Slovenščina na Univerzi

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

V katerem jeziku naj potekajo predavanja na slovenskih fakultetah?

Izključno v slovenščini
7
29%
Lahko tudi v tujem jeziku z obveznim prevodom
12
50%
Lahko tudi v tujem jeziku brez prevoda
5
21%
Skupaj glasov : 24

petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 01. Jul. 2006 13:07

kr.ena napisal/-a:Zakaj pa?

Kaj pa če pride študent iz Finske? Potem bi mu morali organizirat predavanja v finščini. Nisem nikjer zasledila, da je angleščina edini uradni jezik v Evropi in da jo morajo vsi obvezno znat...

Pa tudi organizacijsko in finančno je problem organizirat ista predavanja še v angleščini.


Lastovica napisal/-a:
petelin napisal/-a:po moje bi moral za tuje študente organizirat predavanja v angleščini.


Pa tudi ce gres ti v tujino nimas predavanj v slovenscini. Ko jih je--. Naj se naucijo slovensko al pa naj doma studirajo. :lol:


res ni edini uradni jezik, je pa vsaj v sloveniji po moje najbolj razširjen tuji jezik, zato je lažje najti domače predavatelje, ki ga obvladajo.

ja, res je, na tujih univerzah po vsej verjetnosti ne bo predavanj v slovenščini. ampak lepo piše v informacijah o programu v katerem jeziku potekajo predavanja. in tudi na finskem je to večinoma angleščina.

glede predavanj za tujce v slovenščini... potem bi ti najprej rabili vsaj kake 6 mesecev intenzivnega učenja jezika, da bi sploh lahko sledili predavanjem. pozabljate, da je slovenščina dokaj težek jezik.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 01. Jul. 2006 21:28

:lol: Lapsus.
Ne ne, glede nacionalnosti sem mislila predvsem zaradi nacina, na katerega so to predavano hrvascino v Direktu predstavili. Kao neko Tuđmanovo hrvascino alias novorijek.
Je pa res, da jih kar precej ni razumelo in da so imeli probleme. Vendar ker ni bilo profesorja in ker ze lani ni bilo predavanja za ta cas (to predavanje nas smo imeli 2., 3. in 4. letniki skupaj) in je bila to edina moznost, na drugo niso niti pomislili.
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 02. Jul. 2006 19:55

Če smo doma v Sloveniji, bi naj predavanja bila v slovenščini.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov