Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 25. Avg. 2010 16:06

Imam eno uprašanje, za use bivše ali aktualne au pair punce. Zanima me, če ima kdo kakršnekoli izkušnje s tem delom v Italiji. Do sedaj še nisem nikjer zasledila kakšnih izkušenj iz italije. Mene že kar nekaj časa mika za to delo in za začetek bi se odpravila nekam bolj blizu, zato se mi Italija zdi ravno pravšnja.

Če ima kdo kakršnekoli izkušnje, ali pa usaj poznate nekoga ali ste karkoli slišali kako je s tem delom dol, prosim pišite. :)

Hvala !
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 30. Avg. 2010 13:25

Jaz sem bila au-pair skoraj 11 mesecev v Luxembourgu! Prišla sem domov sedaj julija.. Bilo je super, nepozabno. :hearts: :hearts:
*nuška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 8. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nuška » 31. Avg. 2010 12:50

Pozdravljene. Imam eno vprašanje. Kaj pomeni "commitment"? Naj bi jo naredu z družino. Res bi bla hvaležna za info. Hvala!
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 01. Sep. 2010 15:35

To pomeni, da naj z družino narediš pogodbo ali nekaj temu podobnega. V le tej bi potem naj bili navedeni tvoji delovni časi, fraj dnevi, takše in drugačne naloge, itd itd. :) Za primer, da boš pač mogla delat malo več (se pravi da te bodo izkoriščali) in jim lahko poveš, da je tvoja pogodba napisana drugače in da se je naj držijo ;)

To "pogodbo" pa lahko narediš z družinami iz držav, kjer je to legalno. Recimo če te policija ustavi in vpraša kaj počneš tam, nebo problema, ker imaš delovno pogodbo. Lahko jo pa narediš tudi v državah kjer je to ilegalno, "pogodba" pa velja potem le zate in družino, širni javnosti pa ne pomeni nič. :)
*nuška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 8. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nuška » 01. Sep. 2010 19:41

Hvala ti, res :D. Jaz rabim za Irsko, pa ne poznam nobene, ki je tam že delala. A pa "pogodbo" napišeš ti al družina? Sej pogoje se že valda zmeniš, sam kdo pa to napiše in kako pa se pogodba potrdi (agencija?)? Ker jaz ne bi šla preko agencije, ampak bi se direkt zmenila.
*nuška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 8. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nuška » 01. Sep. 2010 19:41

Hvala ti, res :D. Jaz rabim za Irsko, pa ne poznam nobene, ki je tam že delala. A pa "pogodbo" napišeš ti al družina? Sej pogoje se že valda zmeniš, sam kdo pa to napiše in kako pa se pogodba potrdi (agencija?)? Ker jaz ne bi šla preko agencije, ampak bi se direkt zmenila.
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 01. Sep. 2010 20:46

Prek kere strani pa iščeš družino?
*nuška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 8. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nuška » 01. Sep. 2010 22:36

Preko http://www.aupair-world.net/ . Sicer sem se sam mal tko prjavla, ker mislim iti šele februarja. Tako da so oni mene našli bolj :)
tjask
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 204
Na forumu od: 28. 4. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a tjask » 10. Sep. 2010 14:17

js sm zdej šla v anglijo, bliz londona k eni familiji, majo 2 otroka, 11 in 13 let, je pa tko, da z njima nimam kej velik dela, morm pa delat vse ostalo- pospravljat za vsemi, kuhat za njih, prat, likat in vozt tamaledva po treningih... plus to, da ta mat kle dela samo 3krat na teden, sama doma ne nardi skor nč...
pa me zanima, a je to normalno, da more vse delat au pair, če so otroc že mal starejši? men gre blazno na živce to, da mam občutek, da sem kle samo zato, da pospravljam za njimi... :?
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 10. Sep. 2010 15:25

Pospravljat za vsemi ti ni treba. Okej, da se izmenjujete v pospravljanju in čiščenju, drugač pa to ni delo au-pair. Jst sm zginla od tm čim sm vidla, da nism več varuška in sm služkinja.
tjask
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 204
Na forumu od: 28. 4. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a tjask » 10. Sep. 2010 15:34

ja, sej se mi zdi mal neumno.. dobr, kle sm šele en teden in se morm še mal navadt, a ne, sam drugač bom dala pa kle staršem jasno vedt, da nism kle zato, da pospravljam tud za njima... dobr, sej fotr je kul, kle je bolj problem v mami, ker je ona dejansko tista, k mi ves čas govori, kaj vse moram še narest in pospraviti... tko da bo treba njej povedat kaj in kako ter postaviti meje...
nevika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a nevika » 10. Sep. 2010 21:52

Hej!Jaz imam pa eno vprašanje in bi bila zelo hvaležna,če bi mi lahko pomagali.Namreč zanima me,če mogoče katera punca ve,če obstaja kakšna agencija,ki sprejme aupair in ne zahteva vozniškega izpita.Jaz nimam opravljenega vozniškega izpita in se mi tudi časovno,ter finančno ne bi izšlo,če bi ga zdej začela delat.Agencije pa to zahtevajo,vse drugo pa štima,samo to ne.Želela pa bi iti z agencijo in sem v veliki dilemi,ker pač očitno ne bo šlo drugač kot pa samo v lastni režiji.Najlepša hvala že vnaprej za informacije.Lp
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Sep. 2010 18:38

^^jz včasih pogledam na tole stran, pa maš med opcijami za iskanje tud glede vozniškega - ne zahtevajo vse družine.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 11. Sep. 2010 23:39

tjask napisal/-a:ja, sej se mi zdi mal neumno.. dobr, kle sm šele en teden in se morm še mal navadt, a ne, sam drugač bom dala pa kle staršem jasno vedt, da nism kle zato, da pospravljam tud za njima... dobr, sej fotr je kul, kle je bolj problem v mami, ker je ona dejansko tista, k mi ves čas govori, kaj vse moram še narest in pospraviti... tko da bo treba njej povedat kaj in kako ter postaviti meje...


Kr povej ji, dlje čakaš, slabše je!
nevika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a nevika » 12. Sep. 2010 14:04

pzurple_rain najlepša hvala.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov