Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Feb. 2009 21:31

zato bom pa šel delat magisterij! :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Feb. 2009 21:41

vso srečo :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Feb. 2009 21:46

lubica, znanje vodi naprej, ne sreča!

ampak ti tega itak ne moreš vedeti, ker še srednje šole nisi spacala skupaj.... :roll:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Feb. 2009 21:54

:lol: in, kaj te moti?jst se mam čist fajn :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Feb. 2009 22:02

se čisto strinjam! smo se pred leti pogovarjali o debilih, kako so oni bogi in smo ugotovili, da se oni sploh ne zavedajo svoje debilnosti ter da uživajo v svojem svetu.

tako da se tokrat povsem strinjam s tabo! končno, kajne? :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Feb. 2009 22:04

res ja, končno.useno je bolje biti dibil, kot pa gregor :lol:
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 27. Feb. 2009 10:00

Pa pejta vidva na kofe pa se skregejta nooo. :D
Smetita po forumu in potem je bedno brat... :P :P
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 27. Feb. 2009 10:11

NACI!

Matr no, a morta v vsaki temi??? Jochie, mal se zadrž, lepo prosm, prpl, ti pa ne odgovarjej na provokacije oz. kot ti velikrat rečeš, za to obstaja določen gumbek, ki te poveže na zasebna sporočila. Bedno vaju je povsod brat, resno. Ko bi saj kej pametnga povedala, tko se pa jebeta v glavo nonstop. Mir dejta al pa res pejta na kavo pa se tm zmenta, kar se mata za zment. Aaaaa :evil:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 10. Jun. 2009 11:56

UG84 napisal/-a:Zato gre meni tako na živce ko kdo začne tulit, da nismo socialna država. OK, res nismo Finska, ampak kje po Evropi pa greš ti lahko na 12+ mesecev plačanega porodniškega dopusta? Delaš preko študenta in dobro zaslužiš - neobdavčeno če razbiješ napotnice? Ješ ceneje? Študiraš dobesedno v nedogled?

Res bi se dalo še veliko popravit, ampka roko na srce, ne gre nam tako slabo...

deloma se strinjam oz. vem, da si hotela povedat, da nam ni tako slabo in se strinjam, ampak je pa vse skupaj pri nas pretirano.
delo na študentsko napotnico je plus, ko in samo ko si študent. potem, ko diplomiraš, vidiš, da večino dela odžirajo študentje; torej namesto, da bi ti dobila službo, ki si diplomirala, jo bo dobil en študent in delal tam namesto tebe po 8 ur na dan. s tem si bo sicer pridobil izkušnje, ampak večinoma te izkušnje za delodajalce ne bodo zanimive, saj delo preko študenta ne velja za pravo delo. takega dela, kot ga poznamo pri nas, v drugih državah ni. s takim delom veliko prišparajo predvsem firme, na veliko pa služijo tudi študentski servisi.
problem je tudi v zlorabah napotnic, ker se to še vedno da delat in ker inšpekcija ne preverja dovolj, da bi odkrila kršitelje.
da ne bo pomote-tudi jaz sem ves čas študenta delala in je normalno, da se potem vsak zbuni, ko omenim, da bi bilo treba študentske servise ukinit, ampak to bi bila res najboljša ideja. obstajajo druge alternative, s katerimi bi država dobila več denarja.
mlad človek bi moral komaj čakati, da bo diplomiral in se po hitrem postopku po diplomi zaposliti, ne pa da imaš diplomo že skoraj napisano, pa si vseeno podaljšaš študenta, ker si ga pač lahko in ker potem ni straha, da boš ostal brez službe, saj vsi vemo, da službo preko študenta dobiš čez noč.

to, da ješ ceneje, je tudi deloma res, ampak boni so vsako leto dražji in pri nas nimamo takoimenovanih študentskih menz oz. jih je zelo malo. v tujini so na kampusih menze, ki so namenjene samo študentom in so cene kosil tudi nižje.

res, da je slovenija socialna država, ampak nekatere stvari so preprosto smešne. ženska, ki ima na primer 2 otroka, raje ostane doma, kot pa da bi se zaposlila na delovnem mestu z bedno plačo, saj se ji brezposelnost splača! če bi delala po 8h na dan, bi morala za oba otroka plačati še varstvo, poleg tega pa bi bila plača tako mizerna, da se ji to ne splača. to je torej naša socialna država.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Jun. 2009 16:47

V mišljenju se sploh ne razlikujeva, strinjam se s tabo, jezna pa sem, ko se kdo pritožuje kako nam gre slabo in sploh to, ko slišim, kdaj pa bomo imeli evropske plače?!

Kaj pa je sploh evropska plača? Tud Bolgarija je v EU - želite njihove plače? 90 EUR bruto je minimalna. Bo v redu? Ne, vsi gledajo samo LUxemburg kjer je minimalna 1400 EUR. Ja, pa ziher je čist poceni tam živat ane, pa gospodarstvo je čist isto, pa miselnost ljudi tud ane? To mene jezi, posploševanje!

Na primer skandinavci, k vsi takoj nanje pokažejo kako pa gre njim dobro. Pa se sploh ne zadevajo kako drugače ti ljudje razmišljajo. Na primer - primer brezposelnosti. Kot si rekla, koliko ljudem se v Sloveniji enostavno ne splača delat, tudi zato ker RAJE ostanejo dom kot da bi delali za isti denar. Bedniki. Na Švedkem al FInskem (ne vem zdejv kteri) imajo 100% nadomestilo za brezposelnost - 100%! Pa mislite, da jih je ogromno brezposelnih - to jim je pod častjo - v njihov miselnosti je že to, da NOČEJO biti brezposelni, čeprav bi imeli polno nadomestilo.

Če bi pri nas uvedli 100% nadomestilo, verjetno velčiko ljudi sploh ne bi več hotelo delat. In potem govorijo o evropskih plačah, s tako delovno miselnostjo še dolgo ne.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 11. Jun. 2009 16:47

prvo, kar bi morali naredit v sloveniji, je znižat število poslancev, preostalim pa znižat plače. kolikokrat vidiš, kako med sejami časopise berejo. če bi jst v svoji službi časopis brala, bi že zdavnaj letela :evil:
pri nas je problem v politiki, nihče nikoli ne odgovarja za svoje napake, ampak vse nekam ponikne.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Jun. 2009 16:56

Roisin napisal/-a:da ne bo pomote-tudi jaz sem ves čas študenta delala in je normalno, da se potem vsak zbuni, ko omenim, da bi bilo treba študentske servise ukinit, ampak to bi bila res najboljša ideja.
Zdej, ko ne rabiš več, bi ukinila, kaj?
Noro.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 11. Jun. 2009 17:36

Jaz se rabim pa bi tudi ukinila. Zakaj pa ti ne bi?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Jun. 2009 17:39

Ker še rabim, valda. :D

Ampak bolj spoštujem tvoje mnenje (čeprav to ne pomeni, da razumem), kot pa od uporabnice zgoraj.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 12. Jun. 2009 7:30

purple_rain napisal/-a:
Roisin napisal/-a:da ne bo pomote-tudi jaz sem ves čas študenta delala in je normalno, da se potem vsak zbuni, ko omenim, da bi bilo treba študentske servise ukinit, ampak to bi bila res najboljša ideja.
Zdej, ko ne rabiš več, bi ukinila, kaj?
Noro.

ukinila bi študentske servise, ker na naš račun služijo. nisem napisala, da bi ukinila delo študentov, tako da ne vem, kaj se buniš. obstajajo druge različice študentskega dela, ki so boljše, tako za nas kot tudi za samo državo. nam bi lahko tekla delovna doba, ampak nekdo, ki po 8 ur 2 leti visi v eni pisarni kao potem nima delovne dobe, pa še na plačan dopust ne more it. to se mi ne zdi pravično, poleg tega so pa študenti še najcenejši za podjetja, kar lepo izkoriščajo.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov