1-dnevni izleti po Sloveniji

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 06. Mar. 2006 13:20

Zadnjič spremenil Emina, dne 10. Mar. 2006 11:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 06. Mar. 2006 13:31

maribor
prvo je seveda center...grad...razne cerkvice pa to....potem lent...sodni in vodni stolp...in obvezno staro trto pogledat...na sprehod k trem ribnikom...ali pa na kalvarijo in piramido...pa pohorje...sedaj fajn za zimske radosti....pa potem kopanje v habakuku...ali fontani....in nenazadnje še na vinsko cesto...na zelo dobro vino...domači narezek iz tunke....ali kakšno drugo avtohtono štajersko jed....
imamo tukaj ogromno tega....ampak potrebno je kar veliko časa...morda pa sem še kaj pozabila....
več informacij pa je na tej strani...http://www.maribor-tourism.si/slo/danes.asp
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 07. Mar. 2006 8:06

No na mojem koncu ---> Gorenjska:

1.Bohinj
2.Bled
3.Dovžanova soteski pri Tržiču, Dovžanova soteska in fosili
4. planina Kofce, naprej na Veliki vrh ali Košutnikov turn-> kar je pa že bolj za aktivne... :)

Jah priporočam kam na Bled ali Bohinj kar je že poznano...zelo lepa je Dovžanova soteska kjer še vedno najdete fosile...

Mesto Tržič je samo po sebi zanimivo saj se najde kar nekaj zanimivih stvari. Res da je to zelo malo mesto (nimamo niti enega semaforja ali krožnga prometa :) ) Tržič
V pri Tržiču je tudi Adrenalinskii park
Znamenitosti v Tržiču
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
killy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 22. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a killy » 07. Mar. 2006 13:56

oj!

jest sem tud Gorenjka, sam ne iz Tržiča(mam pa sorodnike tm:)).

moj kraj: Žirovnica
v vaseh pod Stolom se je rodilo kar nekaj naših velikih mož:Prešeren;Matija Čop, Janez Jalen, Fran Saleški Finžgar, Anton Janša. Te vasi so tudi odlično izhodišče za ture v Karavanke(Stol, Begunjščica, Vrtača, Golica,...). blizu so Lesce z letališčem in Grmado(sladica), dolina Drage z gradom Kamnom, Radovljica s sredjeveškim jedrom in bazeni, seveda Bled, Pokljuka, Bohinj,soteska Vintgar, Jesenice, mala smučišča(Krpin, Straža, Španov vrh,...), Šobec(bajer, kamp),....

Čeprav je slovenija majhna, je še mi ne poznamo dobro in men je čist kul odkrivat lepote naše države. Ker s fantom še nimava svojega avta, družinskih ne dobiva za daljše ture v tujino, jih pa izkoristiva za izlete po Sloveniji.

lp:)
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 07. Mar. 2006 15:40

oi!

Evo še ena gorenjka.
Sama živim v okolici Kranja, natančneje na Kokrici, ki slovi po Bobovških jezerih, ki so nastala na opuščenih glinokopih. Seveda bi nas pot zanesla tudi na Grad Brdo, kjer ima razidenco tudi predsednik Slovenije. Končno pa bi nas pot zanesla v center Kranja, kjer bi svojim turistom pokazala kulturno dediščino(Prešernov muzej, Mestna hiša, kanjon Kokre...). Na koncu pa bi jih peljala še na Šmarjetno goro, kamor bi se šli posladkat v gostilnico na vrhu te gore. To bi bilo za enodnevni izlet kar dovolj, za kaj več pa bi potrebovala malce več dni.

Pa še par likov:
Turistično društvo Kokrica: http://www.turisticnodrustvo-kokrica.si/
Kranj in okolica: http://www.tourism-kranj.si/podrocje.aspx?id=0
Šmarjetna gora: http://www.burger.si/Kranj/SLOSmarjetnaGora.htm
Grad in okolica Brda: http://www.brdo.com/
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 07. Mar. 2006 21:46

Slovenija je ful in res vredna ogleda, hodimo vecino v tujino pa še cele Slovenije sploh vidli nismo. Jaz sem v Savinjski dolini, kjer je res ful vsega in v bliznji okolici. V Braslovcih je Žovneško jezero razvaline Žovneškega gradu, dvorec Šmatevž in Legent, na Polzeli je kar nekaj gradov, graščin... lunohod ob polni luni na goro Oljko :) , nekaj naravnih parkov... Šempeter pa mislim da poznate po Jami Pekel in Rimski Nekropoli, Žalec ima tudi nekaj dvorcev, muzejev, parkov, trško arhitekturo...Logarska dolina je vsekakor tudi vredna ogleda, sama dolina razgled po njej, Slap Rinka, dvojno okno... v Mozirju- Savinjski gaj, sramotilni kamen... na tem področju pa kar se tiče gostiln in slaščičarn bi omenila gostišče Štorman in slaščičarne Brglez, ki so skoraj v vsakem od omenjenih krajev ;) No več pa se trenutno ne spomnim.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 09. Mar. 2006 20:45

pikica83 napisal/-a:Slovenija je ful in res vredna ogleda, hodimo vecino v tujino pa še cele Slovenije sploh vidli nismo. Jaz sem v Savinjski dolini, kjer je res ful vsega in v bliznji okolici. V Braslovcih je Žovneško jezero razvaline Žovneškega gradu, dvorec Šmatevž in Legent, na Polzeli je kar nekaj gradov, graščin... lunohod ob polni luni na goro Oljko :) , nekaj naravnih parkov... Šempeter pa mislim da poznate po Jami Pekel in Rimski Nekropoli, Žalec ima tudi nekaj dvorcev, muzejev, parkov, trško arhitekturo...Logarska dolina je vsekakor tudi vredna ogleda, sama dolina razgled po njej, Slap Rinka, dvojno okno... v Mozirju- Savinjski gaj, sramotilni kamen... na tem področju pa kar se tiče gostiln in slaščičarn bi omenila gostišče Štorman in slaščičarne Brglez, ki so skoraj v vsakem od omenjenih krajev ;) No več pa se trenutno ne spomnim.

Sem mela fanta iz Savinjske in smo raziskali že vse...to je full lepi konc Slovenije...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 03. Maj. 2006 12:33

Škocijanske jame, razmigaš se, pa še kaj lepega vidiš. Vstopnina 2.600sit (kar draga za moje pojme), ampak je res fajn, predvsem če je zunaj dež in ne veš, kam bi se dal.
A, pa fotoaparat doma puste, ker se ne sme fotkat.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 03. Maj. 2006 13:19

Bled in Portorož sta mi dost zanimiva.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 03. Maj. 2006 18:45

sofia83 napisal/-a:Novu mestu. :D

Sprehod po Novem mestu (še posebi je lušno polet) - k je pršla moja prjatlca iz Lj na obisk, sm ji razkazvala po mestu in to je prbližn tko zgledal: "Aaaa, lej to je pa Ragov log, tle smo ga pa pil v prvem letniku, tale hrib gor je pa Marof, tam smo ga pa tud pil" :D :D Narava je ful lepa, ja :D (Ragov log, Marof, Breg-stari del mesta, Stari trg s Kettejevim vodnjakom, Grmski grad, Kapiteljska cerkev ...). Ogromno je krasnih sprehajališč - Kettejev drevored na Marofu, sprehajališče Primičeve Julije, sprehajališče na Loki ob Krki ... Priporočam kavico v klubu za mlade Lokal Patriot, kjer se vedno nekaj dogaja - koncerti, razstave, literarni večeri, gledališke predstave ... Sploh je kul poleti, ko tam poteka Jazzinty.

Pol: Otočec - grad, sprehod po jasi ob Krki, sprehod po Dolenjskih toplicah in skok v savno al pa bazen. Pol še obisk kake vinske kleti pod Trško Goro (recimo vinska klet Bajnof). Pol seveda nujno obisk Bele Krajine -- sam to bodo Belokranjci kej več o tem napisal. :)

Če sem pa še kej pozabla na našem koncu, pa me prosm Novomeščani dopolnite, ker jst že zlo dolg en živim tam in grem dol recimo enkrat na mesec mal na počitnce :D

* Aja, spomnla sem se še vzpona do Gospodične (Gorjanci), gorskega studenca, ki naj bi po Trdinovi bajki pomlajeval. :D

** Sicer je mejčkn več k 20 km iz Novga mesta, je pa krasen, predvsem poleti - Žužemberk. Super je prostor ob Krki, kjer se kopa, igra odbojko na pesku poleti ... Da romantičnega gradu ne omenjam ... :razz: Tam sem preživela otroštvo, tko da sem kar mal navezana na to vasico :)





original...ja u mest bi blo res ful zakon pa velik ogledov...npr. trška gora če pride ker fajn žejn pa v podgurje med vinograde ga neb blu slabu pelat :D
drugač bi ga pelala na ogled Brega-staro mestno jedro, potlej v Mirni Peči bi priporočala obiskZijala in Globodol-a, največjega kraškega polja ...am..recmo da deleč okul... ;D

v Metliki pa ne smejo zamuditi vinske vigredi-največjega pijanskega praznika ;D..nepozabno..oblubm da bo dobr če greste..
Uporabniški avatar
Nu$k@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 4. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nu$k@ » 10. Maj. 2006 16:25

BOHINJ --- slap savica, sprehod po smučišču vogel, most z cerkvico, jezero, hudičev most, adrenaliski park, canyonning, rafting, hidrospeed, tandemski poleti....

BLED --- s pletno na otok, na grad, mogoče poletno sankanje na straži, rolanje okrog jezera...

I M IN LOVE WITH MY LIVINGPLACE =)
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 10. Maj. 2006 23:46

Koper
http://www.slo-istra.com/koper/slo.asp

- Izlet po vinski poti... skozi vasi nad Koprom.. piknik v naravi
- sprehod po starem mestnem jedru, ogled znamenitosti, galerij, vzpon na zvonik in pijačka v Loggi na Titovem trgu.
- Mrtvaški ples v Hrastovljah

Izola
http://www.slo-istra.com/izola/slo.asp

- sprehod ob morju od Svetilnika do Podbelvederja
- odlično se je v restavraciji hotela Marina
- V Mandraču se dopoldne lahko kupi sveže ribe direktno od ribičev


Piran
http://www.slo-istra.com/piran/slo.asp

- sprehod ob morju od Lucije do Pirana
- ogled starega dela: Tartinijev trg, ozke ulice, punta, cerkev, in obvezno obzidje, ki je ob zahodu zelo romantično
- pomorski muzej, akvarij...
- Forma viva
- Sečoveljske soline in večerjica pri Ribiču
- Strunjanske soline
- Fiesa
- Tonina hiša v Sv.Antonu

Obenem Obala nudi:

- izlete z barko (ogled celotne obale, fish piknik, nočni žuri, izlet v benetke...)
- kopanje
- lepe lokacije za piknike
- kolesarske poti (skozi vasi, pot Parencana- stara železnica- od Kopra do Portoroža, ob morju med Koprom in Izolo)
- poletne vaške šagre z odličnim vinom in pršutom
- Osmice, kjer se prav tako odlično je in pije ter zabava v domačem okolju
- ogled torklje (kako iz oljk nastane olje), ogled vinskih kleti...
- terme z zdravilnim učinkom morja
- skok čez mejo v Italijo (izlet v Miramare)ali Hrvaško (Umag, Buje...)

Na naši obali se človek res ne more dolgočasiti. Vsak lahko najde nekaj zase. :love:
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 02. Avg. 2006 11:35

**SiMoN@** napisal/-a:
sofia83 napisal/-a:Novu mestu. :D

Sprehod po Novem mestu (še posebi je lušno polet) - k je pršla moja prjatlca iz Lj na obisk, sm ji razkazvala po mestu in to je prbližn tko zgledal: "Aaaa, lej to je pa Ragov log, tle smo ga pa pil v prvem letniku, tale hrib gor je pa Marof, tam smo ga pa tud pil" :D :D Narava je ful lepa, ja :D (Ragov log, Marof, Breg-stari del mesta, Stari trg s Kettejevim vodnjakom, Grmski grad, Kapiteljska cerkev ...). Ogromno je krasnih sprehajališč - Kettejev drevored na Marofu, sprehajališče Primičeve Julije, sprehajališče na Loki ob Krki ... Priporočam kavico v klubu za mlade Lokal Patriot, kjer se vedno nekaj dogaja - koncerti, razstave, literarni večeri, gledališke predstave ... Sploh je kul poleti, ko tam poteka Jazzinty.

Pol: Otočec - grad, sprehod po jasi ob Krki, sprehod po Dolenjskih toplicah in skok v savno al pa bazen. Pol še obisk kake vinske kleti pod Trško Goro (recimo vinska klet Bajnof). Pol seveda nujno obisk Bele Krajine -- sam to bodo Belokranjci kej več o tem napisal. :)

Če sem pa še kej pozabla na našem koncu, pa me prosm Novomeščani dopolnite, ker jst že zlo dolg en živim tam in grem dol recimo enkrat na mesec mal na počitnce :D

* Aja, spomnla sem se še vzpona do Gospodične (Gorjanci), gorskega studenca, ki naj bi po Trdinovi bajki pomlajeval. :D

** Sicer je mejčkn več k 20 km iz Novga mesta, je pa krasen, predvsem poleti - Žužemberk. Super je prostor ob Krki, kjer se kopa, igra odbojko na pesku poleti ... Da romantičnega gradu ne omenjam ... :razz: Tam sem preživela otroštvo, tko da sem kar mal navezana na to vasico :)





original...ja u mest bi blo res ful zakon pa velik ogledov...npr. trška gora če pride ker fajn žejn pa v podgurje med vinograde ga neb blu slabu pelat :D
drugač bi ga pelala na ogled Brega-staro mestno jedro, potlej v Mirni Peči bi priporočala obiskZijala in Globodol-a, največjega kraškega polja ...am..recmo da deleč okul... ;D

v Metliki pa ne smejo zamuditi vinske vigredi-največjega pijanskega praznika ;D..nepozabno..oblubm da bo dobr če greste..


priporočam še eno turo po podgorjanski vinski cesti ;D. če se sprehajate po loki, se lahko v gostišču ustavte na kavici. je tik ob krki. s splavom po reki krki greste lahko na ogled mesta. priporočam tud ogled starega mestnega jedra.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 06. Avg. 2006 14:09

ker sem iz trbovelj, občasno pa tudi v Krškem bom predstavla kar oba kraja. Če bi se radi zardžala kje blizu Trbovelj bi priporočala kakšen pohod na Kum, Mrzlico ali Kal, v samem mestu mogoče ni veliko videti a imamo muzej. Pa dober sladoled.
V krškem in okolici bi lahko bi lahko šli na sprehod po mestu, v starem krškem je dosti za videt od starih hiš do cerkev. V brestanici ki je 5min oddaljena od krškega greste lahko na bazen, pogledat cerkve, se sprehoditi po mirnih krajih in se celo odpraviti na pohod na Bohor iz katerega je lep razgled.
to bo to, nista glih turistična kraja, je pa zato tam več trgovin in vsega tega.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 06. Avg. 2006 16:57

Kostanjevica je zelo zanimiva saj so slovenske benetke
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron