proti novemu družinskemu zakoniku

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 04. Dec. 2009 11:54

^^ potem pa njej posreduj ta link ... :D
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 04. Dec. 2009 13:40

Sama sem mnenja proti, ampak samo zaradi okolice. Prepričana sem, da lahko istospolni par povsem v redu vzgaja otroka, vendar je še vedno okolica takšna, da bi se v veliki meri norčevala, dajala neprimerne opazke (ti imaš pa dve mami, si za to nenormalen in še kaj huje bi drezali itd) in podobno. Žal bi otrok nosil posledice... :(
Svet je takšen, kakršnega hočemo videti... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 04. Dec. 2009 14:06

Jaz najdem definitivno več PROTI argumentov kot argumentov ZA. :?
Zakaj oz. kateri so moji PROTI argumenti?

- si ne predstavljam, da bi lahko dva moška normalno vzgojila otroka, brez da bi le-ta imel kasneje kakšne travme oz. pomanjkanje NORMALNE starševske (t.j. ženska+moški) vzgoje in ljubezni

- ker obstaja možnost, da bo tudi otrok istospolno usmerjen in si ne predstavljam kako bo to vplivalo na kasnejše generacije oz. bodo v prevladi homoseksualni pari

- ker svet sploh Slovenija (še) ni dozorela takim stvarem in bi okolica otroka homoseksualnega para izobčila oz. ga ne bi obravnavali kot druge otroke

Enostavno se mi zdi, da gre ta svet v maloro, ne glede na to, koliko se jih zdaj ne bo strinjalo z mano. :wink:
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 04. Dec. 2009 14:21

Argumenti za (in odgovori na argumente proti) so:

-enakopravnost
-glede na to da je enakopravnost uzakonjena, o takih stvareh sploh ne bi smelo biti debate, ker imajo geji zakonsko pravico do tega, da so enako obravnavani kot vsi ostali, tudi na področju posvojitev otrok
-za heteroseksualne pare ni dokazano, da so boljši starši od gejevskih parov, temveč vsi vemo, da obstajajo tako zelo dobri, povprečni in zelo slabi heteroseksualni starši. Če je nekdo gej, to nima nobene povezave s tem, kakšen starš je
-če geji ne bi smeli imeti otrok zaradi pomanjkanja materinske/očetovske ljubezni, potem bi morali prepovedati otroke tudi staršem samohranilcem. Če imajo slednji lahko otroke, potem problem ni dovolj resen, da bi veljal kot tehten argument.
-gej se rodiš, ne postaneš, zato ni strahu, da bi otroci gejev postali geji (glede na to, da otroci heteroseksualcev niso vedno heteroseksualni)
-nuklearna družina že tako ali tako razpada (vse več ločitev, dosti parov se ne odloči za otroka), in je očitno, da ni več ustrezna. Tradicionalne vrednote grejo tudi počasi k vragu prav zaradi svoje tradicionalnosti, hkrati so pa omejene z določenimi predsodki, ki se ne skladajo več z moderno družbo
-če bi narava hotela, da imajo <vstavi>, bi ...

npr.: če bi narava hotela, da imajo neplodni pari otroke, ne bi bilo neplodnosti.
če bi narava hotela, da se vozimo z avti, bi nam namesto nog dala kolesa :D
če bi narava hotela, da imajo vse ženske take prsi, kot si jih želijo, potem bi jih take naredila in ne bi bilo potrebe po lepotnih operacijah
bla bla, praktično vsako stvar se da zvesti na protiargument temu 'če bi narava hotela' :)
-v vrtcu in šoli te zafrkavajo za čisto vsako stvar in če nisi otrok gejevskih staršev, te lahko čisto isto zafrkavajo kot pa če si, ker se nekaj že najde - če ni, se pa nardi. Ni treba, da imaš dve mamici, dovolj je, da imaš zobni aparat. Plus da bi se take otroke, tako kot otroke samohranilcev in ločenih staršev, verjetno malo bolj ščitilo. Pa tudi glede na število ločitev in samohranilcev so morali v šolah verjetno malo prilagoditi program, da ni več vprašanj v stilu 'kaj pa tvoj očka?' 'kaj pa tvoja mami?', ker bi bil odgovor 'je/ga nimam' verjetno prepogost
-če bodo otroka učitelji drugače obravnavali, bodo s tem kršili njegovo pravico do enakopravnosti in sem zelo prepričana, da bodo starši diskriminiranega otroka to prijavili. Glede na to, da je diskriminacija zelo resna obtožba, dvomim, da si bo kaka učiteljica upala, če si pa bo, pa verjetno ne bo več dolgo učila
-geji bodo za posvojitev otroka obravnavani po povsem enakih kriterijih kot 'normalni' pari, zato ni strahu, da bi kak manj sposoben gejevski par 'ukradel' otroka 'normalnemu' paru samo zato, ker je pač gejevski par.

Pisala sem skoz geji ker se mi ni dalo geji/lezbijke pisat, ampak ja, saj se vidi kaj sem hotela rečt. :)

A dobim jaz tudi oceno :D
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 04. Dec. 2009 14:28

^^
dobiš čebelico :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Dec. 2009 16:36

---
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Avg. 2010 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Dec. 2009 16:38

~NIA~ napisal/-a:no kaj pa argumenti za? da pol primirjam kaj bom mela (čeprov mi je prof. reku da so arg. proti super izbira :) )


Najti urtrezne argumente PROTI je ful problem, ker ti nasprotna stran samo vrže nazaj 14. člen ustave (načelo enakosti) ali zahteva raziskave, ki dokazujejo, da spol starša dejansko vpliva na kvaliteto vzgoje, pa boš mrzla. Vsaj jaz nobene ne poznam.

Na tvojem mestu bi se bolj osredotočila na to, da bodo otroci iz istospolnih družin stigmatizirani v družbi in da je potrebno gledati na njihove interese in jim omogočiti otroštvo brez stalnega podjebavanja, da imajo dva fotra.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Dec. 2009 19:00

:lol: kakšne glupe predmete pa imate to, da se take traparije "učite" :roll:

Kak je sploh namen tega, da to počnete?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
la HauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a la HauteCouture » 04. Dec. 2009 20:32

mogoče razvijanje retoričnih sposobnosti :D
Sol lucet omnibus.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 04. Dec. 2009 22:37

Zanimivo je, da vsi mislijo, da bo z veljavnostjo novega družinskega zakonika več homoseksualnih parov posvojilo otroke - kar pa sploh ni res. V Sloveniji je posvojitev praktično nemogoča - ker smo premajhni, zato se pari, ki ne morejo imeti otrok, odločijo za posvojitev iz tujine - trenutno so zelo aktualne posvojitve iz Ukrajine; homoseksualni pari pa posvajajo otroke iz držav, kjer jim je to dovoljeno - npr. iz ZDA. In nato nastane problem: položaj posvojenčka homoseksualnega para je pravno zelo neurejen; ker namreč homoseksualni par v Sloveniji ne more veljavno posvojiti otroka, nimata skupnih pravic (in obveznosti!!)do njega (ampak jih ima le eden od staršev) in obratno. To pomeni, da ta starš, kateremu niso priznane starševske pravice do otroka, nima pravice iti na bolniško, če otrok zboli, ne sme ga obiskovati v bolnišnici kot ožji svojec, med njima ne obstaja pravica dedovanja itd. Absurd. Drugi problem v praksi pa je tale: v primeru, da otroku umre mati, pa oče po njeni smrti zaživi z moškim, le-ta pod nobenim pogojem ne more otroka posvojiti - četudi bi otrok in partner to želela. Tako kljub otrokovi želji očetov partner ne more pridobiti pravnega položaja njegovega "očeta". Zato je družinski zakonik definitivno odlična rešitev, da bomo končno uredili neenakopraven položaj teh otrok v primerjavi z otroci iz klasičnih družin.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Dec. 2009 12:44

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Avg. 2010 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Dec. 2009 12:50

~NIA~ napisal/-a:
sposobnost retorike in argumentacije :lol: :roll: verjamem da na nižji slaščičarski niste še slišal za to


Excuse me? :lol:
Še vedno pravm da glup predmet- bite me!

In oceno dobiš na osnovi česa?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 05. Dec. 2009 14:19

*mala*, zakaj je glup predmet? Meni se zdi pomembno, da znaš argumentirati svoja stališča.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Dec. 2009 15:04

Eni to znamo brez tega predmeta na faksu :D

Ma ne vem, pa da sprašuješ na forumu argumente (kot da jih je tak težko preprosto iz glave vržt). Kako se pa sploh ocenjuje take predmete? Če bi imel čisto vsak po par dnevnem razmisleku identične argumente.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Dec. 2009 15:23

Naja* napisal/-a:Jaz najdem definitivno več PROTI argumentov kot argumentov ZA. :?
Zakaj oz. kateri so moji PROTI argumenti?

- si ne predstavljam, da bi lahko dva moška normalno vzgojila otroka, brez da bi le-ta imel kasneje kakšne travme oz. pomanjkanje NORMALNE starševske (t.j. ženska+moški) vzgoje in ljubezni

- ker obstaja možnost, da bo tudi otrok istospolno usmerjen in si ne predstavljam kako bo to vplivalo na kasnejše generacije oz. bodo v prevladi homoseksualni pari

Enostavno se mi zdi, da gre ta svet v maloro, ne glede na to, koliko se jih zdaj ne bo strinjalo z mano. :wink:


bulšit.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov