Postopno ukinjanje študentskih bonov

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Se strinjate z vladnim predlogom?

Da
2
6%
Ne
29
94%
Ne vem, me ne zanima
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 31

Matel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Matel » 15. Jul. 2006 16:01

Subvencioniranje študentske prehrane naj bi bilo skladno z osnutkom novele področnega zakona omejeno na čas študijskih dejavnosti.

Na bone bo v primeru sprejetja sprememb mogoče jesti v času študijskih dejavnosti. Pri obrokih med vikendi bo potrebna predložitev posebnega potrdila, poleti in med zimskimi počitnicami pa naj subvencioniranja ne bi bilo. Predlog sprememb zakona o subvencioniranju študentske prehrane odmere subvencije ne veže več na 75-odstotni delež regresa za prehrano delavcev (553 SIT na obrok), pač pa jo usklajuje s 47,5-odstotnim deležem minimalne plače (582 SIT).

Prioritetni pogoj pri izboru ponudnikov prehrane - trenutno jo ponuja okoli 320 gostinskih obratov - bo odslej tudi bližina študentskih institucij.

Podatki za obdobje od leta 2000 do 2005 pokažejo, da se je število študentov, koristnikov subvencionirane študentske prehrane iz 23.370 povečalo na 42.153 povprečno mesečno, število vnovčenih bonov pa je naraslo iz 3,711.696 na 5,547.994 letno. Proračunska sredstva za ta namen so v navedenem obdobju narasla od 1.570.376.984 SIT na 3.003.690.363 SIT. Povprečni znesek subvencije za en obrok se je dvignil iz 419 SIT v letu 2000 na 543 SIT v letu 2006.

vir: rtvslo.si
---------------------------------------------
Naša vlada še nadalje zmanjšuje pravice socialno bolj ogroženim skupinam. Medtem, ko se lahko sami mastijo v subvencionirani menzi v parlamentu in pijejo pijače po izredno nizkih cenah, nam študentom želijo to pravico onemogočiti. Zadnja poteza kaže, da so se študntje, ki so verjeli vladnim obljubam ušteli.

Kaj vi porečete na to? Ste za predlagane novele?
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 15. Jul. 2006 16:32

lej, lej, zgleda da mi2 na isti faks hodiva :razz:

ja sj pravim, to je pač nov program študentskega hujšanja.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 15. Jul. 2006 17:51

Glede na zgoraj napisano, se mi zdi to cist ql.
Matel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Matel » 15. Jul. 2006 22:31

Kaj se ti zdi čist kul?
Uporabniški avatar
Ewchk
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 721
Na forumu od: 24. 7. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewchk » 16. Jul. 2006 11:00

Js kot študentka se seveda ne strinjam. Čeprow če bo tko, se pr men ne bo poznal, ker sem iz Lj in študiram in živim doma. Ampak je fajn 1x na teden al pa kej it na bon jest. Mislm da bi tut za vikende boni še zmer mogl bit. Da med počitncami ne bi blo... Hm... Sej pravm pr men se to ne bo poznal, ampak pri večini študentov pa mislm da se bo. Nej pustijo vse tko kokr je. Če že, nej izrednim študentom skenslajo kej. Ns redne nej pr mer pustijo! :)
Če nisi del rešitve, si del problema.
Uporabniški avatar
×mishy×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 19. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ×mishy× » 16. Jul. 2006 13:18

Seveda se ne strinjam !! tako poceni pa res ne moreš nikjer jest :wink: pa tako kot je naj velja za redne in izredne! vsi smo študentje.... :roll:
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 16. Jul. 2006 13:31

ma meni to odgovarja. itak med počitnicami ne jem nič na bone, jem rajš doma... še med študijem bol malo..
verjamm pa, da je za nekatere to zlo bad... :roll:
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 17. Jul. 2006 12:17

Men se zdi čist pravilno, da se med vikendi in počitnicami ne je na bone. In sem študentka. :P
Uporabniški avatar
Erinija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 1. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Erinija » 17. Jul. 2006 12:29

Jaz pa mislim, da bi morali malo bolj zavzeto preverjati, če je tisti, ki je na bone res študent in kaj vse se z njimi plačuje in ne toliko kdaj se prehranjuje!!
...girls just wanna have fun...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Jul. 2006 13:40

Ewchk napisal/-a:. Če že, nej izrednim študentom skenslajo kej. Ns redne nej pr mer pustijo! :)


glede na to, da izredni študentje plačujejo šolnino od petsto pa do miljona tolarjev, bi jst rajš rednim kej ukinla kot pa izrednim..!!
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 18. Jul. 2006 6:06

*purple bitch* napisal/-a:
Ewchk napisal/-a:. Če že, nej izrednim študentom skenslajo kej. Ns redne nej pr mer pustijo! :)


glede na to, da izredni študentje plačujejo šolnino od petsto pa do miljona tolarjev, bi jst rajš rednim kej ukinla kot pa izrednim..!!


bravo! redni bi radi vse na pladnju imeli prinešen pa seveda ZASTONJ!!!!!!!! norci
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 18. Jul. 2006 7:13

Applebitecc napisal/-a:Men se zdi čist pravilno, da se med vikendi in počitnicami ne je na bone. In sem študentka. :P


kaj pa tisti študentje, ki ne grejo domov čez vikend? ali pa imajo med 'počitnicami' izpite?
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 18. Jul. 2006 7:40

Ewchk napisal/-a:Js kot študentka se seveda ne strinjam. Čeprow če bo tko, se pr men ne bo poznal, ker sem iz Lj in študiram in živim doma. Ampak je fajn 1x na teden al pa kej it na bon jest. Mislm da bi tut za vikende boni še zmer mogl bit. Da med počitncami ne bi blo... Hm... Sej pravm pr men se to ne bo poznal, ampak pri večini študentov pa mislm da se bo. Nej pustijo vse tko kokr je. Če že, nej izrednim študentom skenslajo kej. Ns redne nej pr mer pustijo! :)


Sorči sam tebi verjetno starši financirajo študij, meni ga pa ne. Sama si moram plačevat šolnino, in zraven še redno delati. Že tako ali tako nimam nobenih bonitet. REcimo prehrana na bone pri meni ne prie v poštev, prav tako prevozi, nobenih študentskih ugodnosti nimam! Ti pa imaš vse. Tako, da ne mi s takimi!
Ja takim kot si ti bi ukinila VSE! Tistim,ki pa ki npr. iz Velenja in študirajo v Ljubljani, pa bi subvencionirala skoraj da vse, razen prevoza. Takim kot si ti, pa ne, ker ste itak še doma in vam več ali manj študij financirajo starši!
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Mea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 18. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mea » 19. Jul. 2006 5:59

Ne razumem v čem je fora, na mesec dobiš cca. 20 bonov, toliko kolikor dni v mesecu je pač faks in kaj jih briga če ti v torek ješ pri stari mami, pa greš namest tega jest v soboto na študentski bon. Ne razumem.
Med počitnicami razumem, da hočejo ukinit, čeprav je takrat študent še vedno lačen in predvsem je še vedno študent!
Zabulja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 1. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Zabulja » 01. Avg. 2006 16:56

Sorči sam tebi verjetno starši financirajo študij, meni ga pa ne. Sama si moram plačevat šolnino, in zraven še redno delati. Že tako ali tako nimam nobenih bonitet. REcimo prehrana na bone pri meni ne prie v poštev, prav tako prevozi, nobenih študentskih ugodnosti nimam! Ti pa imaš vse. Tako, da ne mi s takimi!
Ja takim kot si ti bi ukinila VSE! Tistim,ki pa ki npr. iz Velenja in študirajo v Ljubljani, pa bi subvencionirala skoraj da vse, razen prevoza. Takim kot si ti, pa ne, ker ste itak še doma in vam več ali manj študij financirajo starši![/quote]

še dobro punce, da ne odločate o vladni politike, ker s takim odnosom tam nimate kaj iskati.

Se pravi je zdaj vrednota denar in se gleda na to kdo več plača več dobi? Dejte no.....

Je kera pomislila, da si redni študentje ne morejo privoščiti študija in ravno tako delajo zato, da preživijol. Poleg tega na večini fakultet opravijo veliko več študijskih obveznosti kot izredni, da ne omenimo da nimajo tako prilagojenega urnika, ampak morajo na veliko dlje časa preživeti na faksu.

Na koncu pa sta enako vredni diplomi obeh, tako izrednega, ki je opravil pol manj seminarskih in ostalih dodatnizh obveznosti, kot diploma rednega.

Malo premisleka prosim....ni vse po sistemu - če moja rit pri tem ne trpi, je pa vse o.kk

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov