AMSTERDAM

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sexymama
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 15. 6. 2012
Kraj: vRHNIKA

Neprebrana objavaNapisal/-a sexymama » 05. Sep. 2012 14:04

hey hey,zanima me par zadevic glede Amsterdama, in sicer kakšen dober ampak bolj ko ne poceni hotel, apartma, v katerem območju biti najboljše, kako je kaj z ogledom mesta z ladjico, cene, potem me pa še zanima koliko stane 5 dnevna karta za tramvaje. to bi bilo za enkrat vse, če ima kdo še kakšne zanimive podatke ali izkušnje ki bi pripomogle k mojem izletu, se priporočam, imejte luškan dan
Life IS like a box of chocolates. You never know what you're gonna get.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 05. Sep. 2012 17:10

najboljše je iti spati v youth hostel, najceneje, in ponavadi so blizu IT lokacij.

Amsterdam je narejen v krogih, center je v sredini (genius) in vsak krog je omejen z kanalom, bolj krogov kot si oddaljen od centra bolj si vstran od predmestja.

Cena za ladjico ogled je okoli 15 evrov.

Tramvaja ti ne bi priporočal, saj je daleč najbolj preprost in razmeroma poceni najem kolesa...za 4 ure je okoli 11 evrov, cel dan okoli 15..zraven dobiš 2 ključavnici ter košare na kolesu.

Kolo ima v Amsterdamu prednost pred vsemi vozili, in še najbolj izkusiš Amsterdam na kolesu...povsod ga lahko puščaš in ni ti treba čakati avtobusov.

3/4 znamenitosti je na kupu v centru, imaš muzeje, galerije, katedralo...muzeji kot so Anna Frank ter Madam T. ter muzej mučilnih naprav so zelo dragi, 10.20 in 15...

Hrana ni draga če se ne mečeš ven, povsod je veliko hitrih kitajski ter polno pakistanskih ali vietnamskih supermarketov.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Sep. 2012 17:56

temo o Amsterdamu že imamo, purple_rain je prilepla link. mogoče tam najdeš kaj uporabnega ;)

zaklepam

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov