Protesti

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2012 22:43

Džeki napisal/-a:Slovenija ima po volji državljanov proporcionalen volilni sistem. To pomeni, da tista stranka, ki dobi največ glasov, ne sestavlja nujno koalicije.

Prosim nehajmo s floskulami, da ljudstvo ni volilo Janše. Ni Janša kriv, da Janković ni bil sposoben zlobirat koalicije. Kot relativni zmagovalec je imel možnost.


kakorkoli obrneš, ne ena ne druga opcija nista primerni za vodjo države. zgodile so se ogabne mučke, ki se dogajajo še naprej. zamenjat je potrebno celotno politično garnituro, pozabit na levo-desno, rdeče- belo in začet iskat konstruktivne načine vodenja države. trenutno se ne dogaja nič drugega kot konstantno metanje polen pod noge. meni se to zdi otročje in kaže na njih nesposobnost. dovolj časa so imeli, da so pokazali, da niso sposobni vodit države.

prav je, da protestiramo in da ne sprejmemo sranja s katerim nas pitajo. prav je da se take stvari zgodijo, da ljudje začnejo razmišljat kaj se dogaja, da začnejo razmišljatt o političnih opcijah in da se zbudimo iz apatije.
3/4 mojih vrstnikov sploh voli ne. nikogar ne zanima politika, zgublja se čut za sočloveka. dokler mi wi-fi dela, mi je vseeno kaj se z drugimi dogaja, princip.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 01. Dec. 2012 22:44

schjora napisal/-a:
Dej povej mi, kam pride en normalen človek brez vez, ki kandidira na volitvah? V parlament ni prišel še nihče.

Drugače pa, trenutno stanje je posledica vseh dvajsetih let, ko ste/smo gledali iste obraze. Ni to samo od zadnjih volitev dalje.



Sploh ni res, da so skoz iste face v parlamentu. Daleč od tega.

Je pa tako, da se večini folka ne da gužvat v strankah in se grebst. In potem pač pridejo not tisti, ki se jim to da.

Če bi rada postala poslanka, se za začetek včlani v stranko. Nato pa se grebi za pozicijo znotraj nje.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 01. Dec. 2012 22:57

Jaz se res ne vidim v politiki. Bi pa rada imela na izbiro eno kvalitetno opcijo ob naslednjih volitvah, samo to.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Dec. 2012 23:30

to bi vsi radi imeli.... :lol: :lol: :lol:
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 02. Dec. 2012 1:36

Žal imamo na izbiro samo te, ki se vidijo v politiki.

Idealisti, ki se ne vidite v politiki, pač nikoli ne boste realna izbira.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 02. Dec. 2012 11:34

mislim kir bulšit mi je to, da če hočem boljšo državo da naj sama kandidiram pa jo naredim boljšo!? kaj a če ne mislim kandidirat, niti nisem sposobna izvest te naloge še ne pomeni, da moram biti tiho in gledat kako se dogajajo napake.

in ne, ne rabiš takoj nove vlade. belgijci so par let preživeli s tehnično. medtem se pa naj folk prebudi in ugotovi da dejansko lahko vpliva na stvari, alternativa pa opogumi in kandidira.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Dec. 2012 17:40

tud če se najde kakšen z dejansko dobrimi nameni, pa če dejansko bo izvoljen, ga bojo potolkli da se bo skril al pa pospravil. vse to kontrolira cela mreža, cela EU, amerika, itd.
da bi zares naredil nekaj, bi se moral vsi ljudje iz cele Evrope organizirat in se upret, ne koračit s tablami in tulit "gotof si" ampak dejansko neki storit. upret se, in to močno in vztrajno, sicer oni od zgoraj vse upore zatrejo - itak nas majo pogruntane 10 potez vnaprej.
hej norci :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Dec. 2012 17:56

islandija je lep primer, kako se da stvari spremenit. če bomo razmišljali samo o tem, kako je situacija brezizhodna in kako se itak nič ne bo spremenilo, se pač nič ne bo spremenilo.

malo se bomo mogli zbudit in riti zmigat. začet razmišljat tudi o pozitivnih opcijah in argumentih ZA.

najlažje je doma sedet pa po jutubu iskat filmčke o teorijah zarote.

kakšnega župana ima reykjavik si lahko pogledate tu: http://messynessychic.com/2012/11/28/me ... the-world/

mimogrede, ljubljanski protesti niso bili niti pol tako grozni kot jih mediji prikazujejo. ampak to je valda vsem jasno?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Dec. 2012 20:42

floribunda napisal/-a:najlažje je doma sedet pa po jutubu iskat filmčke o teorijah zarote.


še lažje pa se it nekam dret in mislit da se bo vse spremenil :D

poglej vse te proteste, povsod, ki trajajo leta. spremenilo se ni pa NIČ. razen tega da ima smetana še več premoženja navadni ljudje pa vedno manj.

pozabite na spremembe, dokler smo v EU in nam zahod diktira celotno ekonomijo. in to ni nobena teorija zarote ampak čista resnica. kdor pa misli da ni pa prosim da razloži, ZAKAJ ;)
hej norci :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Dec. 2012 21:20

islandci so protestirali pol leta preden so končno zrušli vlado.

dej si poglej malo zgodovinske učbenike. kako so nastale revolucije...

sicer pa? kakšna je tvoja rešitev za državo? glede na to, da se preživljate s 700€ bi mogu prekleto premislit o tem kaj je v tej državi prav in kaj narobe.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Dec. 2012 22:34

Islandiji nobena unija ne diktira in imajo dejansko samostojnost. še več samozadostnosti jim daje to da so sami od sebe odvisni glede na to da živijo tam v pm. zato majo vsaj mal miru. druga stvar pa je mentaliteta, ki je s tipičnim slovenčkom niti primerjat ne moreš. ne more ljudstvo ki niti enga mirnega protesta ne zna v miru speljat vodit svoje države. ne more pa amen.

kaj se je v zgodovini dogajalo nima veze ker je situacija čisto drugačna kot je včasih bila. tukaj ne moremo kmetje z vilami klati plemičev. tukaj maš tehnologijo, tajne službe ki imajo dostop do vsega in kontrolirajo vse možno. tega včasih ni bilo. včasih je bila glavna vojska, danes je največja moč prepričevanje in hitrost informacij.

če bo ta naša revolucija dejansko uspela, je bil to njihov plan in šele po 20 letih bomo ugotovil kako so nas (spet) zajebal, tako kot danes vemo kako nas je kapitalizem zajebal. vsak upor ki bo pa dejansko nevaren zanje ga bojo zatrl v hipu. to je svetovna elita, ki ima tako moč ki si jo mi niti predstavljat ne moremo. enostavno vse lahko počnejo z nami.

države, ki so jim zdaj pobili diktatorje, in se zdaj prebivalstvo veseli kako so "svobodni", bojo čez 20 let na istem kot mi. ovčke ki kupujejo kitajsko robo zahodnih znamk. in tako kot mi se bojo jokal kako se jim gospodarstvo sesuva, ni več služb in da so odvisni od višjih rib.

da bi komu dejansko uspel iz tega prit bi morala bit popolna organizacija proti temu globalnih razsežnosti kjer bi bili vsi popolnoma predani in zvesti temu. kar pa je skor nemogoče s takim užitkarskim egoističnim prebivalstvom kot je danes. postali smo in ostali bomo njihove ovčke.

rešitev za našo državo? samostojnost in samozadostnost. kot švica. brez rib ki nam skozi prste gledajo, brez odprtih mej da se vse prešverca skozi. in prebivalstvo ki bo razumelo da je to treba sprejet. to je predpogoj, za naprej pa sploh ne razmišljam, ker nam niti do tega en bo uspelo prit.

emm, mi ZAPRAVIMO 700€ na mesec. prihodek je večji :D plus, dodatni stroški za nepremičnine ki nam spet dajejo nek prihodek, itd, itd.. v glavnem, bajta kjer živimo, naš lajf, naš luksuz stane okol 700 na mesec, ja :) problemov pa nimamo zato ker mamo vedno dovolj rezerve, je red in ni dolgov, ni izgub. in ne skrbi :)
hej norci :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Dec. 2012 23:04

slovenc79 napisal/-a:to je predpogoj, za naprej pa sploh ne razmišljam, ker nam niti do tega en bo uspelo prit.


moreš razmišljat! :schlaumeier:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Dec. 2012 23:14

no, uglavnem ko bi prišli nezemljani bi jim rekli da 391.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 03. Dec. 2012 6:09

slovenc79 napisal/-a:
emm, mi ZAPRAVIMO 700€ na mesec. prihodek je večji :D plus, dodatni stroški za nepremičnine ki nam spet dajejo nek prihodek, itd, itd.. v glavnem, bajta kjer živimo, naš lajf, naš luksuz stane okol 700 na mesec, ja :) problemov pa nimamo zato ker mamo vedno dovolj rezerve, je red in ni dolgov, ni izgub. in ne skrbi :)


čakaj slovenc ko punco dobiš, se bodo stroški drastično povečali! :D :D :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Dec. 2012 14:09

kolk vas je slo vceraj kej na volitve?

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov