Volitve 2011

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 10. Jan. 2012 23:09

Brandibelle napise dolgo irrelevantno litanijo o grehih cerkve etc... ne adresira nicesar in ne zanika nicesar. Nekako tako kot bi se tat pred sodiscem branil s pripovedovanjem o tem da so tudi hujsi zlocinci.
To je tudi edina mozna obramba, ker je pac malo tezko zanikat denigracijo drugace mislecih, ko pokazem crno na belem. Taksno ali drugacno udejstvovanje lokalnega zupnika ne opravici njegovih lastnih izjav.
Vsak eticen clovek razume to.
Ta preprosta logika je zgleda nevidna vecini, ker nimajo etike in ker vecina ni eticna imamo banana republiko, kot jo imamo.
Sovražni govor? Mogoče pa res ampak saj veš kako pravijo - trenirka to in ono... - zaradi tega še nihče ni naj* so pa že mnogi popu*ili kak glas ipd ravno zaradi vpliva SG proti njim - zatorej zakaj se ga ne bi posluževali še drugi?
Drugi je v tem primeru on sam.
Ocitno je mnenja, da je sovrazni govor ok, v kolikor ga tudi kdo drug uporablja. Ni pomembno biti dober, ampak manj slab kot ostali. Ce vsi plonkajo bom tudi jaz, ce vsi utajujejo davke jim bom tudi jaz, ce cerkev uporablja pavsalno neupraviceno prikazovanje levice v negativni luci bom tudi jaz pocel (ampak kontra) isto. Ker ce je nekaj moralno narobe lahko vseeno to pocnes, v kolikor se istega pocetja posluzujejo drugi. Ce so pa hujsi potem se pa sploh ni vredno sekirati o moralnosti svojega pocetja. Tako pravi in se obnasa Brandibelle.

To je nemoralno in neeticno. Brandibelle nima nobene etike (seveda se pa sklicuje nanjo ko gre za stvari ki jih on podpira). Zalostno je to, da to zgleda samo jaz opazim. Kar me pripelje do nepresenetljivega sklepa, da je veliko ljudi povsem brez etike in morale - kar dobro pojasni zakaj ima tretina odvetnikov minimalca. Ocitno tukaj to, kaj je prav, ni merilo, ampak je merilo zgolj to, kaj je legalno in koliko lahko nekoga druzba prisili v postenje. In potem dobimo Grcijo. In potem najvecji amoralnezi ala brandibelle tocijo krokodilje solze o tem da drugi ne storijo nic za dobro drzave. Samim pa se jeb* za druge ljudi. jeb* se jim za njihove pravice, ce jih ne marajo. jeb* se jim za to, da drugim devalvirajo izobrazbo s svojim plonkanjem. jeb* se jim za to, da druge oskodujejo s svojim kupovanjem storitev na crno itd... ce si neki drugi, se jim jeb* zate.
Si pripadnik drugacnega politicnega prepricanja? Tukaj je brandibelle, da ti pove, da si polclovek, retard in da nimas pravice izrazanja mnenja na TVju pa se kak poziv k odvzemu volilne pravice navrze.
In zakaj je ok, da on to pocne? Ker je en nacionalist na stran od SDSa napisal en clanek. In ker cerkev pocne podobne stvari, ampak v vecjem obsegu in a bigger wrong makes a smaller wrong irrelevant and ok.
Zato ni narobe od njega, da par sto tisoc ljudi okliče za retarde, ki naj njegovo drzavo pustijo na miru (sic). Ocitno ti ljudje ne zivijo tukaj in zato nimajo pravic do odlocanja o prihodnosti te drzave, etika je pa nekaj za na kruh namazat, morala pa relativna glede na amoralnost drugih.

Za kozlat.

Now, moving on...
jst upam da Jankovicu rata dobit mandatarstvo. Edina pozitivna stvar mandata JJ zame osebno bi bilo ribanje frisov idiotov, ki so rekli da bodo zapustili drzavo ce JJ zmaga, v dejstvo da ne drzijo svoje besede.

LZ tvoji kolegi so smesni. Volijo cloveka, ki je programsko konkretno blizje jansi kot jankovicu in se potem cutijo izdane.
Virantova dilema je ubistvu bila - bit ziher v vladi z nekom, ki je dost kontra ali bit morda v vladi z nekom ki je bolj podoben. Sicer je bil kar burno v njegovi stranki, nekateri njegovi "intelektualci", kot je Pezdir, so bili strogo proti jankovicu in niso ravno zgledal pripravljeni na kompromise. Zato je pomojem odlocanje toliko casa trajalo. Glede desusa slisim, da poslanci niso ravno navduseni nad jankovicem.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Jan. 2012 18:09

ja, js sm bla glasna, da se izselim, če JJ zmaga.

že pridno gledam za flete drugje.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 12. Jan. 2012 14:15

In kaj nam preti tako strašnega od nekoga, ki je državo vodil v letih 2004 - 2008? :roll:
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 12. Jan. 2012 14:41

Mahagonij vidm da ti bo glihkar špricnl...?

Še vedno ne vem koga si volil :)
In do takrat je najina debata zaključena, ker trenutno deluješ kot eden tistih, ki so vedno pametni, solijo pamet drugim, so nadvsemi ker so groooozno etični in moralni...
Povej ali pa se ugasni.
No sej po napisanem bi rekel GV ;)

Glede sovražnega govora ti pa vseeno repliciram saj si "nalitaniral" milijardo mojih quotov potegnjenih iz konteksta zaradi katerih izpadem kot nek anti-drugače-misleči naci ;)

Govorim o tem, da je npr Pahorjeva vlada padla samo zaradi pristopa ki so ga imeli na prejšnjih volitvah - "mi smo boljši od JJ in ne bomo igrali umazanih igric" medtem ko je JJ tolkel po SD z vsemi topovi... So oni z nasmeškom na obrazu izgubili kar nekaj procentov... in s tem onemogočili sami sebi normalno delovat že v štartu (pustiva zakulisne igrice LDS, Zaresa.. ki so se dogajale kasneje.)
Torej - govorimo o politiki...
Tisti čisto pošteni, etični, vestni... so nevidni in že zdavnaj odpadli iz kakih pomembnejših funkcij. Za politika, pravnika ipd moraš biti lisjak/lisička saj le tako lahko dosežeš tisto kar hočeš.

+ prosim da si ne ustvarjaš neke slike o meni v kolikor me ne poznaš (krokodilje solze, plonkanje ipd karikature);
Lahko pa rečeš da sem bebček ker sem volil JZ ali pa da sem nestrpen do drugih... retard... ipd :)
Kaj bolj neosebnega :D

AJa pa glede
To je nemoralno in neeticno.... ce si neki drugi, se jim jeb* zate.


TI najbrž ne bi vzel penzije 3000€; ti najbrž kupuješ samo original CDje; če imaš zabavo pokličeš SAZAS in prijaviš zadevo... seveda potem, ko prijaviš dogodek; TI si tisti, ki v primeru da mu banka ponesreči nakaže 10.000€ in tega nobeden ne opazi - denar vrneš... > lepo te prosim no :D

Džeki napisal/-a:In kaj nam preti tako strašnega od nekoga, ki je državo vodil v letih 2004 - 2008? :roll:


Tebi je blo fino v tistem času?
Ko je JJ vse slabe zakone/spremembe, ki so pač nujne za obstoj oz napredek države držal v ozadju do zadnjega momenta.. oz jih predal naslednji vladi.. Ko smo sprejemali čudovite zakone tipa "javna uprava"...
Ko so tajkuni rasli kot gobice po dežju? Ko je bila cenzura časopisov ipd na vrhuncu...

Kaj pa v prihodnosti...
Se strinjaš s politiko NSI in SDS glede družinskega zakonika? ...

Poleg vsega slabega kar so SDS oz JJ naredili v svojem mandatu... jim ne gre odpustiti miniranja vlade SD+levica... Ker nismo v peskovniku kjer se borimo za to kdo bo imel več kanglic... ampak naj bi delali v dobro države... in tega z nasprotovanjem VSEM kar sproducira nasprotna stran (čeprav so zametki le-tega še iz vladanja njihove stranke) NE moremo doseči!
Neodgovorno in neetično ;) a ne mahagonij?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Jan. 2012 11:43

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yEihRgQDJC8[/youtube]

"Sem pa profesionalc na tem področju, poznam stvari..."

Slovenci, profesionalci v vsem.....
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 19. Jan. 2012 9:53

Voljč: človek, ki je NLB stal miljarde tolarjev s svojim sfaljenim projektom Sigma in človek ki je vodil NLB, ko je ta kreditirala prevzeme podjetjij s strani levih, bivsih komunisticnih direktorjev, kar bomo z dokapitalizacijami pokrili davkoplacevalci, da izgubo davkov od zafuranih firm ne omenjamo. Ta človek je kao nevtralen kandidat. In turk dobro ve kdo ta človek je. To pomeni samo eno stvar. Turk se obnasa strankarsko in je pod vplivom kucanovega lobija, ki je tudi edini, ki bi poskusal nastavit za predsednika vlade nekoga tako očitno oporecnega kot je Voljč.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Jan. 2012 12:39

No v programu SDS in ostalih, ki silijo z njim v koalicijo je tudi obdavčitev prehrane in prevoza na delo :mad:
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 24. Jan. 2012 12:42

Janša reši nas :roll:
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 24. Jan. 2012 13:38

[quote="Led Zeppelin"][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yEihRgQDJC8[/youtube]

"Sem pa profesionalc na tem področju, poznam stvari..."

Slovenci, profesionalci v vsem.....[/quote

ženska dosadna, mislm ta s kapo -.- :roll:

jst sm za še ene volitve ...
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 24. Jan. 2012 13:59

skoda kesa, raj naj kes med reveze razdelijo. itk kogarkol vols, je na konc un k ga ni narod zbrou.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 24. Jan. 2012 14:32

ma dobr to je tut res, samo mislm, da bi se useen spremenil, že s tem, da bi levi še več sedežev mel...virant bi mogoče zapustu parlament ...ker to kar se zdej dogaja je polom
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Jan. 2012 14:37

Jaz sem tud še za ene volitve. Tokrat mi ni škoda tega denarja.
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 24. Jan. 2012 15:39

pomoje bi bla ful manjsa udelezba ce bi ble ponovne volitve.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 24. Jan. 2012 20:06

a ni blo škoda denarja za volitve, če to, kar državljani mislmo itak nima veze :steinigung:

sicer pa js mislim, da vsak, ki bo prišel na oblast ne bo delal za dobro vseh, ampak bo pokradu kar se pokrast da v 4 letih, pol se bo pa presedu na kako ministrstvo, mogoče bo poslanec, v najslabšem primeru pa župan ali direktor nečesa...da se ljudje in mediji mal pomirijo, nato pa jovo na novo v lov na kakšen stolček. Če mene prašate Jankovič ni nikamor prišel ker je v tej družbi relativno nov in bi mogoče res še koga svežega pripeljal in kaj postoril, ampak to seveda nikomur ni po godu, če se pa vsi že poznajo med seboj, vedo kdo mora komu kej dat da bodo vsi imeli korist itd itd...

men gre ta naša politika na bruhanje in razumem situacijo, ker noben pameten človek ne bi šel tja noter štrene mešat ker ne bi nič dosegel med ustaljenimi stolčkarji :roll:

Jankovič je dosegel svoje - izkazalo se je komu so bili ljudje naklonjeni, ampak bo JJ verjetno uspel (sej obnaša se kot en mejhn otrok ki se meče po tleh ko nekaj ni po njegovo :wink: )

smilijo se mi pa edino tisti, ki morajo preračunavat kolk litrov mleka lahko kupijo in koliko smsov lahko pošljejo, da bodo čez mesec prišli. :( ker za njih pa kar ni denarja, čeravno so si z delom verjetno nekaj pa zaslužili (med drugim tut ne štekam tega, s kakšno vestjo neki meneđerji, ki firmo konc koncev pripeljejo v propad potem še zahtevajo xyz tisoč eur odpravnine za opravljeno delo...) ampak to je že druga tema :oops:
Zivljenje je piskotek!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Jan. 2012 10:48

^^ Se 100% strinjam s teboj.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov