štirje slovenski vojaki grejo v Irak

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Se strinjate da grejo slovenski vojaki v Irak?

DA
9
33%
NE
18
67%
Skupaj glasov : 27

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 05. Feb. 2006 16:44

Kaj si mislite na to da grejo slovenski vojaki v Irak?

Men je to tok glupo da bolj ne more bit. Sploh se mi pa zdi eno eno tako umešavanje v neke stvari, ki se nas ne tičejo, čist nepotrebne. Dobr sej vem da smo v NATU pa to ... sam s tem bomo tud neposredno vpleteni v svetovne dogodke. To pomeni še večjo izgubo politične in vojaške neodvisnosti.

Jst mislim da majo politiki za tem en čist drug interes.

S tem lahko postanemo morebitna tarča mednarodnega terorizma, kar do sedaj seveda nismo bli.
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 05. Feb. 2006 17:05

Je reku naš predsednik:'Sej so prostovolci, oni radi grejo.' :)
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 05. Feb. 2006 17:14

Ja res je.
Vojaki gredo v vojsko prostovolno. Nobeden nobenega ne sili. Tako je. Če gredo na kakšno misijo kot je naprimer ta dobijo zelo dobro plačano mislim, da 3x ali 4x več kot dobijo sedaj. Tako, da je spet tukaj na sceni denar. Ampak tako je. Tak življenje je.

No jaz se samo bojim, da moj takole nebo hotel iti. No moj ati dela v slovenski vojski in je rekel, če bi bil mlajši, da bi šel on takoj takole.

To je vojakova odločitev tako, da nemoremo mi tukaj nič obsojat. Pač vlada je dala razpis in prostovoljci so se prijavili.

Lahko jim samo zaželimo SREČNO :!:
Zadnjič spremenil Tigi, dne 05. Feb. 2006 17:20, skupaj popravljeno 1 krat.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 05. Feb. 2006 17:18

Jah, pač naj grejo, ne. Res ne vem, zakaj zaboga se tok neki bunite okol tega. Hotli ste it v Nato, zdaj pa imate. Vsi bi se radi samo včlanjevali v neke organizacije, od katerih bi vlekli keš, za dolžnosti pa nobenga ne briga. Itak so pa prostovoljci, ki bodo od vsega skupaj povlekli lep kup denarja, zato se tud tako grebejo. In evo, spet smo pri denarju!
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 05. Feb. 2006 19:39

Ej a ste se ze kdaj vprasal, zakaj ima vsaka drzava (ki je urejena s takim sistemom seveda) ministrstvo za obrambo, nobena pa ministrstva za napad?

Vojaki bodo dost placani. Zdi se mi, da je denar v temu primeru majcena podkupnina. Ampak, ce hocejo, naj grejo. Samo so se odlocil. Pa se v zgodovino se bodo vpisal. Hihi, ko bodo ameriski otroci cez 100 let brali, da je ameriska vojska poslala 100* vojakov, Slovenija pa 4, nas bo kot narod kar ponos oblival, kajne :D
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Feb. 2006 19:49

prostovoljci ja al pa ne..to pomen za irak in tiste muhameđine dol da se vtikamo v njihovo državo tko k se tud amerika vtika..sploh ne vem zakaj se mormo vtikat skos nekam k res ni treba...k d ne morjo it nevem v avstraijo al pa nekam..sej vem da dol zdej dogaja pa to...sam teli vojački pomoje sploh vedo še ne kako je dol...očitno misljo da je to larifari...
od kolegice tip je šou v prejšnji rundi v afganistan..ko je pršu nazaj se je 4 mesce zdravu pr psihiatru, pa še zdej more hodt ker je vidu nevemkaj vse....teli vojaki se očitno ne zavedajo tega...

slovenija bo pa tu enkrat vidla, k bo alkaida napadla italijo, pa bo usput vrgla še eno bombo na slovenijo........norca se delajo iz belga kruha........in te janše in drnovški in vsi skp k tm u parlamentu grejejo stolčke nardijo pa nč-same davke višajo... :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Feb. 2006 20:19

sofia83 napisal/-a:Mah tale naša vojska bo počas itak sam služla ciljem Nata, sej za drugo ni. Pr nas ma itak samo simbolično funkcijo, ker pač vsaka samostojna država mora že po defaultu met vojsko, tehle naših par bogih odredov pa brez tuje pomoči dejansko ene mal večje skupine specialcev ne bi mogl ustavt. Tko da ... šli smo kao v tole (eden od argumentov), da bomo mel obrambo vseh držav, k so v Natu, a na koncu se bodo naši vojački bojeval na tujih bojiščih za tuje cilje.


žalostno ampak resnično.......vse za nato, nato da vse za ameriko...torej vsi za ameriko....yes kaj čš bolšga......budale neumne....... :steinigung: :wall: :gruebel: :unknown: :yau:
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 05. Feb. 2006 20:20

Meni je vseeno, itak grejo prostovoljno :D
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 05. Feb. 2006 20:25

Ko vojak stopi v vojsko vojak podpiše pogodbo, da ga ministrstvo pošle vsaj enkrat na misijo in ni važn kam ga pošlejo. To on podpiše!

To mi je tip povedu ki je v vojski.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Feb. 2006 20:29

Hely_3 napisal/-a:Ko vojak stopi v vojsko vojak podpiše pogodbo, da ga ministrstvo pošle vsaj enkrat na misijo in ni važn kam ga pošlejo. To on podpiše!

To mi je tip povedu ki je v vojski.


ja sej zato pa pravjo da je prostovoljno, za njim pa nož držijo d bo šou....
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 05. Feb. 2006 22:14

to je šele začetek....najprej štirje, potem 10, potem cela armada.....ampak kaj se bomo pritoževal saj smo si sami izvolil NATO, in imamo prostovoljno vojsko....zdaj je kar je.....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Feb. 2006 23:22

marateja napisal/-a:to je šele začetek....najprej štirje, potem 10, potem cela armada.....ampak kaj se bomo pritoževal saj smo si sami izvolil NATO, in imamo prostovoljno vojsko....zdaj je kar je.....


jest NISEM volila nata in nočm nč od tega, ne eu ne evra ne nč nč nč nč....ker pol bomo mel pa sam probleme...že tko jih mamo.....
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 06. Feb. 2006 7:19

Sami so se za to odlocili in sami gredo. Ce ne bi hoteli, ne bi podpisali pogodbe. Simple as that. ;)
Frenkie napisal/-a:S tem lahko postanemo morebitna tarča mednarodnega terorizma, kar do sedaj seveda nismo bli.

S stirimi pa res ne :lol:
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 06. Feb. 2006 9:44

||MuCkAa napisal/-a:Sami so se za to odlocili in sami gredo. Ce ne bi hoteli, ne bi podpisali pogodbe. Simple as that. ;)


Točn tako. Ampak nekateri čakajo, da bi šli, ker bi RADI šli.

Če ne bi vojak podpisal pogodbe tud v prostovolno vojsko nebi šel. Ker smo pa v EU in v NATU je treba zato to dol požret. Ker smo se zavezali, da bomo pomagali.

Sej policija je bla tud tm dol pa niblo nobenih protožb, če lahko temu tako rečem.

Poznam enega policaja, ki je v civilni policiji (nekaj takega) in je šel dol kjer so ene usposablal in je bil tm pol leta in je dobu tok dnarja ker je šel dol, da si bo sedaj lepo čisto novo bajto zgradil brez problem. Tako je in spet se vrti okoli denarja.


No mojega tudi čaka misija. Če ne letos pa drugo leto. Ampak računa na letos polet. In,če ga pošlejo za pol leta boga jst :cry:
Ampak nč nam mogla pomagat samo držala bom lahko pesti, da se bo vrnil domov.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 06. Feb. 2006 9:47

Men se tut zdi trapasto, da grejo, sam drugač so pa itak prostovoljci. :nixweiss:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov