Slovenci&Hrvati

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slaba izkušnja s Hrvati?

da
58
49%
ne
60
51%
Skupaj glasov : 118

Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Sep. 2008 8:29

"Mene zanima, kakšen je vaš odnos do bližnjih sosedov,
ste že doživeli kakšno neprijetno situacijo,
bi šli na Hrvaško na morje?"


Moj odnos do Hrvatov je (zaenkrat in mislim, da bo tako tudi naprej) enak kot do vseh ostalih narodnosti.

"Neprijetno" situacijo v povezavi s Hrvati sem že doživela. No, pa zato verjetno niso krivi Hrvati kot narod. Šlo pa je takole:
Pred leti smo šli s kolegi/cami na pico v nekem kraju v Istri. Postrežba je bila OK, natakarji prijazni, vse ok. Ko smo pojedli, pač plačamo račun, nakar jaz še enkrat preverim, kaj piše na računu. No, pice in pijača so bile normalno zaračunane, na koncu pa je pisalo še A.P. s cenovno vrednostjo dveh pic. Pokličemo natakarja in ga vprašamo, kaj je A.P. On pa samo izvleče denarnico, da denar nazaj in reče: "Ako prođe." :rofl: :rofl: Še sedaj me zagrabi naval smeha, ko se spomnim na prigodo. Iznajdljivost kar dobro funkcionira. Verjetno so tako "pokasirali" kar nekaj tringelta. :D

Če bi šla na Hrvaško na morje? Seveda, zakaj pa ne?

Sama imam s Hrvati izkušnje podobne kot z drugimi narodnostmi. Če pristopim do Hrvata kot do človeka, brez predsodka o tem, da je Hrvat (in njihove "zamere"), tudi on načeloma do mene pristopi podobno.
Posebno dobre izkušnje pa imam (kot je omenila purple) z Dalmatinci. Čeprav ni najbolj pametno tako posploševati, lahko rečem, da so mi super odprti, umirjeni, razumevajoči, življenjski, za "normalni" žur,... :)
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 02. Sep. 2008 22:55

jst sem včeri prišla iz dubrovnika-in je blo super!
ljudje so ful prijazni, nasmejani in vse..tam sem se odlično počutila..

u zagrebu je pa že drugač.. tam mam pa bol slabe izkušnje..
(z policaji, z izsiljevanjem na cesti,..)
Uporabniški avatar
Eclat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Eclat » 12. Sep. 2008 10:48

Uh, izkušnje s Hrvati?!! SLABE! čeprav se mi je vedno zdelo bedno, kok eni grdo govorijo o njih. in, no pol pa sem doživela res zlo grdo izkušnjo v Zagrebu v eni trgovini. v glavnen na eni majčki ni blo napisane cene in sem potem prodajalko vprašla koliko stane in me je sam prestrelila s pogledom in mi rekla ''Ne kužim'' pol sem še ji poskušala na drugačen način obrazložit kaj me zanima in še vedno se je delala, kot da ne ve kaj me zanima. pol sem jo pa morala v ANGLEŠČINI vprašati!! :eek: in pol ona meni po hrvaško nazaj odgovori koliko stane :gruebel: pa še to je blo tko zlo nesramno!

no naslednja izkušnja pa se mi je zgodilo na morju, ko sva s fantovo mamo hotle rezervirat v marini privez in naju pol varnostnik, ki je stražil vhod v marini sprva ni hotel spustiti mimo in se še je norčeval iz nas Slovencev:nein:

čeprav je res, da nemoreš vseh Hrvatov primerjat po le 2 ljudeh ampak se vseen rajši poleg njih držim nazaj
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 14. Sep. 2008 17:35

jaz pa še nisem imela slabe izkušnje s Hrvati (morem potrkat). je pa res, da hodim na morje izključno v dalmacijo, kjer so ljudje prav prijazni...tako, da bom še sla dol na morje :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Sep. 2008 19:20

Brezveze posploševat.
Tule na forumu je tudi nekaj skrajno butastih in nesramnih ljudi, pa to ne pomeni, da ne bom več sodelovala :wink: .
Povsod so takšni in drugačni ljudje. Jaz na Hrvaškem še nisem imela slabih izkušenj, pa tudi če bi jih imela, bi to vzela tako, da je bila krivda posameznika. Ne pa cele nacije.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 24. Sep. 2008 9:16

Kakšne izkušnje? Slabe? Še več kot SLABE. Predvsem so se te stvari zgodile pred dvema letoma, ko sem se tudi odločila, da na Hrvaško pa nikoli več.
1. Bili smo v Zrčah, v gostilni na pijački. Dobim coca-colo v steklenički in kozarec, v katerem se je videl obris ustnic in ostanek juica, ker kozarca za prejšnjim gostom niso niti umili.
2. V taistem baru sem videla 'kelnarja', ki je v kozarec natočil preveč piva, tako da bi pena skoraj stekla preko. In ne, namesto da bi frajer zlil stran, kar je blo preveč je on odvečno peno spil, in potem to odnesel gostom na mizo.
3. Zgodila se je prometna nesreča, cesta je bila zaprta, ura okoli polnoči, vprašamo policista (čisto prijazno, da ne bo pomote :wink: ) ko se začne dret na nas, kot da smo nenormalni ali pa vsaj 99% gluhi.. in nas nažene (mislim, kje je pa tu kakšen odnos do ljudi, če ne veš kam peljat :roll: )
4. Verjetno ne slišite prvič, da so v nekaterih hrvaških apartmajih prepovedali vstop Slovencem.
5. v hrvaškem morju sem na lastne oči vidla, kako je bila kanalizacija speljana v morje in je wc papir plaval po vodi
6. sedimo v gostilni, čakamo ene 10minut na natakarja, za nami pridejo v gostilno neki glasni nemci in seveda, natakar najprej odide k njim.
7. znanec je pred leti bil obtožen, da je nekemu hrvaškemu avtu naredil ris z ključem, odpeljali so ga kot največjega zločinca, noč je menda preživel v zaporu, naslednji dan pa so laboratorijske preiskave pokazale, da on sploh ni imel nič pri tem.
in tako dalje,... :wink:

Ne rečem sicer, da so čisto vsi hrvati zanič, ker vem da se najde kakšen ki je vredu, ampak glede na to koliko slabih izkušenj sem doživela, se raje ne vrnem več tja :)
Zadnjič spremenil Tamarra*, dne 24. Sep. 2008 9:21, skupaj popravljeno 1 krat.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 24. Sep. 2008 9:16

ups, dvakrat je poslalo :oops:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 24. Sep. 2008 18:02

Dokle jim boste nosili keš vas bojo jebali u glavo :wink: . Zdej mene ta država tretjega sveta sploh ne mika.
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 24. Sep. 2008 18:07

the big red machine napisal/-a:Dokle jim boste nosili keš vas bojo jebali u glavo :wink: .


se strinjam... js se čez hrvaško že par let samo že pelem... in to je to...
Uporabniški avatar
Smeška.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 22. 9. 2008
Kraj: KP - LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Smeška. » 27. Sep. 2008 1:11

Hrvatov ne obsojam.. Pač so malo pre-ponosen narod. Če komu kaj ne paše naj ne hodi tja.. Imamo tudi mi lepo morje.
PIKApolonica15
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 11. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PIKApolonica15 » 27. Sep. 2008 2:08

jbg; eni hrvati so glupi k noč; eni so čist vred. do slovencev znajo bit nesramni (spet ne vsi) in tud mi znamo bit mal žleht do njih.

Kar se pa tiče njihove politke: Mal so preponosni glede na to kaj majo, pa radi bi bli več kot so v resnici...

Takle mamo..
:wink:
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 28. Sep. 2008 1:57

PIKApolonica15 napisal/-a:jbg; eni hrvati so glupi k noč; eni so čist vred. do slovencev znajo bit nesramni (spet ne vsi) in tud mi znamo bit mal žleht do njih.

To lahko prevedemo kar v: Eni ljudje so glupi, eni čisto v redu. Narodnost in podobno nima pri tem nič. Vendar človeškemu bitju to nekako ne gre v glavo. Kjerkoli sem bila sem imela dobre in slabe izkušnje.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov