Pretres krščanstva - našli Jezusove ostanke

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 04. Mar. 2007 2:47

Kakšen larifari se vse spomnejo
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
**polly**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 26. 2. 2007
Kraj: nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a **polly** » 05. Mar. 2007 13:39

Men je pa glede tega vseeno :)
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 05. Mar. 2007 23:23

še ena izmišljotina :roll:
drgač mi je pa itk usen tud če bi blo res kej na tem...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 05. Mar. 2007 23:53

Izmišljotina ali ne...če bodo vse skupaj dobro prikazali in podkrepili z "navideznimi" dokazi, lahko mnoge ljudi prepričajo,d a so res kaj našli. odličen primer je DaVinčijeva šifra, ki je zamajala temelj cerkve.

Za tiste, ki se sprašujete s čim bodo primerjal DNK (DNA): Že nekaj časa nazaj naj bi našli tudi tako imenovani Torintski prt (v katerega naj bi bil zavit, ko so ga položili v grobnico).
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 06. Mar. 2007 6:55

:roll:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 06. Mar. 2007 9:34

Po DaVinchijevi šifri je nastala pravcata poplava alternativnih mnenj o jezusu ipd. Je šel v Indijo, ga sploh ni blio, ženska apostol... Men je všeč, da so odprte vse možnosti, sama pa itak ne verjamem, ker je že preveč izbire in se ne morem odločit :)

Sem pa prepričana, da če bi obstajala kakšna možnost, ki bi lahko zamajala krščanstvo, da bi rkc zadevo zradiral in ostanke radiranja skrbno pometel v katakombe :D
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 06. Mar. 2007 15:04

marateja napisal/-a:odličen primer je DaVinčijeva šifra, ki je zamajala temelj cerkve.

DaVincijeva šifra ni zamajala ničesar. Cerkev je še vedno enako vplivna kot je bla pred objavo te knjige. Pač nekaj ljudi več se je zamislilo v kaj verjamejo sami oz. ljudje okoli njih in nastalo je nekaj novih teorij.
Zdaj pa kar dalje po starih poteh. Ta knjiga itq ničesar ne dokazuje, trdni dokazi pa so/bi bli nujni, da bi se karkoli premaknilo v mišljenju milijonov ljudi.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 06. Mar. 2007 22:18

marateja napisal/-a:odličen primer je DaVinčijeva šifra, ki je zamajala temelj cerkve.


dan brown sam je rekel, da gre za fikcijo. knjiga je zgolj vzbudila nekaj več zanimanja za turistične obiske rima in pariza ter dala določenim medijem možnost objavljanja "senzacionalnih" člankov.
temelj cerkve pa dosti bolj majejo razne pedofilske afere ipd, kot pa en povprečno kvaliteten roman, ki je poleg tega le povzetek teorije, ki kroži že desetletja.
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 06. Mar. 2007 23:50

Bullshit vse skupi... Krščanska vera je v osnovi zgrajena na lepih vrednotah in Jezus je bil pač dober zgled za vse... sploh ni več pomembno, a najdejo ostanke al ne... ni fore.
Pretiravanje, v eno smer ateisti in v drugo verski fanatiki. Ne vem, kdo je bl preplašen in "ogrožen"... Nesamozavest serijsko...
Cerkev, kot institucija je pa itak (žal) čist neki druzga kot nauk in vera... Če jemlješ vsako posebej je še najbl zdravo, po moje.
Uporabniški avatar
Drama Queen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 5. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Drama Queen » 01. Apr. 2007 19:44

Verjetno bi koristilo samo zgodovini oziroma raziskovanju jezusa kot zgodovinske osebe...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 01. Apr. 2007 22:27

jta.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 04. Apr. 2007 22:32

Bulma napisal/-a:Jaz tega ne verjamem-že od nekdaj ne verjamem sploh v obstoj Jezusa itd. Če pa že ...se mi pa različica Dana Browna zid bolj dobra :D



samo en komentar... obstoj jezusa je dokazan. To je bil človek, ki je dejansko živel. Bil je aramejec, tesar, zeliščar ...

lahko pa rečeš, da ne verjameš, da je bil jezus res božji sin (da ne verjameš v njegove čudeže, vstajenje itd.) oz. še bolj primerno - da ne verjameš v boga.
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 13. Maj. 2007 22:33

No ja, ni sicer čist isto BOG pa JEZUS... da ne bo kdo, ki tega ne pozna, zdej zmeden :D
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 02. Jun. 2007 21:17

Spodbijanje verskih dejstev se mi zdi grdo. Zakaj ljudem preprosto ne pustijo verovati? Sama sem osem let hodila k verouku in sem še zdaj verna, čeprav ne obiskujem crkve. Vsega, kar piše v Svetem pismu ni potrebno jemati dobesedno. V prenesenem pomenu nam pa sporoča precej koristnega. Poleg vsega pa vera ljudem vliva upanje v res težkih trenutkih.
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 03. Jun. 2007 0:34

^^ tako ali pa tako pa vemo, da Stara zaveza ne temelji na resničnih in preverljivih dogodkih. Npr. Adam in Eva, Noe z njegovo barko, rešitev iz Egiptovskega suženjstva in opreklanem morju,...

Ni se treba obešat na vsako vejico, ki je zapisana. Res je to, da je to pač knjiga, ki jo vsak interpretira po svoje.
Drugače pa ja. BOG in JEZUS nista eno in ista oseba.
My dreams are my reality...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov