Zeitgeist (Duh časa)

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

fatima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 2. 8. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a fatima » 03. Maj. 2008 23:11

Film ni politično motiviran. Najprej je bilo mišljeno da se vrti v kinih, pol so pa rekli da ne bojo vrteli tega filma. Zato ga je mogoče dobiti samo na internetu.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 03. Maj. 2008 23:49

1. film so vrteli v mnogih lokalih in klubih brezplačno. tako je dostopen vsem, celo tistim, ki nimajo interneta.
2. ves dokumentarec je bolj ali manj govora o politiki, moči, prevladi ...
3. namen je vplivati na množice in očrniti oblast.
4. opira se na senzacionalizem in presunljiva 'dejstva', ki ti dajo misliti.
5. kot večina političnih dokumentarcev je izrazito subjektiven.

itd.

zakaj že ni politično motiviran?
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 04. Maj. 2008 5:54

kajira napisal/-a:1. film so vrteli v mnogih lokalih in klubih brezplačno. tako je dostopen vsem, celo tistim, ki nimajo interneta.
2. ves dokumentarec je bolj ali manj govora o politiki, moči, prevladi ...
3. namen je vplivati na množice in očrniti oblast.
4. opira se na senzacionalizem in presunljiva 'dejstva', ki ti dajo misliti.
5. kot večina političnih dokumentarcev je izrazito subjektiven.

itd.

zakaj že ni politično motiviran?


In pa, gre za reklamo za predsedniškega kandidata Rona Paula. :idea:
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 15. Maj. 2008 21:09

Frenkie napisal/-a:Mene osebno te teorije zarote precej zanimajo :D Pač, določene stvari vidiš še malce z druge perspektive in različnih zornih kotov. Na koncu si pa itak sam ustvariš mnenje in razmisliš kaj od tega bi lahko bilo res.


Zelo dobro, da jo zanimajo zarote. Samo zdaj je vprašanje ali jo zanimajo zato, da bi lažje sama spravila skupaj kakšno, ali da bi vedela čemu je podlegla, ali da bi se iztrgala iz krempljev zarote, ali da bi preprečila zaroto, ali pa jo morda celo ustavila na licu mesta. No, o zadnjih možnostih dvomim. Proti meni so tudi izpeljali zaroto :evil: Tista je verjetno ne zanima. ;) Kdor ne ve o čem govorim, naj preskoči tole. Kdor misli, da ve o čem govorim, pa v resnici ne ve, naj si pa dobro pogleda okrepljeno poved zgoraj. Ona je ne bo. Bljak.

Duh časa je pa kul dokumentarec. Da ustvarim novo, boljšo religijo, moram imeti 12 privržencev, zmožnost obvladovanja telesa in bolečine, da "umrem" in tretji dan od mrvih vstanem,... Samo še ime si moram izmisliti... morda Borisizem. Samo meni sledite in pozabite na vse drugo. Meni se predajte, kajti prišla je nova era in potrebni so novi zakoni. Pri meni je moč, denar, ljubezen, odrešenje, veselje, mir. In celo seks.

P.S.: Za otroke: v drugem odstavku se šalim.
P.S.2: Nekaj v zvezi s tem ima tudi tema Preseči rasizem.
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 16. Maj. 2008 20:16

men osebno je filmcek vsec, ni mi pa dost kej novga povedu, mogoce sam bolje razlozil neke dvome
za kritike filmcka: dejte rajs mal razsirit obzorja in bit odprti za druge moznosti, ni nujno da je res, vendar potemtakem je se manj nujno da je res to v kar verjamete

priporocam guglanje bilderberg group-a, NWO in o 12th planet
eh
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 20. Mar. 2009 17:37

Sedaj je zunaj nova verzija, ki se gre o finančni krizi: Zeitgeist Addendum

Je kdo že gledal?

Jaz bom v naslednjih dneh, bom poročala.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist,_the_Movie Malo niže na strani imate Sequel I: Zeitgeist: Addendum
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Mar. 2009 19:31

Zakaj ga pa niso izdali pred finančno krizo, če vejo tok o njej? :twisted:
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 20. Mar. 2009 19:46

sončk napisal/-a:Zakaj ga pa niso izdali pred finančno krizo, če vejo tok o njej? :twisted:


Aplavz :lol:
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 21. Mar. 2009 0:22

Zeitgeist Addendum je zunaj že od 3. oktobra 2008. :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 21. Mar. 2009 18:51

Ja sej?
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 22. Mar. 2009 22:59

sončk napisal/-a:Ja sej?

Je letelo predvsem na Zvoncico, ker se mi je zdelo, kot da je pisala v smislu, da je film izšel šele v zadnjem času. Meni se zdi že kar dolgo zunaj. :D

Sicer pa, ima kdo voljo in vsaj en dan časa, da bi šel preverjat vsa dejstva oz. "dejstva", ki so navedela v Zeitgeistu? :D
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 25. Mar. 2009 23:02

sem gledala ta teden in je bil precej zanimiv, čeprav se mi je zdelo vse skupaj mogoče malo preveč napihnjeno v smislu "to je edina resnica".
drugač pa imam do filmov, ki predstavljajo te razne teorije zarote, kar malo mešane občutke.. na eni strani se mi zdi sicer vredu, da predstavijo druge (možne) vidike na neke teme in da vzpodbudijo ljudi k razmišljanju, da mogoče ni vse tako, kot nam je prinešeno na pladenj, po drugi strani pa se mi ti filmi ne zdijio tako fajn za tiste, ki vsaki trditvi vrjamejo na slepo.

poznam kar nekaj ljudi, ki je gledalo ta film in so zdaj kao čist razsvetljeni in te teorije, ki so predstavljene v filmu, okrog razglašajo kot edino resnico.. v resnici pa so to le možne teorije in sklepanja, ki se pa razlikujejo v vsakem filmu/knjigi posebej (predvsem on del o jezusu in krščanstvu).
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
mavricijaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mavricijaa » 03. Maj. 2009 18:31

rachka_ napisal/-a:sem gledala ta teden in je bil precej zanimiv, čeprav se mi je zdelo vse skupaj mogoče malo preveč napihnjeno v smislu "to je edina resnica".
drugač pa imam do filmov, ki predstavljajo te razne teorije zarote, kar malo mešane občutke.. na eni strani se mi zdi sicer vredu, da predstavijo druge (možne) vidike na neke teme in da vzpodbudijo ljudi k razmišljanju, da mogoče ni vse tako, kot nam je prinešeno na pladenj, po drugi strani pa se mi ti filmi ne zdijio tako fajn za tiste, ki vsaki trditvi vrjamejo na slepo.

poznam kar nekaj ljudi, ki je gledalo ta film in so zdaj kao čist razsvetljeni in te teorije, ki so predstavljene v filmu, okrog razglašajo kot edino resnico.. v resnici pa so to le možne teorije in sklepanja, ki se pa razlikujejo v vsakem filmu/knjigi posebej (predvsem on del o jezusu in krščanstvu).


Nekateri gledajo tist del o Jezusu in potem mislijo, da zdaj končno razumejo krščanstvo in vso zaroto, ki se skriva za njim. Težko je, če ne veš kaj je resnica in če verjameš le tisti na TV :roll:
Virago
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 19. 1. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Virago » 05. Maj. 2009 8:59

Tisti, ki so gledali Zeitgeist: Addendum lahko preberejo še knjigo Naomi Klein, Doktrina šoka. Verjetno bi pa bilo fino, če bi nam prevedli še Economic Hitmen (Ekonomski morilec).
Tisti, ki jim je zanimiv 9/11 del iz Zeitgest: Duh časa, pa si več o tem lahko preberejo na: www.terorizem.si
Kot zanimivost: FBI za 9/11 še danes ne obtožuje Bin Ladna. :D
Uporabniški avatar
Iluminati
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 28. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Iluminati » 30. Maj. 2009 9:04

Za lazje razumevanje tematike,si poglejte vse informacije o Zeitgeistu v slovenscini:
http://www.zeitgeist.si/

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov