vojska

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 18:14

Pa kaj je s tabo? A so se `91 naši odločili za vojno??? Če se ne motim na plebiscitu 23. decembra 1990 ni bilo vprašanje "Ali ste zato, da napademo južne republike SFRJ? DA/NE"... Rad bi videl tistega, ki se je v zadnji vojni za Slovenijo, strinjal z njo. Slednjih ni bilo. Ko je bil pri nas "Dan prej" (sicer dvomim da veš kaj je to) in so šli tanki enostavno zjutraj iz vojašnic(ne, noben od predstavnikov naših oblasti jim ni rekel naj grejo) proti mejnim prehodom...misliš da je folk skakal od veselja v stilu "YES YES YES s tanki bodo razjebali cel kraj, vmes postrelili še nekaj folka, pa par bajt podrli...."???
Zadnjič spremenil McLarnovc, dne 15. Sep. 2009 18:23, skupaj popravljeno 2 krat.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 15. Sep. 2009 18:14

marypa napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:Daj ne nakladaj no... Kako je lahko človek ponosen na to, da ni šel branit svoje države? Saj bi napisal domovine ampak...


šadap :roll: Če človek ne gre, se mu vojna lahko zdi enostavno nesmiselna, poteza nekaj ljudi na oblasti, ki ji morajo slediti množice. Pač bi se mogle iskat neke druge rešitve. In če nobeden ne bi bil za vojno, je ne bi bilo. Utopično zaradi posameznikov ki wtf razmišljajo drugače. Enostavno bi moralo biti več protivojnih reklamnih akcij tko kot obstajajo vsi različni vsi enaki pri EU z raznimi filmčki o nestrpnosti in obsojanju le te, dokumentarci, različni pogledi na isto zadevo. Sploh pa brezveze s tabo kakorkoli komunicirat, ker si očitno nestrpen in povrhu vsega še žaljiv... super :wink:


Nestrpen je, ker bi branil svojo domovino?

Tvoje razmišljanje o svetu brez vojne pa je utopično. Moški, ki ne brani svoje domovine ni moški. Me prav zanimajo ti tvoji različni pogledi na vojno, ko bi prišel sovražnik na tvoja vrata in ustrelil kdove koga vse in bogve kaj bi naredil tebi.
Verjemi, da potem ne bi več razmišljala o popolnem svetu brez vojne.
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 15. Sep. 2009 18:29

js zastopim da hočete nekateri povet da ni prav da je vojna in da bi se blo treba temu izognit. če bi se dale najt druge rešitve, bi se to najbrž že najdlo. ampak očitno ne gre-in še enkrat tudi js ne podpiram vojn in ubijanja... ampak glede na to, da do vojn prihaja, in kaj boš naredo, če ti pride nasproti nekdo ki te hoče ubit.... roke kvišku pa reko: js se ne grem zravn :roll:

in če nekdo ki je vpoklican v vojsko in ne gre-to ne leti direkt na tvojga očeta ampak na splošno na takšne, ki to delajo- se mi zdi brezveze... ubistvu torej pričakuješ od ostalih da te branijo, ti pa nebi za ostale naredo nič... če bi blo treba skup stopit, bi mogli vsi. in če bi vsi skup stopli bi morda lahko več dosegli...

in tudi moj fant bi šev rad v vojsko in mu je to želja od malega. kr bi biv rad vojak in bi rad pomago drugim v stiski... tistim ki so čisto nedolžno v vojni... ampak ni nek agresivc pa nevem ka vse...

in v naši vojski-dokler te ne vpokličejo na kakšno mirovno misijo, kjer deliš hrano, pomagaš ppoškodovanim- se imajo prav fajn... ob 7 majo zbor, nato jutranjo kondicijo, nato malo športajo, potem strategija, potem pa s5 malo športa... tako da poklic vojaka sploh ni slab...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 15. Sep. 2009 18:41

/\/\4t3j napisal/-a:Nestrpen je, ker bi branil svojo domovino?
Verjemi, da potem ne bi več razmišljala o popolnem svetu brez vojne.

Če bi vsi tko razmišljali kot jst, potem bi verjela.
Ja, vsak ki se poda v vojno je na nek način (kao ni druge izbire) nestrpen- saj ubija ljudi drugih narodnosti in se mu zdi ta razlika zelo pomembna in bi raje videl, da je sam s pripadniki svojega naroda na svetu.

McLarnovc napisal/-a:"YES YES YES s tanki bodo razjebali cel kraj, vmes postrelili še nekaj folka, pa par bajt podrli...."???

Gotovo da nekateri niso z veseljem šli v vojno, pač kao niso vidl druge rešitve. Js osebno… bi pobegnila v drugo državo in pač počakala, da posreduje neka velesila, mirovna organizacija, da malo umiri zadeve- navsezadnje so morali na Balkanu posredovati Američani itd., drugače bi tam vojna še trajala in trajala…
Pss:
Kako je švica bla lepo nevtralna. Je še zmeraj potem utopija ne mešati se v vojno? :) Js prav občudujem to, da je tam toliko znanih ljudi našlo svoj dom med vojno, tako blizu vojnih žarišč- ni jim blo treba čez vodo..

Ja pa @kinna js sm tud spoznala vojaka, ki je govoru, kako bi on branu svojo deželo, ljudi pa take. Na začetku full v redu model!!!! Čez čas sem spoznala, da je tip nasilen, razburljiv in mislim, da je pri njemu to povezano vojska- nasilje. Pravim glede na izkušnje s folkom, ki jih zanima vojska. Sploh pa vojna, vojska in nasilje grejo tko skupaj, da je smešno govorit o nenasilju.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 18:53

marypa napisal/-a:Js osebno… bi pobegnila v drugo državo in pač počakala, da posreduje neka velesila


To je pa še hujše... Drugi se lahko pokoljejo med sabo, važno da ti spizdiš...

Svašta človek prebere tu gor...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 15. Sep. 2009 19:00

Aveš koliko folka, Srbov je moralo iz Knina in okolice pobegniti, ker so hoteli ostati živi. Na ulicah v Srbiji se je trlo pribežnikov, množice so kar hodile po cesti in prosile, če jih kdo vzame pod streho. A se ti sploh zavedaš...

sploh ne komentiraj več mojih postov, ker mi greš na živce s svojim: Vojna je edina rešitev- ker niti v Bosni ni prinesla nič novega. Situacija je še zmeri ista. Le da so zdaj prepiri med narodi kao obsojajo... Ameriški mirovni vojaki so lepo že zapustil Bosno. Zdj je kao vse ok, ker je folk čisto ločen- z muslimanskimi, hrvaškimi, srbskimi deli.

Neki komentiraš, na ene stvari pa sploh nimaš komentarja :lol: Pa itak ti ne mislim več odgovarjat. :lol:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 20:52

Napiši mi en moj citat kjer sem napisal, da je vojna edina rešitev. Prosim samo en moj citat kjer sem to napisal mi navedi... Tega nisem nikjer napisal, besed mi pa tudi ne boš polagala v usta.

Pri nas leta 91 sigurno ni bilo niti enega človeka, ki bi si želel vojne. Najdi mi stavek, kjer sem napisal, da je bila ta vojna potrebna. Vojne ni začela Slovenska stran, pač pa so jo začeli na jugu, oz. so oficirji JNA dali ukaze za zasedbo mejnih prehodov. Misliš, da je tistim 20 in 21 let starim mulcem blo fajn in so uživali se furat s tanki po naših ulicah, češ da morajo it na mejne prehode, ker zunanji sovražnik napada jugoslavijo? Če to misliš, ti lahko povem, da se je njim kratkomalo jebalo za JNA in jugoslavijo, ker so hoteli it samo domov. Ne živet v prepričanju da so oni uživali med agresijo na Slovenijo.

Prav boli me falus zakaj se srbi pa hrvati ne morejo prebavljat. Naj to razčistijo med sabo. Moti pa me, da se nekaj klobasa o vojni za Slovenijo in podobnem, kar je totalno neresnično, da ne rečem celo žaljivo do vse tistih, ki so se borili za Slovenijo.

S temo smo kar precej zabredli... Samo še čakam da bo kro privlekel ven partizane pa domobrance...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2009 21:05

McLarnovc napisal/-a:Vojne ni začela Slovenska stran, pač pa so jo začeli na jugu, oz. so oficirji JNA dali ukaze za zasedbo mejnih prehodov.


JLA je bila takrat tudi slovenska vojska, veliko Slovencev nas je bilo takrat noter!

še to...JLA ni začela nobenega boja. vedno so prvi ustrelili teritorialci!

McLarnovc napisal/-a: Misliš, da je tistim 20 in 21 let starim mulcem blo fajn in so uživali se furat s tanki po naših ulicah, češ da morajo it na mejne prehode, ker zunanji sovražnik napada jugoslavijo? Če to misliš, ti lahko povem, da se je njim kratkomalo jebalo za JNA in jugoslavijo, ker so hoteli it samo domov. Ne živet v prepričanju da so oni uživali med agresijo na Slovenijo.



največ mulcev nas je bilo 18-19 let starih...

ni se nam jebalo za jugoslavijo, šlo se nam je le za življenje....zamisli si, ko se začne borba, pa je v zaklonu 4 metre od mene albanec, ki me vpraša: "ti si slovenec, kajne?" ko mu pritrdim, me vpraša:"pa ne boš mene ustrelil, kajne?"

meni pa samo v glavo spomin iz enega od prvih vaj streljanja z bojno municijo, ko se je enem vojaku strgalo in je zblaznel...in po glavi se mi je vsulo: kaj pa če se mu strga in on mene ustreli? :eek:

te stvari je težko razumeti, če jih ne doživiš....aja...ko se je začelo, sem si rekel, da bo zadnji naboj zame....
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 21:14

Jochie napisal/-a:še to...JLA ni začela nobenega boja. vedno so prvi ustrelili teritorialci!


To, kdo je prvi ustrelil, je tema že neke druge debate. Dejstvo pa je, da so meje najprej začeli zasedat agresorji, ne pa TO.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 15. Sep. 2009 21:17

Jochie napisal/-a:še to...JLA ni začela nobenega boja. vedno so prvi ustrelili teritorialci


Mhm, seveda ja. Letala so tudi prišla samo pogledat, če je naš zračni prostor dobro varovan anede? :lol:

Dejstvo pa je, da sploh ni važno kdo prvi strelja, ker je Slovenija bila napadena.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2009 21:18

pa o kakšnih agresorjih govoriš??? :eek: :eek: :eek: :eek: JLA je bila takrat tudi slovenska vojska, notri nas je bilo veliko slovencev!

se pravi, da sem bil jaz agresor na lastno državo??? :D

mimogrede, koliko si bil takrat star?
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 15. Sep. 2009 21:25

Glej, saj dojamem, da vas je bilo veliko Slovencev v JLA. Moti me edino to, da ti zdaj nekako prikazuješ to, kot da je Slovenija kriva za vse skupaj.

Kaj bi pa po tvojem mnenju lahko TO sploh lahko naredila?

Dejstvo je, da smo bili napadeni pa če je tebi to všeč, ali pa ne.
Sicer pa bil sem premalo star, da bi lahko pomagal našim.

:D :D
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 21:28

V našem kraju so šli tanki ven, ko samostojnost Slovenije sploh še ni bila razglašena. Boš torej rekel, da to, da so tanki razrili vse ceste, podrli vse kar se je podret dalo oz. na kratko povedano, opustošili cel kraj(pa ne samo naš), ni bil "napad" agresorjev? Če praviš da ne, potem je isto, kot če bi tvoja žena lepo z rožami posadila cel vrt, ti pa bi drug dan z buldožerjem vse razril. :lol:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2009 21:36

lej, čisto odvisno iz katere perspektive gledaš...

v trenutku osamosvojitve Slovenija ni bila mednarodno priznana država. JLA je bila vojska Jugoslavije, katere del je bila Slovenija. JLA je pač izvajala premike, slovenci so to skušali onemogočiti...

pač to je bil državni udar in o agresorjih ne moreš govoriti...agresorji bi bili avstrijci, italijani, itd, če bi napadli slovenijo

pa da ne boš mislil, da sem sedaj proti sloveniji oz. projugoslovansko usmerjen...samo povem dejstva, ki sem jih doživel...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 15. Sep. 2009 21:45

Se strinjam s tabo... Ampak to je očitno zelo kočljiva situacija... Če jna ne bi bila neke vrste agresor, potem premikov najbrž ne bi bilo. Kdo bi pa izvajal napad sam nase? Nihče.

Če si bil pa takrat ravno na služenju vojaškega roka, je pa jebena situacija. Si slovenec, ampak si vojak jna kjer te srbski oficirji silijo v napad na lastno državo.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov