nekaj čez 100 €, ne vem več natančno. Za moje pojme se ne splača vzeti tistega, ki je najdražji in ki tudi največ vključuje, saj, če se ti zgodi kaj hujšega, boš tako šla domov, a ne? To je bolj za tiste primere, ko zboliš, gripa, angina itd. Če si boš pa zlomla nogo, pa tak ne boš mogla za otroki laufat :)

določene družine tudi plačajo letalsko karto, vendar so to res samo določene. Ponavadi že to prej omenijo v njihovem profilu oz. kasneje v osebnih pogovorih.

sama imam profil na www.aupair-world.net in morem reči, da je zanimanje veliko - v treh tednih me je kontaktiralo preko 200 družin.

Če greste prvič delat za varuško, je pomoje bolje, da greste nekam bližje, v Evropo recimo. Karkoli se zalomi, karte niso tako drage, da ne bi mogle priti domov oz. si kar direkt naprej najti družine in se prestaviti.
Če si pa v Kanadi, Ameriki, je pa dosti težje, kajti moraš delati kar par mesecev, da si boš plačala karto za nazaj. Pa še tukaj rabiš ogromno papirjev, če si pač rihtaš vizo oz. delovno vizo.

Dobro se pozanimajte, kaj vse potrebujete, da ni potem prepozno, ko ste enkrat na letališču in vas pol pošljejo nazaj.

Se mi zdi, da je tudi boljše iti k družinam z enim otrokom, mogoče dvem, ali pa da so otroci stari nad 6 let, kajti potem je dosti lažje delati z njimi. Jaz sem pri družini z dvema otrokoma, punčka bo junija stara 3 leta, fantek pa septembra 6. Poleg vsakdanjih pretepov, nagajanja, jokanja, so tudi lepi dnevi brez prepiranja.

Vikende sem načeloma prosta, edino če oba delata, jih potem čuvam.

Delo je zanimivo, hkrati pa zelo odgovorno.

Če ima katera še kakšno vprašanje, bom z veseljem odgovorila :)
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 11. Maj. 2008 12:27

^^ Kok pa dobiš plačano? :)
Uporabniški avatar
Ketika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 27. 10. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Ketika » 11. Maj. 2008 12:33

osnova je 90€ na teden. Pol je pa odvisn, kolk še dodatno delam - recimo med vikendi pa to. Ni neki ful velik, ampak glede na to, da nimaš stroškov za hrano pa nič, je dost. Se pa splača še najti kakšno dodatno delo. Pogovarjala sem se z enim fantom, ki je delal kot natakar in je imel nad 12€ na uro. Če delaš samo ob sobotah, po 8 ali 9 ur, se da še dobro zaslužit zraven. Pa tudi stike navežeš.

Razmišljam, da ko bom prenehala delat, bom še ostala en mesec tu, živela v hostlu al pa nekje poceni in kelnarila ta čas. Če si malo preračunaš, se da super zaslužit. Res je, da je tudi višji standard, vendar... sploh pa se da zaslužit, če delaš v večjih mestih... Dublin, London... če maš jajce seveda :)
Uporabniški avatar
Atena13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 29. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Atena13 » 01. Jun. 2008 17:33

Bila, pazila tri nadobudna bitja...dobila par sivih las( ampak tam so se sedaj vsaj prijeli rdeči pramneni bolj :D :D ), no živa sem še.
Nikoli ne zamudi priložnosti, da nekomu poveš da ga imaš rad...
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 09. Jun. 2008 7:21

tudi jaz sem trenutno Au pair in bom do konca septembra =) meni je super, mam pa samo enega malega otroka in nic dela v gospodinjstvu ali ciscenja :wink: starsi so pa cudoviti.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 09. Jun. 2008 12:56

Js sem se tud prjavla in zdej cakam. :D Mogoce pa bo kej zanimmivga. ;)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Jun. 2008 12:29

red_rose napisal/-a:tudi jaz sem trenutno Au pair in bom do konca septembra =) meni je super, mam pa samo enega malega otroka in nic dela v gospodinjstvu ali ciscenja :wink: starsi so pa cudoviti.



Kje pa si to? Ker jaz bi z začetkom oktobra šla nekam :) A kšna ve še kšne zanesljive strani, kot so aupair world?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Jun. 2008 14:21

sončk napisal/-a:
red_rose napisal/-a:tudi jaz sem trenutno Au pair in bom do konca septembra =) meni je super, mam pa samo enega malega otroka in nic dela v gospodinjstvu ali ciscenja :wink: starsi so pa cudoviti.



Kje pa si to? Ker jaz bi z začetkom oktobra šla nekam :) A kšna ve še kšne zanesljive strani, kot so aupair world?


na Kreti sem. napisi au pair v google pa je tistih prvih par strani takih najvecjih. zanesljivosti ti pa ne more nobena stran zagotovit razen ce placas velik denarja agenciji pa gres preko posebnih au pair agencij k druzini..sam brez veze :)
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 30. Jun. 2008 16:02

mene pa zanima če kira ve, če te ktere družine vzamejo tudi če nimaš še dokončane srednje šole (pa si polnoletna)?
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 30. Jun. 2008 17:44

^ Ja, pomoje to sploh nima nobene veze.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 01. Jul. 2008 14:33

okej, punce, jst mam še eno vprašanje ... kolko ste ble stare ko ste šle za au-pair pa a so vas doma podprli, al je mela ktera težave s starši zradi tega? ...
ker jst sm zdej (spet) malo šolo zajebala in pač ne morem več na tisti šoli ostat .. me je pa zaenkrat čisto minila volja, da bi delala zadnji letnik po izpitih .. in bi šla rada prej za eno leto za au-pair, samo pomojem me moji doma ne bi lih podprli pri tej odločitvi :(
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 01. Jul. 2008 15:01

Jaz ti predlagam, da vendarle najprej končaš šolo, ker bo čez eno leto še težje. :wink: Potem pa greš za au-pair pred začetkom študija (oz. zaposlitve).

Jaz sem šla (v London), po končani srednji šoli, ker nisem bila sprejeta na želeno fakulteto. Starši so me podprli, saj sem jim res odlično predstavila moje načrte. :D

Jaz osebno, ko sem kaj želela od staršev, sem sama pri sebi dobro premislila, se res o vsem pozanimala, da sem potem lahko odgovarjala na njihova vprašanja. In mislim, da resnično pomaga, da ne bluziš kar nekaj tja v tri dni, ampak že točno veš kako in kaj, da pač vidijo, da to ni muha enodnevnica. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov