Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 14. Avg. 2018 19:59

Sm pogledal, najceneje opcije iz Talinna tukaj blizu so dunaj, od 60-120 enosmerna, za Helsinke imaš pa kakšne padalske dneve v Pulo, Prago in Budimpešt med 60-75

Ne vem kateri datum imaš, samo če si fleksibilna, si preglej te opcije, in izberi najceneši dan v tvojemu okvirju.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Avg. 2018 7:36

Iz Helsinkov mas direkt lete v LJU parkrat na teden. Mogoce se cenovno bolj splaca kot fijakat od Budimpeste, sploh ce so casi prihoda neugodni in moras se spat kje.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 15. Avg. 2018 9:18

Hvala obema :)
LZ, katere letalske družbe si to gledal, da vem pod kaj iskati? Ryanair?

Patchouli, to z adrio? Kar sem jaz našla je bilo vse okrog 250e ali več za eno smer pa se mi je kar drago zdelo. In to je mesece v naprej.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Avg. 2018 10:05

Jaz gledam Skyscanner vedno, dam na izbiro whole month, vem kateri teden hočem it, in potem grem čez vsa mesta in targetirane dneve.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Avg. 2018 11:35

Finair, ce se ne motim. Verjetno pa itak share code z Adrio. Za kdaj pa to rabis? Se pridruzujem predlogu glede Skyscannerja, dobis najboljso predstavo.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Avg. 2018 11:07

A pozna kdo kak kul kamp v Istri ali severnem Kvarnerju? Pa da bi imeli hiskice ali kaj podobnega, ne bi sli s sotori. Kul plaza, kaj za pogledat blizu, psi morajo biti dobrodosli. Sama iscem, ampak nisem se nikoli nic na Hrvaskem organizirala, tak da ful ne poznam :)
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 12. Okt. 2018 20:04

NUJNO

Nikoli se nisem pozanimala kako je s tem ali prejemala denarnega nadomestila za brezposelnost, a me zanima, ali sem do njega upravičena četudi dam sama odpoved?
Zadnjič spremenil Lilah, dne 17. Okt. 2018 13:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Lucy86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucy86 » 13. Okt. 2018 9:22

Ne dat odpovedi, samo ne podpiši nove pogodbe. Ker če daš odpoved, nisi upravičena do denarnega nadomestila. Prav tako ne smeš podpisat sporazumne odpovedi, kar te v nekaterih podjetjih hočejo prisilit, da podpišeš.
Povej jim da nove pogodbe ne boš podpisala in koristi dopust in nadure. naslednji mesec pa se prijavi na zavod in oddaj vlogo za nadomestilo. pa na zavodu samo rečeš da ti je pogodba potekla in potem še prineseš kopijo prve in zadnje pogodbe o zaposlitvi.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 15. Okt. 2018 10:28

Pozna slučajno kdo, kje bi lahko tu v Sloveniji (ali pa naročanje preko spleta) dobila kakšen bolj zanimiv/poseben nakit?
Iščem nekaj bolj v vintage stilu, na način potemnjenega jekla/srebra, lahko tudi kaj na foro teh raznih run in "old Norse" potiskov.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 15. Okt. 2018 12:23

Lucy86 napisal/-a:Ne dat odpovedi, samo ne podpiši nove pogodbe. Ker če daš odpoved, nisi upravičena do denarnega nadomestila. Prav tako ne smeš podpisat sporazumne odpovedi, kar te v nekaterih podjetjih hočejo prisilit, da podpišeš.
Povej jim da nove pogodbe ne boš podpisala in koristi dopust in nadure. naslednji mesec pa se prijavi na zavod in oddaj vlogo za nadomestilo. pa na zavodu samo rečeš da ti je pogodba potekla in potem še prineseš kopijo prve in zadnje pogodbe o zaposlitvi.

Hvala.
Zadnjič spremenil Lilah, dne 17. Okt. 2018 13:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Lucy86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucy86 » 15. Okt. 2018 18:33

Enostavno rečeš, da nove pogodbe ne boš podpisala. Nihče te ne more prisiliti, da podpišeš novo pogodbo ali sporazumno odpoved. Tebi poteče pogodba in to je to. V nekaterih podjetjih te hočejo prepričati, da moraš podpisati sporazumno odpoved ampak ti je ni treba oziroma je ne smeš, če hočeš dobiti denarno nadomestilo.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 15. Okt. 2018 21:35

Hvala za info. Saj sem brala že tudi na uradnih straneh, a je včasih napisano tako ... malo dvoumno. Zato ni odveč še preveriti, sploh pri nekom s prve roke.
Zadnjič spremenil Lilah, dne 17. Okt. 2018 13:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Lucy86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucy86 » 16. Okt. 2018 11:39

Če ti ne podpišeš nove pogodbe, jim mora biti jasno, da ti novembra ne delaš več. Se pravi delaš do konca meseca in potem ne več. Odpravnina ti po zakonu pripada. Na tvojem mestu ne bi podpisovala sporazumne odpovedi, ker potem lahko ostaneš brez odpravnine in verjetno se lahko kaj zaplete z nadomestilom. Vsaj meni so vsi tako svetovali, ko nisem podpisala nove pogodbe. Pa sem potem dobila odpravnino in nadomestilo.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 16. Okt. 2018 20:08

No, tako je sedaj na stvari. Danes mi je končno prišla povedat, da mi ne podaljšajo, samo pač oddelam ta dva tedna do konca oz. to je stvar dogovora s poslovodjo, ki pa me bo itak rabila do konca. Zdaj ne vem, danes nisem vprašala za odpravnino, ne vem pa, ali moram glede tega kontaktirat sama koga, in predvsem na koga naslovim to vprašanje - predvidevam, da nobeno računovodstvo, kadrovska ipd. nima nič veze s tem?
Ta vodja ki mi je prišla to sporočit, nima pomoje nič s tem, ker je že ona morala it na upravo preverit, če imajo sploh novo pogodbo zame.
Sem si sicer že vse do zadnje črke prebrala v uradnem listu, a tam pač ne piše na koga se obrnit ...
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 26. Feb. 2020 20:22

Glede na mrtvost foruma ne pričakujem kaj dosti odgovorov, ampak vseeno:
ma kdo SKB banko in kako ste zadovoljni z njo?
Ter enako vprašanje za NLB?

Predvsem me zanima, če jima spletna banka dobro dela? Ker vem, da pri določenih bankah je katastrofa -ful nepregledno, nametano, pol časa niti dela ne...

Anyway, če slučajno kdo ve :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov