Študentje po 26. letu ostali brez zdravstvenega zavarovanja

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

GeorgeConstanza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a GeorgeConstanza » 13. Apr. 2009 10:18

Jaz počasi spoznavam, da je samo v Sloveniji nekako samoumnevno, da si študent tja do 28. leta.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 13. Apr. 2009 11:43

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:09, skupaj popravljeno 2 krat.
GeorgeConstanza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a GeorgeConstanza » 13. Apr. 2009 19:34

lelija napisal/-a:
GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz počasi spoznavam, da je samo v Sloveniji nekako samoumnevno, da si študent tja do 28. leta.


če imamo drugačen sistem kot v tujini...


V čem pa je tako drugačen?
Janez5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 9. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Janez5 » 13. Apr. 2009 21:09

GeorgeConstanza napisal/-a:V čem pa je tako drugačen?


1. Ni šolnin oz. ni vsaj malo večjih vpisnin (kot v Belgiji, kjer je 500 evrov)
2. Študentsko delo - bi morali vsaj omejiti in obdavčiti tako kot delavce
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 13. Apr. 2009 22:57

Janez5 napisal/-a:
GeorgeConstanza napisal/-a:V čem pa je tako drugačen?


1. Ni šolnin oz. ni vsaj malo večjih vpisnin (kot v Belgiji, kjer je 500 evrov)
2. Študentsko delo - bi morali vsaj omejiti in obdavčiti tako kot delavce


Saj študentsko delo je obdavčeno.
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 15. Apr. 2009 8:12

Pri 26. letih nimaš kaj iskati na dodiplomskem.
Pri teh letih bi moral marsi kdo imeti narejen magisterij,če je pa v igri bolonc pa še sploh.
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 15. Apr. 2009 12:21

Jah, lenob ne podpiram, obstajajo pa izjeme, ki niso lene, in vedo, zakaj so pri 26. študentje ;)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 15. Apr. 2009 13:13

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:03, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Apr. 2009 13:23

lelija napisal/-a: Kaj misliš, da so vsi faxi samo 3 leta in še to boste namesto diplomske ponekod pisali le nekakšno seminarsko nalogo.


brez skrbi da ne bomo tako lahko prisli skozi :D ta ''diploma'' na bolonjcu NI enakovredna bivsi univerzitetni diplomi ;) (sem dobila obcutek da mislis kako bomo mi samo seminarsko napisali pa bomo mel diplomo..NI ista stopnja izobrazbe)
bomo na magisteriju (po 5 letih) pisali tapravo diplomo - ki se ji po bolonjcu rece magisterij :)

pac treba se je navadit na nov sistem.

drugac pa js tut mal postran pogledam studente pr 26ih, ampak vem da obstajajo tut izjeme ki so tam zaradi nekih pametnih razlogov (in zame ni pametn razlog da enkrat ponavljas enkrat pavziras pa se v srednji soli zaostanes)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 15. Apr. 2009 20:45

Mahagonij napisal/-a:Meni se ideje tipa: "ni vazn kako tudi ce si total zafural v preteklosti, v vsakem trenutku tekmujes z ostalimi na enakih tleh" zdijo malo cudne.

Zakaj? To se ti lahko zdi cudno samo v primeru, da zelis politicno kariero kalibra Ameriski predsednik ali pa Melanije Trump. Ja, potem si "skandalov" v preteklosti ne smes privoscit. Sicer pa - zakaj ne bi smel nekdo, ki je sprical solske ure in se ga zapil pr 20tih, potem pri 30tih postati boljsi programer, kot ti? :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 15. Apr. 2009 21:49

....
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 12:03, skupaj popravljeno 1 krat.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 15. Apr. 2009 23:20

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:02, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Apr. 2009 8:27

lelija, koliko pa poznaš 50-letnih študentov s statusom študenta?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 16. Apr. 2009 8:45

lelija napisal/-a: Vem da ta vaša diploma ni enakovredna naši. 26 let res ni kakšna velika starost- ti veš kako veliko študentov je več kot toliko starih pa jih nihče postrani ne gleda. Nekateri se tudi pri 40., 50. letih vpišejo na fax in tebi so potem avtomatično čudni, ker so starejši. :roll: Zdaj se ti mogoče zdi 26.let zelo veliko, ko imaš 20 let, samo počakaj ko boš ti toliko, zanima me, če boš potem še zmeraj mislila, da si stara.


18 sm stara, in na faksu :D pri 21ih bom delala bolonjsko diplomo...in pri 26ih ne bom mislila da sem stara, in niti za njih ne mislim da so stari, samo da je malo cudno da so se vedno na faksu, glede na to da se gre u nasi drzavi vecinoma studirat takoj po srednji soli. seveda ce govorimo samo o dodiplomskem studiju
tak clovek je mogu nekako zabluzit par let....in ja, VEM da obstajajo izjeme, zaporedni studiji ipd. samo meni je pac smesno, ker sem zdaj 1.letnik in mam sosolce ki so tut 3, 4 leta starejsi od mene, ker so pac zabluzli par let...taki bodo pri 26ih mogoce se vedno studenti. in ce ne bi blo takega sistema kot ga mamo - ce bi se placevale solnine, ce bi blo treba se prej placat zdravstveno zavarovanje ipd. bi se sigurno vec studentov malo bolj angaziralo za faks in ga prej dokoncalo. oz. o cem ze sploh tece debata? :D
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 16. Apr. 2009 9:51

Leta grozno hitro minejo...sama sem dokaz tega...stara 23 in zdaj pišem diplomo po bolonskem. V vsem svojem šolanju sem zabluzila samo 1 leto in to ker sem se vpisala na napačni fax, po parih mesecih ugotovila, da to ni to in se prepisala na tega ki ga sedaj končujem. 3 leta šolanja mimo, pa imam občutek, da se še obrnila nisem. Sedaj sem absolventka, ker mi smo bili prva generacija po bolonskem in nam sploh niso omogočili da bi diplomirali še lani...izpiti so se začeli šele maja, diplomo pa si lahko začel šele ko ti je manjkala samo 1 obveznost..dejansko naj bi potem diplomo napisala čez poletne počitnice...seveda če si bil tako priden in v enem roku naredil 6 izpitov in več.
Če ne pa šele septembra začet s diplomo..oktobra pa že v magisterij...ja no, ni mi treba rečt, da iz našega letnika, od 200 študentov, nevem če je kdo vpisal magisterij takrat.
In evo tko je minilo 5 let..plus zdaj naj bi še magisterij 2 leti in bom kmalu 26....ja no je treba včasih računat, da življenje ne gre vedno tako, kot si sam želiš in ni treba obsojat nobenega, ki je pri 26 še študent.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov