WWW Se bomo prebudili?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Jan. 2009 20:03

Pocasi, zelo pocasi se prebujamo. Zakaj? Ker so ljudje dobesedno prezaposlen v tem cirkusu, kjer lahko pocnes nesteto stvari, ki te odvracajo od bistva in svojega razmislanja, saj se ljudem niti brati neda.
In ja, jaz sem prebral cel post.
Zeitgeist movement je iz dneva v dan stevilcnejsi. Btw, kdor si se ni pogledal filma Zeitgeist: The Movie - Full, Final version

Pa dejte folk preberte si najprej, razmislte, prespite, ce treba pa potem komentirajte.
Gone
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Jan. 2009 20:11

kepka napisal/-a:Predlagam tale video, je mnogo bolj zabaven, poanta pa je ista (brez kozmicnih zarkov).

http://www.youtube.com/watch?v=-zh9fibMaEk


Sploh ni zabaven :P Poanta je res enaka ampak precej mila, proti temu kar nam pripravlja svetovna elita. Ce bos imela v roki RFID cip in se pritozevala, ga preprosto izklopjo in tako si izlocen iz te tako super cool druzbe in obsojena na svoj konec. Morale in vrednot tako rekoc sploh vec ni, pomemben je le denar.
Gone
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 30. Jan. 2009 15:36

LOL zeitgeist movement. Kere ovce.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 30. Jan. 2009 16:16

Mahagonij napisal/-a:LOL zeitgeist movement. Kere ovce.


No, bi potem prosim razložil vsaj zakaj so ovce?

Sicer se mi zdi, da zeitgeist naklada, vendar me zanima, če je vsaj malo resnice na tem kar trdijo(o rockerfellerjih,ostalih bankirjih in svetovni eliti).
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 30. Jan. 2009 16:30

/\/\4t3j napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:LOL zeitgeist movement. Kere ovce.


No, bi potem prosim razložil vsaj zakaj so ovce?

Sicer se mi zdi, da zeitgeist naklada, vendar me zanima, če je vsaj malo resnice na tem kar trdijo(o rockerfellerjih,ostalih bankirjih in svetovni eliti).
Zato ker slepo verjamejo vsemu temu kar taki filmcki recejo. A ni fascinantno kako je ogromno ljudi, ki jih prepricajo razne teorije zarote, ki potem trdijo, da so drugi zaslepljeni in ovce, ker ne vidijo kako jih elita nateguje etc...hkrati je pa bil za njih dovolj en bedn film, da so povsem spremenili svoje prepricanje. Zato jim recem da so ovce. Film s polno norimi spekulacijami jih spremeni v "believerje" in tukaj se pogosto lahko s fanatizmom merijo z raznimi verskimi fanatiki. Pomojem da bi te zeitgeist movement pripadniki, ce bi ziveli v muslimanskem svetu, pripadali kakim ekstremnim organizacijam. Ker ocitno gre za zelo labilne ljudi, ki jih je lahko prepricat v najbolj neverjetne stvari.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 30. Jan. 2009 18:14

Jah kar se mene tiče se mi zdi, da je vseeno dobro imeti odprte oči.
Nisem pa zagovornik zasmehovanja vsega kar se napiše ali pa obsedenega razmišljanja, ki spominja že na psihozo o tem, da je vse teorija zarote.
Vsekakor lahko zlahka najdeš argumente za ali proti in odvisno od fokusa kaj želiš videti pač kot realnost.

Je pa res, da če je samo 1% tega res kar je rečeno v zeitgeistu je že dosti zaskrbljujoče. Najlažje laž prikriješ s kančkom resnice in podaš potem še balast gor katerega želiš podati, da prepričaš ljudi saj resnico prepoznajo in potem je tudi vse tisto okoli nje resnica čez čas. Tako da tudi če je 99% vseh stvari samo fikcija in nabijanje...mora biti noter vsaj tisti 1% resnice.
Pod to resnico smatram kar se farmacije tiče se itak prodaja droge na legalen način in je v tabletah nemalo strupov in stranskih učinkov na katere se rado pozabi in spregleda. Dočim "nelegalno" drogo se označuje za grozno in smrtno nevarno...iste stvari se v lekarnah dobi na recept(morda ne v naši državi) in iste stvari so v bistvu farmacevtske družbe ustvarile.
V hrani imamo tudi polno dodatkov, ki so zdravju škodljivi. Pitne vode nimamo več..v kolikor kdo misli, da jo še imamo naj si gre v Ljubljanico ali pa v bližnji potok ali reko postreči s kozarcom vode, pa da ga vidimo junaka drugi dan.
O tem koliko imamo resnične svobode in svobodo izbire se da tudi razpravljati. Definitivno nisem tako ravnodušen glede vsega skupaj tako kakor Mahagonij za katerega imam občutek, da verjame v to, da živi v sistemu brez napak.
Obstajajo tudi ovce, ki jim daš hrano in vodo in so zadovoljne in skačejo naokoli in pljuvajo čez vsakega, ki jim reče kaj čez gospodarja. Saj neki znani rek pravi, da zadovoljen suženj je največji sovražnik svobode.

Zagotovo pa ugotavljam, da smo vsi podrženi tako antiglobalisti kakor zagovorniki tega kako lepo je vse skupaj neki najbolj razširjeni religiji, ki ji je ime denar. In če imaš kontrolo nad denarjem in moč da z njim upravljaš v globalni razsežnosti, pa imaš s tem dejansko svet pod nadzorom in lahko z njim delaš kar želiš...kar se trenutno dogaja ni ravno lepo in do tega je prišlo zaradi pohlepa ljudi, ki so neovirano delovali po principu pohlepa in ustvarjanja dobička in zaslužka. Vse bi bilo lepo in prav v kolikor se ne bi rado pozabilo na moralo in odgovornost družbi.
In dejansko opažam, da so zakoni zgolj orodje kako imeti pod kontrolo rajo ljudi. Dočim se jih ravno tisti, ki bi se jih najbolj morali ne držijo.
Ko pa prideš do ugotovitve, da živiš v družbi v kateri je morala in odgovornost družbi in delati v dobro ljudi in ne v dobro samega sebe postala že šibkost, pa zapade družba v nezavidljivo situacijo v kateri se sedaj nahajamo.
In smešno se mi zdi, da nekateri trdijo, da to ni res in da je vse lepo in ah in oh...kdo je tu zdaj slep?
Ljudje, ki slepo verjamejo zeitgeistu in podobnim dokumentarcem ali ljudje, ki zatrjujejo, da so ovčice tisti, ki gledajo te filme in jim verjamejo.
Po mojem mnenju je resnica nekje vmes in bistvo je očem skrito. Če si za ali proti si v tej energiji...tako da vojna proti terorizmu ali proti drogi še nikoli ni bila uspešna.
Prava pot je po mojem srčnem prepričanju pot k temu da dojamemo, da so materijalne dobrine nam na voljo da nam služijo in ne mi njim. Ampak smo nezreli v svojem razvoju, da bi to zmogli dojeti in delovati v tej smeri in nemalo ljudi je pripravljeno prodati dušo, ubijati in se odreči družini, oropati ali opehariti bližnjega človeka ali nebližnjega, družbo zato, da imajo tisto kar naj bi jim služilo. Ampak v resnici oni služijo in so ujetniki te stvari, ki se ji reče denar.

Torej imamo sužnje denarja in ti sužnji smo skorajda vsi...kdor pa ima čez denar in kdor ima vpliv na to magično sredstvo, pa ima moč nad celotnim človeštvom..kdo pa je to, pa ne vem...vem pa to da si ne želim, da bi bil to nekdo ki mu pomeni oblast in moč nekaj kar mu nekaj pomeni. Samo v to da pa za tem ni tak človek pa dvomim, kajti morala je na psu v današnji civilizaciji in bi bilo zelo naivno razmišljati in verjeti da za vsem tem stoji neki prekrasen človek, ki ima naivne in prijazne namene v življenju in želi služiti človeštvu.
Kajti, če bi bil tak človek na tem mestu potem ne bi bilo vojn, lakote, narava ne bi bila opustošena v tej meri kakor je, voda bi bila čista in ljudje bi živeli v lepih odnosih...dočim pa ugotavljam da ne živijo-živimo in zato tudi vem da za vsem tem ni takega človeka ali takih ljudi.
Tako, da sem zaskrbljen nad vsem skupaj vidim kar vidim in je očitno kako je vse skupaj in kako se vse skupaj odvija, pa če gledam risanke ali Rambota ali pa zeitgeista ali pa poročila ali pa ne vem kaj to ne spremeni mojegaq pogleda na vse skupaj.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 30. Jan. 2009 20:14

Mahagonij napisal/-a:LOL zeitgeist movement. Kere ovce.


V tem sistemu smo ovce vsi, tudi ti vsemogocni Mahagonij, ovca :!:
Nazalost so nam ze toliko sprali mozgane, da nihce vec neve kaj je resnicno in kaj ne, vsak rece, dokazi. Pa jebemu matr, a vojne so uredu? Cela Afrika podhranjena, boli te k***c, sam da mamo mi kruha in iger!

Danes, ko imamo tako napredno tehnologijo, ki bi jo lahko uporabili sebi v prid ne pa v skodo. In najbolj zalostno je, da smo si to sami nakopali, ker v kaosu je smesno lahko manipulirat in ljudje hocejo vojsko, policijo, zapore itd, ker jih je strah TERORISTOV, nasilnezev, ki pa so izurjeni v drzavnih agencijah kot je CIA itn.
Mislim....OZRITE SE OKOL SEBE jebela cesta, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :heiss: :heiss: :heiss: :heiss: :heiss: :heiss: :heiss: :heiss:
Gone
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 01. Feb. 2009 1:09

Strinjam se z Mahagonijem. In Michael, tehnologija ima kaj malo veze z dejanskimi zarotami, kaj mislis, da Rimljani so bili pa vsi odkritosrcni, ker niso imeli iPhonov?

V mojih oceh je kriticen clovek tisti, ki je sposoben kriticnega misljenja - to pomeni, da ne verjame slepo le necemu - pa naj si bo to Obamov kampanjski videospot, reklama za novo kremco s Q1223 encimom za boljso rast kocin al pa nekemu dokumentarnemu filmu - ampak si sam ustvari svoje mnenje na podlagi izkusenj in zdravega razuma. Pravo ali napacno - vsaj njegovo lastno.

Michael: pomagas tistim, ki jim lahko pomagas al samo na Cosmo forumu pises, kako je bad bad da so otroci v Afriki lacni? Si bil vsaj na demonstracijah proti G8?

... se mi je zdelo.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Feb. 2009 10:55

kepka in Mahagonij, a lahko, prosim, skritizirata posamezne ideje, ki so bile predstavljene v Zeitgeist filmih? Ker me res zanima kaj točno je tako neverjetnega, da res ne more biti res.
S tem seveda predpostavljam, da sta si filma oba pogledala in da imata trdna stališča, zakaj so prikazane zadeve neresnične in da ne oporekata filmoma samo zato, ker je po vajinem mnenju boljše imeti 'svoje mnenje', četudi je le-to napačno.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Feb. 2009 11:22

g00fy_qa napisal/-a:kepka in Mahagonij, a lahko, prosim, skritizirata posamezne ideje, ki so bile predstavljene v Zeitgeist filmih? Ker me res zanima kaj točno je tako neverjetnega, da res ne more biti res.
O ne...tega se pa ne bomo sli. Jst ne bom nicesar dokazoval da ne more biti res. To je tako, kot dokazovati, da bog ne obstaja, kar je nemogoce.
Naj film ali njegovi zagovorniki dokazejo obstoj neke svetovne elite, naj oni dokazejo da WTC nista razsuli letali, etc.
Tle se obnasas, kot da sva midva tista, ki imava neko noro spekulacijo, in morava dokazovat stvari.
Klobasanje o neki eliti je skregano z vsakim osnovnim znanjem cloveske zgodovine in psihologije.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 01. Feb. 2009 11:25

Mahagonij napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:kepka in Mahagonij, a lahko, prosim, skritizirata posamezne ideje, ki so bile predstavljene v Zeitgeist filmih? Ker me res zanima kaj točno je tako neverjetnega, da res ne more biti res.
O ne...tega se pa ne bomo sli. Jst ne bom nicesar dokazoval da ne more biti res. To je tako, kot dokazovati, da bog ne obstaja, kar je nemogoce.
Naj film ali njegovi zagovorniki dokazejo obstoj neke svetovne elite, naj oni dokazejo da WTC nista razsuli letali, etc.
Tle se obnasas, kot da sva midva tista, ki imava neko noro spekulacijo, in morava dokazovat stvari.
Klobasanje o neki eliti je skregano z vsakim osnovnim znanjem cloveske zgodovine in psihologije.


Kolikor se jaz spomnim zeitgeista so dokazovali, da WTC-ja nista razsuli letali.
Sploh pa ne razumem, kako se je tretji tower dobesedno sesul v par sekundah zaradi požara... :S

Pri teh WTC-jih je marsikaj skregano s fiziko in logiko.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Feb. 2009 12:04

Mahagonij napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:kepka in Mahagonij, a lahko, prosim, skritizirata posamezne ideje, ki so bile predstavljene v Zeitgeist filmih? Ker me res zanima kaj točno je tako neverjetnega, da res ne more biti res.
O ne...tega se pa ne bomo sli. Jst ne bom nicesar dokazoval da ne more biti res. To je tako, kot dokazovati, da bog ne obstaja, kar je nemogoce.
Naj film ali njegovi zagovorniki dokazejo obstoj neke svetovne elite, naj oni dokazejo da WTC nista razsuli letali, etc.
Tle se obnasas, kot da sva midva tista, ki imava neko noro spekulacijo, in morava dokazovat stvari.
Klobasanje o neki eliti je skregano z vsakim osnovnim znanjem cloveske zgodovine in psihologije.

Dokazovati, da bog ne obstaja, je povsem mogoče, pa še resnično dobre in podprte argumente je mogoče podati - problem je, da vse to (ponavadi) ne spremeni slepe vere religioznih, ampak samo podkrepi prepričanja že tako nereligioznih. Če se nekdo odloči, da bo verjel v boga v nebesih, ali kamen na cesti, mu bo z logiko in sklepi velikokrat zelo težko dokazati, kako se moti.
Mene je dejansko zanimalo, če sta, kot trdna zagovornika 'proti', sploh pogledala oba dokumentarca (ja, dva sta), vesta o čem se gre, in sta svoja prepričanja 'proti' zgradila na poznavaju drugih dokazov in ne iz lastnih nepodkrepljenih prepričanj. Očitno to ni bilo tako ...

Enivejz, lahko mi tudi daš podatke kakšne medijske hiše, ki je poročala, da so letala zrušila stolpnice. Potem pa ti jaz lahko povem, da ima medijske hiše nekdo v lasti in da je od njegovega financiraja odvisno preživetje te medijske hiše in da ima zaradi tega očiten vpliv na to, kar bo medijska hiša predvajala, torej mediji pokrivajo njegove interese. Povejmo tudi to, da novinarji niso bogovi in poročajo predvsem o tem, kar izvejo od očividcev in vplivnežev - ti pa povedo to, kar pokriva njihove interese. Poglejmo potem samo še kako mediji vplivajo na množice ljudi in je jasno, da kar nam mediji prodajajo dovolj časa, to bo večina ljudi trdno verjela. Pristanemo torej pri nekem splošnem prepričanju 'vseh ljudi' (ki morda niti ni prepričanje vseh ljudi, ampak večina vedno zatre manjšino pri izražanju mnenja - znanstveno dokazano), ki obstaja kot splošna resnica, čeprav toliko dokazov kaže na to, da vse skupaj zelo smrdi.

Ideja svetovne elite je meni povsem logična, sploh ko povežeš znanje iz ekonomije in dejansko stanje sveta. ryu10kyu je o tem napisal nekaj dobrih idej.

Ideja religije - rabimo izgubljati besede?

Drugi film se meni osebno zdi boljši, ker še enkrat predstavi ameriški monetarni sistem (ok, naš ni ful drugačen, pa tudi ok, preveč se osredotoča na nekatere zadeve, kot da so woow, v bistvu pa so splošno znane - s tem da jih večina vseeno ne ve). Ampak potem prikaže še alternativo našemu sedanjemu sistemu in dejansko neko ideologijo, s katero bi bil svet lahko boljši. Lahko mi sedaj rečete da sem idealistka in da tak svet ni možen, vsaj ne še zdaj - ampak jaz verjamem, da je možno živeti v boljšem svetu in bom za to idejo trdno stala.
No, če je kateri pogledal drugi film, ve, o čem govorim - sicer pa predlagam ogled.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 01. Feb. 2009 12:07

Nikjer ne trdim, da to ne more biti res. Jaz samo trdim, da je fino, da clovek tudi sicer hodi odprtih oci po svetu. In da ne spama obsedeno vseh ostalih samo z enim dokumentarcem - ki je BTW cisto zanimiv - ampak da se po stvareh pozanima se drugje.

Jaz ze vem, v kaj verjamem in v kaj ne - nimam pa nobenega interesa prepricevat ljudi v eno ali drugo. Sploh ker je vecina ljudi hinavskih - vsi stokajo, kako otroci na Kitajskem delajo - ampak na razprodajah bodo kupili najbolj cheap cevlje, narejene na Kitajskem in niti trznili z enim ocesom. Vsi so proti krajam in posteni - ampak lej no, vsem se zdi SW zastonj. Microsoft je ful bad bad firma, ampak nihce ne uporablja Linux z nekimi bednimi izgovori, da ne znajo.

Sori, ampak vecina vas gleda Big Brotherja, misli, da je Mamma Mia zakon film s ful hudo zgodbo - taki pa mi po ogledu enega dokumentarca res ne bodo moril, da moram tocno povedat, s cim se ne strinjam - raje ti meni povej, kaka je razlika med tem dokumentarcem in npr. med dokumentarcem o pristanku na Luni z Discovery Channela? Zakaj je ta bolj verodostojen? Ali poznas avtorja, producenta?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 01. Feb. 2009 12:22

kepka napisal/-a:Michael: pomagas tistim, ki jim lahko pomagas al samo na Cosmo forumu pises, kako je bad bad da so otroci v Afriki lacni? Si bil vsaj na demonstracijah proti G8?

... se mi je zdelo.


Oboje, najprej pomagam sememu sebi, drugim in na forumih pisem svoja mislenja, opazovanja. Na demonstracije ne hodim, ker mislim, da se potrebno najprej zavedat vsega tega sranja okoli nas, ozavescat druge, se o tem pogovarjat. In tukaj preko interneta lahko naredim veliko vec kot pa na neki demonstraciji.
Vsekakor imamo sreco ali nesreco, kakor za koga, da zivimo v tem casu, ker bomo prica velikim spremembam. Jaz to cutim in tega nemorem dokazati nikomur.
Gone
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Feb. 2009 13:41

kepka napisal/-a:Nikjer ne trdim, da to ne more biti res. Jaz samo trdim, da je fino, da clovek tudi sicer hodi odprtih oci po svetu. In da ne spama obsedeno vseh ostalih samo z enim dokumentarcem - ki je BTW cisto zanimiv - ampak da se po stvareh pozanima se drugje.

Jaz ze vem, v kaj verjamem in v kaj ne - nimam pa nobenega interesa prepricevat ljudi v eno ali drugo. Sploh ker je vecina ljudi hinavskih - vsi stokajo, kako otroci na Kitajskem delajo - ampak na razprodajah bodo kupili najbolj cheap cevlje, narejene na Kitajskem in niti trznili z enim ocesom. Vsi so proti krajam in posteni - ampak lej no, vsem se zdi SW zastonj. Microsoft je ful bad bad firma, ampak nihce ne uporablja Linux z nekimi bednimi izgovori, da ne znajo.

Sori, ampak vecina vas gleda Big Brotherja, misli, da je Mamma Mia zakon film s ful hudo zgodbo - taki pa mi po ogledu enega dokumentarca res ne bodo moril, da moram tocno povedat, s cim se ne strinjam - raje ti meni povej, kaka je razlika med tem dokumentarcem in npr. med dokumentarcem o pristanku na Luni z Discovery Channela? Zakaj je ta bolj verodostojen? Ali poznas avtorja, producenta?

Saj se ne gre samo za en dokumentarec in za obsedenost z njim, ampak se gre za neko opazovanje tega, kar se dogaja, za branje literature, tudi za gledanje dokumentarcev, za debatiranje in predvsem kritično premišljevanje. Zeitgeist se po mojem mnenju tu omenja veliko zato, ker je kontroverzen skupek mnogih opažanj.

No, vidiš - ti imaš svoje mnenje, samo to se ti zdi pomembno, in deliti svoje mnenje z drugimi ali celo prepričevati koga - odpade. Jaz imam pač drugačno razmišljanje. Svoje mnenje delim z drugimi in rada izzivam v želji po a) spremenitvi mojega mnenja v boljše mnenje ali b) potrditvi mojega mnenja, da je pravilno. Meni ni dovolj, da za nekaj vem samo jaz - če imam neko znanje, želim to znanje posredovati naprej.

Res je, da je večina ljudi dvoličnih. Res je tudi, kakor rada poudarjaš, da veliko ljudi zamenja lastno informiranje in razmišljanje o svetovnih problemih z dejanskim delovanjem. Torej, da menijo, da je informiranje že delovanje. Kar seveda ni. Je pa vsekakor več, kot narediti nič. Meni se zdi neko 'delo' že nadaljno informiranje ljudi z informacijami, ki si jih sam zbral.
Mogoče se mi niti ne zdi tolko pomembno neko protestiranje ali zavračanje izdelkov iz Kitajske (čeprav fejkov ne podpiram) ali ne vem kaj. Bolj se mi zdi pomembno zavedanje dejanskega stanja in informiranje čim več ljudi, v želji po spremembi stanja. Ker eden ne more spremeniti nič, s tem se menda lahko strinjaš.

To z Big Brotherjem in Mammo Mio so čista posploševanja in neresnice, tolko o tem. Ne vem kateri točno dokumetarec misliš - ampak vseeno, zakaj se mi zdi Zeitgeist bolj verodostojen (oz. v tem primeru, zakaj se mi zdi verodostojen): predvsem zato, ker je bil ena prvih stvari, ki je podprla moja predhodna razmišljanja in opažanja o svetu. Ne rabim nekega živinskega podpisa pod dokumentarcem, ker ne verjamem, da so medijska imena verodostojna. Mi je pa bilo všeč, da so predstavili ful dokazov in predvsem to, da so govorili o tem, kar se sicer pometa pod preprogo, a je očitno problem v naši družbi.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov