Romi - Ambrus

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 01. Jul. 2008 9:55

*purple* napisal/-a:
Ena svetla izjema. Sedaj dela z očetom, ki je privatnik pa imajo takšno hišo in okolico, da kar izstopa v tistem ciganskem naselju.


zapelji se po cesti dveh cesarjev, po cesti v gorice pa boš videla kakšne vile imajo romi in kakšni avti so parkirani pred hišami

In to ti ni nič sumljivo?!? Vidim, da nekaterim res ni čisto nič jasno, kaj vse Romi počnejo.. Poznam 1000 in eno zgodbo o njihovem načinu življenja. Če kdo pri nas fura kriminal, so to oni. Ta njihova 'ubogost' je ena velika krinka. Vsak ima za seboj big bossa, ki živi kot kralj in si polni svoje žepe na račun drugih. In te vile in avtomobili, ki jih omenjate, niso nič drugega, kot rezultat umazanih poslov in kriminala.
In purple, kdo pa je kradljivec, če ne oni??
Slišala sem zgodbo od neke starejše gospe, ki živi v njihovi bližini. Vsakodnevno k njej prihaja Romkinja in jo fehtari za denar. In če ji ga ne da, ima drug dan celo razdejanje po vrtu in na dvorišču. Ustrahujejo jo in izsiljujejo. 100x je že prijavila policiji - nič. Zakaj? Na nekem posestvu enega od teh big bossov je bilo opaziti visokega policijskega funkcionarja; pogovarjala sta se, se glasno smejala itd.. Vam kaj smrdi? Je kaj čudno, da ob neštetih prijavah sosedov situacija ostane nespremenjena??
Da ne govorim o onesnaževanju. Ja, tudi Slovenci odlagamo in svinjamo v naravi. Ampak 10m stran od lastne hiše pa nimamo smetišč. Tudi malo kdo se spomni, da bi kuril plastiko, gume, polivinil ipd.. Tega so sposobni samo Romi.
Nasilje nam je poznano. Če se jih folk boji, se jih z razlogom in ne zato, ker se najde samo par nasilnežev. V večini so nasilni!
Nehimo se sprenevedat! Spoštujem poštene, marljive, skrbne, in dobre ljudi, ne glede na to, kaj so, iz kje so itn.. Romi do zdaj zame niso pokazali prav nič od naštetega, vendar vse nasprotno.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 01. Jul. 2008 10:11

:respekt:

Vse, kar lahko rečem je to, da se totalno strinjam s SSarchy.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 01. Jul. 2008 14:28

Ciganom tako paše živet in jih nebomo spremenili pa, če jim damo vodovod, elektriko, smetnjake,....

To je isto kot da bi hotel spremeniti npr. muslimana. Neboš ga spremenil, ker je tako naučen in zna tako delat, ker je že generacije tako.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jul. 2008 10:22

oo ssarchy zdejle si pa tko nesramno posplošila vse da kr glava peče :roll:
kaj vse Romi počnejo.


Vsak ima za seboj big bossa,


In te vile in avtomobili, ki jih omenjate, niso nič drugega, kot rezultat umazanih poslov in kriminala.


In purple, kdo pa je kradljivec, če ne oni??


Tega so sposobni samo Romi.


Romi do zdaj zame niso pokazali prav nič



tazga posploševanja pa še ne :roll: Nimam niti kej za odgovarjat na take poste, kjer so VSI najslabši brez prave podlage niti ničesar drugega.
Po drugi strani pa tako, ni čudno da še tist ki ni nasilen postane nasilen, kdo pa zmore skos poslušat take budaleščine?
nehite posploševat že enkrat in si zapomnte da eden niso vsi in da vsi niso eden!

A slovenci so pa vsi pošteni in vse vile zrasejo na pošten način??LOL :lol: , nedvomno...
dJerry
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 2. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dJerry » 02. Jul. 2008 10:25

Slika
Zadnjič spremenil dJerry, dne 02. Jul. 2008 10:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 02. Jul. 2008 10:26

Hvala, purple, za tole analizo in razčlembo. Seveda si vzela vse izven konteksta, kot ponavadi.. Mi je prav vseeno, večina folka ve, kaj sem hotla povedat. Lp!
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jul. 2008 10:31

nevem kaj bi blo izven konteksta.Tko kot si napisala tko je razumljivo.
dJerry
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 2. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dJerry » 02. Jul. 2008 10:41

Pred zakonom smo vsi enaki. Tako da ko bojo telim ciganom napisal kazni kot se spodobi pa ko bo kdo kak davk plaču nej se pa oglašajo.
Do takrat pa pač nimajo pravice da težijo, recimo zdej uni na dolenskem hočejo zaston vodo in elektriko...
Res mi ni jasno zakaj zaboga mi mogl iz državnega proračuna ciganom plačevat stroške za hiše. :ertrink:
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 02. Jul. 2008 10:55

Purple, meni osebno je vseeno, kaj cigani počnejo in kako živijo, ampak meja tolerance je tam, ko vidiš, da cigani lahko zagrešijo kriminalna dejanja in jih nihče ne kaznuje. Njihove hiše so zgrajene brez gradbenega dovoljenja, pa jim nihče nič ne naredi. Če pa pošten Slovenec kosi travo v nedeljo, pa v nekaterih delih Slovenije že lahko pričakuje policijo na vratih.

V Prekmurju je zgodba drugačna, cigani imajo civilizirano življenje in vse je ok.

Ti stereotipi o ciganih(beri sporočilo od SSarchy) na dolenjskem so resnični in se z njo strinjam, ker so mi to zatrdili tudi nekateri, ki živijo blizu njih.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jul. 2008 15:14

jst se z obema strinjam.sam ta dejstva je treba predstavit naši državi, ker pač oni imajo očitne prvilegije.namesto da bi vse skupaj selekciral, v zapore strpali kriminalce, otroke odvzeli in jih izšolali, ostale pa nagonili delat in jim zmajšali socialne, jim pa rajš popuščajo.ne, en sistem je treba narest, ker to ni nič.
Ne rečem, da se ne strinjam, seveda se, ampak še zdaleč nebi metala vseh romov v isti koš in nebi trdila, da imajo vsi vile ker so si denarja nakradli.

so pa pokvarjeni cigani velik rpoblem naše male države.sam noben se ga ne loti s pravega kota.
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 03. Jul. 2008 14:04

Pa sej pomoje je jasno, da niso vsi isti. Samo v večini pa se pri njih pojavlja točno tak vzorec vedenja kot ga je opisala SSarchy. Veliko je pa tudi odvisno od pokrajine, kjer Romi živijo.
Sama ne živim v bližini Romov, ampak imam z njimi izkušnjo, saj vsakoletno prihajajo v naš romarski kraj.
Ko sem še delala v tej dejavnosti in so bili tudi oni kupci je bilo tako, da si moral zelo zelo gledati, da niso kaj ukradli. In ne, ni bilo tako, da sem jaz imela v glavi - oni pa itak kradejo - ampak smo jih že vse prevečkrat pri kraji zalotili. Otroci gledajo kako te bodo prinesli okoli in nagajajo iz golega užitka.


Se pa strinjam pri njih je problem vzgoja. V večini se starši itak ne ugovarjajo z njimi, meje niso postavljene, edina kazen je pa klofuta. Se spomnim, ko sem videla ene 3 leta starega otroka s pirom in cigareto v roki. Super :roll: .

Naj omenim še to, da ko so pri nas, se ne ozirajo kaj veliko na okolje. Smeti odlagajo kjer se jim pač zljubi, kampirajo v gozdovih kjer jih je mila volja. Sej pride policija in jih "izžene", delajo tudi policijske obhode. Vsaj toliko, da ni čisto razpuščeno vse.

Ponavlajm, ne govorim za vse Rome po celi Sloveniji do zadnjega člana te skupnosti :wink: , ampak po mojih izkušnjah, ki pa spet niso tako zelo zanemarljive.
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov