prepoved kajenja tudi v Sloveniji?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved kajenja?

da
239
69%
ne
107
31%
Skupaj glasov : 346

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 24. Okt. 2007 12:58

men je res fajn ta zakon, ko pridem iz diskača mi ni treba takoj las umit, dat prat oblačil.. sam kjer delam je pa šef reku da tam pa lahko kadimo in pač enepar folka kr kadi notr.. js sm rekla da ne dam tud centa ne če pride inšpekcija :roll:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Okt. 2007 13:02

ne zgovarjamo se na hujše zadeve, ampak samo povemo da obstajajo velik hujše zadeve, glede na to kako nekateri govorite da boste vsi pomrl zarad pasivnega kajenja :wink:
drgač se pa lahko na 80% zakonov v naši državi sam poščijem.sprejemajo vse druge bedarije, razen tistga k je treba ne!

S kebrovim zakonom se jst nekak tud nisem strinjala, ker po pravic povedan mi ni čist nč logičen.po devrti uri nč alkohola v štcunah, jah kurc, ga gre pa folk ob pol devetih kupt.brezveze potrošen denar za take neumne zakone.in tega zakona se pa itak zlo zlo malo gostincev drži.mogoče s točenjem alkohola pred deseto ampak točenje mladoletnim in pijanim, pa nihče ne upošteva.men so pa neglede na to kok sm bla pijana, še evdno stočl alkohol+ to da me nikoli nikjer noben ni prašal če mam mogoče pa že preveč :wink:
dejstvo je da naša država ne zna sprejemat zakonov :)
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 24. Okt. 2007 13:07

^^Prej bi rekla, da je dejstvo, da se jih ljudje ne znajo držati.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 24. Okt. 2007 16:00

Racman napisal/-a:Za primer vam lahko dam Kebrov zakon. Ko je bil ta sprejet, ste se vsi zgražali, kako kajenje bolj škoduje zdravju kot pa alkohol, in oh in sploh. Zdaj ko je sprejet ta zakon o kajenju, pa spet vsi govorite, kako alkohol še bolj škodi zdravju in kako bi to tudi moralo biti prepovedano, če so že prepovedali kajenje v notranjih prostorih. Če se boste zgražali tako naprej, se bo čez par let mogoče to res zgodilo, a takrat boste spet navajali, kako so čiki škodljivejši....... :wink: Že cel cajt vam skušam to dopovedat..

ja model, zarad zgražanja na cosmoforumu se ponavadi razveljavljajo zakoni. kdo pa sploh tukaj primerja alkohol s čiki? dokler alkohol ne bo tolk hlapljiv, da zarad moje džusvodke ne bo pijanih še 5 ljudi okrog mene, tega ne moreš primerjat.

in ja, ta zakon pač ni v redu zastavljen. men je sicer superfajn, da mi obleke dejansko dišijo še po parfumu ko pridem domov, se mi pa zdi da čist preveč ignorira kadilce. bi se dal na kakšen drugačen način poskrbet za zdravje nekadilcev, kot pa da se kadilce ven pošilja.

in preden karkoli rečeš o s a r k a z m u, najprej preveri v SSKJju kaj to sploh je :roll:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Okt. 2007 19:36

kr.ena napisal/-a:Pri nas še ni tako hudo
Zaenkrat ... :D


alah akbar!

kiri debilizmi.....
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Okt. 2007 7:32

Men gre pa zadnje čase pošteno na k****, da vedno, ko grem s kom na kavo "moram" jest NEKADILKA zunaj sedet. Pa sej nimam nič proti, če kdo zraven mene kadi in, če nebi bil mraz sam halo v takem se pa res ne mislim zunaj trest in sem prov rekla fuck off, če bo kdo hotel it z mano na kavo bomo lepo notr na toplem, če ne me pa sploh ni treba klicat za kavo :P , pol spomlad se bomo pa lahko spet kej zmenl.

Pa ok, sej, če greš z eno osebo na kavo se še da zment, sam, če pa recimo 3 kadijo in eden ne pol pač zvisim :?
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 25. Okt. 2007 7:47

MIGRENA napisal/-a:Men gre pa zadnje čase pošteno na k****, da vedno, ko grem s kom na kavo "moram" jest NEKADILKA zunaj sedet.


Jaz imam isto težavo. In gremo žurat za vikend, pa moram zunaj zmrzovat. Ker vsi moji kolegi+kolegice kadijo :motz: Oni imajo vsaj razlog tam zunaj zmrzovat, jaz pa ne! Samo ok. To pa ne pomeni da zdaj ne bom več hodila nikamor :D
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 25. Okt. 2007 8:05

Jaz sem pa imela v soboto tako "sreco", da sem v Slov. Bistrici naletela s prijateljicami ravno na tak lokal, kjer niso tocno vedeli, kaj naj bi ta kadilski protest pomenil in so vsem dovolili kadit. Da ne omenjam veselja mojih dveh prijateljic. Ampak sem bila po eni strani tudi jaz vesela, ker drugace sta ze imeli plane kako bomo sli vsake toliko ven, da bosta oni dve kadili.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 27. Okt. 2007 12:38

^^ :D :D :D
Imajo srečo, če niso imeli ''uradnega obiska''.
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 27. Okt. 2007 15:03

Lahko pišeš cele romane tle ampak Turk je bil strahopetec in pika ( zato sploh ni čudno da je v diplomaciji :roll: ).
lamarka26
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 28. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lamarka26 » 28. Okt. 2007 20:45

Pregledala sem teme kajenja in ker je se ta najbolj aktualna me nekaj zanima. Forum na cosmopolitanu sem vedno samo prebirala zdaj pa potrebujem pomoč... Zdaj ko je prisel ta protikadilski zakon ven, sem mislila o kako fajn, zdaj bom pa prenehala kaditi, super... Na zalost ni tako. Zdi se mi, da se bolj kadim :( Pa tako rada bi nehala. Mi lahko svetujete kako pa kaj? Kaj naj bolj pomaga? Ima kdo izkusnje slucanjo s temi oblizi ali kaj podobnega...

Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 28. Okt. 2007 20:49

^^Obstaja tema o kajenju, žal ti pa ne morem pomagat ker ne kadim.
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
lamarka26
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 28. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lamarka26 » 28. Okt. 2007 20:55

barby* napisal/-a:^^Obstaja tema o kajenju, žal ti pa ne morem pomagat ker ne kadim.


Ok,hvala
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 28. Okt. 2007 22:17

OZ.da se popravim, redko(skoraj) nikoli ne kadim, tiso malo pa ko se mi ne splača odpovedat, tko da me ta kadilski zakon ne moti. Je pa res zdaj mal smotan tist vonj po švicu, ki se ga prej ni preveč vohalo sam me pa vsaj oči ne pečejo. Sem pa slišala, da majo od 1. oktobra tak zakon tud v Nemčiji in so kadilci ogorčeni in zganjajo ene "taprave proteste" :D
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 30. Okt. 2007 10:59

Zdaj so gostilne začele delati privat prostore in jim tja nosijo pijačo, da lahko ljudje kadijo :twisted:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov