Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Dec. 2019 21:32

Hm.. ma ja je zdej kar razlika za moje pojme al gledaš glede hujšanja/ fitnesa/ pridobivanja teže za ženske ali moške.

Meni kar se iz estetskega vidika tiče, mi za ženske ni toliko bed tudi, če je manj mišične mase (če se je nekaj izgubi recimo med hujšanjem, samo zato se pa je beljakovine..), je precej bolj odvisno od same konstitucije, oblike telesa, mi je pa po drugi strani hkrati lepo tudi bolj fitnes postava..

To glede tistega, da bi mogel za vse obroke jesti bolj zelenjavo je lahko govoriti nekomu suhemu, samo je treba razumet, da po navadi, če imaš višek kg, ti ne gre za jest solate, ampak ful bolj močne ali sladke stvari.. to je bolj teorija, da si misliš, da je enostavno, da boš samo solato/ zelenjavo jedel.. vsaj dokler nisi navajen, ni enostavno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Dec. 2019 22:41

pridobivanje mišične mase je znanost zase. tam je bistveno da zaužiješ dovolj kalorij v beljakovinah (poleg osnovne zdrave hrane), in seveda redno delat na mišicah, da se to koristno porabi. proteinski šejki so nek tak tipičen dodatek (čeprav imaš dejansko folk, ki misli da bo nabildan samo s pitjem tega, pa celo ljudi ki mislijo da bojo s tem shujšali).

kar se tiče mišične mase, jo nekaj dobiš že med običajnim rednim gibanjem, in to je za osnovno zdravje (in postavo) čist dovolj. kdor se pa rad kej izoblikuje, pa še kakšne vaje za mišice dela :)

oh, imaš tudi suhe ljudi ki zelo malo zelenjave pojejo :D ampak veliko s telovadbo tudi pokurijo. ali pa vztrajajo pri lakoti in nimajo mišične mase. ali pa niso suhi. to, da je človek suh še nikakor ne pomeni, da je zdrav. jaz sem bil tipičen primer tega, bil sem suh, zelenjave jedel skoraj nič.
je pa itak bistvena samodisciplina in motivacija.. in pomembno je tudi poudarit, da neke začasne diete tudi niso ravno dobre. raznovrsten jedilnik je čisto ok, ni potrebe da bi zdaj samo zelenjavo jedel. velik boljše je naredit trajne majhne spremembe in se nanje navajaš. si omejiš sladke stvari. ali črtaš nekaj najbolj nezdravih rednih obrokov in jih zamenjaš z zdravimi (itak si kdja pa kdaj tudi privoščiš, ampak samo občasno - obstaja še izraz za to, "cheat meal").

jaz sem svoje čase pil izključno sladke sokove. vode sploh nisem mogel piti, kar gnusila se mi je. ko sem začel telovadit, sem si postopoma začel redčit sokove z vodo, vztrajal, pa se počasi navadil. zdaj pijem vodo in limonado, občasno tudi kej sladkega ampak redko.

če si čez noč jedilnik drastično spreminjaš, je zelo težko zdržat. tako um kot telo se mora počasi prilagodit na spremembe. začneš počasi, potem pa stopnjuješ. ni potrebe po nekem mučenju :)
je pa problem ker ljudje hočejo imeti popolno postavo čez en teden, in pač mislijo bolj kot se matram, hitreje bo.. ne ne. hujšanje ni neko obdobje odrekanja in mučenja, ampak prilagajanje na nov, bolj zdrav način življenja. pa sploh ni nujno, da je hujšanje ali da moraš biti debel/suh, da imaš željo po spremembi na bolj zdravo. v bistvu je žalostno, da se večina ljudi za to odloča samo zaradi postave in lepotnih standardov..
meni osebno je vsaka ženska lepa, če lepo skrbi za svoje telo. sicer imam svoje preference kar se tiče detajlov, ampak mi to ni tako pomembno.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Dec. 2019 23:05

Haha kašne preference glede detajlov? To deluje da bi blo kar smešno slišat..


Ma ja ti imaš čist neke druge probleme/ fore. Sej zato ne moreš isto pisat za moške in ženske. Ja za moške za povečat mišično maso, je treba prvo kot prvo na splošno povečat vnos kalorij in drugo pa povečat vnos/ procent beljakovin in pol še uteži/ fitnes, nekaj v tem smislu..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Dec. 2019 23:17

preference pač :) kakšne oblike teles so mi bolj všeč kot druge. ampak point je v tem, da mi to ni pomembno. zakaj se tok fokusiraš na najbolj nepomembno malenkost v celem postu? xD

kakšne druge fore?? pišem izključno o hujšanju. samo omenil sem, v čem se hujšanje razlikuje od pridobivanje mase in na kratko opisal.. si sploh prebrala?
tako moški kot ženske ene hujšajo, druge pridobivajo maso. razlike ni nobene. od posameznika je odvisno, ali ma cilj izgubit ali pridobit na masi, spol nima absolutno nobene veze.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Dec. 2019 10:30

Slika

Evo, tale piramidica je on point za moje pojme glede hujšanja, se strinjam s tem.

Am.. ne dobim slike ravno prave velikosti, tako da tukaj je videt, kaj piše pri vsaki kategoriji klik )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Dec. 2019 14:05

v osnovi se strinjam s tem kar je napisano, ampak problem je tukaj vedet, kaj se tukaj smatra pod weight lifting in kaj pod cardio.

je pa pomemben en detajl https://www.file.si/public/view/full/11323

sam preden se razpišem, bi rad vedel, če te moje mnenje o tem sploh zanima?

drugače pa, če zate deluje, je to super :) edino kar se tiče lakote, predlagam alternativo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Dec. 2019 14:23

Kardio in weight lifting je zame to kar je za vse ostale, lahko vpišeš v google ali kako wikipedijo.

Kardio (aerobna vadba) je recimo tek, kolesarjenje - po ravnem.. dlje trajajoča vadba, si zadihan, te ne specifično bolijo mišice.

(Anaerobna vadba) Weight lifting je fitnes, dvigovanje uteži, to po čemer imaš muskl fiber, lahko tudi specifična telovadba doma, ki je orientirana na mišice, ni čisto weight lifting, ma pač nekaj, da deluje na mišice, da čutiš bolečino po par minutah ali takoj in imaš musklfiber. Bistvo je, da se ti po taki vadbi pospeši metabolizem in se kurijo kalorije tudi, ko ne telovadiš več..

Slika

http://stylesstar.com/wp-content/upload ... ss-_13.jpg (cela slika)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Dec. 2019 15:13

bistven je namen vadbe.

kardio vadba je namenjena vadbi srčnožilnega sistema (od tukaj tudi ime - cardiovascular exercise). kardio je lahko nizke intenzivnosti (hoja), ali pa visoke (hiter tek, hoja v hrib), ali pa kombinacija obeh, in pri tem maš tako aerobno kot anaerobno vadbo.

vaje z utežmi pa krepitvi mišic (pri teh vajah ne delaš celega telesa, ampak samo določeno skupino mišic). pomembnost uživanja dovolj beljakovin je namenjena izključno mišicam - mišica se med intenzivno vadbo poškoduje in med počitkom regenerira (za kar rabi beljakovine) in je posledično močnejša in masivna (če pa ni dovolj hranil, pa se slabo regenerira). to z maščobo popolnoma nima nobene veze, razen tega, da če ti poješ ogromno proteinov, mišic pa ne treniraš, gre vse to v maščobo.

je pa pogoj, da imaš ti za anerobno vadbo (in na splošno dobro zdravje), in na sploh da ti vsi procesi v telesu normalno delujejo, dober srčnožilni sistem. ker če tega ni, in delaš izključno anaerobne vaje, s tem močno obremeniš srce. ful riskantno je to pri bodilbuilderjih, ki zanemarjajo kardio in delajo izključno na masi, zraven pa si šopajo še kakšne energijske dodatke. ogromno bilderjev je že umrlo pri mladih letih zaradi odpovedi srca iz teh razlogov.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Dec. 2019 15:27

Samo tako, sem studirala (tudi)biokemijo in vem kako delujejo te stvari glede porabe energije, regeneracije in podobno, samo nocem tezit s prevec strokovnimi stvarmi, ker itak za neko splosno prakticno razumevanje, uporabo niti ni potrebe..

Kar se tice aerobne vadbe, za moje pojme pri hujsanju niti ni potrebna, dovolj je ze ce prehodis nekaj pes v dnevu, sprehod, kaksna joga, kaj takega za sprostitev.. vsaj pri meni je bilo tako.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Dec. 2019 15:52

itak je več ali manj vseeno, karkoli delaš od tega ima pozitivne učinke tako ali drugače, če vsaj približno razumeš osnove in jih upoštevaš z neko zdravo pametjo.
bistveno je samo to, zaradi česar sem začel sploh pisat - ko si lačen, je treba jesti :) zakaj tako mislim in kako si pri tem pomagat, pa sem že napisal, upam da ti bo kaj od tega koristilo :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Dec. 2019 16:56

hayley napisal/-a:
slovenc79 napisal/-a:največji problem se mi zdi, da ljudje s svojimi željami ne izhajajo iz sebe, ampak jih posvojijo iz okolice in družbe

Ma ja ta izjava je malo tako, v bistvu vse, kar imamo, želje in cilje nekako izhaja iz okolice, iz medijev, družine, kar smo nekoč pobrali iz okolice.. Je malo tako reči, da nekaj izhaja prav iz tebe oz iz sebe, vprašanje sploh, kaj izhaja samo iz tebe, verjetno je odgovor blizu 0.
Ostalo glede otrok pa normalno, pri teh letih verjetno si že toliko odrasel, da take stvari človek razume. Spet po drugi strani to ni tak življenjski projekt, ker otroci tudi potem odrastejo in imajo svoj lajf.. dokler so otroci/ najstniki, se vrti veliko okoli njih, ja..


to drži, ampak bistveno se mi zdi to, da je naša odločitev na podlagi naših vrednot. da tudi če se družba, okolica spremeni, ostaneš zvest samemu sebi, ne da se obračaš kot piha veter. včasih je prav grozno videt, kakšen vpliv imajo razni trendi na ljudi, še bolj kot jih je imela včasih religija, bi rekel.

je res, sčasoma odrastejo, ampak tudi ko so odrasli, jim kot starš stojiš ob strani. sploh v teh časih, ko traja precej dlje, da človek dozori in postane samostojen, kot je to bilo včasih (čeprav je cilj vzgoje, vsaj za moje pojma, da samostojen postane čim prej, ampak svet je pač tak kot je).
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Dec. 2019 17:10

Ma kaj, čaki zakaj tle ponavljaš od tega pihanja vetra, mi deluje kot, da bi to name kaj letelo.. Meni se zdi normalno, da ljudje si zaželijo družino ( tisti, ki si, če si), ko so tam proti 30 ali tam okrog.. ko si entolko zrel in samostojen in odrasel..

Mah.. glede unega stojiš ob strani, odvisno kaj to pomeni zate, na splošno si kot odrasel sam odgovoren za vse svoje odločitve in sam skrbiš zase, glih zato pozneje odrastejo, ker se jim ne pusti, da se sami znajdejo.. Js ne bi pretirano stala ob strani..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Dec. 2019 20:05

nič ne leti nate, na splošno govorim. tudi ne govorm nujno o družini, vidim da imajo mladi (pa tudi ne tako mladi) na splošno problem najti svoj smisel v življenju (tudi tisti, ki so se odločili, da ne bojo imeli družine) in praktično ima vsak neko svojo krizo. ne da se živeti 5 življenj v enem, da bi doživel vse. treba se je odločit, kaj ti največ pomeni in ostati pri tem, in sprejet, da smo drugačni (in se ne slinit po nekem influencerju in si želimo živet njegov "popolni" lajf).

bistvo je v tem, da ustvariš člana družine, in tudi ko je odrasel in odgovoren, mora ostati nek odnos (verjetno ga pri 18ih ne vržeš skozi vrata in pozabiš nanj). in kot v vsakem odnosu se je treba trudit tudi za to.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Dec. 2019 20:26

Mah, js se z influencerji res ne ukvarjam..
Gledam kakšne yt kanale, ma ne vem, če njih lih štejem za influencerje..
A je kdo tu gor omenjal influencerje al ne vem, kako smo sploh do tega prišli?

Drugače se pa zdaj zadnji čas, zadnja leta ful ne obremenjujem več z dostimi stvarmi glede lajfa. Ta smisel življenja je zame samo neka marketinška fora, ni posebnega smisla, pač to, da živiš.. imet krize je normalno, odločit se, takoj, kaj ti je prioriteta, se mi tudi ne zdi tako nujno/ pravilno, naj človek sproba, toliko različnih stvari, kot je možno in se potem odloči, kaj mu je, ali pa, če se takoj čuti poklican za neko stvar, tudi prav..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Dec. 2019 21:19

ja, dejansko zdaj obstaja izraz za ljudi, ki diktirajo po kakšnih trendih je treba živet, da si "kul" (oz. da ti prodajo nek bullshit). influencerji. omenjam jih pa zato ker pašejo v to, o čemer sem govoril. in točno to so te marketinške fore, ki ti skušajo nekaj prodat (da je smisel življenja na splošno neka marketinška fora, se sicer ne strnijam, ampak če ti pa nekdo na podlagi tega nek bullshit prodaja, pa sigurno, ja). v glavnem, ljudje namesto pri sebi iščejo inspiracijo za življenje pri teh pozerjih na spletu.

če folk vsaj malo razmišlja o svojih življenjskih ciljih in preizkusi določene stvari in pogleda skozi več zornih kotov, se vrednote in prioritete izoblikujejo same, in na podlagi tega si človek izbere, kakšno življenje bo živel. kdor se pa tega izogiba, ker se izogiba odgovornosti in dejstva, da lajf pač ni samo uživanje, mu pa ni lahko, ko ne ve, kaj bi s svojim življenjem sploh počel.
da nekaj ceniš, moraš v to vložiti nek trud. trudiš pa se samo, če vidiš v tem nek cilj.
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]