Terorizem

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 19. Nov. 2006 0:11

Jst sm bla u Londonu lih takrat,ko so bli napadi na podzemni in avtobusih...Ne bom rekla,da me ni blo strah...Non-stop sm dobivala sms-e in klice od frendov in žlahte-če je vse u redu z mano ipd...Za napade so izvedeli pred mano,ker tisti dan sm s frendico pešačla čez en park in nisva vedeli,kaj točno se dogaja...polno folka je blo vsepovsod (podzemna je bla zaprta),pa skoz policijske sirene...No,pol sva pršli u en kafič in tm so meli big-screen tv in so predvajali posnetke iz prizorišč terorističnih napadov...in me je mal panika zagrabla...Nism mogla verjet,da se to res dogaja. Časopisi so bli polni slik,na katerih so ble vidne posledice eksplozij...Najbl me je stisnlo,k sm vidla fotke pogrešanih oseb...Zjutraj so odšli na delo,domov se niso vrnili...Grozno! Z besedami ne morem opisat,kako podlo se mi zdi to,kar delajo teroristi po svetu!
Zame majo čist zgrešeno mentaliteto...da na tak način skušajo uresničit svoje zahteve al karkoli že...
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 27. Avg. 2008 19:24

Terorizem je posod okrog nas , če realno pogledamo okoli.Ni samo na letalu, busu tisti samomorilci...in ne izvajajo gasam islamski skrajneži...teroristov je mal več iz malo dosti narodnosti, ras in religij.V končni fazi pa smo vsi smaomorilski teroristi, ki izvajamo teror sami nad sabo z uničevanjem narave in okola.sami se vbijamo.tk da je čist vseen, če te napade terorist, ko te na hitro zmanka al pa počasi umiraš v plodovih samoterorizma.
pa veste kaj je po mojem mnenju tud terorizem...sam malo folka se strinja s tem oz. to povezuje s terorizmom?Nacizem in rasizem...to sta najhujša človeška teroristična orožja, katera prekašata vse jebene bombe in smrtonosne pline...verjemte.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 31. Avg. 2008 16:29

mešaš pojme merisima
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 31. Avg. 2008 20:12

BEJBI AL PA ME TI NE RAZUMEŠ....
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 31. Avg. 2008 21:15

razumem jst tebe draga moja in se strinjam, razen tega da se temu ne more rečt terorizem
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Sep. 2008 8:46

Jaz pa se kar strinjam z merisimo, če pojem terorizem vzamemo bolj "široko". Sama definicija pa pravi:


Terorizem je vsako organizirano nasilno dejanje, ki je usmerjeno proti civilistom/civilnim ustanovam v politične ali/in gospodarske namene. Izvajajo ga nedržavne skupine ali države. Terorizem je večinoma javno dejanje, saj s tem hočejo teroristi doseči čim večje število ljudi (s pomočjo sodobnih medijev, ki pokrivajo take incidente) in tako vplivati na širše javno mnenje.


vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Terorizem

Moje izkušnje: (zopet malo smešne, lahko pa ne bi bile) Ko sem bila v Bruslju (nekoliko "preveč naivna"), nisem povsem upoštevala varnostnih priporočil kolegov, ki pravijo, da se ne sprehajaj po getih tega velemesta. (Okoli jedra imaš razne gete, kjer živijo večkrat bolj revni ljudje, nižjega sloja, različnih skupnosti.) No, jaz sem se. Pa pridrvi do mene nek moški v samem plašču, ki mi pove, da bo razstrelil sebe in druge, ker nosi pod plaščem bombo. Najprej sem se mu smejala, ker sem mislila, da se heca. :D Potem pa je razgrnil plašč, pod katerim je res imel neke čudne nitke in naprave (kot iz kakšnega filma). No, takrat pa me je malo stisnilo. Malo sem se še pogovarjala z njim, nato pa sem jo po hitrem postopku odnesla v hotel, kjer smo bivali. :)

Sedaj mi je to smešno, lahko pa ne bi bilo. Možnost, da se je možakar hecal obstaja. Da se ni, pa tudi. Morda pa se je samo premislil. Ampak me pa prime rahel občutek groze, ko pomislim, koliko je še takih ljudi...

Kako vsaj pomagati razreševati tak problem? Izobraževanje, izobraževanje. Možnosti za delo, več dela na osebnosti slehernika (že v šolah),...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Sep. 2008 11:10

Tysia napisal/-a:Jaz pa se kar strinjam z merisimo, če pojem terorizem vzamemo bolj "široko". Sama definicija pa pravi:


Terorizem je vsako organizirano nasilno dejanje, ki je usmerjeno proti civilistom/civilnim ustanovam v politične ali/in gospodarske namene. Izvajajo ga nedržavne skupine ali države. Terorizem je večinoma javno dejanje, saj s tem hočejo teroristi doseči čim večje število ljudi (s pomočjo sodobnih medijev, ki pokrivajo take incidente) in tako vplivati na širše javno mnenje.
In po tej definiciji merissinino nabijanje nima kej dost veze s terorizmom.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Sep. 2008 16:20

Hehe, Mahagonij, da sem ti všeč, lahko pokažeš tudi na drugačen način. :D

Saj sem napisala, da se z njo strinjam, če pojem terorizem vzamemo bolj na široko. Potem pa sem podala definicijo, ki je v veljavi. Pišem: "Sama definicija pa pravi:"

To pomeni, da se po tej definiciji ne strinjam povsem z njo, strinjam pa se v večji meri glede tistega, kar je povedala.

Določene besede se lahko razume na več načinov. ;) Tako kot je srce lahko povsem anatomsko poimenovanje dela telesa, lahko pa jaz tebi rečem: "Mahagonij, srce, preberi drugič, kaj pišem." Pa še kakšen drugi pomen bi se dalo najti.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov