Rešitev problema pokojnin - daljša delovna doba žensk??

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Maj. 2010 11:13

ana27 napisal/-a:
ana27 napisal/-a:...Samo se žal velikokrat iskaže, da temu ni tako, in da še vedno precej več gospodinjskih del opravijo ženske. In spet bom rekla, da je prav tako, če je moški med tem časom na delu in služi denar, ne pa če je pred televizorjem ali pa v gostilni.



TO NI MOJA FILOZOFIJA, ampak filozofija tistih, ki jih jaz preziram.
Nimam otrok in delam včasih tudi po 12 ur.
Jaz pišem kako večina razmišlja in ne kaj mislim jaz!!!
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 17. Maj. 2010 13:37

jullia_ napisal/-a:
ana27 napisal/-a:
ana27 napisal/-a:...Samo se žal velikokrat iskaže, da temu ni tako, in da še vedno precej več gospodinjskih del opravijo ženske. In spet bom rekla, da je prav tako, če je moški med tem časom na delu in služi denar, ne pa če je pred televizorjem ali pa v gostilni.



TO NI MOJA FILOZOFIJA, ampak filozofija tistih, ki jih jaz preziram.
Nimam otrok in delam včasih tudi po 12 ur.
Jaz pišem kako večina razmišlja in ne kaj mislim jaz!!!


In??
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Maj. 2010 17:07

V prvem postu pišeš, da se ti zdi prav, da ženska doma opravi večino gospodinjskih del, če je moški medtem v službi in služi denarce. Torej tudi ti spadaš med tiste, ki razmišljajo tako, da je čisto v redu, če žena skrbi za dom in družino, mož pa nosi domov denar.
Kaj zdaj, a misliš tako, a ne misliš tako? Ker tvoja citirana posta si med seboj nasprotujeta. Najprej pišeš, da je tako prav, kasneje pa, da tako mislijo drugi ljudje, ki jih preziraš, ti pa ne.

V nadaljevanju pa kritiziraš to, da moški služijo več, čeprav je to povsem logična posledica tega, da ženska doma podpira 3 vogale (eventualno štiri), kar pomeni, da manj energije vloži v delo.
Lahko M in Ž opravljata isto delo na enakem delovnem mestu, ampak če bo ona vsak mesec 14 dni na bolniški, ker ravno otroka uvaja v vrtec in mali faše vse mogoče viroze, prehlade in vnetja ušes, je čisto jasno, da je on v službi vreden precej več, ker dejansko tudi naredi več. Ona je pa grobo rečeno v breme.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 20. Maj. 2010 13:52

^^ Ne jaz pišem kako razmišlja večina (da je ženska za štedilnik).
Sama pa odobravam to samo v tem primeru, da je moški odsoten zaradi službe. Kar obratno pomeni, če je ženska v službi, naj kuha moški. V primeru, da sta doma prisotna oba naj si delo delita.
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 20. Maj. 2010 21:14

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 23:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Maj. 2010 21:37

ana27 napisal/-a:^^ Ne jaz pišem kako razmišlja večina (da je ženska za štedilnik).
Sama pa odobravam to samo v tem primeru, da je moški odsoten zaradi službe. Kar obratno pomeni, če je ženska v službi, naj kuha moški. V primeru, da sta doma prisotna oba naj si delo delita.


OK. Ampak še vedno se pa lahko strinjaš z menoj, da je precej primerov, ko je moški v službi in ženska kuha, obratne situacije so pa nadvse redke. In posledično je logično, da so moški bolj zaželena in cenjena delovna sila, ker se domneva, da bodo v službo vložili več časa in energije.

Posplošujem, seveda. Ampak, ko na razgovor za službo prideta 25-letnika, fant in dekle, delodajalec v fantu vidi perspektivnega, vitalnega mladega delavca, v punci pa bodočo mamico, ki bo najprej na bolniški zaradi nosečnosti, potem na porodniški, nato se bo pa nekaj let ukvarjala z otroki, njihovimi boleznimi, prehrano, domačimi nalogami,... vmes pa v službo hodila.
In ko se nato (v veliko primerih, ne pa vedno) izkaže, da je situacija res takšna, moški zasluži več denarja, ker je firmi več vreden. Poleg tega tudi hitreje napreduje.
Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 20. Maj. 2010 22:23

Ne vem kaj bi povedala glede pokojnin.
Če primerjam starost moških in žensk v tujini ob upokojitvi, je starostna meja v Sloveniji veliko manjša. In mislim da je povsod da gredo ženske prej kot pa moški ( glede tega podatka nisem ziher).
Vprašanje je kakšno pokojnino dobijo Slovenski upokojenci in kakšno v tujini ??? :roll:
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 13:03

še vedno me zabava, kako nekatere ženske dajejo neke kvazi raziskave, da moški dobi višjo plačo, kot argument, da bi morale ženske manj delati...

najbolj smeh pri temu je gilh to, da nimate nižjih plač zard diskriminacije, ampak samo in zgolj zato, ker pač ste v podjetju manj donosne.

ne mešat slabo učinkovitost z diskriminacijo..

diskriminacija je prej to, da te zaposlijo v podjetju zgolj ker si ženska in morajo polniti kvote...

tko namreč dobesedno si zaposlen po spolu...

če pa ti v podjetju pokažeš znanje+koristnost podjetju je pa logično d zaposlen bil zato, ker si sposoben in boš posledično tudi bolje plačan...


Baje, da je več žensk z višjo stopnjo izobrazbe, pa imate kljub temu nižjo povprečno plačo po izobrazbi..

Tudi ta meritev razlike v plačilu po izobrazbi je totalen fail, ker ne morš ti realno primerjat ene tajnice z 7 stopnjo izobrazbe in računalničarja s 5 stopnjo.

res da bo imel računalničar nižjo stopnjo...ampak on bo programiral, kar je in težko in dobro plačano, tajnica bo pa občasno sprejemala klice in dobila zgolj par % nižjo plačo...mislim da je razlika očitna med njima in vendar bo ona za lažje delo imela skor isto plačilo.
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 13:13

sicer pa...moški smo dandanes diskriminirani na veliko področjih pa nobenmu ni mar..

jaz osebno sem dolgo časa se trudil dobiti preko štud. servisa delo v administraciji, vendar je bil v 80% pogoj d sem ženska in posledično nism dobil niti kontakta.

kot moški sem mogoče res imel prednost pri težjih fizičnih delih..ampak hvala lepa za tako prednost..sploh ker mam poškodovano roko.


prav tako vsako leto na tehničnih faxih razpišejo štipendije za ženske na področju znanosti.

pogoj za štipendijo je seveda ženski spol..

to je očitna spolna diskriminacija, vendar je dovoljeno ko se gre za ženske.

razpišite identičn sistem štipendij za moške na "ženskih faxih" pa boste videli kako hitro boste obtoženi spolne diskriminacije.

potem pa imate še kup takih malenkosti kot je to, da ženska dobi otroka avtomatsko na sodišču...

da imamo zgolj vstopnine za moške in bolj malo za ženske itd...:)

skratka...poanta je, da so argumenti feministk, da si zaslužite krajšo delovno dobo totalno mimo v sodobnm času.

nobenih realnih argumentov nimate.


kot izgovor dajete, da moški pride domov in sedi pred tv, medtm ko ve "delate".


res bi rad videl kateri od vas se to dejansko dogaja in niste to videle zgolj po tv(osebno vas obiščem in si ogledam to).

v primeru, da res podpirate same privilegije za ženske in nič pravic za moške...vam res privoščim, da dobite res takega sanjskega tipa kot ga opisujete...in živite v simbiozi ko on leži pred tv in pije pivo(stereotip), ve pa mu kuhate večerjo.
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 13:20

Pucca20 napisal/-a:Ne vem kaj bi povedala glede pokojnin.
Če primerjam starost moških in žensk v tujini ob upokojitvi, je starostna meja v Sloveniji veliko manjša. In mislim da je povsod da gredo ženske prej kot pa moški ( glede tega podatka nisem ziher).
Vprašanje je kakšno pokojnino dobijo Slovenski upokojenci in kakšno v tujini ??? :roll:


motiš se...v bolj razvitih država sta spola izenačena...in sicer je starost 65 let v takih državah za oba spola.

sploh pa so izenačeni predvsem v kaki ameriki itd, ker tam sploh nimajo teh dob primitivnih.

tam gre pokojniina po sistemu skladov in obresti..in ne po sistemu komunizma, ki ga imamo v naši državici..
Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 21. Maj. 2010 14:56

dodoman:
Napisala sem, da "nisem ziher", če nisi opazil. Predkradkim sem brala en članek v katerem je bilo navedenih veliko ev. držav in starosti pri katerih se lahko upokojijo M in Ž. Poudarila sem, da je starostna meja v Slo za M in Ž precej nizka v primerjavi z ostalimi državami.
Glede razlik med M in Ž sem pa še enkrat preverila, res je veliko držav ima izenačeno, še vendo pa jih ima precej različno. Tako da ima Slovenija možnost izbire.
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Maj. 2010 15:43

The official age of retirement, or the age at which women and men are entitled to draw a full retirement pension, is similar in most European countries, varying between 60 and 65 for women in nearly all countries and between 62 and 65 for men. However, the age at which women and men actually withdraw from the labour market into retirement varies much more markedly across Europe and in most cases is well below the official age.
Eurostat
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 16:11

punce...nehajte gledat podatke iz leta 2005..


evo tukaj malo lepš opisane razlike..

http://zlataleta.com/kdaj-se-upokojujej ... clanic-eu/

kot vidite na podanem linku je veliko naprednih držav kot je nemčija s sistemom: 65 moški in 65 ženske.

tam kjer vidite razliko 60 in 65 let pa je v planu izenačenje v roku 10 let.

je pa res da so to zgolj okvirne oblike, ker potem imajo ženske še eno trapasto prednost...

namreč ženskam se šteje delovna doba že pred 18. letom, moškim pa samo po 18.

plus obvezni vojaški rok se moškemu ne šteje, razen če doplača sedaj...
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 16:20

Odvisno od zavarovalne dobe se lahko v Sloveniji ženske upokojijo v starosti od 58 do 63 let, moški pa v starosti od 58 do 65 let.


ta del vidim ma napako..za ženske je 56 let in 4 mesece..
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 16:22

pucca20..in slovenija naj bo med bolj zaostalimi državami ane?

mater mate vi logiko...

slovenija naj spoka svojo rit vzporedno z nemčijo tko v plačah, kot pokojninskih dobah in še kje..

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov