VEGRAD-ovi delavci v kontejnerjih

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Jan. 2009 13:40

Oh Nia, prvič, nihče ne govori o narečjih.
Drugič, ti sama priznavaš, da obstaja cel kup južnjakov, ki so kul, simpatični, prijazni, hkrati je pa nekaj tudi takih, ki ti gredo na kur**. Ampak še vedno pa vztrajaš na tem, da ti gredo na kur** čefurji, ne pa smotani ljudje na splošno, med njimi tudi nekaj čefurjev. Ti prebivalci dijaškega doma bi bili verjetno enako neznosni, tudi če bi bili Vietnamci, ker niso zoprni zaradi narodnosti ampak zaradi pomanjkanja kulture. Ampak ti tega itak ne boš priznala.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 13. Jan. 2009 16:38

;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 13. Jan. 2009 23:25

~NIA~ napisal/-a:^^ tud narečja so sestavni del slovenskega jezika, a mogoče poznaš koga ki govori knjižno slovenščino? nobenga, ker še tisti na TVju ji naj bi jo govorili, je ne. in ne morš primerjat pisanja po forumih s knjižno slovenščino, ker forumi so neuradni in se piše nekak tko da te vsak razume. celo bedno bi izpadlo če bi vsi pisali knjižno slovensko. in ne skrbi, ko pišem spis ali uradno besedilo znam postavljati vejice, pike in velike začetnice.
ampak to kako pišemo na forumih ni poanta teme.

zadnič je ena pravla da je pred trgovino parkirala v box mal bolj na stran, ne čist v sredino, ampak avto je še skos bil v boxu.. in pride vn in jo ena južnjakinja začne po njihovo napizdevat da kako parkira da ona ne more zravn parkirat.. in ji je sam rekla nazaj da ko bo povedala slovensko, se bosta pa kj zmenili, prej pa ne.

pa drgač ne mislt da mam jst prot vsem priseljencem kj proti. recimo mene niti mal ne motjo uni šiptarji k prodajajo bureke in kebabe, ker so ful fajn, smešni, posrečeni.. ne govorijo slovensko, ampak so res prjazni pa taki preprosti.. ma če vidiš kakšno golazn mamo naseljeno v našem dijaškem domu :eek: nemorm povedat, morš videt da vrjameš. sploh notr je tak smrad, da so se vozniki pic zmeri kregal kdo jim bo pico peljal kr noben ni hotu v tist srmad.. :/


Aha, njim je pa oproščeno, da ne znajo slovensk, ker se teb zdijo face in smešni??? Fak, kera dvojna merila :roll:
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 14. Jan. 2009 0:20

jullia_ točno to jaz že skozi razmišljam.
Ravno tiste, ki so najbolj glasne z uporabo slovneščine, je ne znajo uporabljat (ne, ne govorim o narečjih), velike začetnice in vejice so pa itak španska vas.
Zakaj? "Ker se mi ne da" "čudno bo izpadlo" "ni treba" "itak se zastopimo" - PA JEBELA CESTA TO JE RAVNO TO NAD ČEMER SE ZGRAŽATE.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 14. Jan. 2009 10:28

sm!
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 14. Jan. 2009 14:19

~NIA~ napisal/-a:ko jo morm (beri: uradna besedila, spisi..) jo znam pravilno uporabljat

Točno to. Ko jo moraš, jo uporabljaš. Če te nekdo razume, ko rečeš "šlag" očitno ni nujne potrebe po uporabi slovenščine. Predvidevam pa, da nisi videla veliko uradnih besedil, ki so jih napisali prebivalci tvojega mesta. :roll:
In ja, mene prekleto nervira, ko uporabnice pišejo v narečjih (ok, malo že, ampak da pa 'pišš tako d t nben n zastp q use črke wn wržš lol' pa kar neham brat post) in izpuščajo ločila ter velike začetnice. Ampak zato še ne zganjam v vsaki temi terorja nad vami in pod vsak post napišem: "Prevedi prosim," (v kakšnega že :) ), ne razlagam kako Cosmopolitan berejo na pol pismene babe (razen mene in par punc, ki jih poznam) ter vas obtožujem zanemarjanja našega ljubega jezika. Ker ja, ravno vsakodnevna raba jezika je tista, ki odloča o tem, kako se bo jezik razvijal in kakšna bo njegova uporaba. Če navedem primer, v Italiji se je včasih uporabljalo grozno birokratski jezik v uradnih spisih, pismih itd. Ta se je reformiral in spremenil ravno zato, ker je bil predaleč od dejansko uporabljenega jezika.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Jan. 2009 14:58

~NIA~ napisal/-a:
Nass napisal/-a:jullia_ točno to jaz že skozi razmišljam.
Ravno tiste, ki so najbolj glasne z uporabo slovneščine, je ne znajo uporabljat (ne, ne govorim o narečjih), velike začetnice in vejice so pa itak španska vas.
Zakaj? "Ker se mi ne da" "čudno bo izpadlo" "ni treba" "itak se zastopimo" - PA JEBELA CESTA TO JE RAVNO TO NAD ČEMER SE ZGRAŽATE.


sej sm rekla.. ko jo morm (beri: uradna besedila, spisi..) jo znam pravilno uporabljat, kaj pa tvoji južni sosedje? ;) ampak kot sm rekla - (tale) forum je totalno neuradn in noben me ne bo ignoriral samo zarad tega ker pišem narečno, ker vsak razume..

yazmeen: ja, oni so že kulturno čist drgačni.. tam so, nikol ne težijo, ne dajajo nepotrebnih komentarjev o spolnosti, sproščeni.. pač drgač kot uni k so celi nagelirani, zapečeni pa nadišavljeni v premejhnih srajcah z srebrnimi lanaci, k se derejo v gostilni da bi jih ja vsi slišal, k majo ceuga podrtga forda mondeota, not jih sedi 7 da je cel pokleknjen in vse šipe odprte pa nabijanje narodnjakov.. te prosm!


pravilno uporabljanje slovenščine je to, da ko pišeš spis/esej v šoli, da ga napišeš brez napak!To pa dvomim, da ti uspeva :)
veliko je takih, ki mislijo da znajo uporabljat pravilno slovbenščino, pa jo ne znajo!In verjamem, da tud ti nisi nek expert, ki bi znala govort skos tiptop.
Poleg tega pa kdaj uporabljaš "pravilno" slovenščino?Verjamem, da je uporabljaš zelo malo in da tud na uradih in tko naprej, govoriš v pogovornem jeziku, kar pa ni pravilna slovenščina.Praktično pravilne slovenščine, se danes uporablja precej malo.In če greš v lokal in govoriš pravilno slovensko, potem ok, zahtevaj to tudi od drugih, medtem pa ko vemo da poveš v pogovrnem jeziku, pa ne rabš piskat!
Kako bi blo fajn, da bi recimo anglež v britaniji ko se odpraviš na potovanje, ali pa bilokje od tebe zahteval da govoriš točno po njihovo?prosim te Nia, zdej pa tko pretiravaš da je kr groza!In ponašat se in hvalit da si ti s tvojo familijo vred nacionalist ni kul, ampak je žalostno za 21 stoletje, nesramno in primitivno!
in kaj te briga kakšni so?verjamem, da tud ti nisi marsktermu biser in da se marskdo zgraža ob tvojih roza kiklcah, ampak te ne vlači naokol na takle ogaben način!
Poglej se v špegu in ko ugotoviš da si popolna, potem govori takole o drugih!

sicer pa samo to ti bom povedalaTolk maš za povedat o njih, pa ti povem da so stokrat boljši gostitelji kot slovenci!pričakajo te z odprtimi vrati, z gostoljubljem, z veseljem, s polno mizo, z vsem!In tud karakterno so boljši ljudje!Ne odrekajo drugim pomoči, ne delajo se norca iz drugih in tako naprej!Slovenci, pa žal, na tej ravno pogorijo na celi črti!
in še enkrat ponavljam, za tvoja leta bi bla lahko mal bolj pametna!Ker tole kar pišeš, verjamem, da še enmu iz vrtca ne pade na pamet pa ne ve kaj se dogaja okol njega :roll: Ločvat ljudi glede na parfum/musko/obleko....Mislm sej nevem al naj se smejem al jokam?Se pravi če men tvoj prfum smrdi in če mi tvoja majca ni ušeč, si zame popolna negativka in morš pobrat kufre daleč stran?
raj mam miljon radničkih delavcev po tvojem opicu v državi, kot pa take nacionaliste in primitivce kot si ti!
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 14. Jan. 2009 16:28

*purple*, kako pa ti veš, kaj uspeva Niji v šoli?

Glede gostoljubja...Mogoče imaš delno prav, ampak samo delno. Grki so res super gostitelji in jih v Evropi le malokdo prekaša.

Slabših gostiteljev od Hrvatov še nikoli v življenju nisem videl.
Srbi, Makedonci, Črnogorci so sicer dobri gostitelji, ampak saj poznaš pravilo: Kolikor imaš, toliko veljaš.

Pojdi v Portorož v kakšen boljši hotel in mi potem povej o gostoljubnosti.
Če nimaš denarja, potem pa pozabi na gostoljubje in ni važno ali si v Srbiji ali Sloveniji.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 14. Jan. 2009 17:20

*purple*, pa veš, da se zdej strinjam s tabo :D (oh, kako je to grdo priznat :wink: )...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Jan. 2009 18:01

/\/\4t3j napisal/-a:*purple*, kako pa ti veš, kaj uspeva Niji v šoli?
.


verjamem, da v šoli težko obstaja kje kakšen spis7esej, spisan v popolnoma pravilni slovenščini brez napake :)
sicer me pa niti ne briga, moj point je pa jasen.

za grke ne morem rečt, ker še nism nobenega spoznala, niti bila v Grčiji.
Za srbe, makedonce,bosance mam pa povedat glede gostoljublja le najboljše!Sicer da je jasno, ne govorimo o primitivnem folku, ki se ne zna obnašat kakršnega recimo v ljubljanskih nočnih lokalih kar mrgoli, ampak govorimo o normalnem folku in o gradbincih.
enkrat sm že vprašala, pa še vedno nism dobila odgovora.Če fizikalc žvižga za Nio bo verjetno štrnajst dni norela, ker si je sploh drznil kej tazga, če pa požvižga za njo en hud tip, bo pa usa blažena kajne?Sveta ne moremo vrtet, tako kot bi to mi želeli, žal!In četudi zažvižga v tem primeru, mislm da nobenemu ni hotel čisto nič slabega!
sicer pa če se vrnem nazaj na gostoljubnost, jst nobenmu nism nč dala v smislu, kot si ga napisal ti, dobila pa vedno veliko!In če je bilo njih treba postrežt, so tudi oni od mene dobili enako mero gostoljubnosti!

hrvati..Ja, tukej bi se strinjala, predvsem glede kšne istre in Zagreba.Ampak v Dalmaciji imam samo dobre izkušnje.Postrežena sem bila od uspred in od uzad!Tko, da bi jst hrvate v tem primeru razdelila.

če greš v portorož in če daš 200 eurou al več za nočitev v njihovih hotelih, potem boš valda dobro poskbljen.
In hotel in "navadne" ljudi težko primerjaš.

MilkyWay... :)
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 14. Jan. 2009 18:38

*purple* napisal/-a:veliko je takih, ki mislijo da znajo uporabljat pravilno slovbenščino, pa jo ne znajo!In verjamem, da tud ti nisi nek expert, ki bi znala govort skos tiptop.
:D
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Jan. 2009 18:42

ja moji posti so zarad abnormalno hitrega pisanja polni napak, v smislu zamenjave črk (pa se mi jih ne da skos popraulat).Ampak, jst tud nism nkol rekla da govorim ali pišem slovnično pravilno, sploh tukej gor ne.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 14. Jan. 2009 18:43

*purple* napisal/-a:
/\/\4t3j napisal/-a:*purple*, kako pa ti veš, kaj uspeva Niji v šoli?
.


verjamem, da v šoli težko obstaja kje kakšen spis7esej, spisan v popolnoma pravilni slovenščini brez napake :)
sicer me pa niti ne briga, moj point je pa jasen.

za grke ne morem rečt, ker še nism nobenega spoznala, niti bila v Grčiji.
Za srbe, makedonce,bosance mam pa povedat glede gostoljublja le najboljše!Sicer da je jasno, ne govorimo o primitivnem folku, ki se ne zna obnašat kakršnega recimo v ljubljanskih nočnih lokalih kar mrgoli, ampak govorimo o normalnem folku in o gradbincih.
enkrat sm že vprašala, pa še vedno nism dobila odgovora.Če fizikalc žvižga za Nio bo verjetno štrnajst dni norela, ker si je sploh drznil kej tazga, če pa požvižga za njo en hud tip, bo pa usa blažena kajne?Sveta ne moremo vrtet, tako kot bi to mi želeli, žal!In četudi zažvižga v tem primeru, mislm da nobenemu ni hotel čisto nič slabega!
sicer pa če se vrnem nazaj na gostoljubnost, jst nobenmu nism nč dala v smislu, kot si ga napisal ti, dobila pa vedno veliko!In če je bilo njih treba postrežt, so tudi oni od mene dobili enako mero gostoljubnosti!

hrvati..Ja, tukej bi se strinjala, predvsem glede kšne istre in Zagreba.Ampak v Dalmaciji imam samo dobre izkušnje.Postrežena sem bila od uspred in od uzad!Tko, da bi jst hrvate v tem primeru razdelila.

če greš v portorož in če daš 200 eurou al več za nočitev v njihovih hotelih, potem boš valda dobro poskbljen.
In hotel in "navadne" ljudi težko primerjaš.


MilkyWay... :)


Načeloma se strinjam s tabo.

Jaz sem verjetno malo zgrešil point pri tebi, ker sem omenil hotel in ne ''navadnih'' ljudi.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 14. Jan. 2009 20:58

*purple* napisal/-a:
verjamem, da v šoli težko obstaja kje kakšen spis/esej, spisan v popolnoma pravilni slovenščini brez napake :)


No ja, glede spisa brez napak ti lahko zatrdim, da ga je možno napisat.


Glede ljudi pa, maš Bosanca/Slovenca/Hrvata/Kitajca, ki je ful vredu. Lahko pa naletiš na Bosanca/Slovenca/Hrvata/Kitajca, ki bo višek debilnosti. Tako pač je.

Drugače pa ja, se strinjam, da so Grki eden izmed najbolj gostoljubnih in ustrežljivih narodov (vsaj po mojih izkušnjah). Matr, pozna oz. gleda te 5min pa bi ti dal in postregel vse kar lahko! :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 14. Jan. 2009 23:17

iss:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov