Študij: Socialna pedagogika

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Feb. 2010 20:59

nanamiša napisal/-a:Kar se pa tiče poklica...je logično da na vsakem področju kar težko najdeš zaposlitev. Ampak če si iznajdljiv, delaš na tem ali imaš vsaj malo sreče te ne potrebuje biti česa strah. Sploh pa se je brez veze že pred študijem obremenjevat s tem ali boš dobil zaposlitev ali ne ker takrat je glavno da z veseljem delaš faks.


Seveda je treba tudi že pred faksom malce gledati na možnosti zaposlitve. No, seveda to premalo ljudi dejansko pomisli. Poznam kar nekaj diplomantov, ki ne dobijo spodobne službe in se sprašujejo zakaj so sploh študirali, če sedaj ni zaposlitve, spet drugi pa delajo za isto plačo, kot jo imaš npr. s 5. stopnjo. Sedaj pa jok in stok ter večletno iskanje službe.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 14. Feb. 2010 21:23

imava drugačne poglede na to :wink:
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 16. Feb. 2010 19:56

*mala* napisal/-a:
nanamiša napisal/-a:Kar se pa tiče poklica...je logično da na vsakem področju kar težko najdeš zaposlitev. Ampak če si iznajdljiv, delaš na tem ali imaš vsaj malo sreče te ne potrebuje biti česa strah. Sploh pa se je brez veze že pred študijem obremenjevat s tem ali boš dobil zaposlitev ali ne ker takrat je glavno da z veseljem delaš faks.


Seveda je treba tudi že pred faksom malce gledati na možnosti zaposlitve. No, seveda to premalo ljudi dejansko pomisli. Poznam kar nekaj diplomantov, ki ne dobijo spodobne službe in se sprašujejo zakaj so sploh študirali, če sedaj ni zaposlitve, spet drugi pa delajo za isto plačo, kot jo imaš npr. s 5. stopnjo. Sedaj pa jok in stok ter večletno iskanje službe.


lej mala... dosti je študentov, ki mislijo da bo služba prišla sama od sebe. so neiznajdljivi, pasivni, nekreativni. pač za nekaj kar te veseli, se splača potruditi in delati na tem, že med študijem, ne pa da na koncu faxa samo mahaš z diplomo in misliš, da se bodo delodajalci zagrebli zate.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Feb. 2010 20:17

No shit? Samo čisto vsak zase misli da je iznajdljiv, realnost je pa malce drugačna.

Ne poznam sicer konkretno nobenega s točno te smeri, poznam pa dipl. sociologa (+ zgodovina). Fant je eden najpametnejših kar jih poznam (povprečje na faksu med najvišjimi), izkušenj ima ogromno (res ogromno- preko študenta imel ves čas službo, sedaj ga pa nihče ne zaposli), ampak službe pa ne najde (je pa tudi res, da se noče sprijazniti s plačo malce nad minimalno). Sedaj je vpisan na magisterij (za lastno zadovoljstvo).
Se pa sedaj ukvarja z nečim popolnoma drugačnim od smeri, ki študiral in za kar sploh ne rabiš diplomo (ga pa na srečo veliko bolj veseli). Je pa že parkrat rekel, da nebi še enkrat pristal na isti smeri, ker se mu ne zdi vredno, da potem nimaš nič od tega :wink:

Samo podajam svoje mnenje- upam da je še dovoljeno :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 16. Feb. 2010 22:13

ja če ti je pomembna plača, potem pa res moraš kalkulirat že preden se vpišeš.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Feb. 2010 22:48

A ti boš zadovoljna s minimalno plačo (oz. malce čez) ko končaš faks? Zakaj greš potem sploh na faks? Tako plačo imaš lahko že sedaj.

Seveda so tudi želje pomembne, ampak pri meni je nekak 50:50. But that's just me. Živet pa tud ne morem od veselja pri delanju mojega poklica :wink:

No, se umikam iz te teme.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Feb. 2010 11:02

mala lej ne vem zakaj maš občutek da te napadam. samo izražam mnenje, tako kot ti.
in ja, meni je na prvem mestu to, da bom delala nekaj, kar me veseli. kot gimnazijska maturantka bi dobila kvečjemu eno življenje ubijajoče monotono delo. tega si ne želim. na faksu sem zato, da pridobim znanja, s katerimi bom lahko počela nekaj kar me dejansko veseli. kakšna bo plača, o tem zdaj ne razmišljam. lahko, da se bom čez par let tolkla po glavi, ampak zdaj se ne mislim. živim zdaj, delam to, kar mi zdaj paše, ne prehitevam dogodkov in verjamem, da se bo našlo delo zame in neka ok plača. luksuza ne rabim.

Ok, dost OT, tema je socialna pedagogika.
mussy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 16. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mussy » 16. Feb. 2011 19:33

živjo! tudi jas sem pred to težko odločitvijo, kam na študij..moja prva želja je logopedija, ampak mislim da ne bom sprejeta :( ..kot drugo se odločam med specialno in socialno pedagogiko in me zanima, kaj točno je delo socialnega pedagoga..
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 03. Mar. 2011 9:28

soc. ped. lahko dela npr. v vzgojnem zavodu, prevgojnem domu, stanovanjskih skupinah, zavodih za prestajanje kazni zapora, v vrtcih in šolah, kjer je del svetovalne službe, potem pa maš tudi cel kup organizacij in društev... stigma, društvo up, projekt človek, (za odvisnike), kralji ulice (brezdomci), in še ogromno tega no.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 05. Jun. 2011 15:35

...........................
Zadnjič spremenil Eući*, dne 06. Dec. 2011 19:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 05. Dec. 2011 18:12

-----
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 17. Dec. 2011 21:47

Imam vprašanje: v čem se razlikuje študij Socialne pedagogike na Pedagoški fakulteti in Fakulteti za socialno delo? V čem se razlikuje študij, naziv, možnosti zaposlitve...?
emvi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 22. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a emvi » 27. Jan. 2014 12:56

Hojla!
Zanima me, če ima kdo izkušnje z izrednim študijem soc.pedagogike. Je težek študij? Naporen? Sem prebrala, da so predavanja ob petkih in sobotah.
Sem namreč vzgojiteljica :D ( delam že 13 let ) in si želim naprej.
Vesela bom vseh informacij, ker sem še v fazi :roll: JA/NE , zato mi bodo prav prišle.
Hvala in lep pozdrav!
Andrea r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 5. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrea r » 12. Maj. 2019 6:30

Odpiram temo socialna pedagogika izredni študij.
Zanimam ce je dejansko kdo upisan v ta studijski program oz ga je opravil in bi zelel deliti par informaci?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov