vojska

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Sep. 2009 2:43

/\/\4t3j napisal/-a:Moški, ki ne brani svoje domovine ni moški.



Zakaj ne greš kaj postorit za domovino, namesto da posedaš ob cosmopolitan forumu. Pravi moški, arrgh! :schaf:
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 16. Sep. 2009 15:09

sončk napisal/-a:
/\/\4t3j napisal/-a:Moški, ki ne brani svoje domovine ni moški.



Zakaj ne greš kaj postorit za domovino, namesto da posedaš ob cosmopolitan forumu. Pravi moški, arrgh! :schaf:


Kaj na primer pa naj naredim?

Kje pa piše, da ne bi smel v PROSTEM ČASU prebirat foruma?
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 16. Sep. 2009 20:37

Sovražim vojko, ker sovražim vojne, nasilje,... Če bi bili vsi ljudje pametni in miroljubni, jo ne bi potrebovali.
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 17. Sep. 2009 11:58

če bi bili... če bi bili vsi bogati, nebi blo lačnih in revnih... če bi bli vsi pametni, bi bli vsi direktorji... če bi...če bi...
:?
Uporabniški avatar
HUEY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a HUEY » 18. Sep. 2010 14:31

Hm...sicer ne morem pričakovat od foruma ki je v prvi vrsti namenjen pubertetnicam, katerih edini cilj se je fajn namazat in osvojit sosedovega semenodajalca, nekih inteligenčnih presežkov...pa vseeno...nekaj vas prav udobno živi v milnih mehurčkih, kamor realno življenje sploh ne seže. Nobene odgovornosti, še najmanj do lastne domovine, lastnega jezika in lastnega obstoja. Da pa bi se šel človek za to še borit pa je skoraj zločinsko ane?

Pristanek na realnih tleh bo kar trd.

G

ps. Mclaren in Jochie, oba imata prav in z obema se strinjam. Vsak iz svojega stališča. Jochie, tebi pa kapo dol, spoštujem naše fante ki so v takratnih razmerah služili JLA. Sploh moralna vprašanja so te takrat lahko ugonobila. Mclaren, ti pa imaš tudi kr realne poglede, respekt!
Uporabniški avatar
senjorina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 16. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a senjorina » 18. Sep. 2010 16:32

HUEY napisal/-a:Hm...sicer ne morem pričakovat od foruma ki je v prvi vrsti namenjen pubertetnicam, katerih edini cilj se je fajn namazat in osvojit sosedovega semenodajalca, nekih inteligenčnih presežkov...pa vseeno...nekaj vas prav udobno živi v milnih mehurčkih

Sodeč po napisanem si ti prvi, za katerega lahko rečemo, da živi v milnem mehurčku. Izstopi iz nekih okvirjev oz. predsodkov, pa te bo mogoče kdo tukaj resno vzel. Zakaj pa si potem prišel na forum, če si prepričanja, da smo si tukaj ženske podobne kot jajce jajcu? Mislim, da se je potem nesmiselno vključevat v teme na tem forumu, ker boš le svoj dragoceni čas izgubljal, po možnosti še fasal kakšen poneumljen virus. :lol:
Ker pametni popustijo, neumni vladajo svetu.
Uporabniški avatar
HUEY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a HUEY » 18. Sep. 2010 18:26

Senjorina živjo :razz: Imaš prav, verjetno sem izzvenel skrajno posplošujoče, se opravičujem in hkrati dodajam da mi je všeč ko vidim da obstajajo punce ki razmišljajo tudi s svojo glavo. Imaš prav, življenske iskušnje kažejo da ni dveh oseb ki bi bile podobne kot jajce jajcu, naj živi razlika.

Sicer pa...lep pozdrav vsem na forumu, sem nov, sin revnih kmečkih delavnih staršev, blablabla.... :twisted:

Grega

ps. grem počas na gobovo župo..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Sep. 2010 20:13

HUEY napisal/-a:
ps. Mclaren in Jochie, oba imata prav in z obema se strinjam. Vsak iz svojega stališča. Jochie, tebi pa kapo dol, spoštujem naše fante ki so v takratnih razmerah služili JLA. Sploh moralna vprašanja so te takrat lahko ugonobila. Mclaren, ti pa imaš tudi kr realne poglede, respekt!


Huey, imel sem 18, 19 let in bil sem vojak. pač v vojski je najboljše izklopiti možgane rekoč "cilj današnje teme je da prodje vrijeme" in biti vojak...drugače imajo svoje prijeme da te nevtralizirajo. sploh pa 18 letni mulc in moralna vprašanja...takrat sem bil strogo odločen, če bom v situaciji, da bom moral direktno braniti svoje življenje, ustrelil tudi svojega očeta, če bo potrebno...pač meni na čelu ni pisalo, da sem slovenec, vsi smo bili enaki in na istem mestu, bil sem izvežban, vedel sem kako se stvari streže, tako da...ja...tudi ubijal bi, da bi preživel...to je bil direkten boj za obstanek.

mimogrede, med vojno sem bil na Šentilju na karauli, bil sem tudi 4 ure v borbi, sicer sem bil na poziciji, kjer mi ni bilo potrebno streljati, so pa po nas tolkli s tankom in ti povem, da ni lušten občutek, ko par 10 metrov stran raznese tankovsko mino...no, po 4 urah je prišel ukaz za premik, takrat sem izkoristil priložnost in dezertiral...očitno me je opazil nekdo, ki slabo strelja, kajti ob begu sem samo zaslišal rafal...fiju, fiju, fiju mimo mojih ušes... :D

kakorkoli, vojska ima prijeme, s katerimi te naredi vojaka....in takrat ni moralnih vprašanj... :)
Uporabniški avatar
HUEY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a HUEY » 18. Sep. 2010 20:48

Joc, vem kako se stvari streže. Sem skoraj 7 let PPRRSovc (Rezervist), dal skozi naborništvo, doživel skoraj vse, razen bojnega udejstvovanja na realnem terenu. Poznam vse prijeme in trike v vojski, veliko nesmislov in protislovij...samo vseeno se ne morem strinjati z nekaterimi deklicami ki jim še plenica visi iz ritke in ki niti R niso dale skozi od realnega življenja, da je pa potrebno kr vso našo vojsko ukinit. Nesmiselno. Če ne drugače, kdo pa bo pol vlekel njihove razvajene riti iz naših Alp, kdo bo pomagal gasilcem pri gašenju in kdo bo stopil v bran aktualnim poplavam? Pri teh zadevah in še mnogo več se je naša SV že velikokrat izkazala, le da je mnogo bolj popularno enostavno popljuvat in jih enačit z ''nasilnimi ubijalci''.

Lep pozdrav, Grega
Uporabniški avatar
Rollin #2
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 13. 8. 2010
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #2 » 29. Sep. 2010 15:46

Vsec mi je da je vojska poklicna in ne obvezna.

Ni mi vsec da se tolko povdarja to domoljubje ker je cisto brezvezno custvo, ki ga politiki izkoriscajo. Vsec mi je reakcija marypa-nega oceta. Ce bi mene vpoklicali bi tudi zbezala.
Thanks to denial, I'm immortal!
Uporabniški avatar
HUEY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a HUEY » 03. Okt. 2010 6:49

Pred odgovornostjo obrambe lastnega doma, lastne družine in lastne domovine, zbežijo samo slabiči, izdajalci in luzerji.
Uporabniški avatar
Rollin #2
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 13. 8. 2010
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #2 » 03. Okt. 2010 12:23

Well pol bi bila po tej logiki slabic, izdajalec in luzer. Whatevaaa, who cares. Dom/hisa so cegla na cegli vmes pa malta kar se da naredit tudi drugje, druzino najbolj obvarujes ce jo umaknes iz bojnega obmocja, domovina je pac nekaj kaj bi prezivelo tudi brez mene.

Vidis to mi ni vsec pri vojski tak pristop podoben pranju mozganov. (vse nekako prevec custveno nabijanje - ze une reklame ki so bile po tv lol) Pa stil ce nisi z nami si proti nam. Sicer me ne moti da obstaja se posebaj ta poklicna ampak potem se rabi tudi izkazat. Pac ce nas nekdo napade se rabi ona bojevat ne jaz. Sej to je njeno delo ne moje, jaz lahko govorim kar hocem, ne znam se bojevat in ce je stanje tako da ta poklicna vojska ne more ukrotit tega kar se dogaja mislim da je najbolj logicno it proc. (vem da ima tudi mirovne akcije, pa pomagajo pri kakih naravnih katastrofah,... vsec mi je to)

Vas veze delo in vi branite ljudi, ki se ne morejo sami. Jaz bi branla kup cegel ali druzino ki jo itak proc lahko peljem. Zaradi kupa cegel mi pa niti na kraj pameti ne pade se izpostavljat nevarnosti.

Spostujem vojsko sam dejte se malo f*kin skalmirat s temi custveno nabitimi izjavami. Ce se nekdo noce vojskovat oz bit vojak se ni luzer. Ravno tako bi lahko nek fizik vojaku rekel da je luzer ker ne zna npr. dvojnih integralov ter da je izdajalec ker pac znanost prinasa napredek ljudstvu, da itak bo enkrat sonce crknilo in takrat bi se rabli ljudje ali preselit z zemlje ali pomret. Preselit se pa ne bodo mogli ce ne bo znanost razvita. Vse je v tem kako besede obrnes in vi to maksimalno izkoriscate.

Delo vojaka je delo. Placan si da nekaj nardis/pocnes. Kot vecina ljudi na svetu. In to je to. Denar ne pade z neba. Vsak si sam izbere suzbo/poklic. Pri vas je denimo pac potencirana ta hrabrost v drugih poklicih pa kaksna druga lastnost, recimo kreativnost na primer. Niso vsi ljudje za vse in ce nekdo ni tak kot ti ga ne mores oznacit kot luzerja.

Besedi izdajalec se posvetim kasneje ce bo cas.
Thanks to denial, I'm immortal!
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 03. Okt. 2010 13:56

Rollin #2 napisal/-a:domoljubje ker je cisto brezvezno custvo


ROFL. Tud zarad takih je država tako v pizdi...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
HUEY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a HUEY » 03. Okt. 2010 14:33

Rolin, skušam razumeti tvoje besede pa mi ne gre najboljše. Imam oprane možgane? Verjami da ima naša SV drugo delo kot pa prat možgane lastnim uslužbencem. Sicer jaz nisem reden vojak, imam čist normalno civilno službo, z SV sodelujem kot rezervist (orožne vaje, izobraževanja, humanitarne naloge itd itd)

Okej, tvoje razmišljanje gre sicer idealno s to novo neoliberalno/sebično tržno logiko egoizma, iz te strani te razumem. Iz etične pa malo manj oz nič. Vse pustit in gledat kako ti potencialni okupator uničuje vse za kar si garal cel life....
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Okt. 2010 14:35

Etika. Hah. Sramotna je uporaba te besede v temi "vojska".
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov